Minnesota vyškolila Lakers, San Antonio Knicks

Druhoročiak Bradley Beal sa v nedeľu pustil do prestrelky s Kevinom Durantom a nechýbalo veľa, aby z toho bolo víťazstvo basketbalistov Washingtonu v Oklahoma City.

11.11.2013 10:20
kevin martin Foto: ,
Kevin Martin (vľavo) zakončuje jednu z akcií Minnesoty.

Domáci Thunder však utiekli Wizards z lopaty, v záverečnej štvrtine zmazali 12-bodové, v posledných štyroch minútach desaťbodové manko, čím utvorili nový rekord klubu od presťahovania zo Seattlu, a v predĺžení rozhodli vo svoj prospech 106:105. Beala môže tešiť len fakt, že trojnásobného najlepšieho strelca NBA zdolal v mikrosúboji 34:33, čím si posunul latku kariérneho maxima. Rozhodujúci pokus dve sekundy pred štvrtou sirénou však minul. „Tento tím mal vždy mentalitu, ktorá mu nedovolí vzdať sa. Dnes nám priniesla víťazstvo. Za stavu, keď sme zaostávali o desať bodov, sme hrali parádny basketbal,“ konštatoval tréner Thunder Scott Brooks a jeho slová podčiarkol aj Durant: „Posledné tri minúty to bol basketbal, aký som tu azda ešte nevidel. Som na nás hrdý.“ Súboj nedohrali po dvojnásobných technických chybách a vzájomnom konflikte domáci Russell Westbrook a hosťujúci Nené.

Basketbalisti New Yorku dostali doma poriadnu lekciu od San Antonia, podľahli o 31 bodov 89:120. Spurs mali 54-percentnú úspešnosť streľby z poľa, čo je ich tohtosezónne maximum. V Madison Square Garden vyučoval najmä rodák z Long Islandu Danny Green, autor 24 bodov a 10 doskokov. „Každá vydarená noc poteší, ale doma je to niečo špeciálne,“ povedal.

Minnesota ukončila sériu 22 neúspechov proti Los Angeles Lakers, keď svojho súpera zdolala 113:90. Timberwolves naposledy zdolali Lakers v marci 2007. Bola to najdlhšia negatívna šnúra v NBA. Základ úspechu položili už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali o 24 bodov. Strelili v nej 47 bodov, najviac v histórii klubu. Naposledy mal lepší vstup do zápasu Denver v marci 2008, keď zaťažil konto Seattlu 48 bodmi. „Boli sme pri chuti, hrali sme aktívne, poriadne sme ich zaskočili. Súper nevedel, kde mu hlava stojí,“ uviedol kormidelník Timberwolves Rick Adelman. Strelecky sa na demontáži Lakers podieľali najmä Kevinovia Martin (27) a Love (25), druhé triple-double v kariére si pripísal Ricky Rubio. Phoenix pokračuje v prekvapujúcich výkonoch a tešil sa z piatej výhry v sezóne, keď zdolal New Orleans 101:94.

Sumáre stretnutí zámorskej NBA:

New York – San Antonio 89:120 (17:35, 28:26, 15:29, 29:30)
Najviac bodov: C. Anthony a Bargnani po 16, World Peace 13 – D. Green 24 (10 doskokov), Leonard 18, Parker 17

Phoenix – New Orleans 101:94 (19:16, 23:22, 29:27, 30:29)
Najviac bodov: Bledsoe 24, Markieff Morris 23, G. Green 15 – Jason Smith 22, Holiday a Morrow po 16

Oklahoma City – Washington 106:105 po predĺžení (27:24, 10:18, 28:31, 31:23 – 10:9)
Najviac bodov: Durant 33 (13 doskokov), Ibaka 25 (12 doskokov), Westbrook 13 – Beal 34, Ariza 15, Nené 14

Los Angeles Lakers – Minnesota 90:113 (23:47, 25:20, 28:23, 14:23)
Najviac bodov: S. Blake 19, Meeks 16, P. Gasol 11 (11 doskokov) – Kevin Martin 27, Love 25 (13 doskokov), Brewer 17

Viac na túto tému: #NBA #Minnesota #LA lakers