Bez víťazstva. Nemec hral, strieľal, no pripísal si len mínusku

Hokejisti New Jersey Devils podľahli v nočnom zápase zámorskej NHL Vegas Golden Knights 1:3 a zaznamenali štvrtú prehru v uplynulých piatich dueloch.

18.03.2024 07:06
Šimon Nemec Foto:
Šimon Nemec.

Slovenský obranca Šimon Nemec odohral 21:07 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku a jednu mínusku.

Z víťazstva sa netešil ani Pavol Regenda, jeho Anaheim prehral v St. Louis 2:4. Slovenský útočník strávil na ľade 10:40 minút a pripísal si dve strely na bránku a tri bodyčeky.

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali nad Islanders 5:2 a upevnili si vedúce postavenie v Metropolitnej divízii. Rozhodujúci gól zaznamenal v 36. minúte útočník Jonny Brodzinski.

Rangers vyhrali piaty z uplynulých šiestich zápasov. Za domácich sa presadili aj Mika Zibanejad, Will Cuylle, Kaapo Kakko a Alexis Lafreniere. K'Andre Miller zaznamenal dve asistencie.

V drese hostí skóroval dvakrát Bo Horvat, pri oboch góloch mu asistoval Brock Nelson. Islanders prehrali štvrtý duel po sebe a stratili dôležité body v boji o druhú voľnú kartu do play off vo Východnej konferencii.

Pittsburgh Penguins zvíťazili nad Detroitom Red Wings 6:3. Jeden gól strelil Sidney Crosby, ktorý sa tak v historických tabuľkách dotiahol na Waynea Gretzkého v počte gólov za jeden tím.

V základnej časti ich obaja zaznamenali 583 a spolu sú na siedmom mieste.

NHL – výsledky:
New York Rangers – New York Islanders 5:2, Vegas Golden Knights – New Jersey Devils 3:1, Columbus Blue Jackets – Winnipeg Jets 1:6, Chicago Blackhawks – San Jose Sharks 5:2, Ottawa Senators – Carolina Hurricanes 2:7, Pittsburgh Penguins – Detroit Red Wings 6:3, St. Louis Blues – Anaheim Ducks 4:2.

Viac na túto tému: #Anaheim Ducks #New Jersey Devils #Šimon Nemec #Pavol Regenda