Slováci po záverečnom obliehaní udržali výhru proti domácemu výberu, na prvenstvo v Nemeckom pohári to napokon nestačilo

Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom záverečnom zápase na Nemeckom pohári 2023 nad domácim výberom 2:1.

12.11.2023 16:47 , aktualizované: 18:32
Nemecko šport hokej NP 3. zápas Slovensko Foto: ,
Gólová radosť hráčov Slovenska v záverečnom zápase turnaja.
debata (4)

V 34. ročníku tradičného merania síl hokejistov štyroch krajín v Landshute predtým zdolali Rakúsko 7:1, prehrali s Dánskom 3:4 a obsadili konečné 2. miesto. Vlani skončili zverenci Craiga Ramsayho na poslednom 4. mieste, predtým sa z celkového víťazstva tešili v rokoch 1997, 2006, 2011 a 2016.

kosice - adler  1 Čítajte viac Záverečný súboj Slovenska na Nemeckom pohári proti domácemu výberu sme sledovali ONLINE

V zápase proti domácemu výberu potrebovali Slováci zvíťaziť o dva góly, tento cieľ začali napĺňať už po 66 sekundách. Po prihrávke Jozefa Baláža si pripísal prvý reprezentačný gól Matej Kašlík. Na ďalší gól čakalo 4200 divákov do tretej tretiny a opäť padol do bránky Nemecka.

V presilovej hre sa presadil Lukáš Cingel. Štyri minúty pred koncom však skóroval v presilovke Leonard Pföderl a zabezpečil Nemcom turnajový triumf.

Nemecký pohár 2023:
Nemecko – SLOVENSKO 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 56. Pföderl (Eder) – 2. Kašlík (Baláž), 43. Cingel (Čerešňák, Okuliar). Rozhodovali: Schukies, Iwert – Jürgens, Wölzmüller (všetci Nem.), vylúčení: 4:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4200 divákov.

Nemecko: Bugl – Zimmermann, Kälble, Fohrler, Ukbekile, Köhler, Möser – Kammerer, Samanski, Pföderl – Ehl, Pfaffengut, Eham – Eder, Wiederer, Üffing – Appendino, Brunnhuber, Schinko
SLOVENSKO: Hlavaj – Gajdoš, Čerešňák, Ivan, Bučko, Beňo, Golian, Korenčík, Hain – Minárik, Cingel, Faško-Rudáš – Okuliar, Roman, Hrehorčák – Kašlík, Baláž, Paulovič – Kusko, Šiška, Kukuča

Slováci mali výborný vstup do zápasu, keď už po 66 sekundách otvoril skóre Kašlík po prihrávke Baláža a pripísal si prvý gól v reprezentácii. Nemci potom pohrozili po strele Üffinga, na opačnej strane zakončil bekhendom do brankára Faško-Rudáš.

Výborné príležitosti mali aj Hrehorčák a Kukuča, ale ani im sa nepodarilo skórovať. Úspešné zákroky si pripísal aj Hlavaj, najviac práce mal po skrumáži v 14. minúte.

400429271 899421384876011 7928557559194748854 n Čítajte viac Slovenskí mladíci zahanbili seniorov. Osemnástka Dánom takmer nič nedovolila, Dvadsiatka nasúkala sedem gólov

V druhej tretine prišli prvé veľké šance Nemcov po faule Minárika, ale Hlavaj sa blysol po strelách Samanského a Pföderla. Čerešňák potom výborne našiel vracajúceho hráča z trestnej lavice, ale Minárikovi v nájazde chýbala rýchlosť.

Slovenský brankár vytiahol ďalší vynikajúci zákrok v polovici zápasu po strele Ukbekileho, ale odolávať potom musela aj obrana Nemcov. Dobrý ofenzívny hokej pokračoval počas celej druhej tretiny, ale gól do jej konca nepadol.

Lotyšsko MS2023 Hokej B Slovensko Lotyšsko Čítajte viac Čau Craig, ako sa máš? Osobné stretnutie s Ramsaym či nahliadnutie do šatne bude stáť stovky eur

V úvode tretieho dejstva napálil puk do žŕdky Paulovič počas presilovky, o pár sekúnd neskôr ju využil po prihrávke Čerešňáka útočník Cingel. Pod veľký tlak dostali Nemci Slovákov v 55. minúte počas presilovej hry, ale brankár Hlavaj predviedol niekoľko bravúrnych zákrokov.

Potom však prišla nešťastná chvíľa Okuliara, keď zasiahol súpera hokejkou a presilovku využil Pföderl. V závere mohli ešte Slováci streliť potrebný gól, ale Okuliarovu strelu vytesnil Bugl.

hlasy po zápase:
Craig Ramsay: „Chalanov musím pochváliť. Hrali dobre, obetavo, nemám im čo vytknúť. Bol to náročný zápas a teší ma, že sme v ňom dokázali zvíťaziť.“
Matej Kašlík, autor prvého gólu SR: „Bol to jeden z tých šťastnejších gólov, ale tréner nám povedal aby sme všetko dávali na bránku a tak som buchol do puku a spadlo to tam. Tímový výkon bol lepší ako proti Dánsku, Nemcov sme prekvapili. Ale škoda, že sme nevyhrali celý turnaj.“
Lukáš Cingel, autor druhého gólu SR: „Mali sme dobrý začiatok a pohyb, z toho pramenili naše šance. Až na konci zápasu sme sa dozvedeli, že musíme vyhrať o dva góly, škoda, že to nevyšlo.“
Peter Čerešňák, kapitán SR: „Podali sme lepší výkon ako včera, sme radi. Chceli sme vyhrať turnaj, ale reparát po zápase s Dánskom nám vyšiel a za to sme radi.“
Oliver Okuliar, útočník SR: „Myslím si, že sme hrali dobre, každý tam nechal všetko. Vyhrali sme a to je veľmi dobre. Z toho, že sme nevyhrali turnaj, nemusíme robiť paniku. Škoda, že to nevyšlo proti Dánsku, ale každý ukázal, čo je v ňom. Môj faul v závere bol nešťastný.“
Samuel Hlavaj, najlepší hráč zápasu za SR: „Čakali sme, že Nemcom dajú rozhodcovia viac presiloviek, ale nehnevám sa. Ukázali sme, že vieme hrať s každým. Mne sa takto chytá dobre, keď mám veľa práce. Kritická bola druhá tretina, Nemci mali viac tlaku.“