Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Podľa Nemca hrozil bojkot zápasov proti Slovákom. K verdiktu SZĽH sa vyjadril aj Húska

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) Richard Nemec uvítal rozhodnutie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) nepozvať do národného tímu hráčov z KHL do konca tejto sezóny.

29.03.2023 14:38
Adam Húska Foto: ,
Adam Húska.
debata (77)

SZĽH spoločné stanovisko oznámil na začiatku pondelňajšieho neoficiálneho reprezentačné­ho kempu.

"My toto rozhodnutie vítame. Chápem, že zväz nevedel, ako sa má zachovať. Ja chápem, že niektorí hráči patria do nominácie, ale nechcú vyvolávať vášne.

Možno nám hrozilo, že severské krajiny by bojkotovali zápasy proti nám. Ja chápem aj športovcov. Ale máme tu nejaký štátny názor, prečo by sme sa mali voči Rusku vyhraniť a mali by to rešpektovať aj zväzy.

Ale zakazovať im to nemôžeme. Je to na ich rozhodnutí, my im môžeme dať len nejaké odporúčania," uviedol Nemec na tlačovej konferencii.

Slovenská hokejová reprezentácia Čítajte viac Pýtali sme sa hokejových osobností na neúčasť hráčov z KHL na MS. Pre Libu to už nie je šampionát, Vůjtek sa pýta na Ovečkina

Začal sa neoficiálny kemp

V pondelok popoludní sa v Bratislave začal neoficiálny kemp so šiestimi hráčmi, ktorým sa skončila klubová sezóna. Šesticu tvoria brankári Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek a útočníci Viliam Čacho, Marek Hrivík a Šimon Petráš.

"Uplynulé týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii MS.

Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na turnaj bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z nominácie na šampionát vynecháme," citoval portál hockeyslovakia.sk zo spoločného stanoviska tímu a samotných hráčov.

Slovenskí hokejisti Čítajte rozhovor Ak by ste prišli aj s hráčmi z KHL, iné by sa o Slovákoch nepísalo. Už vidím ten titulok, vraví lotyšský novinár

Húska: Stojím za verdiktom SZĽH

K rozhodnutiu nenominovať hráčov z Ruska sa pre Nový Čas vyjadril aj slovenský brankár pôsobiaci v KHL Adam Húska.

„Musím povedať, že vedenie na čele s prezidentom pánom Šatanom to urobilo rozumne a stojím za ich verdiktom. Pre pokojnú prípravu a zbytočné ataky je to správny ťah,“ povedal gólman Nižného Novgorodu, ktorý so Šatanom o tomto kroku debatoval.

Fínsko MS2022 Hokej štvrťfinále Fínsko Slovensko Čítajte aj Stop v reprezentácii! Slováci pocestujú na MS bez hráčov z KHL

„Viem, že im išlo najmä o účasť gólmanov na šampionáte, teda moju a Paťa Rybára, ktorý chytá v Spartaku. Lenže obaja by sme na turnaj aj tak zrejme necestovali.

Ja mám zdravotné problémy, idem na operáciu bedrového kĺbu a Paťovi sa pred pár dňami narodila dcérka, takže z rodinných dôvodov by tiež asi neprišiel. Takže to mal zväz aj uľahčené a kvôli jednému či dvom hráčom by bolo zbytočné robiť rozruch,“ doplnil Húska.

New Jersey Devils Čítajte aj Štatistika pravdy? O pár dní môže padnúť v NHL slovenský rekord, medzi najlepšími je aj Demitra

Keby bol zdravý a zväz by povolil účasť na šampionáte hráčom z KHL, neváhal by.

„Hrať za národný tím je pre mňa vždy česť a nikdy sa to neodmieta. Už som sa pre váš denník pred pár mesiacmi vyjadril, že odmietam vojnu na Ukrajine a bol by som šťastný, keby sa to ihneď skončilo.

My športovci zato vinu nenesieme. Vojnu majú na svedomí iba politici. Robím iba to, čo najlepšie viem, a hrám hokej,“ dodal pre Nový Čas.

Slovák je vysoko. Najrýchlejší hokejisti v NHL Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
10. Nathan MacKinnon. Začíname hviezdnym...
77 debata chyba
Viac na túto tému: #KHL #slovenskí hokejisti #Adam Húska