Takmer vypredanú arénu nepotešili. Hokejisti opäť prehrali s Nemeckom

Po stredajšej prehre 2:3 po nájazdoch nestačili slovenskí hokejoví reprezentanti na Nemecko ani vo štvrtok. V druhom prípravnom zápase v Košiciach zvíťazil súper 3:1 pred slušnou návštevou 7532 divákov.

09.02.2023 19:57
SR Košice šport hokej príprava Slovensko... Foto: ,
Brankár Slovenska Eugen Rabčan čelí strele nemeckého útočníka Joshuu Samanského.
debata (3)

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v stretnutí ani raz nevyhrávali. Hostí dostal do vedenia v 27. minúte Luis Schink, o necelých osem minút sa o vyrovnanie postaral Viliam Čacho. Nemci rozhodli o víťazstve v záverečnej tretine gólmi Tobiasa Edera a Philippa Kraussa.

prípravný zápas:
Slovensko – Nemecko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 35. Čacho (Kollár, Ivan) – 27. Schinko (Sennhenn), 42. Eder (Wohlgemuth, Rossmy), 48. Krauss (Fleischer). Rozhodovali: Korba, Štefik – Bogdaň, Durmis, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Eder (Nem.) 5 min. + DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7532 divákov. Zmeny: 29. Tiefensse namiesto Bugla (Nem.)
Slovensko: Rabčan – Mudrák, Ivan, Bučko, Golian, Grman, Funtek, Ligas, Romaňák – Faško-Rudáš, Kollár, Jedlička – Fominych, Baláž, Jendek – Lukošik, Roman, Sýkora – Marcinek, Čacho, Hrehorčák
Nemecko: Bugl (29. Tiefensse) – Zimmermann, Szuber, Zitterbart, Mik, Wirt, Ugbekile, Pilu, Sennhenn – Jentzsch, Wohlgemuth, Schinko – Eder, Blank, Ehl – Soramies, Samanski, Rossmy – Fleischer, Leonhardt, Lobach

Vyše sedemtisíc divákov videlo od úvodu hokej s viacerými gólovými príležitosťami a pozorne chytajúcimi brankármi. Reprezentačný debutant Rabčan sa prvýkrát zaskvel v 4. minúte po šanci osamoteného Samanskiho. Slováci odpovedali príležitosťami Lukošika aj Sýkoru.

Najväčšiu šancu Slovákov na skórovanie v prvej tretine nevyužil Faško-Rudáš po spolupráci s Jedličkom, na opačnej strane nezmenil bezgólové skóre ani Ugbekile, ktorého šancu zmaril pohotový Rabčan.

Jaroslav Halák Čítajte viac V strehu je aj na lavičke. Brankár Halák predviedol zákrok večera

Slováci si do druhej tretiny preniesli presilovku, ktorú nevyužili a neskórovali ani po šanci osamoteného Jendeka, ktorý zblízka neprekonal Bugla. V 27. minúte spravili domáci reprezentanti sériu chýb v obrannom pásme, Rabčan viaceré napravil, no na strelu nepokrytého Schinka nedosiahol. Nemci v polovici druhej tretiny vystriedali brankárov, Bugla nahradil Tiefensee.

Ten sa v 35. minúte najskôr zaskvel pri šanciach Faška-Rudáša aj Jedličku. V pokračujúcej presilovke Slovákov sa Kollár dostal k strele bez prípravy, ktorá mu nevyšla, následne v podobnej situácii naznačil ďalšiu strelu, no puk prihral Čachovi a ten pohotovo vyrovnal – 1:1. Nemci si v záverečných sekundách druhej časti vytvorili nádejnú príležitosť, ale Rabčan opäť podržal Slovákov.

nič Čítajte viac Pastrňák sa chválil fotkou s Ovečkinom. Česi ho zvozili pod čiernu zem, rýchlo ju zmazal

Úvod tretej časti priniesol šance Lukošika a Jentzscha a v 42. minúte išli Nemci druhýkrát do vedenia. Vyplatilo sa im clonenie pred bránkou, keď Eder v presilovke tečoval strelu Rossmyho – 1:2. O sedem minút Nemci skórovali po ďalšom teči. Ich ofenzívnu akciu zakončil nepokrytý Krauss – 1:3.

Slováci sa v ďalšom priebehu snažili o kontaktný gól, ale proti organizovanej hre súpera sa ťažko presadzovali. V závere sa dostali aj k hre bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo. Záver priniesol nepríjemný moment, keď Eder kolenom fauloval Jedličku.