Mladí Česi prvýkrát padli, Američania si po facke od Slovákov napravili chuť

Hokejisti Fínska zvíťazili vo štvrtkovom zápase MS hráčov do 20 rokov nad Lotyšskom 3:0.

30.12.2022 06:00
Švédsko, Česko Foto: ,
Hokejisti Švédska sa tešia po víťazstve nad Českom na MS do 20 rokov.
debata (5)

Po svojom druhom víťazstve boli so 7 bodmi na čele B-skupiny, v ktorej Slováci priebežne figurovali na 4. mieste. Pre Lotyšov to bola v treťom zápase tretia prehra a na 5. mieste majú jeden bod.

V druhom zápase skupiny si Američania poradili so Švajčiarmi 5:1 a aspoň čiastočne sa tak revanšovali za nečakanú prehru so Slovákmi.

V dueli dvoch tímov, ktoré dovtedy nestratili ani bod, vyhrali Švédi nad Českom 3:2 po predĺžení. Víťazný gól „troch koruniek“ a svoj druhý v zápase strelil v druhej minúte predĺženia po vydarenej sóloakcii Ludvig Jansson.

Švédi vedú A-skupinu so ziskom 8 bodov, druhí Česi zaostávajú o bod.

V druhom zápase zvíťazili Kanaďania nad Rakúšanmi vysoko 11:0.

MS do 20 rokov

A-skupina (Halifax):
Švédsko – Česko 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 26. Wagner, 27. a 62. Jansson – 24. Jiříček, 55. Ticháček

Rakúsko – Kanada 0:11
Góly: 15. Guenther, 16. Dean, 19. Wright, 23. Roy, 24. Bedard, 26. Allan, 35. Stankoven, 43. Fantilli, 52. Gaucher, 54. Bedard, 59. Hinds.

Standings provided by Sofascore

B-skupina (Moncton):

Lotyšsko – Fínsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Nyman, 30. Huuhtanen, 58. Kapanen

USA – Švajčiarsko 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Góly: 19. Snuggerud, 26. Cooley, 37. Snuggerud, 39. Boucher, 54. Hughes – 40. Biasca.