Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Začala sa nadstavba. Capitals boli suverénni, Topoľčany sa natrápili

Hokejisti tímu Bratislava Capitals úspešne vstúpili do nadstavbovej časti druhej najvyššej slovenskej súťaže.

22.01.2020 21:12
Capitals Foto: ,
Radosť hokejistov Bratislavy Capitals.

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu zdolali hráčov Spišskej Novej Vsi 5:2. O svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvej tretine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok.

Ich dominanciu potvrdil v prostrednej časti ďalšími dvoma gólmi Kanaďan Erick Selleck, ktorý sa v predošlej sezóne tešil z majstrovského titulu vo farbách Banskej Bystrice.

V tretine zverenci Petra Oremusa poľavili, za čo ich v presilovke potrestal Lukáš Vartovník a netypicky v oslabení aj 38-ročný obranca Štefan Fabian.

Tradične najvyššia divácka návšteva bola v Topoľčanoch, kam zavítala Skalica. Záhoráci ešte minútu pred koncom riadneho hracieho času viedli na ľade súpera 3:2, ale napokon odchádzali iba so ziskom jedného bodu.

Takmer tisícku fanúšikov v 60. min potešil vyrovnávajúcim gólom Michel Miklík a rozhodujúci samostatný nájazd si pripísal na konto Albín Podstavek. Aj hráčom Martina sa podaril v domácom prostredí obrat, dokonca za tri body.

Po dvoch tretinách prehrávali s Dubnicou rozdielom jedného gólu, ale napokon sa tešili z triumfu 4:2.

Skupina A – 1. kolo:

HK VITAR Martin – MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Góly: 22. Nauš, 48. Žiak, 56. M. Šimon, 59. Murček – 26. Jakubík, 29. Nemček, 717 divákov

HC Topoľčany – HK Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 6. Jakúbek, 50. J. Kováčik, 60. Miklík, rozhodujúci sam. nájazd Podstavek – 38. a 42. Jaša, 51. Šmída, 987 divákov

Bratislava Capitals – HK Spišská Nová Ves 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Góly: 25. a 33. Selleck, 6. Šalka, 7. R. Varga, 15. Kalináč – 50. Vartovník, 55. Fabian

Skupina B – 1. kolo:

HK Levice – HK '95 Považská Bystrica 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 20. a 57. Piačka, 13. J. Cebák, 51. Beták, 649 divákov

MsHK DOXXbet Žilina – HK Gladiators Trnava 7:2 (0:0, 6:2, 1:0)
Góly: 22. Dominik Rehák, 22. Prášil, 25. Kokavec, 26. Zahradník, 29. Gálik, 34. Ondruš, 48. Húževka – 26. Ševčík, 31. Grell, 256 divákov

Viac na túto tému: #Topolčany #I. liga #Bratislava Capitals