Chára zostal neprekonaný, McDavid si polepšil o milión dolárov. Hviezdy NHL ukázali svoje zručnosti

Kanadský hokejista Connor McDavid sa stal celkovým víťazom v súťažiach zručností v predvečer zápasu hviezd v zámorskej NHL.

03.02.2024 07:41
842972961 Foto:
Connor McDavid si vďaka svojej šikovnosti pekne privyrobil.

Kapitán Edmontonu nazbieral v ôsmich disciplínach dokopy 25 bodov, za ním skončil Cale Makar z Colorada (20) a domáci Auston Matthews (18). McDavid získal odmenu milión dolárov.

Ďalšimi v poradí boli William Nylander z Toronta (16), Mathew Barzal z NY Islanders (13,5), J.T. Miller (12) a Elias Pettersson z Vancouveru (10), Nathan MacKinnon z Colorada (7), David Pastrňák z Bostonu (4,5), Leon Draisaitl z Edmontonu (4,5), Quinn Hughes z Vancouveru (4) a Nikita Kučerov z Tampy (0,5).

Tento rok okorenilo súťaže zručností viacero noviniek, vedenie súťaže si od zmeny formátu All Star Skills sľubovalo zvýšenie atraktivity.

Každý hokejista sa zúčastnil na štyroch zo šiestich súťaží, bojovalo sa o najrýchlejšieho korčuliara, v tvrdosti streľby, technickej súťaži, streľbe bez prípravy, presnosti prihrávok a presnosti streľby.

Súťaž v tvrdosti streľby v minulosti päťkrát ovládol slovenský obranca Zdeno Chára, tento rok v tejto disciplíne triumfoval Makar. Dosiahol rýchlosť 165 kilomentrov za hodinu, za Slovákom zaostal o 10 km/h.

Jednotlivé výkony z rôznych kategórií sa sčítavali a vytvorili rebríček. Po šiestich základných súťažiach sa iba osem najlepších hráčov dostalo k samostatným nájazdom.

V nich si každý korčuliar vybral brankára, proti ktorému išiel. Tu sa najviac darilo domácemu Williamovi Nylanderovi.

Z brankárov si najlepšie počínal Alexandar Georgiev z Colorada, ktorý za deväť úspešných zákrokov dostal prémiu 100-tisíc amerických dolárov.

Do záverečnej disciplíny postúpila najlepšia šestka hokejistov a v korčuľovaní cez prekážky bojovali o dvojnásobný počet bodov.

McDavid vyhral súťaž o najrýchlejšieho korčuliara, v práci s hokejkou, presnosti streľby a aj záverečnú prekážkovú dráhu, ktorú zvládol prejsť za 40,606 sekundy.

MacKinnon vyhral súťaž v streľbe z prvej, Pettersson bol najlepší v presnosti prihrávok.

Najstarší aktívni hokejisti v zámorskej NHL Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Okrem presného veku desiatich veteránov (k 1....
Viac na túto tému: #NHL #chára #Connor McDavid #súťaž zručnosti NHL #All Star víkend