Ottawa predviedla málo vídané zmŕtvychvstanie. Proti Nashvillu dokonala veľký obrat v predĺžení

Hokejisti Ottawy zvíťazili v jedinom nočnom zápase zámorskej NHL nad Nashvillom Predators 4:3 po predĺžení. Senators prehrávali po prvej tretine 0:3, no v druhej náskok súpera zmazali a obrat dokonal v predĺžení Claude Giroux.

30.01.2024 06:49
841708630 Foto:
Senátori predviedli málo vídaný obrat.

Domáci boli počas celého duelu aktívnejší a súpera prestrieľali 35:28, no dlho sa nevedeli presadiť cez brankára Juuseho Sarosa.

Jeho náprotivok Mads Sögaard si udržal čisté konto len do 9. minúty, keď ho prekonal Michael McCarron.

Predators do konca prvej časti pridali ďalšie dva góly. Presadili sa Phillip Tomasino a Jakov Trenin.

Na začiatku druhej tretiny Joonas Korpisalo vystriedal Sögaarda v bránke domácich a neinkasoval už ani raz.

Senators znížili po necelých šiestich minútach prostredného dejstva vďaka Drakeovi Bathersonovi. Do prestávky sa tešili z presného zásahu aj Tim Stützle s kapitánom Bradym Tkachukom.

V tretej časti gól nepadol a v extra čase Giroux po výmene puku so Stützlem rozhodol.

Ottawa bodovala v šiestom z uplynulých siedmich duelov a štvrtýkrát sa tešila z víťazstva. Nashville prehral druhýkrát v rade a bodoval len v druhom z predchádzajúcich piatich zápasov.

NHL – sumár:
Ottawa Senators – Nashville Predators 4:3 pp (0:3, 3:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 26. Batherson (Tkachuk), 30. Stützle (Joseph), 38. Tkachuk (Norris), 64. Giroux (Stützle) – 9. McCarron (Josi, Tomasino), 17. Tomasino (Novak, Glass), 19. Trenin (Fabbro, Josi). Brankári: Sögaard (21. Korpisalo) – Saros, strely na bránku: 35:28.