Tatar nebodoval, MacKinnon pokračuje v úžasnej sérii

Hokejisti Seattlu Kraken prehrali v noci na sobotu na domácom klzisku so St. Louis 3:4 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese domácich nebodoval.

27.01.2024 07:21
tatar kraken Foto:
Tomáš Tatar v drese Seattlu Kraken.

Tatar odohral 14:30 minút a na bránku vyslal jednu strelu. Pre „Bluesmanov“ to bol štvrtý triumf v sérii.

Colorado zdolalo Los Angeles 5:1, Nathan MacKinnon si gólom a asistenciou predĺžil sériu bodov v domácich dueloch od úvodu sezóny na 25 zápasov a zopakoval zápis Bobbyho Orra.

MacKinnon sa svojou šnúrou zaradil vedľa legendárneho obrancu Bobbyho Orra, ktorý bodoval v 25 domácich zápasoch po sebe v sezóne 1974/75 v drese Bostonu. Ide o druhú najdlhšiu sériu v histórii NHL. Rekord drží Wayne Gretzky, v sezóne 1988/89 bodoval na domácom ľade v 40 zápasoch v sérii drese LA Kings.

V zápase New Yorku Rangers s Vegas zažiaril Jonathan Marchessault, keď hosťom k triumfu 5:2 pomohol hetrikom. Jeho spoluhráč, brankár Adin Hill, mal 36 úspešných zákrokov.

1415. Čítajte viac Ružička mení dres. Arizona si ho stiahla z waiver listiny

Bodovú sériu natiahol aj útočník Floridy Sam Reinhart. Jeho tím zvíťazil na ľade Pittsburghu 3:2 po nájazdoch.

Dvadsaťosemročný kanadský útočník sa gólovo presadil v 2. tretine a bol aj autorom rozhodujúceho nájazdu v rozstrele. Bodoval už v dvanástom dueli po sebe, počas nich nazbieral 17 bodov (13 gólov a 4 asistencie).

NHL

New York Rangers – Vegas Golden Knights 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly: 7. Wheeler (Gustafsson, Fox), 59. Kakko (Trouba, Wheeler) – 6. Rempal (Cotter, Hague), 24. Kolesar, 25. Marchessault (Barbašev, Roy), 43. Marchessault (Barbašev, Roy), 60. Marchessault (Barbašev, McNabb). Brankári: Šesťorkin – Hill, strely na bránku: 38:20.

Pittsburgh Penguins – Florida Panthers 2:3 po predĺžení a nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)
Góly: 2. Guentzel (Rust, Karlsson), 60. Malkin (Crosby, Rust) – 5. Rodrigues (Ekman-Larsson, Bennett), 32. Reinhart (Tkachuk, Ekman-Larsson), rozh. nájazd Reinhart. Brankári: Nedeljkovic – Bobrovskij, strely na bránku: 37:31

Colorado Avalanche – Los Angeles Kings 5:1(3:0, 1:1, 1:0)
Góly: 8. O'Connor (Girard, Georgijev), 15. O'Connor (Wood, Colton), 19. MacKinnon (Drouin, Rantanen), 32. Manson (Cogliano), 41. Makar (MacKinnon, Colton) – 27. Fiala (Laferriere, Doughty). Brankári: Georgijev – Talbot (21. Rittich), strely na bránku: 31:27

Seattle Kraken – St. Louis Blues 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 11. Dumoulin (Larsson, Schwartz), 24. Bjorkstrand (Wennberg, McCann), 27. Tolvanen (Gourde, Bjorkstrand) – 8. Sundqvist (Schenn, Krug), 36. Thomas (Perunovich, Bučnevič), 42. Bučnevič (Thomas), 64. Bučnevič (Schenn). Brankári: Daccord – Binnington, strely na bránku: 36:18

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Tomáš Tatar #Seattle Kraken