Dramatický súboj Slovákov v NHL. Černák sa pobil s Xhekajom, v šarvátke aj Slafkovský

Hokejisti Tampy Bay Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili nad Montrealom Canadiens Juraja Slafkovského 4:3 po nájazdoch.

03.03.2024 06:24 , aktualizované: 06:46
Erik Černák Foto:
Obranca Tampy Erik Černák sa v stretnutí proti Montrealu pobil s kamarátom Juraja Slafkovského Arberom Xhekajom.

V nájazdovej lotérii sa predstavil aj Slafkovský, no svoj pokus nepremenil. Na druhej strane rozhodol o víťazstve Lightning premeneným pokusom obranca Victor Hedman.

Černák a ani Slafkovský v zápase nebodovali. Góly kanadského tímu, ktorý v stretnutí dvakrát vyhrával, strelili Joel Armia, Jake Evans a Josh Anderson.

12. Jaroslav Halák Čítajte viac Definitíva! Halák Slovan neposilní. Môže za to postoj trénera Oremusa? Veterán prezradil dôvody

Obranca Tampy Bay odohral niečo vyše 18 minút, zaznamenal dva plusové body, štyri bodyčeky a 7 trestných minút. Tie dostal za hrubosť a bitku s Arberom Xhekajom.

Ich vzájomné hecovanie napokon vyústilo až do hromadnej šarvátky, do ktorej sa zapojil aj Slafkovský. Ten napokon rukavice nezhodil a trest nedostal. Odohral takmer 21 minút, do štatistík si pripísal dva mínusové body, dve strely, jeden blok a tri bodyčeky. Pozrite si bitku Černáka s Xhekajom:

Do kanadského bodovania sa nezapísal ani útočník Tomáš Tatar, ktorého Seattle prehral s Edmontonom 1:2, či Martin Pospíšil. Jeho Calgary vyhralo nad Pittsburghom 4:3.

Na oboch góloch Edmontonu sa podieľal hviezdny Leon Draisaitl. Pri prvom mu asistoval kapitán Connor McDavid a bodoval tak v desiatom zápase za sebou. Jeho tím zaznamenal tretie víťazstvo v rade. Tatar strávil na ľade 11:10 minúty, mal jednu strelu na bránku, jeden hit a nebodoval deviatykrát za sebou.

V Calgary strelil víťazný gól len 50 sekúnd pred koncom stretnutia Jegor Šarangovič. Pospíšil hral v druhom útoku s Connorom Zarym a Nazemom Kadrim a na ľade strávil 12:17 minúty. Rozdal osem hitov, raz vystrelil na bránku a obdržal dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

Sumáre NHL:
Carolina Hurricanes – Winnipeg Jets 3:5 (0:0, 3:0, 0:5)
Góly: 31. Nečas (Noesen, Chatfield), 36. Teräväinen (Aho, Svečnikov), 40. Aho (Svečnikov, Bunting) – 42. Connor (Ehlers, Morrissey), 44. Niederreiter (Schmidt, Lowry), 46. Scheifele (Morrissey), 57. Monahan, 60. Niederreiter (Iafallo, Morrissey). Brankári: Kočetkov – Hellebuyck, strely na bránku: 35:32.

Detroit Red Wings – Florida Panthers 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly: 29. Montour (Rodrigues, Lundell), 34. Reinhart (Barkov, Montour), 45. Rodrigues (Luostarinen, Lundell), 54. Verhaeghe (Montour, Tkachuk). Brankári: Lyon – Bobrovskij, strely na bránku: 21:37.

Seattle Kraken – Edmonton Oilers 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 54. Tolvanen (McCann, Dunn) – 31. Draisaitl (McDavid), 49. Kulak (Nugent-Hopkins, Draisaitl). Brankári: Grubauer – Skinner, strely na bránku: 25:24.

Nashville Predators – Colorado Avalanche 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 16. Glass (Sissons, McDonagh), 35. Glass (Novak, Carrier), 50. O'Reilly (Josi, Forsberg), 58. Novak (Saros), 60. Glass (McDonagh, McCarron) – 18. MacKinnon (Rantanen, Toews). Brankári: Saros – Georgijev, strely na bránku: 35:26.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 7. Toropčenko (Perunovich, Saad), 33. Neighbours (Thomas, Krug), 60. Krug (Faulk) – 31. Merrill. Brankári: Binnington – Fleury, strely na bránku: 27:22.

Buffalo Sabres – Vegas Golden Knights 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)
Góly: 2. Skinner, 21. Cozens, 35. Girgensons (Robinson), 43. Okposo (Skinner, Mittelstadt), 47. Power (Bryson, Robinson), 53. Mittelstadt (Power, Skinner), 58. Cozens (Power, Jokiharju) – 22. Brisson (Roy, Cotter), 25. Karlsson (Marchessault, Cotter). Brankári: Luukkonen – Thompson, strely na bránku: 35:24.

Philadelphia Flyers – Ottawa Senators 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 2. Farabee (Seeler), 40. Foerster (Laughton), 40. Foerster z tr. str., 60. York – 25. Tarasenko (Pinto, Joseph), 59. Chabot (Kubalík, Giroux). Brankári: Sandström – Sogaard, strely na bránku: 40:26.

Tampa Bay Lightning – Montreal Canadiens 4:3 pp a sn (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 28. Point (Stamkos, Kučerov), 36. Cirelli (Hagel), 51. Motte, rozh. náj. Hedman – 2. Armia (Guhle, Newhook), 15. Evans (Gallagher), 47. Anderson (Caufield, Xhekaj). Brankári: Vasilevskij – Primeau, strely na bránku: 30:31.

Toronto Maple Leafs – New York Rangers 4:3 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 24. Marner (Matthews), 29. Nylander (Domi, McCabe), 48. Tavares (Järnkrok, Rielly), rozh. náj. Domi – 12. Lafreniere (Fox), 26. Trocheck (Lafreniere, Panarin), 59. Trocheck (Lafreniere, Panarin). Brankári: Samsonov – Šesťorkin, strely na bránku: 34:35.

New York Islanders – Boston Bruins 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Góly: 4. Palmieri (Dobson, Lee), 6. Palmieri (Horvat, Barzal), 13. Palmieri (Pulock, Pageau), 21. Lee (Pageau, Palmieri), 31. Nelson (Horvat, Reilly) – 35. Forbort (McAvoy, van Riemsdyk). Brankári: Sorokin – Ullmark, strely na bránku: 26:23.

Dallas Stars – San Jose Sharks 3:2 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 24. Faksa (Steel, Smith), 45. Robertson (Heiskanen, Benn), rozh. náj. Benn – 5. Eklund (Kunin, Rutta), 38. Zadina (Kunin). Brankári: Oettinger – Chrona, strely na bránku: 38:23.

Chicago Blackhawks – Columbus Blue Jackets 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Góly: 18. Kurashev (Bedard, Donato), 47. Donato (Kurashev, Vlasic) – 1. Texier, 15. Jenner (Werenski, Roslovic), 24. Olivier (Werenski), 32. Sillinger (Nylander, Boqvist), 58. Gaudreau (Roslovic). Brankári: Söderblom – Merzlikins, strely na bránku: 28:31.

Calgary Flames – Pittsburgh Penguins 4:3 (0:2, 1:0, 3:1)
Góly: 24. Šarangovič, 51. Kadri (Weegar, Hanifin), 51. Coleman (Mangiapane, Backlund), 60. Šarangovič (Backlund) – 17. Gruden, 20. Eller (Puustinen, Crosby), 43. Carter (Graves, Acciari). Brankári: Markström – Jarry, strely na bránku: 20:30.

Slováci v akcii:
Juraj Slafkovský (Montreal) 20:54 0 0 0 –2 2 0
Erik Černák (Tampa Bay) 19:09 0 0 0 +2 0 7
Tomáš Tatar (Seattle) 11:10 0 0 0 0 1 0
Martin Pospíšil (Calgary) 12:17 0 0 0 0 1 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Tampa Bay Lightning #Erik Černák #Juraj Slafkovský