Zaváhanie za bránkou, fauly. Slafkovský vysedával na trestnej lavici, no Montreal pretrhol sériu

Hokejisti Montrealu Canadiens sa dočkali. Po päťzápasovej sérii prehier konečne zabrali. Arizonu zdolali v stredu v noci na domácom ľade 4:2.

28.02.2024 06:18 , aktualizované: 06:59
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v zápase s Arizonou.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa síce aj tentoraz zapísal do štatistík, no nie spôsobom, akým si to predstavoval.

Na ľade strávil necelých osemnásť minút. Počas nich si pripísal jednu mínusku. Okrem toho si čoskoro 20-ročný útočník dva razy posedel aj na trestnej lavici.

Slafkovský bol na ľade aj pri prvom góle hostí. Za bránkou bojoval o puk, no neúspešne a dovolil tak Alexandrovi Kerfootovi poľahky znížiť na 1:2.

Ešte predtým si vyslúžil v prvej časti hry dvojminútový trest za hru so zdvihnutou hokejkou. Za rovnaký prečin putoval na trestnú lavicu aj v druhej tretine.

Calgary s Martinom Pospíšilom si rovnakým výsledkom poradilo s Los Angeles a vyhralo štvrtý zápas za sebou. Tampa Bay s obrancom Erikom Černákom prehrala v dôležitom súboji na ľade Philadelphie 2:6.

Pospíšil odohral za Flames 16 a pol minúty, s ôsmimi bodyčekmi atakoval svoje osobné maximum z 16. decembra, keď predviedol deväť hitov. Pripísal si aj jeden mínusový bod.

Philadelphia rozhodla o víťazstve nad Tampou Bay v tretej tretine, ktorú vyhrala 5:1. Černák v drese Lightning počas 17 a pol minúty predviedol jeden bodyček.

Zápas museli v prvej tretine na desať minút prerušiť pre výpadok elektrického prúdu.

Washington stále bez zraneného obrancu Martina Fehérváryho prehral na ľade Detroitu vysoko 3:8.

Jakub Demek si musí počkať na svoj debut v NHL, v súboji jeho Vegas na ľade Toronta figuroval v zápise ako zdravý náhradník.

Golden Knights zvíťazili 6:2 aj vďaka dvom gólom a asistencii Jonathana Marchessaulta a zastavili súperovi jeho sedemzápasovú víťaznú sériu.

NHL – výsledky:
Detroit – Washington 8:3, Florida – Buffalo 3:2, Montreal – Arizona 4:2, Philadelphia – Tampa Bay 6:2, Toronto – Vegas 2:6, Minnesota – Carolina 2:3, Nashville – Ottawa 4:1, Winnipeg – St. Louis 4:2, Calgary – Los Angeles 4:2, Colorado – Dallas 5:1, Vancouver – Pittsburgh 3:4 pp, San Jose – New Jersey 2:7.

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Arizona Coyotes #Juraj Slafkovský