Šou Čecha Pastrňáka v NHL: Bol pri všetkých góloch Bostonu. Tešil sa však Tatar

Hokejisti Seattlu Kraken v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zvíťazili v NHL nad Bostonom Bruins 4:3 po samostatných nájazdoch.

27.02.2024 07:04 , aktualizované: 07:15
Seattle Kraken Foto:
Hokejisti Seattlu Kraken sa tešili z víťazstva nad jedným z najlepších tímov tejto sezóny NHL.
debata (2)

V stretnutí zažiaril český útočník Bruins a štvrtý najproduktívnejší hokejista tejto sezóny NHL David Pastrňák. Zaznamenal dva góly a asistenciu, no z víťazstva sa napokon netešil. V nájazdoch, v ktorých Tatar so svojim pokusom neuspel, napokon rozhodol o triumfe Kraken Kailer Yamamoto.

Slovenský útočník nastúpil opäť vo štvrtom útoku Seattlu, odohral 10:42 minút a vyslal jednu strelu na bránku. Svoje bodové suchoty natiahol na sedem zápasov.

V drese Bruins strelil David Pastrňák 37. a 38. gól v tejto sezóne a vďaka tomu sa v tabuľke top kanonierov súťže posunul na tretie miesto. Český krídelník dosiahol aj jubilejný 700. bod v profiligovej kariére.

Adam Ružička, drogy, Calgary, nhl Čítajte viac Prvé slová Ružičku po škandalóznom videu? Hokejista sa vrátil na sociálnu sieť a zverejnil reakciu

Hokejisti Washingtonu zdolali Ottawu 6:3 a pripísali si štvrté víťazstvo z uplynulých piatich zápasov. Capitals opäť nastúpili bez zraneného slovenského obrancu Martina Fehérváryho.

Na triumfe Washingtonu sa dvomi gólmi podieľal Hendrix Lapierre, ktorého Capitals povolali z farmy v Hershey iba v piatok. Nastúpil na svoj prvý zápas po vyše mesiaci. Alexej Protas prispel k víťazstvu gólom a dvomi asistenciami, Beck Malenstyn mal bilanciu 1+1 a Connor McMichael s Anthonym Manthom si zhodne pripísali po dve asistencie.

Tím z hlavného mesta USA naďalej tuho bojuje o play off, na pozíciu Tampy Bay s druhou voľnou kartou stráca šesť bodov. Ottawe nestačili ani gól a dve asistencie Bradyho Tkachuka a Shanea Pinta.

Boris Babík Čítajte viac S následkami musia počítať... No chcel by som vidieť všetkých tých moralizátorov, keby im na stole pristál šek z Ruska, vraví Slovák z ukrajinskej ligy

Edmonton si poradil s Los Angeles 4:2 a po troch prehrách sa vrátil späť na víťaznú cestu. Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins a Evan Bouchard pomohli k triumfu zhodne gólom a asistenciu.

Dallas podľahol New Yorku Islanders 2:3 po predĺžení, o víťazstve hostí rozhodol v tretej minúte extra času Bo Horvat. Svoj prvý gól v NHL strelil Logan Stankoven, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Útočník Stars, ktorý má slovenské korene, odohral svoj iba druhý zápas v profilige.

NHL – sumáre:
Washington Capitals – Ottawa Senators 6:3 (4:2, 2:1, 0:0)
Góly: 7. Protas (Mantha, McMichael), 9. Carlson (Strome), 19. Pacioretty (Sgarbossa, McMichael), 19. Malenstyn (Protas, Aube-Kubel), 22. Lapierre (Malenstyn, Bear), 31. Lapierre (Mantha, Bear) – 11. Batherson (Tkachuk, Pinto), 13. Pinto (Hamonic, Tkachuk), 22. Tkachuk (Tarasenko, Pinto). Brankári: Kuemper – Forsberg (21. Korpisalo), strely na bránku: 20:21

Dallas Stars – New York Islanders 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 28. Duchene (Harley, Stankoven), 39. Stankoven (Johnston) – 16. Pulock (Holmström, Cizikas), 36. MacLean (Engvall, Pulock), 63. Horvat (Barzal, Reilly). Brankári: Wedgewood – Sorokin, strely na bránku: 32:28

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 20. Hyman (McDavid), 36. Draisaitl (Bouchard, Nugent-Hopkins), 42. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 57. Nugent-Hopkins (Brown, Janmark) – 7. Moore (Byfield, Englund), 28. Laferriere (Kopitar, Roy). Brankári: Skinner – Rittich, strely na bránku: 31:40

Seattle Kraken – Boston Bruins 4:3 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 25. Eberle, 46. Dunn (Burakovsky, Gourde), 55. Bjorkstrand (Borgen, Wennberg), rozh. nájazd Yamamoto – 6. Pastrňák (Shattenkirk, Boqvist), 38. Pastrňák (Zacha, McAvoy), 58. Coyle (Pastrňák, Marchand). Brankári: Grubauer – Ullmark, strely na bránku: 27:32

Slovák v akcii:
Tomáš Tatar (Seattle) 10:42 0 0 0 0 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Zmluvy draftových jednotiek po nováčikovskej ére Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozreli sme sa na 19 posledných draftových...