Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dvojgólový zápas obrancu Makara. Colorado odvrátilo prvý mečbal Dallasu

Hokejisti Colorada vyhrali v noci na štvrtok v piatom semifinále Západnej konferencie NHL na ľade Dallasu 5:3.

16.05.2024 07:03
Cale Makar Foto:
O víťazstve Colorada na ľade Dallasu sa dvomi gólmi pričinil obranca Cale Makar (vpravo).

Sériu hranú na štyri víťazné zápasy tak znížili na 2:3 a vyhli sa vypadnutiu z play off. Zápas na ich ľade je na programe v sobotu.

Dva góly hostí vrátane víťazného v 45. minúte strelil Cale Makar, ktorý sa presadil aj v závere druhej tretine, keď vyrovnal na priebežných 2:2.

MS 2024, craig ramsay Čítajte viac Pôsobí to podozrivo, Hudáček po tom na ľade pripomína draka. Slovákom dávajú pod nos látku, ktorú zháňajú v Amerike

Dva kanadské body mal i jeho hviezdny spoluhráč Nathan MacKinnon za presný zásah a asistenciu. Rovnakú bilanciu za Avalanche mal aj Artturi Lehkonen.

Na druhej strane sa individuálne najviac darilo Joeovi Pavelskému – svoj tím poslal v 10. minúte do vedenia 1:0 a duel ukončil s bilanciou 1+1. Dva kanadské body mal aj jeho spoluhráč Jason Robertson, ktorý si pripísal dve asistencie.