Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ďalšia prehra, opäť bez bodu. Slafkovský dostal veľký priestor na ľade

Ďalší zápas, ďalšia prehra, opäť bez bodu. Juraj Slafkovský má za sebou v NHL duel číslo 37. Jeho Montreal Canadiens prehral s New Yorkom Islanders 1:2. Pokračuje v biednych výkonoch, uspel iba dvakrát v uplynulých dvanástich stretnutiach.

15.01.2023 06:24
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v zápase proti Islanders.
debata (8)

Lepšie na tom nie je ani slovenský útočník. Ten neskóroval ani neasistoval v trinástom zápase v rade, aj keď je pravda, že sa dostáva k slovu čoraz viac. Tentoraz ho tréner Martin St. Louis nechal na ľade viac ako pätnásť minút. Pred dvomi dňami to bolo ešte o minútu viac.

Slovenský krídelník nastúpil v treťom útoku Canadiens, počas 15:44 min. sa prezentoval jednou strelou a jedným hitom.

Montreal zostáva predposledný vo Východnej konferencii.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil svoj jubilejný 10. gól v prebiehajúcej sezóne NHL. Pomohol ním k víťazstvu New Jersey na ľade Los Angeles 5:2. Zrodili sa dva hetriky, trojgólové zápasy zaznamenali Patrik Laine z Columbusu a Jared McCann zo Seattlu.

Alexander Ovečkin strelil pri prehre Washingtonu s Philadelphiou (1:3) 30. gól v sezóne, dosiahol už svoju 17. sezónu s minimálne 30 presnými zásahmi v základnej časti, čím vyrovnal ligový rekord Mikea Gartnera.

Tatar v 13. minúte vyrovnal na priebežných 1:1, keď v presilovke zblízka dorazil do siete puk po strele Jacka Hughesa. Naštartoval tak svoj tím k obratu a víťazstvu. Devils potvrdili stúpajúcu formu, vyhrali štvrtý zápas za sebou a šieste z uplynulých ôsmich stretnutí.

NHL – výsledky:
Dallas – Calgary 5:6, Boston – Toronto 4:3, Colorado – Ottawa 7:0, Florida – Vancouver 4:3, New York Islanders – Montreal 2:1, Carolina – Pittsburgh 2:1, Detroit – Columbus 3:4, Washington – Philadelphia 1:3, Chicago – Seattle 5:8, Minnesota – Arizona 2:1, Nashville – Buffalo 3:5, St. Louis – Tampa Bay 2:4, Vegas – Edmonton 3:4, Los Angeles – New Jersey 2:5 /TATAR za hostí 1+0/