Slovák bol výnimka. St. Louis spucoval lídrov Montrealu

Ak fanúšikovia Montrealu očakávali, že ich miláčikovia nadviažu na víťazné momentum zo zápasu proti St. Louis, po súboji so Seattlom zostali sklamaní.

10.01.2023 16:36
Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský počas zápasu proti Seattlu Kraken.
debata (2)

Canadiens dostali v prvej tretine za 14 minút tri góly a bolo po zápase. Hostia zvalcovali súpera, v jednom momente viedli 18:2 na strely a ani v ďalšom priebehu toho domácim veľa nedovolili.

Kraken, jeden z najlepších tímov NHL na klziskách súperov, napokon triumfovali 4:0. Brankárovi Martinovi Jonesovi stačilo na shutout len 21 zákrokov.

„Musíme mať lepšie začiatky. Prehrávať 0:3 po prvej tretine je neprijateľné,“ hodnotil kapitán Canadiens Nick Suzuki.

Kouč Martin St. Louis je bývalý skvelý útočník a od svojho mužstva chce, aby hralo rýchlo, ofenzívne, ale zároveň zo zabezpečenej obrany.

Lenže po výbuchu proti Kraken bol nahnevaný a sklamaný.

„Ak chybuje jeden hráč, zvyčajne z toho je šanca na skórovanie. Ak si defenzívne povinnosti nesplnia dvaja hráči, väčšinou je z toho gól,“ reagoval St. Louis a priznal, že po prvej tretine v kabíne musel zvýšiť hlas.

Pri prvom góle chyboval skúsený obranca David Savard, druhý išiel na vrub brankára Sama Montembeaulta. Aj tretí presný zásah Kraken v prvej tretine padol po sérii domácich chýb.

Slafkovský Čítajte viac Najlepší výkon v roku! Slafkovského chválil aj kapitán

Zámorskí analytici i väčšina fanúšikov sa zhodli, že jedným z mála svetlých momentov na hre Montrealu bol výkon Juraja Slafkovského.

V uplynulej dobe sa mu nedarilo podľa predstáv (1+6 v posledných 27 zápasoch), ale proti Seattlu bol opäť viditeľný.

V dovtedajších 35 zápasoch mal v štatistike vyložené šance (high-danger scoring chances) číslo 8. Proti Kraken bol pri dvoch veľkých príležitostiach na skórovanie, ale bodové konto si nevylepšil.

„St. Louis by mohol zvážiť opäť vytvoriť útok Slafkovský – Evans – Anderson. Evans so Slafkovským si vtedy medzi sebou vytvorili dobrú chémiu,“ myslí si Marc Dumont z portálu MontrealHockeyNow.

Canadiens majú niekoľko dní na oddych, ďalší zápas odohrajú v noci na piatok, keď hostia Nashville Predators.