Kanadský hokejový útočník Patrick Marleau zo San Jose sa postaral o zápis do historických tabuliek NHL.

20.04.2021 07:05
Patrick Marleau Foto: ,
Patrick Marleau.

Štyridsaťjedenročný krídelník Sharks nastúpil v noci na utorok proti Vegas Golden Knights na 1768. zápas v súťaži a prekonal rekord legendárneho Gordieho Howea v počte odohraných stretnutí.

Vegas v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Jurčom na domácom ľade napokon Sharks zdolali 3:2 po nájazdoch.

Obhajca Stanleyho pohára Tampa Bay zvíťazila doma nad Carolinou 3:2 po predĺžení.

Slovenský obranca Lightning Erik Černák odohral takmer 22 minút, zapísal si jeden mínusový bod a 6 trestných minút.

V súboji slovenských protihráčov zvíťazil Dallas s Andrejom Sekerom nad Detroitom s Richardom Pánikom 3:2 po nájazdoch.

Obranca Stars odohral takmer 14 minút, útočník Red Wings takmer 16 minút a zapísal si jeden plusový bod.

Nedarilo sa Montrealu, ktorý prehral na ľade Edmontonu 1:4. Slovenský útočník Canadiens Tomáš Tatar odohral vyše 15 minút a zaknihoval dva mínusové body i dve trestné minúty.

Výsledky:
Florida – Columbus 4:2, Tampa Bay – Carolina 3:2 pp, Dallas – Detroit 3:2 pp a sn, Nashville – Chicago 5:2, Edmonton – Montreal 4:1, Calgary – Ottawa 2:4, Arizona – Minnesota 2:5, Vegas – San Jose 3:2 pp a sn

Viac na túto tému: #Gordie Howe #Erik Černák #Tampa Bay Lighting #Patrick Marleau