Sergej Bobrovskij (FLA) – 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 62:59
Andrej Vasilevskij (TBL) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,89 %, odchytal 62:43

Erik Černák (TBL) – 0+0, –1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 21:46

3. Andrej Vasilevskij (TBL) 91,89 %

Konec zápasu.

62:59

Florida právě vstřelila branku!
Florida dává branku a ukončuje zápas v prodloužení! Krásná kombinace v útočném pásmu vyústila ve střelu CARTERA VERHAEGHEHO, který si skvěle počkal, až si hostující brankář lehne do jeho cesty a následně bekhendem zakončil. Asistence: Lundell, Tkachuk

62:28

Další zakázané uvolnění hostí.

62:06

Carter Verhaeghe se zkusil obtočit kolem brány, zakončit ale nedokázal.

61:16

Icing Tampy.

60:28

Florida se dostává do útočného pásma a přichází střela od modré čáry, ta je vyražena a puk přebírá Tampa.

60:01

Začalo prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:10

Brejková situace Anthonyho Duclaira, která nekončí pukem v brankové síti, díky zákroku Sergeje Bobrovskijeho betonem.

58:37

Tampa je pod velkým tlakem Floridy, která pálí ze všech pozic. Andrej Vasilevskij drží svůj tým.

57:07

Florida je na puku v útočném pásmu a kombinuje, akci přerušuje nepřesná přihrávka na modré a dopředu jde Tampa.

55:30

Nikita Kučerov vyslal střelu z pravého kruhu. Puk končí v lapačce domácího brankáře.

52:57

Carter Verhaeghe se dostal ke střele z levého kruhu, která byla vyražena ramenem Andreje Vasilevskijeho.

52:25

Vhazování po pravici hostujícího brankáře vyhrála Florida a rovnou vyslala střelu od modré, po které získává puk Tampa.

51:31

Ofsajd Floridy.

50:08

Hosté v plném počtu.

48:50

Střela z levého kruhu Niko Mikkoly rozezněla brankovou konstrukci.

46:35

Florida byla dlouho v útočném pásmu, nedokázala vymyslet žádnou kombinaci, kterou by ohrozila hostujícího brankáře.

45:20

Florida se ihned po skončení oslabení dostává do útočné třetiny a Brandon Hagel střílí od modré.

44:31

Domácí v plném počtu.

43:50

Tampa se dostala do dalšího útoku, ani tentokrát nedošlo k žádné větší šanci.

42:40

Floridě se daří vyhazovat krojit tak cenné vteřiny z vlastního oslabení.

41:50

Darren Raddysh vypálil od modré, jeho střela byla vyražena betonem domácího brankáře.

41:22

Florida měla šanci vyhodit puk z obranného pásma, ale Tampa si vzala puk zpět, zatím ale míří nepřesně a nakonec přichází přihrávka rukou a hosté jsou vykázáni do středního pásma.

39:00

Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:55

Anthony Cirelli se dostal až před domácího brankáře a zakončoval bekhendem. Dnes jsou ale brankáři velkým oříškem, a tak Sergej Bobrovskij předvedl skvělý zákrok betonem.

38:25

Matthew Tkachuk pálil z první z pravého kruhu, ale i Andrej Vasilevskij předvádí dokonalé zákroky.

36:57

Tampa je znovu v útočném pásmu a kombinuje, akci přerušuje nepřesná přihrávka na modrou, a tak se domácí dostali do útoku, ti nakonec špatně zakombinovali před bránou a jejich šance též končí.

34:15

Neuvěřitelný zákrok lapačkou právě předvedl Sergej Bobrovskij, když se k dorážce do prázdné dostal útočník Tampy. Sergej Bobrovskij vyrazil naslepo puk části ruky nad lapačkou otočený směrem k bráně.

33:10

Anthony Duclair se snažil tečovat střelu z mezikruží, puk nakonec skončil v lapačce Sergeje Bobrovskijeho.

31:45

Sam Bennett nedokázal zakončit kvůli skvěle bránícímu hráči Tampy. Nakonec přichází střela z mezikruží, kterou hostující brankář chytá.

30:45

Nick Paul se snažil dorazit odražený puk od zadního mantinelu do brankové sítě. Sergej Bobrovskij připravený.

29:58

29:53

Brayden Point byl dalším, kdo se dostal v oslabení k velké šanci, kterou stejně jako Anthony Cirelli nedokázal využít.

29:10

Sam Reinhart se dostal před hostujícího brankáře s kotoučem a snažil se zakončit z bezprostřední blízkosti do pravého rohu.

28:44

Vladimir Tarasenko – 2 min., nedovolené bránění.

28:40

Anthony Cirelli se dostal do velké šance při vlastním oslabení, když se snažil zakončit před domácím brankářem.

27:58

Erik Černák – 2 min., hákování.

27:40

Florida se dostává do útočného pásma a na hostující bránu pálí útočník Floridy. Střela letěla mimo bránu a hra je přerušena dalším nedovoleným zákrokem.

26:53

Nahození do útočného pásma Tampy nakonec rozehrává Sergej Bobrovskij, puk přesto získává Florida.

25:46

Tampa právě vstřelila branku!
Tampa přidává gól a vyrovnává skóre utkání! Přesilovou hru využívá po krátké chvíli STEVEN STAMKOS svou přesnou střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Asistence: Hedman, Kučerov

25:14

Carter Verhaeghe – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

25:00

Andrej Vasilevskij už je na střídačce a Tampa má signalizovanou výhodu.

23:00

Tampa rozehrává z vlastního pásma, za bránou domácích ale puk ztrácí.

22:13

Florida se dostává do útočného pásma, nedaří se jí vystřelit a hra je přerušena sražením puku so ochranné sítě.

20:48

Tampa dává nečekaný gól a snižuje na rozdíl jediné branky. Po rychlé akci se dostal ke střele od modré Anthony Duclair, jeho střelu tečoval bruslí BRAYDEN POINT, který tak posílá puk za brankovou čáru. Asistence: Declair

20:30

Sam Reinhart vystřelil z mezikruží, Andrej Vasilevskij chytá.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je za námi. Florida velmi jasně vede jak na střely, tak i na skóre. Na střely je to 13:3. Utkání otevřel svou dorážkou Sam Bennett, následně se k němu na konci přesilovky přidal Vladimir Tarasenko. Tampa nedokázala vymyslet žádnou větší akci, a proto jde do druhé třetiny Florida za pohodového stavu 2:0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:39.

20:00

První třetina skončila.

19:30

Tampa je na puku ve vlastním pásmu a snaží se vymyslet poslední akci v první třetině.

19:00

Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:01

Tampa se dostala ke své druhé střele v první třetině, tak končí v lapačce domácího brankáře.

15:12

Florida přidává další branku a jde do dvoubrankového náskoku. Tampa byla pod obrovským tlakem Floridy, střely lítali ze všech pozic, puk se dostal za brankovou čáru až po dorážce VLADIMIRA TARASENKA. Asistence: Bennett, Ekman-Larsson

14:39

Tampa dokázala vyhodit z obranného pásma a krojit tak cenné vteřiny z oslabení.

14:10

Carter Verhaeghe vypálil z mezikruží, puk se odrazil přímo na holi Aleksandera Barkova, který ale nedokázal dorazit puk mezi tři tyče.

13:40

Brandon Montour nejprve vypálil od modré čáry, následně nahodil na dorážku před bránou. Ani jeden z pokusí neskončil za brankovou čárou.

13:16

Mitchell Chaffee – 2 min., podrážení.

12:57

Florida se dostává na puk a zaváží jej do útočného pásma, hru přerušuje nedovolený zákrok Tampy.

12:00

Florida vyhazuje z obranného pásma a Tampa uklidňuje hru za vlastní bránou.

10:57

09:56

Steven Stamkos vypálil prudkou střelu z levého kruhu a rozezněl brankovou konstrukci.

09:19

Dlouhou kombinaci přerušuje nepovedená přihrávka Victora Hedmana, která končí na holi bránícího hráče Floridy.

08:57

Sam Bennett – 2 min., krosček.

08:16

06:16

HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.

06:16

Florida otevírá skóre utkání! Tampa sice udala tempo zápasu, Florida se ale jako první tým dokázala prosadit. Po dlouhé kombinaci se k dorážce dostal SAM BENNETT, který dokázal dostat puk do brankové sítě. Asistence: Tkachuk, Verhaeghe

05:44

Michael Eyssimont zkusil vystřelit z velkého úhlu, prostor u pravé tyče si Sergej Bobrovskij pohlídal.

05:34

Tampa se dostala do útočného pásma a snažila se vymyslet nějakou šanci, Florida znovu ale vyhodila a znovu pouze na zakázané uvolnění.

05:09

Přerušená hra poté, co se Florida dostala do ofsajdové situace.

04:36

Carter Verhaeghe získal puk ve středním pásmu, nedokázal přejet přes modrou čáru a Florida tak končí další svou příležitost.

04:14

03:51

Nick Cousins udělal chybu v útočném pásma a Tampa získává puk, Florida mezitím střídá.

02:57

Brayden Point se nedaří rozehrát a Florida znovu vyhazuje, nedokázala ale začít jakoukoliv akci a na puku je znovu Tampa.

02:13

Floridě se daří vyhodit z obranného pásma, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.

01:20

Darren Raddysh nahazoval z obranného pásma a Tampa se dostává do dalšího útoku.

00:52

Tampa se usazuje v útočném pásmu a začíná kombinovat.

00:20

První akci zápasu rozjíždí a Tampa, která ihned po přejetí ztrácí kotouč a Florida jde do akce.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad, Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov, Tarasenko – M. Tkachuk, Bennett, Verhaeghe – Rodrigues, Lundell, Luostarinen – Lorentz, Stenlund, Cousins.
Trenér: Paul Maurice

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Tomkins) – D. Raddysh, Hedman, Černák, Perbix, Dumba, Lilleberg – Kučerov, Point, Duclair – Stamkos, Cirelli, Hagel – Chaffee, Paul, Eyssimont – Jeannot, Glendening, Motte.
Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Jean Hebert, Frederick L'Ecuyer, Chris Lee – Scott Cherrey, Libor Suchanek.

Preview zápasu

První zápas těchto týmů dopadl lépe pro Floridu, která vyhrála těsným výsledkem 3:2. První třetinu byli Panthers produktivnější a rychlým gólem otevřel v šesté minutě Sam Reinhart utkání. Ke konci třetiny se Tampě podařilo vyrovnat gólem Brandona Hagela. Druhá třetina bylo o poznání vyrovnanější a méně produktivnější od obou týmů, jelikož na střely dopadla druhá třetina 4:4. Žádná branka nepadla, a proto se šlo do poslední části zápasu ve vyrovnaném stavu. Třetí třetina začala pro domácí velmi dobře, když se v padesáté osmé vteřině prosadil Carter Verhaeghe a využil tak přesilovku, která pokračovala ještě z konce druhé části. Dlouho se hrálo za stavu 2:1, ten prolomil až Matthew Tkachuk střelou do prázdné branky, když se v osmnácté minutě Tampa pokusila hrát v šesti. Deset sekund před koncem ještě snížil Steven Stamkos brankou v přesilové hře, to bylo ale vše, co jsme v zápase viděli, a proto jde dnes Florida do zápasu s náskokem 1:0 v sérii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.