(3:1, 4:1, 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Naposledy zmenené pred 13 dňami

Přeji hezký zbytek večera.

Baráž se nyní přesune do Brna, kde budou hrát Vsetínští svá domácí utkání. Další zápas je na programu v neděli 21. 4. od 17:00.

Nejlepší hráči utkání: Jaromír Jágr (KLA) a Jakub Teper (VSE).

V poslední dvacetiminutovce jsme mohli vidět pouze vyloučení, ale žádný gól již nepadl. V dobré šanci byl Sideroff v oslabení, ale po zbytek utkání byla hra hodně nepřesná.

Kladenští zvládli i druhé domácí utkání a vedou v sérii 2–0.

Po siréně si jdou hráči ještě něco vyříkávat.

Konec zápasu.

59:38

Kojova střela od modré čáry ale letěla úplně mimo.

58:59

Kotouč skončil na kladenské střídačce a vhazování vyhráli hosté, kteří se drží v útočném pásmu.

57:56

Kladenským se zatím v přesilové hře nedaří.

56:29

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Mads Larsen – 2 min., sekání.

56:29

A na druhé straně byli při střele faulovaní Rytíři, kteří si zahrají přesilovou hru.

56:28

Klhůfkovu střelu Brízgala vyrazil.

Dnešní utkání sleduje 5200 diváků.

55:17

Frolík ujížděl, pomalu vystřelil na Romančíka a dojíždějící Veber ještě dorážel na vsetínského gólmana, kdyby mu kotouč vypadl.

54:25

Hra je teď hodně nepřesná, nevidíme čisté přihrávky a střel je pomálu.

52:13

Slováčkova individuální akce skončila špatnou přihrávkou.

49:53

Staněk chtěl dát bodyček, ale skočil po hlavě na kladenskou střídačku.

49:10

Kotouč je až u Romančíka.

47:37

Hned po vhazování se Kladno osvobodilo, ale zanedlouho už Vsetín posílal na Brízgalu jednu střelu za druhou.

47:22

Ondřej Slováček – 2 min., podrážení.

Stadionem se nese mexická vlna.

45:59

Tralmaksova střela hned po buly letěla mimo branku.

45:29

Kvůli posunuté brance je přerušená hra.

44:04

Jenáčkova střela byla nebezpečně tečovaná, ale neprošla do branky.

42:47

Sideroff ujížděl sám v oslabení, ale jeho střela z pravé strany neměla gólové parametry.

42:22

Robova střela od pravého kruhu letěla těsně nad horní tyčku.

41:23

Kladenští však vyhazují kotouč až k Romančíkovi.

41:12

Vsetín téměř naváže z jedné přesilové hry do druhé kvůli hákování Tralmakse. Navíc vyhrává vhazování a drží se v pásmu.

41:12

Eduards Tralmaks – 2 min., hákování.

40:49

Smoleňák dostal přihrávku před branku, z otočky zakončil, ale Romančík kotouč vyrazil.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 19:59.

Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná. Minutu a dvě sekundy po začátku se prosadil Radek Smoleňák a následně se trefil Antonín Melka. Fanoušci viděli i strkanici, ze které vzešly čtyři vyloučení a poté ještě vyloučení Sideroffa. Nabídnutou přesilovou hru využil Jakub Teper, který se trefil z levého kruhu. Kvůli vyloučení Jonáka do konce utkání za zásah do oblasti Smoleňákovy hlavy Kladenští opět skórovali. Oba góly v přesilové hře dal Martin Procházka. Vsetín si ale přenese 29 vteřin přesilové hry do poslední dvacetiminutovky.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:50

Klhůfkovi přeskočil kotouč hokejku za kladenskou brankou a následně špatně přihrál a puk je pryč z pásma.

39:10

Hrňovu střelu Brízgala vyrazil a vhazovat se bude před Romančíkem, protože Vsetínští pásmo neudrželi.

38:43

Rytíři se probojovali do útočného pásma, ale hra byla vykázána zpět před Brízgalu.

38:29

Deven Sideroff – 2 min., podrážení.

37:50

Teper zůstal úplně sám na levém kruhu, ale jeho střelu chytil Brízgala do lapačky.

36:14

Kladno právě vstřelilo branku! Jarůšek přihrával před branku Jágrovi, ten ale promáchl a kotouč prošel až na MARTINA PROCHÁZKU, který se trefil přesně. Asistence: Richard Jarůšek.

36:01

Jágr je poprvé během přesilové hry na ledě.

35:33

Radek Smoleňák – 2 min., sekání.

Markus Kojo – 2 min., hrubost.

35:33

Ticháčkova střela od modré skončila v lapačce Romančíka.

34:27

Slováčkovu střelu od modré Romančík vyrazil a dopředu vyjel Machala, který ale trefil jen Brízgalu do těla.

33:11

Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští využívají dlouhou přesilovou hru. MARTIN PROCHÁZKA poslal kotouč na bližší tyč z levého kruhu. Asistence: Ondřej Slováček.

32:41

Kladenští se nedokáží dostat do útočného pásma.

32:27

Vsetín se podruhé osvobozuje.

32:08

Smoleňák je na ledě a zkoušel kotouč zasunout zpoza branky do sítě, ale pokus mu nevyšel.

31:39

Václav Veber – 2 min., hrubost.

Vít Jonák – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku + 2 min., hrubost, odpyká Erik Hrňa.

31:39

Smoleňák byl atakován Jonákem a rozhodčí zkoumají ještě situaci na videu.

31:13

Brízgala vyrazil po kotouči, aby ho odpálil, ale nerozuměl si s Martenetem a u kotouče tak byl první Zabusovs, který předal kotouč Machalovi. Brízgala se však stihl vrátit do branky a zakročit.

30:21

Holec prověřil Brízgalu, tomu kotouč vypadl, ale stihl po něm ještě skočit a přerušit hru.

29:25

Rob stál příhodně před Brízgalou, ale nebylo mu dovoleno se projíždějícího puku dotknout.

28:17

Tralmaks zabránil vsetínskému úniku a nedovolil protihráčům ani vystřelit.

28:00

Melkova střela letěla jen těsně kolem tyčky.

27:00

Po gólu jsou naopak na puku domácí a bojují v útočném pásmu.

26:26

Vsetín právě vstřelil branku! Jakub Teper dostal nabito na levý kruh a jeho střelu tečoval PAVEL KLHŮFEK k bližší tyči. Asistence: Jakub Teper, Šimon Jenáček.

26:13

Vsetín vyhrál vhazování a drží se v pásmu.

25:50

Do Ticháčka se pustil jeden ze vsetínských hráčů a už jsou oba týmy v sobě. Rozhodčí tak museli situaci usměrňovat a budou vylučovat.

25:40

Štěpán Bláha trefil pouze připraveného Brízgalu.

25:05

Brízgala musel zasahovat hned po vhazování, ale u puku jsou zase domácí.

23:38

Machala využil svojí rychlosti, rozhýbal si Brízgalu, ale jeho střela skončila jen těsně za Brízgalovým tělem v brankovišti. Kladenský gólman chvíli nevěděl, kde kotouč je a proto si raději rychle lehl.

22:19

Robin Staněk – 2 min., krosček.

22:11

Oddechový čas pro tým VHK ROBE Vsetín.

22:11

Kladno právě vstřelilo branku! Zápas patří ANTONÍNU MELKOVI. Melka si rozhýbal Romančíka a střelou bekhendem se trefil k pravé tyčce a radši ještě kotouč dorazil až do sítě. Asistence: Jakub Strnad, Jaromír Jágr.

21:02

Kladno právě vstřelilo branku! Kladno jde hned v 2. minutě do většího vedení. Tralmaks přihrál přesně RADKU SMOLEŇÁKOVI na střelu z první mezi kruhy a ten se trefil nad Romančíkovo rameno. Asistence: Eduards Tralmaks, Deven Sideroff.

20:34

Ticháčkovi nejdříve sjel kotouč po hokejce a nezakončil a další střela byla hodně z ostrého úhlu.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 18:54.

Druhý zápas je zatím o hodně svižnější než včerejší utkání. I když do třetiny naskočili aktivněji hosté, ve 2. minutě je o tlak obral Jaromír Jágr, který krásným usměrněním otevřel skóre zápasu. A Kladno šlo v 9. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou Eduardse Tralmakse, jehož střelu si do sítě dali sami hosté. Vsetín ale v následné přesilové hře snížil už po 11 vteřinách díky Vítu Jonákovi. Poté byly k vidění šance na obou stranách a domácí si ještě pojistili náskok 16 vteřin do konce třetiny trefou Antonína Melky.

20:00

První třetina skončila.

19:44

Kladno právě vstřelilo branku! Kladno si do kabiny bere zpět dvoubrankové vedení. Jakub Strnad přihrál ANTONÍNU MELKOVI mezi kruhy a ten se trefil přesně do růžku. Asistence: Jakub Strnad, Jiří Ticháček.

19:16

Jágr předal kotouč Strnadovi před branku, ale s jeho tečí neměl Romančík problém.

18:35

Kladenští mají ještě na konci třetiny tlak, ale ztratili pásmo a dopustili se ofsajdu.

17:10

Filip vyslal do přečíslení Jarůška s Procházkou, ale Jarůškova přihrávka byla pomalá a zarazila se o bránícího vsetínského hráče. Následně byl v šanci sám Filip, ale jeho střela skončila na vnějším oblouku brány.

16:10

Frolík střílel z levé strany a Jágr mohl ještě kotouč dorážet, ale hosté mu dobře zablokovali hokejku.

14:34

Vsetínští se dostávají do pásma a opět tu máme gólovou příležitost. Rob nejdříve střílel, následně se kotouč ocitl před Klhůfkem a Brízgala zůstal ležet zasypaný hráči na ledě. Vsetínští ale zmatku nevyužili.

13:19

Kladenští pouze posílali kotouč do útočného pásma, ale dojeli ho a byla z toho opět šance! Martenet střílel z vrcholu levého kruhu a Romančíkovi vypadl kotouč jen těsně vedle tyčky.

10:52

Tralmaks ujížděl sám na gólmana, ale Romančík jeho střelu přečetl a vyrazil puk nad bránu.

09:56

Skvělý zákrok Brízgaly! Hosté už mohli dávat puk do odkryté branky a srovnat, jenže Brízgala se skvěle vrhl na bok a nataženou rukou chytil kotouč do lapačky!

09:19

Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín se prosadil v přesilové hře a snižuje na 1:2. Teper dostal nabito na levý kruh a jeho střelu ještě tečoval VÍT JONÁK za Brízgalu. Asistence: Jakub Teper, Šimon Jenáček.

09:08

Jiří Ticháček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

08:11

Kladno právě vstřelilo branku! Kladno jde do vedení 2:0. EDUARDS TRALMAKS objel branku a zkoušel poslat kotouč do klece, ale od brankáře se ještě puk odrazil do předbrankového prostoru. Tam se kotouč nejspíše od vsetínských hráčů odrazil až za brankovou čáru. Asistence: Matyáš Filip.

06:54

Melky je na ledě plno! Podržel si kotouč na hokejce, vybruslil mezi kruhy a přihrál osamocenému Slováčkovi. Slováčkova střela od levého kruhu ale trefila Romančíka jen do helmy.

06:23

Pytlík zablokoval střelu a osvobozuje svůj tým ze vsetínského sevření.

05:29

Vsetínu je odpískáno zakázané uvolnění a hra se opět přesouvá před Romančíka.

04:38

Slováček hned po vhazování trefil pouze tyčku a kladenský tlak dál pokračuje.

04:00

Melka hledal přihrávkou před brankou Strnada, ale ten kolem kotouče jen projel. Jinak mohl puk tečovat do sítě.

01:59

Kladno právě vstřelilo branku! JAROMÍR JÁGR si odbyl první střídání, dal gól a jel si zase sednout na střídačku. Kladenský majitel dostal přihrávku přímo před branku od Jakuba Strnada a přesně usměrnil kotouč do sítě. Asistence: Jakub Strnad.

01:42

První střelu si připsali Kladenští, ale ta rozvlnila jen ochrannou síť.

01:00

Zápas začali na puku hosté, kteří se na nějakou chvíli usadili v pásmu Kladna, ale žádnou akci si nevytvořili.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Rytíři Kladno: Brízgala (Mitens) – Ticháček, Hejda, Slováček, Babka, Veber, Martenet – Jarůšek, Filip, M. Procházka – Smoleňák ©, Sideroff, Tralmaks – Frolík, Pytlík, Kusý – Strnad (A), Melka (A), Jágr – O. Bláha.
Trenér: Otakar Vejvoda

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Pavlíček) – Hryciow, Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Kojo – Jonák (A), Klhůfek, Rob (A) – Hořanský, Kratochvil, Hrňa © – Holec, Matějček, Š. Bláha – Machala, Kern, Zabusovs.
Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Vrba, Šindel – Brejcha, Špůr.

První zápas série začal v pomalejším tempu, i když střelecky navrch měli hosté, kteří si střeleckou aktivitu udrželi celý zápas (26:43 na střely). Na začátku druhé třetiny navíc na Kladno vlítli s velkou vervou, ale Adam Brízgala chytal fantasticky.

Skóre otevřel Matyáš Filip, který stál nikým nebráněný před Romančíkem a přihrávku od Richarda Jarůška dostal přesně. Richard Jarůšek se navíc poté prosadil sám a Kladno vedlo 2:0. Bodová smršť Jarůška pokračovala a i trefa na 3:0 byla jeho. Poslední gól Kladna zařídil Eduards Tralmaks, jehož tvrdá trefa vyletěla hned z branky. Brízgala v 58. minutě přišel o čisté konto, o které ho připravil Ondřej Matějček.

Statistiky gólmanů:
Adam Brízgala 97,67 % (42 zásahů)
Patrik Romančík 84,62 % (22 zásahů)

Dnes pokračuje baráž o extraligu. Rytíři zatím po včerejší výhře vedou sérii 1–0.