(1:2, 2:0, 4:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 12 dňami

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.

Je dobojováno. Česká dvacítka nakonec vítězí nad tou slovenskou vysoko 7:2 a zapisuje na turnaji v Popradě první vítězství. Slováci naopak odcházejí jako poražený tým, ačkoli po první třetině vedli. Češi ale další průběh hry vzali do svých rukou, po druhé třetiny byli v náskoku 3:2. Ve třetím dějství se pak prosadili čtyřikrát a zajistili si tak bezpečnou výhru.

Konec zápasu.

59:44

Česko právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden gól vsítili čeští hráči, přesnou střelou završil svůj hattrickTADEÁŠ KALUŽÍK a uzavírá skóre dnešního zápasu – 7:2. Asistence: Matěj Maštalířský a Vojtěch Hradec.

59:13

A je to už 6:2. Dominik Petr nahrál na levou stranu PAVLU ŠIMKOVI, který z nápřahu trefuje slovenské zařízení. Asistence: Dominik Petr a Matyáš Váňa.

58:41

Nyní už národní tým skóruje a vede už 5:2. Nyní už je jasné, že o první vítězství na popradském turnaji Češi nepřijdou. TADEÁŠ KALUŽÍK v těsné blízkosti Fürstena dostal kotouč za brankovou čáru a je hotovo. Asistence: Martin Holba.

58:29

Martin Matějíček hledal přihrávkou od modré čáry před bránou volného Matyáše Váňu, ten ale svou holí nedosáhl na kotouč a rázem tak bylo po další šanci Česka.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:53

Slovensko je v plném počtu

57:16

Oliver Samson pálil od modré čáry a jeho rána byla obranou Slovenska sražena k zadnímu plexisklu.

56:48

Další šance národního týmu nekončí gólem a Slovensko se výhozem puku osvobozuje.

55:53

Vyloučení v týmu Česko:
Adam Vlasák – 2 min., podrážení.

55:53

Lukáš Fürsten nyní u brankoviště zneškodnil další nebezpečnou střelu soupeře a hned hru zastavuje.

55:12

Slováci už v pěti hráčích atakovali branku národního týmu, Vojtěch Hambálek ale znovu uspěl dalším zákrokem a posílá puk spoluhráčům.

54:06

Slovensko je v plném počtu.

53:28

Slováci se osvobozují a vyhazují puk až před českou branku a šetří vteřiny z oslabení.

52:31

Češi se snažili využít přesilovou hru a tím by mohli už definitivně soupeře zlomit, ale pokus Matyáše Váni z prostoru mezi kruhy skončil na betonech Fürstena.

52:06

Vyloučení v týmu Slovensko:
František Ridzoň – 2 min., podrážení.

51:45

Pavel Šimek z levé strany svižnou ranou rozvlnil síť, ale pouze tu boční.

49:29

Češi jdou do dvoubrankového náskoku. Před slovenskou brankou vznikla skrumáž, ve které se v blízkosti Lukáše Fürstena zorientoval TADEÁŠ KALUŽÍK a překonal ho z levé strany – 4:2. Bez asistence.

48:50

Slováci po krátké pauze zaútočili před českou brankou, kde byl znovu pozorný Vojtěch Hambálek a před dotírajícími slovenskými útočníky raději hru zastavuje přikrytím puku pod lapačku.

48:06

Na řadě je znovu komerční přestávka.

47:34

Patrik Vaverčák nadvakrát mířil na Vojtěcha Hambálka, ale český brankář se nenechal zaskočit a pohotově jeho pokus kryje a hned nechává hru plynout, když posílá kotouč svým spoluhráčům.

46:27

Samuel Bacík si sjel na pravou stranu, zblízka pak napřáhl ke střele, která ale končí opět na Lukáši Fürstenovi.

45:36

Útok slovenského týmu skončil neúspěchem po tom, co zakročila česká obrana a poslala znovu kotouč ven a daleko od Hambálka.

44:47

Mezi kruhy nyní nebezpečně vystřelil Pavel Šimek, jeho pomelice ale končí na Fürstenovi!

43:28

Před Fürstenem byl znovu hodně aktivní Jiří Felcman, ale střelu, kterou vyslal z hrany levého kruhu, poslal jen těsně vedle protější tyče.

42:14

Lukáš Fürsten musel zakročit proti jedovce Radka Janaty z prostoru mezi kruhy a bleskově přerušuje hru. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.

41:17

Češi se dostali do blízkosti slovenské branky, ale jejich zakončení mezi třemi tyčemi neskončilo.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

Také druhá třetina je u konce. V ní se dvakrát prosadili čeští junioři, kteří nejprve vyrovnali na 2:2 a vymazali ztrátu. Následně pak duel otočili na svou stranu a jsou tedy ve vedení. Třetí třetina tak bude ještě hodně zajímavá.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:50

Druhá třetina se jen dohrává, puk je ve středním pásmu, ještě se o akci snaží hráči Slovenska.

39:19

Znovu je hra přerušena před brankou Slovenska a vhazovat se bude po levé ruce Lukáše Fürstena.

39:06

Češi byli před slovenskou klecí znovu hodně aktivní, ale stopku jim vystavil další zákrok Lukáše Füstena. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:38

V těsné blízkosti Lukáše Fürstena se zjevil Jaromír Pérez, ale jeho přízemní pokus byl obranou Slovenska zneškodněn.

36:25

Obrana českého týmu vyrazila před Fürstenovu klec, tam poté střílel Radek Janata, jeho švih ale končí jen na slovenském brankáři, konkrétně jeho betonu.

35:25

A další atak české branky, kde zakročil Vojtěch Hambálek a má puk u sebe. Hned na to ho rozehrává spoluhráčům, aby mohli vyrazit na opačnou stranu.

34:18

Do blízkosti Vojtěcha Hambálka si nabruslil Roman Kukumberg, jeho svižné zakončení však končí jen na pozorné české obraně.

33:14

Komerční přestávka.

32:14

Češi strhávají vedení na svou stranu poprvé v utkání. DOMINIK PETR objel slovenskou branku a poté u bližší tyče zasunul puk za brankovou čáru. Na radost si ale čeští junioři museli chvíli počkat, gól totiž musel posvětit videorozhodčí – 3:2. Bez asistence.

31:31

Nyní chvíli operovali před klecí Česka Slováci, pokus Stahoně končí jen na betonu Vojtěcha Hambálka.

30:01

Jsme za polovinou řádné hrací doby a stále na ukazateli skóre svítí nerozhodný stav.

29:53

Současné vyloučení:
Vojtěch Hradec – 2 min., nesportovní chování.

Samuel Bacík – 2 min., hrubost.

29:53

Lukáš Fürsten kryje další nebezpečnou střelu českých juniorů a vleže kryje puk. Následně nechává hru přerušit.

28:41

Národní tým je v plném počtu.

28:19

Čeští junioři se zatím dobře brání v oslabení a nepouštějí soupeře do vedení. Nyní střílel nebezpečně Stanislav Gron, jeho pokus ale kryje Hambálek.

26:41

Tadeáš Kalužík – 2 min., sekání.

26:24

Pozor si nyní musela dávat obrana Česka, když z mezikruží střílel Peter Valent. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.

24:17

A je vyrovnáno. K puku se dostal MATYÁŠ ADÁMEK, projel okolo slovenského brankoviště a poté střelou k bližší tyči nedal brankáři Slovenska žádnou šanci – 2:2. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Josef Eichler a Tadeáš Kalužík.

23:58

Další snaha českého týmu, zblízka střílel Jiří Felcman, ale jeho pokus byl zastaven betonem Lukáše Fürstena.

22:05

Obrana národního týmu zastavila další útočnou akci Slovenska a poté dostává puk do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

21:15

Hra je vykázána do středního pásma, vhazovat se bude blíže slovenské brance.

20:44

20:23

Češi dohrávají přesilovou hru a hned z levé strany střílel Oliver Samson, jeho pokus si ale u pravé tyče pohlídal Lukáš Fürsten.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

První třetina je minulostí. V ní se dvakrát prosadili Slováci a byli ve vedení o dva góly. Češi dlouho marně bušili na vrata slovenské branky, nakonec se jim ale podařilo překonat Lukáše Fürstena, když dělovkou nad levým kruhem ho překonal Oliver Samson. Češi jsou tak svému soupeři na dostřel jediné branky a ve druhé části hry se pokusí srovnat krok.

20:00

První třetina skončila.

19:40

Slováci zatím nepustili český tým do pořádné akce a dvakrát vyhodili puk až před klec Vojtěcha Hambálka. Díky tomu šetří cenné vteřiny.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:44

Leo Eperješi – 2 min., hrubost.

17:55

Češi ožili a znovu se natlačili před soupeřovu branku, kde ale po střele Josefa Eichlera zakročil Lukáš Fürsten.

16:42

Nyní je na řadě další komerční přestávka.

16:18

Češi v závěru první třetiny skórují a jsou Slovensku na dostřel jediného gólu. Vojtěch Hradec nabil nad levý kruh OLIVERU SAMSONOVI a ten poté tvrdou ránou vymetl ve slovenské síti doslova všechny pavučiny – 1:2. Asistence: Vojtěch Hradec a Matyáš Adámek.

14:52

Nához za branku českého týmu si Češi nesebrali, naopak Slováci znovu zaútočili a ohrozili Hambálka, ale nakonec jejich pokus mířil vedle jeho levé tyče.

13:49

Další operace české dvacítky před klecí Slovenska, mezi kruhy natáhl ke střele Josef Eichler, ale jeho rána končí na pozorném brankáři Lukáši Fürstenovi.

13:18

Češi se snažili před Fürstenem něco vymyslet, ale jejich počínání před jeho klecí zastavila pozorná obrana a Slováci tak dvoubrankové vedení uhájili.

12:35

Na řadě je další komerční přestávka.

12:07

Vhazovalo se před brankou Slovenska, tam puk vybojovali právě hráči v modrých dresech a uháněli dopředu, zblízka ale Hambálka nepřekonali.

10:24

Slovensko právě vstřelilo branku!
A slovenská dvacítka jde do dvoubrankového náskoku. Eperješi našel přihrávkou na modré čáře LUKÁŠE KLEČKU, který napřáhl ke střele a ta prosvištěla až za záda Vojtěcha Hambálka- 0:2. Asistence: Leo Eperješi.

10:18

Slováci se tlačili do útoku, u modré čáry ale odzbrojili Matúše Vojtecha čeští obránci a ti poté dostali kotouč na opačnou stranu.

09:16

Jaromír Pérez si šikovně najel na pravou stranu a zblízka pak švihem zakončil, jenže trefil jen beton brankáře Slovenska a ten puk přikrývá lapačkou a zastavuje hru.

08:39

Zakázané uvolnění, kterého se dopustil slovenský celek a vše se stěhuje před Fürstena, buly po jeho pravé ruce.

07:56

Slibně se rodící českou akci zastavilo postavení mimo hru a ta se přestěhovala zpět do neutrální zóny, kde se za chvíli bude vhazovat blíže brance Slovenska.

06:49

Po chvilce o sobě zase dali vědět slovenští junioři a do akce musel zase brankář národního týmu Vojtěch Hambálek. I ten na chvíli dění na ledě přerušuje.

06:09

Jan Šprynar si nabruslil kus před modrou čáru a odtud pak vyslal svižnou střelu, kterou okamžitě hrudí kryje brankář Lukáš Fürsten a znovu je přerušena hra.

05:40

Lukáš Fürsten musel zasahovat mezi třemi tyčemi, když na něho pálil Pavel Šimek. Ale brankář Slovenska uspěl a hru přerušil. Hned na to následuje komerční přestávka.

05:06

Na druhé straně si připravili šanci češti junioři, Jaromír Pérez ale svižnou ránu z pravé strany poslal jen do připravené obrany.

04:08

Ľuboš Stahoň byl tváří v tvář brance národního týmu, Hambálek byl mimo branku, ovšem nakonec proskočil zpět a puk dostal k sobě. Obrovská šance Slováků tak končí zmarem!

03:20

Dobrý přesun před branku soupeře nyní předvedli Slováci a hned se dostali do zakončení před Hambálkem, jeho branku ale o kus minuli.

02:16

Pavel Šimek se dostal do těsné blízkosti Fürstena, ten ale vleže kotouč chytil a raději pak zastavil hru. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

01:39

Češi se dostali na druhé straně do zakončení, ale pokus Felcmana končí jen vedle tyče slovenské branky.

00:21

Tak to byla rychlost, domácí se ujímají vedení, když se střelou mezi kruhy prezentoval LUKÁŠ KLEČKA a posílá slovenskou juniorku do náskoku – 0:1. Bez asistence.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Hambálek (Smolka) – Vochvest, Vandas, Husinecký, Samson, Eichler, Hamrla, Matějíček, Vlasák – Maštalířský, Felcman, Pérez – Šprynar, Petr, Šimek – Kalužík, Hradec, Adámek- Janata, Váňa, Holba
Trenér: Patrik Augusta

Slovensko: Fürsten (Slávik) – Královič, Valent, S. Barcík, Eperješi, Sakmár, Hrenák, Vaverčák – Klečka, Fedor, Kukumberg – Ridzoň, Gron, Pilát – Vojtech, Havadej, Kodhaj – A. Barcík, Král, Stahoň
Trenér: Ivan Feneš

Rozhodčí: Konc ml., Žák – Gegáň, Jedlička.

Slovensko

Naopak pro Slováky bude domácí turnaj první štací po lednovém mistrovství světa. Tam slovenská reprezentace sahala po semifinále, když měla velmi dobře rozehraný čtvrtfinálový duel. V něm vyzvala tu finskou, nad kterou vedla po první třetině 1:0. V prostředním dějství Finové vyrovnali a do toho třetího se šlo za stavu 1:1. V jeho průběhu se hráči Suomi dostali do vedení 3:2, ovšem Slováci v poslední minutě řádné hrací doby vyrovnali a vynutili si prodloužení. Hned v jeho první minutě ale udeřili Fini a byli to oni, kdo šel do další fáze turnaje. Slováci smutnili, ale rozhodně prohráli se ctí, protože nepodávali vůbec špatné výkony. Ve skupině dokonce porazili Česko 6:2 a dali tak základ postupu do čtvrtfinále. Jak si povedou s novým týmem na domácím turnaji?

Česko

Čeští hokejisté do dvaceti let v lednu vybojovali bronzové medaile na juniorském MS, navázali tak na úspěch z předchozího šampionátu, kde byli stříbrní. Nyní už pomalu začínají trenéři tvořit a zkoušet nový tým a zapracovávají i nováčky, aby si na kolotoč okolo reprezentačních akcí zvykli. Měsíc po skončení úspěšného mistrovství světa už byla zase dvacítka v plné polní a začala novou sezónu turnajem pěti ve švýcarském Klotenu, který zakončili s bilancí tři výhry a jedna prohra na druhém místě. Češi tehdy porazili 5:4 po samostatných nájezdech Švýcarsko, shodným výsledkem 3:1 pak srazili Němce a Švédy. Poslední duel s Finskem skončil po přestřelce 5:5, nakonec výhru vybojovali právě Finové, když po nájezdech vyhráli 6:5.

Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Kromě reprezentační osmnáctky, kterou čeká mistrovství světa, ostatním mládežnickým kategoriím pomalu končí sezóna. Nejinak je tomu i u české dvacítky, kterou čeká turnaj pěti pod Tatrami, konkrétně v Popradu.