Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky
Tipos Extraliga play-off - Semifinále

12.04.2024 o 18:30

HK Spišská Nová Ves
4 : 3
(0:2, 1:0, 2:1 - 0:0, 1:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred mesiacom
obnoviť
Filter

Toto bola reklama na hokej. Skôr to už pripomínalo finále, ako semifinále. Spišiaci neoficiálne vyhrali v 75. minúte, ale odhalený ofsajd vrátil aktérov naspäť zo šatní. Rysy predsa len uspeli. V 82. minúte udrel Martin Bakoš a oslavy zo zisku mečbalu sa mohli začať. Séria pokračuje v nedeľu v Košiciach. Ak Spišská zvíťazí, stane finalistom tejto sezóny.

Koniec zápasu.

81:06

Spišská Nová Ves dala gól! Teraz už nie sú pochyby o víťazovi. MARTIN BAKOŠ prekonal Jaroslava Janusa a získal pre Spišskú postupový mečbal. O jeho využitie sa posnažia Spišiaci v nedeľu v Košiciach. Asistencie: Juraj Majdan a Michael Vandas.

80:01

Začalo sa druhé predĺženie.

Druhé predĺženie sa začne o 22:04.

Už sa mohlo ísť oslavovať či sprchovať, no pozorné oko košickej striedačky si zaslúži veľký obdiv. Máme za sebou 80 minút dramatického súboja a ktovie, koľko minút je ešte pred nami.

80:00

Predĺženie sa skončilo.

80:00

Predĺženie sa skončilo.

79:01

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Fejes – 2 min., hákovanie.

77:51

Merežko vypustil jednu zo svojich dobrých striel, ktorá natiahla a preverila Janusa, no neukončila tento zápas.

77:31

Jaroslav Janus zasahoval. Majdan mu raz strčil hokejku do chráničov, na čo aktivoval Bretona, ktorý ho zrazil na ľadovú plochu. Takýchto situácií bude už iba pribúdať.

76:37

Na dorážku Merežkovej strely reagoval Džugan aj Archambault, no vo vzduchu sa nepodarilo zasiahnuť puk.

75:34

Rozhodnutie mohlo prísť na košickej strane. Obranca Lalonde disponoval dobrou pozíciou, ale doplatil na nepresnosť.

74:09

Gól neuznali pre ofsajd!

74:09

Vážení športoví priatelia! Neuveriteľná situácia v Spišskej Novej Vsi! Domáci kotol vybuchol od radosti, hráči sa tešili, ale Košice si vyžiadali prezretie videa a uspeli!

Spišská Nová Ves dala gól!

73:10

Pekná domáca pasáž v útočnej zóne. Archambault v nej dominoval, no podelil sa s Ališauskasom aj Merežkom, ktorý poslal finálnu ranu na bránku. Janus podržal oceliarov a vyslúžil si aplauz vlastného fanklubu.

70:20

Joona Jääskeläinen podporil kolegov z útoku z druhej vlny! Ale tento zápas nerozhodol slušnou strelou na bránku!

69:47

Spišská zaostáva v týchto chvíľach. Nechala sa zatvoriť na svojej polovici. Košice to hrali ako pri presilovke a bol tam aj jeden pokus od Mikúša, ktorý však nenarobil veľké vrásky Melicherčíkovi.

68:20

Chovan získal kvalitnú prihrávku Lalondeho, ale prechod hostí do útočnej tretiny nebol v poriadku. Na vine bol rýchlejší Fejes.

67:39

Ani jeden tím vôbec nešetrí sily. Hrá sa naplno. Publikum sa zabáva. Piate semifinále na Spiši je naozaj dramatické, ale aj svižné.

66:57

Hunter Fejes smeroval do nájazdu! Igor Merežko ho ale dostihol a krásne mu vypichol puk do rohu plochy!

66:19

Janus sa vyznamenal, pretože dokázal skrotiť dosť nepríjemné zakončenie Juraja Majdana. Lapačku použil v správnom čase.

65:51

Archambault adresoval vzdušnú prihrávku Bakošovi, pre ktorého to však bolo veľmi náročné na zachytenie.

64:36

Výborný príklep domáceho Ališauskasa. Zrejme mal v úmysle hľadať hokejku Vandasa, ktorý postával pred košickým bránkoviskom.

64:05

Na ľad spadla Melicherčíkova fľaša z vrchu jeho bránky, keď sa za ňou srdnato bojovalo. V hre sa pokračuje.

62:39

Hostia vyhodili puk na zakázané uvoľnenie. Spišská v tejto chvíli posiela zabojovať o víťazstvo Nellisovu formáciu, ktorý má na krídlach Archambaulta s Džuganom.

61:48

Kerbashian sa snažil mať prehľad o všetkých spoluhráčoch na ľadovej ploche v útočnom pásme. Vybral si v uhle stojaceho Vandasa, ktorému sa nepodarilo úspešne podstreliť brankára Košíc.

60:59

Majdan si pripísal prvú výraznejšiu strelu v nadstavenom čase. Janus vyrazil ľavým betónom, Bakoš bol viac v úzadí a nedostal sa k dorážaniu.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Dnešný zápas sleduje 4155 divákov.

Predĺženie sa začne o 21:15.

Hráči Spišskej ukázali srdce v poslednej tretine, strelili dva góly a vynútili si predĺženie. Úspešní boli Martin Bakoš a Kale Kerbashian. Nadstavený čas bude poriadne napínavý a možno aj dlhý. Od 4. zápasu série sa hrá totiž donekonečna, kým nepadne gól. Kto vyhrá, získa postupový mečbal.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:43

V priebehu pár sekúnd je tu tretie zakázané uvoľnenie domáceho klubu. Veľmi nešťastné riešenia.

59:26

Kerbashian spravil hlúposť. Poslal puk z vlastného pásma cez všetky čiary. Hosťom tak ponúka šancu na rozhodnutie. Buly po pravici Marcela Melicherčíka.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

Reklamná prestávka.

56:07

Strelecký pokus švihom si pripísal Jääskeläinen. Pre Melicherčíka to však bola lahôdka a ľahká práca lapačkou.

54:36

Spišiaci boli krôčik od vedenia 4:3! Mohlo sa to opäť týkať Kerbashiana! Tesne minul košickú bránku z ľavej strany!

53:09

Spišská Nová Ves dala gól! KALE KERBASHIAN vrátil Spišskú naspäť. Krásne prešiel pred bránku a Janusovi poslal hore nekompromisný bekhendový blafák. Asistencie: Juraj Majdan a Victor Björkung.

51:45

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Fejes – 2 min., sekanie.

51:32

Pokusom zápästím zo strednej vzdialenosti vyskúšal Jakub Ferenc koncentráciu Melicherčíka. Domáci brankár svojich nesklamal.

50:18

Žiak nebol v najhoršej pozícii. Strela mohla prísť okamžite po buly, ale rozhodol sa na druhýkrát. Janus na istotu s lapačkou.

Reklamná prestávka.

49:49

Bretonovi zďaleka nie sú cudzie ofenzívne výpady. Z jedného takého krásne skóroval do siete Slovana a získal za to kryštálový puk. Niečo podobné bolo v jeho silách i teraz, ale bez koncovky.

49:01

Spišská chytila druhý dych, ktorý prišiel po znížení na súčasných 2:3. Košice sú však stále vo výhode, ale gólový rozdiel je skutočne len minimálny.

48:21

Olsson tvrdo atakoval Rapáča za vlastnou bránou, kde aj nakoniec odstrčil kapitána Spišiakov. Vylučovať sa nebude.

47:38

Spiš Aréna sa zomkla. Fanúšikovia zborovo kričia „ešte jeden“.

46:59

Spišská Nová Ves dala gól! MARTIN BAKOŠ sa dočkal! Jedinou možnosťou bolo len poriadne vystreliť. Bol mierne z uhla, ale zakončenie sa ujalo na pravý horný roh. Skvelé piate semifinále sa opäť dramatizuje. Asistencie: Kale Kerbashian a Victor Björkung.

Reklamná prestávka.

46:10

Martin Bakoš vošiel do pásma osamotený, ale ukázal šikovnosť. Súperil so všetkými oceliarmi. Björkung vypálil z modrej čiary, Janus s úspešným zákrokom a do Majdana sotil Marek Slovák. Prerušená hra.

45:37

Breton mal šancu. Držal sa na nohách a čakal na vhodnú príležitosť vystreliť. Melicherčík nezasahoval. Puk mieril mimo bránky.

44:46

Nastrelenie Košíc na zadný mantinel. Nevydarený pokus o hybridné zakázané uvoľnenie. Vhadzovanie po pravej ruke Jaroslava Janusa.

44:01

Janus nechal pravý betón pri tyčke. Urobil dobre. Tam smerovala slabšia koncovka Kerbashiana.

42:19

Archambault buchol o ľad hokejkou, čím dával signál, že chce puk. Ten nakoniec prepustil na Merežka. Fenomenálny obranca našej ligy si ešte vylepšil pozíciu, ale nemieril presne.

41:28

Spišiaci musia všetko staviť na útočnú kartu. Okrem toho potrebujú čo najskôr stiahnuť z manka o dva góly. Björkungovo zakončenie to ale ešte nezmenilo. Trafil vedľa.

40:55

Košice dali gól! Pollock nemusí byť vôbec smutný, že netrestal zaváhanie Romaňáka. Tretí gól vsietil Fín JOONA JÄÄSKELÄINEN a Košice tak odskakujú na dvojgólový rozdiel. Bez asistencie.

40:48

Romaňák najprv pristavil puk Pollockovi, ktorý cez neho prešiel, ale domáci hráč ho stihol zastaviť pred zakončením na svätyňu.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 20:19.

Spišská žije. Do hry ju vrátil kapitán Branislav Rapáč. Domáci ešte koncom druhej tretiny nezúročili presilovku pri vylúčení Jakuba Ferenca. Zápas má však kvalitu a tešíme sa na možno záverečnú tretinu.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:56

Košice hrajú s piatimi hráčmi.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

37:56

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Ferenc – 2 min., hrubosť.

37:56

Majdan išiel do súboja s Ferencom! Ten mal jasnú výškovú i váhovú prevahu! Domáceho hráča zneškodnil, ale pôjde za to pykať! Záver prostrednej tretiny môže byť pre Spišskú priaznivý!

37:48

Rýchla hra s častejším pobytom Spišskej v pásme. Chce to len väčšiu presnosť v prihrávkach, a taktiež kvalitné strely.

35:14

Myklucha urobil len to, čo mohol. Nemal šancu na pripájanie Majdana, pretože ľavá strana útočnej tretiny bola obsadená Košičanmi. Skúsil teda zakončenie. Janus nekapituloval.

Reklamná prestávka.

34:27

Jasné prebudenie v play-off potrebuje útočník Martin Bakoš. Pripísal si celkom dobrú strelu, ale Janus hlási pohodu, preto sa jej zmocnil bez problémov.

33:18

Valach sa nepochopil s Archambaultom, ale Rapáč pribehol k zadnému mantinelu, kde mu vypomáhal aj Nellis. Jakub Ferenc mal plné ruky práce, ale hostia mu musia ďakovať za túto dobrú robotu.

32:42

Melicherčíkova brána je momentálne opravovaná! Treba zaplátať dieru v spodnej časti! Čoskoro to bude vyriešené!

32:42

Nepríjemná situácia pre Šimuna! Stratil rovnováhu a vrazil do domácej bránky! Našťastie sa dokázal postaviť na nohy!

Reklamná prestávka.

31:01

Košické vedenie neprikrášlil v tejto chvíli ani Jääskeläinen! Získal sľubné postavenie, ale domáca obrana nepodľahla!

30:12

Krátky nájazd v podaní Huntera Fejesa skončil víťazstvom hráčov v modrých dresoch. Brankár Melicherčík zatvoril betóny.

28:55

Lišiacky zakončil Eduard Šimun. Na sebe mal brániaceho protihráča, ale šikovne si pripravil bekhendový pokus. Priamo do hrude Marcela Melicherčíka.

28:34

Spišská Nová Ves dala gól! Prechádzajúca veta už neplatí. Majdan bol hlavný vodca Rysov do tretiny. Z medzikružia vystrelil kapitán BRANISLAV RAPÁČ a domáca aréna prvýkrát na nohách. Znížené 1:2. Asistencie: Branislav Rapáč a Igor Merežko.

28:13

Usadiť sa v pásme. To je momentálny problém Spišiakov, ktorí hrajú v početnej výhode o jedného muža.

27:40

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Fejes – 2 min., napadnutie.

Reklamná prestávka.

25:12

Košická bránka bola chvíľu pootvorená! Skupinka hráčov dobýjala bránkovisko šampióna! Rapáč nakoniec neprestrčil puk do siete!

24:55

Ofenzívu Spišskej prišiel podporiť Danielčák. Od modrej čiary nahadzoval na bránku. Janus hneď schoval puk v lapačke.

24:05

Vandas s problémami dostal na Mykluchovu hokejku nahrávku. Jeho slabšie zakončenie stihol zneškodniť nohami Janus a dorážka Burgessa nič neznamenala.

23:19

Bakoš bol skrytý za Havrilom. Mladý košický hokejista zastavil hokejkou prichádzajúcu prihrávku Merežka. Hostia štartujú k Melicherčíkovi.

22:02

Archambault sa krásne pohral so Šedivým, ktorého nechal za sebou. Košického obrancu ale dokázal zastúpiť za bránkou Ferenc.

21:04

Džugan naskočil ako víchor z trestnej lavice. Po pár sekundách pobytu na ľade si vybojoval šancu, ale cez Deyla zľava mieril vysoko.

20:51

Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 19:26.

Úradujúci majster z Košíc si ide po mečbal. Po prvej časti hry je spokojný s vypracovaným náskokom. Hostí výrazne podržal aj brankár Jaroslav Janus.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:51

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Džugan – 2 min., faul kolenom.

Reklamná prestávka.

18:03

Majdan ako posledný dopĺňal vlastný útok. Kerbashian mu však posielal okatú prihrávku. Košičania jedným dobrým vysunutím hokejky odstrihli domácich.

17:08

Košice dali gól! SHAWN LALONDE vedel, čo treba urobiť s pukom. Vyšla mu tvrdá strela príklepom, po ktorej sa rozvlnila sieť bránky Spišiakov. Asistencie: Joona Jääskeläinen a Michal Chovan.

16:18

Vedenie na 2:0 chcel zvýšiť skúsený útočník Tomáš Mikúš. Pokus vysielal v páde, ale mal dobrú razanciu. Melicherčík to upratal betónom.

15:13

Vandas zazrel za sebou Björkunga, preto mu venoval bekhendovú prihrávku. Švédsky hokejista z toho dokázal vyťažiť nezmyselné zakončenie po ľade do nôh Kerbashiana.

14:59

Košice hrajú s piatimi hráčmi.

14:32

Jaroslav Janus vytiahol geniálny zákrok na Nellisa! Domáci útočník sa nepresadil, keď svoj pokus smeroval ponad ležiaceho gólmana majstra! Bravúrne!

12:59

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Jokeľ – 2 min., hrubosť.

12:24

Delovka Merežka sa odrazila od kolien brániaceho košického hokejistu. Puk prešiel na Romaňákovu čepeľ, ale razantná strela si nenašla cestu za Janusov chrbát.

11:52

Kerbashian sa snažil profitovať zo slabšieho zorientovania Lalondeho, ale napokon sa tešil košický obranca.

11:26

Archambault chcel naslepo nájsť v tesnej blízkosti súperovej bránky Burgessa. Zámorská spolupráca nevznikla, keďže za hostí si svoje povinnosti splnil Olsson.

Reklamná prestávka.

10:17

Havrila sa zmocnil puku v rohu klziska. Vedel si vypracovať streleckú príležitosť, na ktorú reagoval Melicherčík, a taktiež zvládol pokryť koncovku Šimuna.

10:02

Ališauskas naletel na klepanie hokejkou o ľad Ferencovi. Dostal puk, posunul ho na Jääskeläinena, ktorý zasiahol nohu Björkunga.

09:04

Merežko to urobil výborne, pretože stihol ešte vľavo uvoľniť Romaňáka. Jeho strela obtrela bočnú sieť a zopár ľudí už podskočilo, keďže si myslelo, že je vyrovnané.

07:42

Košice dali gól! OLIVER JOKEĽ sa drzo natlačil pred Melicherčíka a viacnásobným dorážaním uspel. Obhajca titulu ide do vedenia 1:0 vo veľmi dôležitom semifinálovom vystúpení. Bez asistencie.

06:55

Olivier Archambault v nájazde! Jaroslava Janusa rozhýbal, ale nedokázal po prekonať zakončením medzi betóny! Parádny moment!

06:45

Košice až teraz mali na hokejke väčšiu príležitosť. Alex Breton po jednej z presných prihrávok netrafil na bližšiu žŕdku.

Reklamná prestávka.

05:41

Róbert Džugan v sprievode jedného z košických obrancov našiel sekundičku na to, aby ohrozil súperovho brankára. Zakončenie sa odrazilo od Janusovej lapačky.

04:59

Mykluchova práca mohla mať nejaký zmysel, keby spoza bránky zvládol prihrať pripravenému Ališauskasovi na modrú čiaru. Takto Spišská musí šprintovať dozadu po puk.

04:01

Bakoš dokázal nájsť Merežka! Jeho druhý strelecký pokus v prvej tretine zlikvidoval Jaroslav Janus!

03:12

Do dravého prieniku s priamym ohrozením bránky prenikol obranca Björkung. Janus schoval puk v lapačke a hostia ho nepustili k nemu.

02:22

Diváci vyzývali k streľbe Ališauskasa, no ten vedel, že nie je v najlepšom postavení. Nasledovala nahrávka Merežkovi, ale ukrajinský reprezentant minul zápästím pravú tyčku.

01:44

Košičania sa v obrane príliš nedohodli a naskytol sa priestor pre Bortňáka. Hráč štvrtého domáceho útoku vystrelil z medzikružia, no bez gólovej odmeny.

00:57

Juraj Majdan veľmi kvalitnú prihrávku do jazdy, ktorá však bola zároveň prudká a náročná na spracovanie i následné ohrozenie Janusa.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Björkung, Ališauskas, Žiak, Valach – Archambault, Nellis, Burgess – Majdan, Kerbashian, Bakoš – T. Danielčák, Bortňák, Rapáč – Džugan, Myklucha, Vandas.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

HC Košice: Janus – Breton, Olsson, Deyl, Lalonde, Šedivý, Ferenc, J. Hudec – Fejes, Berger, M. Chovan – T. Mikúš, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Slovák, Bartánus – Šimun, Havrila, Jokeľ.

Tréner: Dan Ceman.

Rozhodca: J. Konc ml., Štefik – Šoltés, Kacej.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 5. kola semifinále play-off Tipos extraligy medzi Spišskou Novou Vsou a Košicami.

HK Spišská Nová Ves


Spišská bola na koni po prvých domácich dueloch, ale už to neplatí. Minuloročný víťaz bronzovej medaily doplatil v Košiciach na disciplínu. Padol po prehrách 2:6 a 2:4. Piatkový večer môže byť výnimočný pre Spišiakov, ktorí majú obrovskú šancu vybojovať postupový mečbal v spoločnosti vypredanej arény.

HC Košice

Obhajca titulu to v Steel Aréne nezabalil. Práve naopak. Zobudil sa, zabral a vrátil do atraktívneho boja o finálovú účasť. Doteraz bol najčastejší menovateľ košických výhier fínsky útočník Joona Jääskeläinen. Teraz sa však zvýraznil skúsený slovenský hráč Marek Slovák, ktorý vybavil Rysy v treťom dueli hetrikom v presilovke. Košice sú zaslúžene späť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

HK Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves

 • Melicherčík
 • Romaňák
 • Merežko
 • Björkung
 • Ališauskas
 • Žiak
 • Valach
 • Archambault
 • Nellis
 • Burgess
 • Majdan
 • Kerbashian
 • Bakoš
 • T. Danielčák
 • Bortňák
 • Rapáč
 • Džugan
 • Myklucha
 • Vandas
HC Košice

HC Košice

 • Janus
 • Breton
 • Olsson
 • Deyl
 • Lalonde
 • Šedivý
 • Ferenc
 • J. Hudec
 • Fejes
 • Berger
 • M. Chovan
 • T. Mikúš
 • Pollock
 • Jääskeläinen
 • Rogoň
 • Slovák
 • Bartánus
 • Šimun
 • Havrila
 • Jokeľ