2 : 0
(0:0, 0:0, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Naposledy zmenené pred 30 dňami

Všichni aktéři této série, hráči i funkcionáři, si na její závěr podávají ruku ve středovém kruhu. Já teď s jistotou mohu konstatovat, že se v Třinci extraliga ještě letos hrát bude. Zápasy číslo tři a čtyři semifinálové série s pražskou Spartou se tady budou hrát v sobotu 6. a neděli 7. dubna. Do té doby se mějte co nejlíp!

Nejlepší hráči utkání: Petr Vrána – Dominik Hrachovina

Třinečtí Oceláři nakonec sérii zlomili až v úplně poslední třetině. Domácí do ní vstoupili tlakem, byli odměněni v padesáté minutě, když z předbrankového prostoru zametl kotouč do Hrachovinovy sítě Miloš Roman. Ve zbytku třetiny si domácí hlídali skóre a nakonec jim pomohl faul hostů v závěr. V power play Motoru totiž dovezl puk do sítě Viliam Čacho a pečetil výsledek. Třinečtí tak nedopustili, aby se Motor stal prvním týmem v historii, který otočí sérii ze stavu 0:3 na zápasy.

Konec zápasu.

59:54

Puk je u Kundrátka a už se nic nestane.

59:42

Dravecký poslal obloučkem puk k Hrachovinovi…

59:30

Hrehorčák zatáhl puk za brankou, kde jej sbírá Hrachovina.

59:15

Hosté mají puk ve vlastním pásmu a rozjíždějí další útok…

59:08

Třinec právě vstřelil branku!
VILIAM ČACHO zadržel postup hostů na modré čáře a doslova dotlačil puk až do odkryté branky Motoru. Bez asistence. Stav utkání 2:0.

58:44

Hosté získali puk a útočí. Hrachovina je na střídačce…

58:21

Hosté si v témže čase vybrali time out.

58:21

Oceláři nějaký čas udrželi puk na holích, ale situace končí poté, co Daňo s Hudáčkem zkusili zaútočit. 99 sekund před koncem třetí části hry je vyloučen Dominik Simon (CEB) za faul vysokou holí v útočném pásmu.

57:45

Faul Motoru v útočném pásmu a Třinec hraje výhodu…

57:17

Hrachovina sbírá puk za brankou a je tu všeobecné střídání.

57:00

Voženílek držel puk u hrazení, následně Valský vytlačil hru do neutrální zóny.

56:35

Daňo s Nestrašilem získali ve středním pásmu puk a tlačí se dopředu…

56:18

Přihrávka rukou tentokrát hatí další postup Motoru.

55:59

Kondelík nenašel Beránka a je z toho icing Motoru.

55:35

Vránova formace pozdržela hosty, kteří získali za brankou puk a osnují další ofenzivní akci.

55:05

Kubík byl odzbrojen a Kundrátek poslal Voženílka, aby prohnal obranu Motoru.

I sedmé utkání v sérii je vyprodáno – 5 400 diváků.

54:43

Hra přerušená poté, co na kotouč padl Čacho a je nařízeno vhazování po levici Mazancově.

54:34

Doudera zatáhl puk do útočného pásma. Tuhy boj o kotouč za Mazancovou brankou.

53:48

Domácí se dostali aspoň do středního pásma, kde je hra přerušena pro přihrávku rukou.

53:31

Tlak Motoru. Pýchova střela od modré těsně minula branku a odrazila se od zadního hrazení. Následně o skla poslal puk do ochranné sítě Hrehorčák.

53:08

Icing Ocelářů poté, co Marinčin jednoduše vyčistil pásmo.

52:48

Hru vyvezl Valský, u modré čáry jej odzbrojil Dravecký. Oceláři vytáhli puk pak na druhou stranu a z pravého kruhu poslal svižný puk na Hrachovinu Hrehročák. Brankář Motoru má puk a přerušil hru. Ta bude pokračovat po komerční přestávce.

52:10

Voženílek s Daněm vybojovali puk, Růžička jej poslal před branku, kde Oceláři udělali velký zmatek. Obrana drží, ale domácí jsou na puku.

51:47

Štencela teď na levém křídle odzbrojil Kundrátek a následně poslal puk mimo hřiště. Bylo to ale do vymezeného prostoru, na střídačku, kdy se tresty neudělují.

51:20

Tvrdý boj o puk v neutrální zóně u střídaček. Puk má Gulaši a posílá jej za vlastní branku.

50:46

Polášek vyrazil na modré puk, Hrehorčák jej poslal do rohu, kam míří Dravecký.

50:20

Hudáček se snažil ze strany najít někoho před českobudějovickou brankou. Zablokovaný puk pak na modré nezachytil Smith.

50:11

Zakázané uvolnění domácích.

50:00

Oceláři se snaží dál hrát aktivně, teď před brankou Hrachoviny natahoval hůl Voženílek.

49:32

Až v polovině třetí třetiny vidíme první branku tohoto utkání. Po 126 minutách odčaroval zakletí branky Motoru MILOŠ ROMAN, který z blízka do odkryté branky dorazil vyraženou střelu. Asistence: Daniel Kurovský, Adam Polášek. Stav utkání 1:0.

49:11

První formace hostů teď vystrčila forčeking a zatlačila Třinecké před jejich branku. Situaci řeší Marinčin.

48:25

Hudáček se snažil s Nestrašilem něco vymyslet. Před Pechem s Valským musí ustoupit a hrát Nedomlel.

48:00

Voženílek tlačil puk přes Hrachovinův beton. Rozhodčí přerušil, puk se pak objevil v brankovišti, ale hra je zastavena. Po drobné rozmíšce před brankou Motoru bude hra pokračovat po komerční přestávce.

47:52

Akce dva na dva, Voženílek se snažil vytočit, aby našel Daňa, ale to se nepodařilo.

46:57

Tlak domácích pokračuje! Na levém puntíku získal puk Hrehorčák, udělal obránci kličku a proti jeho střele následně vystoupil Hrachovina. Těžká pasáž pro obranu Motoru.

45:55

Tlak Vránovy formace. Nejprve z jízdy z pravé strany přestřelil Kurovský, následně se před branku tlačil Roman a ve velké šanci přestřelil.

45:40

Pýchova střela sražena do strany, kde jí sbírá domácí tým.

45:08

Domácí se snažili o tlak, puk držel za brankou Adámek. K němu ale těsně přistoupil Valský a vyvezl hru až za třineckou branku.

44:31

Růžička ve střední zóně dobruslil Valského a donutil jej k postavení mimo hru.

44:14

Další třinecká formace pokračuje v tlaku. Hudáček si mění puk s Nestrašilem. Nakonec přihrávku sbírá Beránek, ale uvolňuje Motor pouze zakázaným způsobem.

43:33

Vránova formace se teď snažila o tlak před Hrachovinou. Puk utíká do střední třetiny.

42:49

Domácí na chvíli pobyli v útočném pásmu, ale Vránovi v ideálním okamžiku projel puk mezi bruslemi. Hosté vytlačili puk do útočné třetiny.

42:05

Mazanec vystoupil proti šanci hostů. Následně domácí mají puk ve svém pásmu pod kontrolou, Nedomlel padá.

41:36

Daňo vybojoval za brankou puk a Růžička naslepo posílal do předbrankového prostoru. Nebyl tam ale žádný spoluhráč, kterého tam čekal, a kotouč končí v obranném pásmu Třince.

41:20

Adámek drží puk za brankou a čeká, až se spoluhráči zformují.

40:40

Hosté se teď snadno dostali na puk i do útočného pásma, ale Štencelův pokus z levé strany srazil Kundrátek za branku.

40:17

Marinčin si prohodil soupeře na modré čáře a z pravé strany poslal puk před brankoviště, kde byl Daňo. Proti tomu si vyjel Hrachovina a kotouč zachytil. Obrovská šance!

40:08

První přerušení po ofsajdu domácích.

40:01

Úvodní vhazování třetí třetiny: Voženílek versus Kondelík. Uspěl třinecký hráč a Oceláři hned tlačí puk dopředu.

40:01

Začala třetí třetina.

V Třinci končí přestávkový program a zhruba za tři minuty bude boj pokračovat třetí třetinou tohoto zápasu a celkově jednadvacátou a poslední třetinou normální hrací doby této série. Zda přinese rozuzlení tohoto dramatu? To teprve uvidíme…

Třetí třetina bude zahájena cca v 18:52.

Trestné minuty 6:6

Ve druhé části hry jsme příliš mnoho velkých šancí neviděli a to přesto, že oba týmy měly k dispozici početní převahu. Hned v první minutě dostal puk do zajímavé pozice Daňo, ale jeho střela minula Hrachovinovu branku. Následně byl v šanci Kubík, který si do Mazancova brankoviště sjel z levé strany. Ani jeden tým svou přesilovku nevyužil a vlastně v nich ani nebylo moc šancí. Před tou třineckou početní převahou se ještě rýsovala šance domácích, když v situaci dva na jednoho táhl puk po levém křídle Čacho.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:49

Boj o puk u levého hrazení ve třineckém obranném pásmu. Nakonec kotouč vyvezl Roman.

39:00

Kondelík vstoupil do pásma a předal Ordošovi. Jeho střela velmi nepřesná.

38:37

Simon se snažil střílenou přihrávkou najít Beránka. Ten byl pokrytý a pro puk jede Vrána.

38:17

Ofsajd zastavil postup hostů.

38:00

Kotouč se teď třikrát proletěl od hrazení k hrazení, ale ani jednou to nebyl – k překvapení všech – icing.

37:28

Kundrátek se snažil uvolnit na pravé straně, ale puk mu utekl. Práskl do něj Hudáček, kotouč se odrazil do rohu. Hudáček to zkusil i z nulového úhlu a Hrachovina následně šťastné objevil puk u své nohy u levé tyče.

36:55

Oceláři se dlouho drželi v pásmu a snažili se kombinovat. Jejich přihrávky byly ale avizované, hostující bránící hráči neměli problém se přesunovat. Vznikla jedna nebezpečná situace, kdy se po puku před brankou natahoval Nestrašil. Následně se puk odráží do středního pásma, kam naskakuje Kachyňa.

35:08

Růžička v útočném pásmu zaváhal a Kondelík se snažil ujet. Když objížděl Marinčina, zavrávoral, ale rozhodčí kroutil hlavou.

34:51

Nakonec je z toho menší trest. Ondřej Kachyňa (CEB) je vyloučen za napadení a Oceláři mají k dispozici klasickou přesilovku.

Až teď, zhruba po třech minutách, začali rozhodčí situaci kontrolovat. V boxu pomocných rozhodčích byl problém se zprovozněním techniky.

34:51

Do úniku postupoval Čacho ještě se spoluhráčem. Prvně jmenovaný se snažil poslat puk před třineckou branku. Hra je přerušená a rozhodčí jdou situaci, po které chtěli vylučovat, zkontrolovat na video.

34:40

Polášek teď měl problém s Ordošem, předal puk Kondelíkovi a následně jej odzbrojil Adámek. Pak přišel faul hostů…

34:07

Ofsajd přerušil postup domácích.

33:45

Pýcha nahazoval od modré také spíš na teč. Mazanec vyrážečkou kontroloval trajektorii puku, který mířil za branku.

33:19

Pobyt Ocelářů v útočném pásmu. Cienciala se dostal na puk na levém křídle a poslal jej na teč Hudáčkovi před brankou. Tomu se nepodařilo zakončit mezi tři tyče. Následně od modré poslal puk na teč Nestrašil.

32:44

Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

32:35

Růžička se dostal k puku v útočném pásmu, táhl ho na bekhendu a takto kotouč poslal na Hrachovinu, který vyrazil.

32:19

Domácí jsou kompletní, ale museli lovit puk ve vlastním pásmu. Následně vysoký lob na Voženílka byl nepřesný.

31:40

Čacho vyhrál buly dopředu, zmocnil se puku a dojel s ním až do rohu útočného pásma.

31:33

Ofsajd zastavil další postup Motoru.

31:22

Opět musí Hrachovina pro puk za vlastní branku.

31:00

Štencel nabil Kubíkovi na další tvrdou střelu zprava. Mazanec vyrazil a domácí obrana pak vyčistila pásmo.

30:33

Nedomlel vyhazuje.

30:25

Štenclovu střelu z osy srazil Roman do rohu. Kubíkův tvrdý pokus z první z pravého kruhu odrazil Mazanec vysoko do ochranné sítě.

30:02

Daňo vyhazuje.

29:52

Kondelík s Ordošem drželi puk kolem pravého hrazení, pak vložil hůl pod brusli hostujícího útočníka Adam Polášek (TRI) a je z toho menší trest za podrážení.

29:06

Hrehorčák získal puk za vlastní brankou a slalomem dojel až do útočného pásma a v posledním momentu, než se natlačil před Hrachovinu, mu puk vypíchl Štencel.

28:54

Těžký boj o puk ve třineckém obranném pásmu. Bojovalo se hlavně kolem prken, nakonec Roman odrazem o Tomana dostal puk na střídačku hostů. Vhazuje se po levici Mazancově.

28:11

Kubík teď motal Oceláře před jejich brankářem, udělal dvě obkroužení a nakonec si na Mazance najel z levé strany. Třinecký brankář vytrčil hůl, vypíchl kotouč a následně jej ze vzduchu chytil. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

27:54

Pech se uvolnil za brankou a skrz brankoviště hledal spoluhráče, který byl ale pokryt před brankou. Následně z pravého puntíku nepřesně střílel na delší tyč Pýcha.

27:28

Rozevláté situace na obě strany, v nichž byl v hlavní roli Smith. Nejprve se snažil od modré najít před brankou volného Voženílka, ale od brusle se mu puk odrazil do rohu. Následně přistoupil včas k Pechovi a zabránil tak rodící se akci tři na dva.

27:00

Polášek zaváhal na modré, ale Gulaš toho nevyužil, skončil v rohu, kde jej odzbrojil Voženílek.

26:06

Kondelík ztratil puk, ale ihned jej získal zpět a poslal svižný kotouč na Mazance z levého křídla. Následně také prudce z druhé strany zkoušel Gulaš.

25:42

Domácí teď zastavili dvě útočné akce hostů. Nedomlel šel pro nahozený puk za vlastní branku.

25:10

Kurovský vybojoval puk, dal na modrou Smithovi, který se snažil schovat nahození přes clonící hráče, ale Hrachovina jej zřejmě kontroloval.

24:23

Cienciala s Nestrašilem šikovně uvolnili Hudáčka, ale ten na modré čáře neměl rychlost, aby se prosadil proti Pýchovi. Domácí útočník zasekl a dal Poláškovi, jeho nahození je sraženo do strany.

24:01

Hru přerušuje českobudějovický ofsajd.

23:47

Nedomlel se teď ve spolupráci se čtvrtou formací snažil zastavovat hosty ve středním pásmu. Následně si ve velmi fyzickém zákroku našel Beránka.

22:52

Smith s Daněm vyšťouchali přes Gulaše puk z obranného pásma, ale sami se utopili v útočném rohu.

22:31

Marinčin si nerozuměl se spoluhráči z prvního třineckého útoku a poslal puk na zakázané uvolnění.

22:00

Vránova formace se teď snažila tlačit hosty k jejich brance, ale na kotouč v útočném pásmu se nedostala.

21:08

Náznaky šancí na obou stranách. Přikrylův centr zleva sražen za branku a zablokován též Kundrátek, který se snažil vrátit před branku puk Ciencialovi.

20:24

Hosté trochu zaváhali, když Hrachovina rychle rozehrál a Doudera ztratil za brankou puk. Růžička zpoza branky nabil na levý kruh Daňovi, který vsadil na razanci, ale netrefil.

20:01

Hrajem! Vhazování mezi Voženílkem a Kondelíkem vyhráli i tentokrát třinecká strana.

20:01

Začala druhá třetina.

Za chvíli se budou aktéři dnešního utkání vracet na led a zápas bude pokračovat – zhruba z tři a půl minuty – druhou třetinou.

Druhá třetina bude zahájena cca v 17:57.

Trestné minuty 4:4

V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali situace poměrně opatrnou hru, nicméně i tak se šance rodily. Byl k vidění dynamický, bojovný a svižný hokej. Oceláři měli více ze hry v první části třetiny, měli k dispozici také přesilovou hru, kterou však přes některé nadějné šance nevyužili. Přesilovce domácích předcházela největší šance úvodní dvacetiminutovky, ve které byl Růžička. Ale než třinecký kanonýr stihl zasunout puk za Hrachovinův beton, byl faulován. Hosté měli pro sebe krátkou pasáž po své přesilovce, která se jim sice vůbec nepovedla, nicméně poté měli ještě nadějný čas a prostor v útočném pásmu.

20:00

První třetina skončila.

19:56

Voženílek vyšťouchal puk z rohu a poslal jej naslepo na modrou, odkud z první střílel Kundrátek. Jeho střelu vyblokoval do střední třetiny Ordoš a třetina končí.

19:44

Domácí dostali rychle puk do útočného pásma, ale Nestrašilův centr z levé strany na pravou šel přes příliš mnoho českobudějovických hokejek, které puk odrazily mimo hřiště.

19:35

Hosté v pásmu. Boj o puk vyřešil až Marinčin s Hudáčkem.

18:55

Kontrola proběhla svižně, faul to nebyl, vhazovat se bude v útočném pásmu domácího týmu.

18:55

A skutečně je to tak. Rozhodčí Hradil s Hribikem šli situaci zkontrolovat na videu.

18:55

Růžička si vyměnil puk s Voženílkem a ten z úhlu poslal kotouč na Hrachovinu. Po situaci zůstal na ledě ležet Štencel, ale vypadá to, že dostal do obličeji holí Voženílka po střele na branku, což by dle pravidel neměl být trest. Uvidíme, zda se rozhodčí půjdou podívat na situaci na tabletu.

18:37

Polášek střílí od modré, Čacho cloní. Hrachovina odráží puk do sítě za brankou a bude se vhazovat po jeho pravici.

18:10

Střela Adámka od modré čáry. Hrachovina vyrazil před sebe a u puku byl volný Hrehorčák. Byl ale zády k situaci a chvíli mu trvalo se zorientovat.

17:45

Vrána vyjel s pukem na holi ze souboje u mantinelu ve třineckém pásmu a snažil se dát do jízdy Kurovskému. Přihrávku ale chytil ve střední třetině Doudera.

17:15

Puk mezi střídačkami, kde ohrozil fotografy. Hra bude obnovena vhazováním ve střední zóně.

16:59

Dvakrát v akci Marinčin. Nejprve od modré lehce nahazoval na teč Nestrašilovi na slot. Nevím, jestli Hrachovina puk kontroloval, ale těsně minul po zemi pravou tyč. Následně nahození slovenského obránce od modré schoval do lapačky českobudějovický brankář.

16:18

Teď musel nejprve Smith, potom Marinčin spěchat pro puk do vlastního pásma. Domácím se nepovedl útok a hosté pak šikovně vyhazovali.

15:53

Icing Třince.

15:40

Nakonec přišla střela. Na osu někam k modré čáře dostal ze strany nabito Daňo a jeho střelu z jízdy z první musel Hrachovina vyrazit.

15:29

Nedomlel se snažil vysunout dopředu Hrehorčáka, ale ten dojel puk až v rohu. Domácí ale bojují o kotouč.

14:44

Střela Pýchy z pravé strany, kterou Mazanec vyrazil před sebe. Než se zorientoval Voženílkem bráněný Simon, třinecký brankář přikryl kotouč na ledě.

14:27

Kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude po levé ruce třineckého brankáře.

14:09

Nahození Štencela od modré zablokoval Polášek a vyhodil Čacho. Přesilovka končí.

13:45

Hosté se až ve druhé minutě přesilovky dostali do pásma. Přihrávku do slotu zablokoval Nedomlel.

13:10

Vrána vyhazuje potřetí.

12:53

Puk je opět až za Hrachovinou.

12:32

Domácí Čacho teď pozdržel Pecha v jeho pásmu při rozehrávce.

12:15

Po komerční přestávce budou mít šanci hnout zápasem v přesilovce i hosté. Prvním vyloučeným hráčem domácích je Patrik Hrehorčák (TRI) a jeho proviněním hákování.

12:00

Čtvrtá formace domácích se snažila tlačit, ale po tvrdém hitu Gulašiho nakonec hosté získávají puk a vyvezou hru.

10:59

Hosté se osvobodili a z přesilovky už je jen čtvrtminuta.

10:51

Růžička dostal puk na levou stranu, centroval prudce do brankoviště, následně tam ještě šavlovali Voženílek s Daněm, ale Hrachovina kotouč má.

10:42

Na pravý kruh dostal nabito Voženílek a jeho střelu z první odrazil Hrachovina do ochranné sítě.

10:18

Marinčin nabil na levou stranu Hudáčkovi a ten s přispěním hostujícího brankáře nedal. Následně Přikryl vyhazuje.

09:46

Marinčin měl trochu prostoru na levém křídle, zkoušel to z úhlu nahoru, ale přestřelil.

09:14

Obrovská šance domácích! Kombinace Daňo – Voženílek – Růžička vedla k tomu, že třinecký kanonýr byl sám před Hrachovinou. Udělal si kličku, ale než stačil zakončit, byl faulován. Rozhodčí Hribik viděl faul Martina Beránka (CEB) – hákování. První přesilovku v zápase má Třinec.

08:40

Kondelík ztratil v pásmu puk poté, co upadl. Následně se na kotouč dostal Gulaš, ale taky jej Adámek odzbrojil. Na druhou stranu zatáhl puk Čacho a z levé strany poslal kotouč na Hrachovinu Hrehorčák. Přerušeno.

08:09

Icing stěhuje hru zpět před Mazance.

07:54

Situace pokračovala po levé ruce třineckého brankáře a nakonec jsou prvními vyloučenými hráči Tomáš Kundrátek (TRI) za krosček a Pavel Pýcha (CEB) za držení. Bude se hrát dál v pěti na obou stranách.

07:43

Hosté jsou v pásmu na kotouči. Na Pechovu pobídku sjížděl před branku Pýcha, ale byl pokryt Kundrátkem.

06:51

Oceláři se snažili o aktivní hru v útočném pásmu, ale nakonec je Doudera z něj vypoklonkoval a Hudáček se vrací pro puk do vlastního pásma.

06:11

Komerční přestávka vyhlášena poté, co se střetli Hrehorčák s Douderou a kotouč končí mimo hřiště. Vhazovat se bude po pravici třineckého brankáře.

05:48

Vránova formace se snažila o forčeking, ale hosté rychle obraceli hru. Podruhé točil domácí v obranném pásmu Kondelík. Hru přerušuje Mazancův zákrok.

04:57

Pech vytlačen z pásma a Kundrátek sbírá puk, uklidňuje za brankou a dává třinecké straně vystřídat.

04:01

Dvě setkání Doudery s Nestrašilem. Nejprve první jmenovaný zastavil postup třineckého útoku, následně Nestrašil sebral nepřesnou přihrávku českobudějovického obránce.

03:12

Oba týmy svižně střídají. Gulaš nahazuje za branku a hosté se budou snažit něco vymyslet.

02:27

Voženílek byl na jedné straně zastaven a s bolestivým naražením spěchal na střídačku. Na druhé straně z úhlu střílel Štencel, jeho pokus odrazil Mazanec.

01:52

Hosté se dostali do pásma a Simon s Pechem se snažili vymyslet prostor pro Koláčka. Kotouč byl ale na levém křídle dřív než hostující útočník.

01:11

Dva náznaky domácí druhé formace. Nejprve byla zablokována křížná přihrávka na pravou stranu, následně bylo Adámkovo nahození od modré tečované do rohu.

00:43

Beránek šel aktivně za nahozeným pukem a překvapil za brankou Kundrátka, hosté se ale k puku nedostali.

00:26

První střela na branku. Smith zastavil ve středním pásmu vyjížďku hostů z vlastního pásma, nahodil zpět, puk se rychle dostal k Růžičkovi, který z úhlu vyzkoušel Hrachovinovu pozornost.

00:01

Všechny oficiality máme za sebou, utkání tedy mohlo začít. Úvodní buly padlo z ruky René Hradila mezi hole Daniela Voženílka a Jáchyma Kondelíka. Vítězným hráčem byl domácí první centr.

00:01

Utkání právě začalo.

V Třinci probíhá představení dnešních aktérů, předzápasový program, pak zazní česká státní hymna a s úderem páté hodiny odpolední padne kotouč z ruky hlavního rozhodčího mezi hole hráčů a začne utkání číslo sedm.

Trenérský štáb třineckých Ocelářů pod vedením Zdeňka Motáka dnes pro rozhodující utkání série vsází v brance opět na Mazance, obrana hraje ve stejném složení jako dosud. V útoku nechybí Martin Růžička, který nedohrál po nárazu od Vráblíka šesté utkání, naopak místo Kanaďana Helewky je v sestavě Kurovský. Hostující trenér Ladislav Čihák se svými kolegy nemá důvod cokoliv moc měnit. V brance bude i dnes Hrachovina, stále chybí dlouhodobě zraněný Hovorka, nehraje ani Harris, který do této série zasáhl.

Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Voženílek, Daňo – L. Hudáček, Cienciala, Nestrašil – Kurovský, Vrána ©, M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A).
Trenér: Zdeněk Moták

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Kachyňa, Doudera (A), Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši, Štich – Gulaš ©, Kondelík, Ordoš – D. Simon, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Pech (A), Kubík – Toman, Vopelka, Koláček.
Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Hribik, Hradil – Špůr, Thuma.

Po utkání číslo šest v Českých Budějovicích se čekalo, zda náhodou nebude mít nějakou práci disciplinární komise pod vedením Viktora Ujčíka – například kvůli zákroku Vráblíka do hlavy Martina Růžičky, nebo faulu Voženílka na Milanu Douderovi, který zkoumali rozhodčí v utkání na videu a rozhodli se dát v utkání třineckému útočníkovi pouze menší trest. Čtyři hodiny před úvodním buly platí, že DK žádný verdikt nevynesla. Zatímco u Doudery, který dohrál úterní zápas, by nic jeho nominaci do zápasu nemělo bránit, otazník možná visí nad Martinem Růžičkou. Klíčový třinecký hráč nedohrál ze zdravotních důvodů třetí třetinu šestého zápasu. Týmy si tyto informace v play off střeží jako oko v hlavě, jak se věci mají tedy uvidíme ze zápasového line-upu.

Z kabiny Ocelářů

Základním úkolem pro třineckou stranu před utkáním číslo sedm je vyhrabat se z výsledkové deprese. Tým ztratil tři mečboly, ale díky průběžnému vedení 3:0 na zápasy v sérii si vypracoval luxus mít čtyři možnosti na proměnění postupového zápasu. Svěřenci trenérů Motáka a Országha tak potřebovali zapracovat především na mentálním nastavení. „Měli jsme špatný vstup do utkání. Dostali jsme rychle dva góly, a to už se pak těžko otáčí. Šance jsme sice měli, ale neproměnili jsme je. Prostě jsme nechytili začátek,“ těžce hodnotil nepovedený duel číslo šest David Cienciala a vyhlížel rozuzlení série.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – P – P – P
Forma v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 3–1–1–5, skóre 21:29
Bilance v play off: 6 zápasů, 3/3, skóre 11:13
Bilance doma v play off: 3 zápasy, 2/1, skóre 6:3
Nejproduktivnější hráč: Libor Hudáček 5 (2+3)
Nejlepší střelec: Richard Nedomlel, Libor Hudáček, David Cienciala všichni 2

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „Bez vstřelené branky, to je problém. A zase jsme hráli jen padesát minut. Už minule jsem tady říkal, že potřebujeme hrát celý zápas a všichni. Říkám to znovu s výhledem na sedmý zápas.“ Zdeněk Moták, hlavní trenér HC Oceláři Třinec

Z českobudějovické kabiny

Na českobudějovické straně barikády vládne pohoda a euforie. Motor byl po třetím zápase ve zdánlivě bezvýchodné situaci, ale ukázal, že smazat třízápasové manko v sérii play off možné je. Nyní je ale před Českými Budějovicemi další úkol. Musí jako první tým v historii vyřazovacích bojů v české nejvyšší hokejové soutěži ukázat, že lze celou sérii vyhrát, přestože se v ní prohrávalo 0:3 na zápasy. To zatím nikdo nedokázal. „Já si to strašně užívám a tyhle zápasy mě baví. Jsem na kluky strašně hrdý, že jsme to vyrovnali. V Třinci se může stát cokoliv a my se na to připravíme,“ vyhlíží sedmý zápas rekordman z hlediska počtu odehraných zápasů z pozice obránce ve třineckých barvách Milan Doudera, toho času hrát Motoru.

Forma v posledních 5 zápasech: P – P – V – V – V
Forma v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 5–1–0–4, skóre 27:25
Bilance v play off: 9 zápasů, 6/3, skóre 25:18
Bilance venku v play off: 4 zápasy, 2/2, skóre 6:7
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš 9 (7+2)
Nejlepší střelec: Milan Gulaš 7

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „Podařil se nám vstup do zápasu, dali jsme hned gól. První třetina z našeho podání byla velmi dobrá. Ve druhé už byl soupeř agresivnější, zatlačil nás, ale do třetí jsme vstoupili zase dobře. Z týmu cítím obrovskou, neuvěřitelnou sílu. Člověku jde mráz po zádech z toho, jak je tým soudržný a zápas od zápasu lepší. V Třinci se může hrát cokoliv. Oni mají výhodu domácího prostředí, ale já si přeju, abychom se vrátili do Budějovic a hráli další sérii. Uděláme pro to maximum.“ Ladislav Čihák, hlavní trenér Banes Motor České Budějovice

Dosavadní zápasy čtvrtfinálové série 2024

„Každý chvilku tahá pilku.“ Tohle pořekadlo přesně platí pro čtvrtfinálovou sérii mezi Třincem a Českými Budějovicemi. Oceláři se po třech zápasech dostali do luxusního třízápasového trháku, ale všechny tři mečboly, které domácími výhrami bez inkasovaného gólu a vítězstvím v prvním utkání na jihu Čech získali, následně promarnili. Poté totiž třikrát triumfovali hráči Motoru, kteří při stavu 0:3 na zápasy neměli co ztratit – šli do zápasů po hlavě a byli odměněni. Teď už ovšem mohou ztratit i získat oba týmy mnoho – postup, nebo konec sezóny. Oceláři nechtějí být prvním týmem v historii českého extraligového play off, který ztratí sérii po vedení 3:0 na zápasy. České Budějovice se zase nechtějí přidat do zástupu několika týmů, kterým se podařilo vyhrabat z třízápasové jámy, vyrovnat sérii a následně prohrát ultimátní sedmý zápas. Kdo nakonec bude spokojený a kdo zklamaný, to budeme vědět nejdřív ve čtvrtek kolem půl osmé večer.

17. března 2024: HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Nedomlel (Martin Růžička), 60. A. Nestrašil (Voženílek).

Branky a nahrávky: 19. M. Daňo (L. Hudáček, Kundrátek), 36. Cienciala (M. Daňo, L. Hudáček).

21. března 2024: Banes Motor České Budějovice – HC Oceláři Třinec 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Kubík (F. Přikryl, Pech), 18. Gulaš (Kondelík, Gulaši), 26. Kubík (F. Přikryl, Harris) – 6. L. Hudáček (Nedomlel, Mazanec), 15. Cienciala (L. Hudáček, Marinčin), 17. Miloš Roman (Helewka, Smith), 51. L. Hudáček (M. Adámek, M. Daňo).

Branky a nahrávky: 5. Kondelík (Štencel, Pech), 7. M. Toman (Koláček, Vopelka), 55. Kubík, 59. Ordoš (F. Přikryl, Simon) – 5. Nedomlel (Cienciala, M. Daňo).

Branky a nahrávky: 41. Čacho (Marinčin, A. Nestrašil), 44. Voženílek (Martin Růžička, Kundrátek) – 13. Kondelík (M. Doudera, M. Beránek), 34. Pýcha (Pech, Kondelík), 56. Gulaš (Ordoš).

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (M. Doudera), 12. Kondelík, 57. Valský.

Vážení přátelé, je to tady! Zápas číslo sedm! Ultimátní střet, z něhož nelze ustoupit. Nejdramatičtější záležitost, jakou může hokej nabídnout. A právě do tohoto momentu dospěla čtvrtfinálová série HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice. Až v nejzazším možném sedmém utkání se rozhodne, kdo z tohoto střetu postoupí do semifinále. Českobudějovičtí naposledy hráli zápas číslo sedm v extraligovém play off v semifinále 2008, když zůstali před branami finále na štítu Karlových Varů. Oceláři mají rok starou zkušenost, když postoupili ze semifinále v posledním možném zápase s Pardubicemi. První zápas číslo sedm letošního play off začne ve čtvrtek 28. března 2024 v 17 hodin v třinecké WERK ARENĚ. Pokud nemůžete nebo nechcete zápas sledovat na zimáku nebo v televizi, přijměte pozvání k našemu textovému online přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.