3 : 2
(1:1, 1:0, 1:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Naposledy zmenené pred mesiacom

Zvolen dnes zvládol štvrtý zápas série a pred domácim publikom zdolal v bojovnom zápase Michalovce 3:2. Hostia síce šli do vedenia po vymyslenej presilovke. V druhej tretine ale Michalovce úplne prestali hrať a Zvolen to využil a šiel do vedenia. V tretej tretine najprv Valach vyrovnal, ale posledné slovo mal Hecl, ktorý využitou presilovkou strelil víťazný gól stretnutia. Séria sa teraz presúva späť do Michaloviec za stavu 3:1. V stredu však Michalovce na domácom ľade môžu sériu ukončiť. Ďakujem za pozornosť a príjemný zbytok večera.

59:59

Obrovský tlak hostí Michaloviec, ktoré sa snažia vyrovnať v šestici. Hostia držia pásmo a kombinujú, ale ku šanci to žiaľ nevedie a zápas končí.

59:12

Škorvánek odchádza z brány.

58:50

Marcinek v úniku zakončoval zo stredu pásma, ale atakovaný vyslal iba slabú strelu.

58:25

Marcinek sa pokúšal prekabátiť Škorvánka spoza brány.

58:18

Hostia v plnom počte.

56:30

Zvolen v obrovskej šanci, ale Lukosevicius z ľavej strany poslal puk iba do žrdky!

56:18

Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Buc – 2 min., podrazenie.

56:18

Marcinek vydoloval puk a chcel ho vyviezť bol však podrazený. Zvolen bude hrať presilovku.

56:16

Domáci v plnom počte.

56:02

Santosova strela zľava, dorážka Newtona zľava, Kupsky odolal.

55:20

Bodákova zblokovaná strela končí na domácom gólmanovi a ten prerušil hru. Zvolen konečne môže prestriedať.

54:59

Výborná presilovka hostí, ale Santos teraz dvakrát neudržal rovnováhu a na konci akcie nezakončil.

54:16

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Kupsky – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

54:16

Kupsky opäť vychýlil bránu a rozhodca mu tentokrát udeľuje dve minúty.

54:04

Hecl nabral rýchlosť a skúšal peknú kľučku na Michalčina, ale obranca hostí domáceho útočníka zastavil.

53:02

Šarvátka v domácom bránkovisku a opäť sú v sebe starí dvaja kamaráti Fortin a Kabáč. Tentokrát sa ale vylučovať nebude.

Dnešné stretnutie sleduje 1703 divákov.

52:28

Teraz sú opäť na rade hostia. Uvidíme či sa im podarí aj po druhý krát vyrovnať. Zatiaľ aktuálne tlak nemajú.

51:50

Na strely aktuálne 34:32.

51:39

Solenský nahodil puk od modrej na bránu a ten končí v lapačke Kupskyho. Reklamná prestávka.

50:49

Daugavinš opäť posielal zadovkou puk pred bránu na Santosa, ten ale nemieril presne.

49:12

Zvolen dal gól! Prvú šancu v presilovke ešte Kašlík nepremenil, ale druhú už MAREK HECL premieňa. Peter Zuzin krížnou prihrávkou našiel pri ľavej tyčke Hecla a ten z prvej posiela Zvolen druhýkrát v zápase do vedenia – 3:2.
Asistovali Peter Zuzin a Marek Viedenský.

48:20

Hosťujúce mužstvo HK Dukla Ingema Michalovce v obrovskej šanci v oslabení. Hostia v oslabení ušli dokonca traja na jedného Newton prihral Daugavinšovi, ktorý mu ale puk následne vrátil, ale Newton vo vyloženej šanci do prázdnej proste nedáva. Fantastický zákrok domáceho gólmana Jakea Kupskyho.

47:40

Až teraz hostia dostali puk cez všetky čiary.

46:48

Zuzin strieľal švihom z pravého kruhu a strela iba jemne pohladila bočnú sieťku.

46:20

Macejko – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

46:20

Hlavní rozhodcovia na trestnej lavici posudzujú výšku trestu pre Macejkov zásah hokejkou, po ktorom na ľade zostal ležať domáci Mitch Hults.

46:10

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Matej Kašlík strieľal švihom z pravého krídla. Už po druhý krát v zápase strela cez Škorvánka prešla, ale puk neprešiel celým objemom cez bránkovú čiaru.

45:59

Hecl si nakorčuľoval medzi kruhy, ale po strele bekhendom Škorvánek puk vyráža.

45:01

Acolatse pri mantineli telom doslova zbúral Hecla, ale čisto. Pekný hit. Akurát že rozdiel vo výške hráčov bol zreteľný v prospech obrancu hostí.

43:59

Šanca Michaloviec Heard prihral pred bránu úplne voľnému Wilkinsovi, ktorý ale z výbornej pozície mieril vedľa.

42:55

Hostia posmelení gólom zjavne pridali.

41:43

Dukla Michalovce dala gól! Hostia práve vyrovnali. Po strele sa puk dostal pod nohy Suju, ktorý poslal na ľavý kruh na MAREKA VALACHA. Ten už mal pred sebou iba odkrytú časť brány a príklepom vyrovnáva na 2:2.
Asistovali Jakub Suja a Christián Michalčin.

41:24

Tretia tretina začala hrou hore dole, jednu útok strieda druhý. Teraz zakončil z pravého krídla bekhendom Wilkins.

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhral Max Newton.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:43.

Štatistiky po druhej tretine:
Strely na bránu: 28–26
Vhadzovania: 24–18
Vylúčenia: 3–4
Presilovky: 1–1
Oslabenia: 0–0

Druhá časť hry mala úplne odlišný priebeh ako doposiaľ všetky ostatné. Hostia akoby úplne odišli z ľadu a prenechali iniciatívu Zvolenu, ktorý sa toho chytil. Najprv vyrovnal početnosť streľby, potom ju preklopil na svoju stranu. Potom Kašlík využil presilovku a Zvolen prvý krát v tejto sérii vedie. Nuž a keďže Newton v úplnom závere nevyrovnal, Zvolenu vstúpi s jednogólovým náskokom aj do tretej tretiny.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:59

V poslednej sekunde druhej tretiny mal obrovskú šancu Newton, ale zoči voči Kupskymu mikrosúboj prehral.

39:51

Fortin – 2 min., hrubosť.

Santos – 2 min., hrubosť.

39:51

Daugavinšova strelaz pravého kruhu, Kupsky ju chytá, ale následne sa do seba pustili Santos a Fortin.

39:39

Zvolen mohol ísť do brejku, ale Fortinovi najprv puk nadskočil a následne poslal pod tlakom iba veľmi nepresnú prihrávku. Zakázané uvoľnenie.

38:15

Zvolen dal gól! Zvolen sedem sekúnd pred koncom trestu Solenského využíva presilovú hru. Strelu od modrej najprv schytal Viedenský, ale následne puk vydoloval z výstroje, prihral ho MATEJOVI KAŠLÍKOVI a ten ho dorazil do siete. Zvolen prvý krát v tejto sérii vedie – 2:1.
Asistencie Marek Viedenský a Alec Rauhauser.

37:29

Mitch Hults zakončoval z pravého kruhu, Škorvánek chytá a hru prerušil.

36:59

Jasný faul na Mitchu Hultsa a rovno pred rozhodcom, ale záhadne sa nepískalo.

36:22

Solenský – 2 min., držanie.

36:18

Úplne zbytočný útočný faul Solenského.

35:36

Sládokova strela od modrej končí opäť u Škorvánka v lapačke. Zvolen už vedie na strely 25:23.

35:10

Veľký tlak Zvolena a to čo si teraz dovolil Zuzin s Newtonom, tak to sa často nevidí. Kľúčové pre hostí však bolo, že Zvolen si z toho nevypracoval žiadnu šancu.

34:35

Pamätám si tu úplne iné zápasy play off. Tento hokej nemá náboj play off a v mnohom mi pripomína iba klasický zápas základnej časti.

33:45

Mitch Hults pokazil kľučku a Solenský to takmer potrestal. Jeho strelu ale spoza obrancu Kupsky vyráža.

33:02

Výborná Fortinova prihrávka Lukoseviciusovi, ten stále chrbtom k bráne a nepodarilo sa mu zakončiť.

32:45

Daugavinšova strela ťahom od pravého mantinelu končí v lapačke domáceho brankára.

32:03

Šanca Zvolena. Matej Kašlík strieľal z prvej príklepom z medzikružia a Škorvánek výborne vyráža vyrážačkou puk nad seba. Hostia si doslova pýtajú gól.

31:24

Wilinks na pravú stranu poslal krížnu prihrávku na Hearda, ktorý mohol zakončovať, ale špekuloval a nakoniec ani nezakončil.

30:49

Zvolen už aktívnou hrou vyrovnal početnosť striel, aktuálne 18:18. Michalovce netuším prečo, ale totálne ubrali zo svojej aktivity z prvej tretiny.

30:21

30:10

Neprehľadná situácia v bránkovisku hostí. Odrazený puk sa odrazil k úplne voľnému Zuzinovi, ale ten zo stopercentnej šance napálil puk iba do Škorvánka.

29:28

Výborný pokus Hecl z ľavej strany, Škorvánek s výborným zákrokom.

28:21

Vašaš – 2 min., podrazenie.

28:12

Na druhej strane konečne pohrozili aj hostia a Santos mohol pridať dnes s voj druhý gól, ale nedal.

28:05

Opäť aktivita Zvolena a Mudrákova strela z prvej, ktorú hostia blokujú.

26:56

Zvolen je aktuálne lepší. Teč Marcineka pred bránou, videli sme už góly padať aj z takýchto nevinných akcií.

26:49

Ďalšia šanca Zvolena. Marcinek sa natlačil pred bránu, ale v rozhodujúcom okamihu Škorvánek spojil betóny a gól z tejto akcie nie je.

26:30

Tempo hry nám poriadne upadlo. Michalovce sa už tak veľmi netlačia, ako keby viedli o tri góly.

25:44

Zvolen prichádza o útočné pásmo po prihrávke rukou.

24:50

Michalovce zjavne poľavili a Zvolen to teraz takmer využil. Hain naznačil strelu príklepom na bránu, ale následne prihral do odkrytej brány Viedenskému. Ten však zle trafil puk, inak by už Zvolen viedol.

24:33

Zuzin prešiel popri Daugavinšovi a zakončoval z ľavého kruhu, Škorvánek vyráža.

23:01

Puk sa po Bindulisove strele od modrej opäť odrazil od zadného mantinelu pred bránu a prešiel Kupskymu popod telo, ale hostia tam nemali žiadneho hráča.

22:42

Rodiace sa domáce pričíslenie končí nepresnou Kašlíkovou prihrávkou, ktorú hostia vypichli.

22:14

Heard sa pri mantineli zbavil Fortina a keďže nemal komu prihrať, tak vystrelil puk na bránu. Kupsky ho kryl a nasleduje buly.

20:45

Obrovská šanca Zvolena. Zuzin krížnou prihrávkou z ľavej strany našiel na pravej Gachulinca, ktorý následne síce prestrelil Škorvánka, ale puk zastal za jeho chrbtom pár čísel pred bránkovou čiarou!

20:02

Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Marek Viedenský.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:52.

Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 11–14
Vhadzovania: 11–8
Vylúčenia: 2–1
Presilovky: 0–1

V prvej tretine sme najprv videli dominanciu hostí, ktorí šli Santosom do vedenia. Následne mali hostia ďalšie šance. Nepremenili ich a tak sa o slovo prihlásili aj domáci a Hain vyrovnal. Záver tretiny patril Zvolenu, ale na stave 1:1 sa už nič nezmenilo.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:54

Cole Hults to pár sekúnd pred záverečnou sirénou skúsil od červenej čiary a veru takmer Škorvánka nachytal, pretože ten puk zrejme nevidel a len tak tak ho vyrazil ramenom.

19:20

Záver tretiny patrí domácim. Marcinek aktivitou vybojoval puk a prihral Mudrákovi na strelu od modrej. Tento pokus ale Škorvánek videl a vyrazil ho.

18:27

Strela Gachulinca od pravého mantinely a pred bránkou šiel na teč Csányi. Škorvánek ale puk vyráža hokejkou do rohu.

17:20

Ďalšia delovka hostí od modrej. Heard mieril tvrdo ale Kupsky bol na mieste.

16:35

Pekná kombinácia hostí Solenský to už mal na strelu, ale vrátil puk na modrú Michalčinovi. Jeho bomba ale končí iba zblokovaná.

15:06

Zvolen dal gól! SAMUEL HAIN najprv tvrdým hitom pri mantineli sundal súpera. Vybojoval tým puk, vymenil si ho so Zuzinom, ktorý mu ho vrátil na strelu z prvej a práve táto delovka prekĺzla Škorvánkovi pomedzi betóny do siete – 1:1.
Asistovali Peter Zuzin a Patrik Marcinek.

14:54

Po zásahu Škorvánka puk končí na striedačke hostí. Nasleduje buly po pravici gólmana hostí.

14:04

Newton prešiel popri domácej obrane a zakončoval, vyrazený puk sa pokúsil pri pravej tyčke doraziť Santos, ale neuspel. Kupsky ale opäť posunul bránu, ktorá dnes dáku nedrží.

13:37

Puliš pekne udržal puk na modrej a následne zadovkou uvoľnil na strelu Solenského. Jeho príklep ale končí v lapačke Kupskyho.

12:37

Suja dostal puk pred domácu brány do šance a zakončoval bekhendom, Kupsky ale pri zákroku zrejme korčuľou posúva bránu.

11:36

Aktuálne na strely 3:6, na buly 3:5.

11:25

Zvolen teraz po prvý krát na dlhšie zatlačil súpera. Hecl po sérii kľučiek strieľal bekhendom, ale úspešný nebol.

10:33

Heard dostal výbornú prienikovú prihrávku na útočnú modrú. Potiahol akciu k bráne, následne zasekol a kľučkou získal priestor na strelu. Jeho prízemný pokus ale Kupsky s miernymi problémami kryje.

10:06

Ďalšia neprehľadná situácia v Kupskyho bránkovisku. Puk nedokázal domáci gólman prikryť a hostia tvrdo šli po dorážke. Nakoniec to ale domáci zvládli.

09:16

Mudrák – 2 min., krosček.

Newton – 2 min., sekanie.

09:16

Domáci si teraz skoro strelili vlastný gól. Následne bola z toho šarvátka pre domácou bránou a bude sa vylučovať na oboch stranách.

08:31

Hostia hrajú jednoducho a v rýchlosti prehrávajú Zvolen. Radosť pozerať ako taký Daugavinš prechádza stredným pásmom. Následne z jeho prihrávky teraz zakončoval Acolatse, ale zblokovaná strela šla tesne mimo brány.

06:59

Michalovce pokračujú po góle v tlaku a Zvolen hneď od úvodu nestíhajú.

06:00

Dukla Michalovce dala gól! Po piatich sekundách Michalovce využívajú hneď úvodnú presilovku. Newton vyhral buly, Daugavinš prihral na strelu na modrú Bodákovi. Ten síce bránu netrafil, ale odrazený puk od zadného mantinelu dorazil do siete MATHEW SANTOS – 0:1.
Asistoval Martin Bodák a Kaspars Daugavinš.

05:55

Mudrák – 2 min., nešportové správanie.

04:33

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Alexandre Fortin sa rútil z pravej strany sám na bránu, ale blafákom gólmana hostí neprekonáva.
Výborný hosťujúci gólman Stanislav Škorvánek.

04:13

Mudrák opäť v rýchlosti zaviezol puk do pásma, tentokrát ho ale následne zastavil Kabáč.

02:00

Mudrák prešiel celý ihriskom až nakoniec zakončoval z pravého kruhu, ale pozorný Škorvánek puk vyráža.

00:49

Prvá šanca hostí. Daugavinš spoza brány nabil pred bránu voľnému Santosovi, ale ten z prvej pálil mimo brány.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhral domáci Marek Viedenský.

00:01

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Hain, Rauhauser, Gachulinec, Sládok ©, Mudrák (A) – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Viedenský, Marcinek – Kašlík, Šiška, Hecl – Csányi, Gabor, Kolenič
Tréner: Norbert Javorčík

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Acolatse, Cibák, Bodák, Macejko, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš © – Suja (A), Heard, Wilkins – Puliš, Solenský, M. Valach – Vašaš, Buc (A), Kabáč
Tréner: Tomasz Valtonen

Rozhodca: Hronský, Výleta – Šoltés, Stanzel (video – Mihálik).

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní štvrtého zápasu štvrťfinále Play off Tipos extraligy HKM Zvolen – HK DUKLA Ingema Michalovce. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen včera nezvládol úvodný domáci zápas a prehral vysoko 2:6. Vybuchol najmä v oslabeniach, keď úvodné tri góly inkasoval v oslabeniach. Zvolenčania počas celého zápasu nevedeli nájsť recept na súpera, ktorý si pohodlne kontroloval náskok z prvej tretiny. Domáci musia pridať kompletne vo všetkom. Ak nepridajú dnes to bude koniec série.

Michalovce po dvoch jednoznačných domácich zápasoch včera pridali ďalší jednoznačný výsledok. Skóre po troch zápasoch upravili na 16:3! Vyšla im prvá tretina a ďalší priebeh zápasu kontrolovali profesorsky presnou hrou. Zvolenu v podstate nedovolili nič, čo by ich mohlo ohroziť. Ak svoj výkon zopakujú aj dnes o víťazovi série bude rozhodnuté v najkratšom možnom čase.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.