Z tohto zápasu to bolo všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

Štatistiky:

Strely na bránku: 27:31
Zákroky brankárov: 26/0:26
Vylúčenia: 17:16

Hosťujúca Nitra zvládla aj záverečnú tretinu stretnutia a v Poprade jednoznačne zvíťazila výsledkom 5:1. Posledné dva góly zaznamenali hostia už do prázdnej bránky. Možno konštatovať, že posledných päť tretín štvrťfinálovej série boli lepším celkom práve „corgoni". Po dvoch dueloch na ľade „kamzíkov" bol stav série vyrovnaný.

60:00

Zápas sa skončil.

60:00

V samom závere sa vzhľadom na emócie na oboch stranách strhla obrovská bitka, rozhodcovia rozdali tresty hneď 11 hokejistom. Menoslov vylúčených obsahoval šiestich Nitranov, konkrétne Mateja Baču, Františka Gajdoša, Branislava Mezeia, Marka Stachu, Dávida Okoličányho a Samuela Bučeka. Na strane domáceho Popradu to boli Oliver Turan, Ján Brejčák, Boris Česánek, Ryan Dmowski a Tyler Coulter.

59:00

Ihneď po vhadzovaní prišlo ďalšie zakázané uvoľnenie Nitry.

58:51

Nitrania sa oslobodili len zakázaným uvoľnením, Filip Belányi stále nemusel zasahovať.

58:37

Spomedzi štyroch protihráčov to vyskúšal Jendek, bol ale zablokovaný.

57:50

1:5 – Nitra dala gól do prázdnej bránky! Druhú poistku do odkrytej bránky pridal JAKUB LACKA.

Bez asistencie

57:14

O ďalší gól sa pokúsil Sebastián Čederle, bekhendom ale domácu bránku tesne minul.

56:52

1:4 – Nitra dala gól do prázdnej bránky! Sám proti opustenej popradskej bránke nezaváhal DÁVID OKOLIČÁNY.

Asistencia: František Gajdoš, Sahir Gill

56:30

Nový muž v popradskom drese sa na ľade dlho neohrial, Popradčania poslali do hry šiesteho korčuliara.

56:14

Filip Belányi sa postavil do popradskej bránky, nahradil zraneného Ádáma Vaya.

56:14

Hru prerušil nekomfort domáceho brankára Ádáma Vaya, ohlásil zranenie.

55:54

Stacha hľadal prihrávkou voľného Lacku, zakončenie z toho ale nebolo.

55:27

Popradčania sa pokúšali o usadenie sa v ofenzíve, proti ale bola dôrazná obrana Nitry.

53:58

Moho byť rozhodnuté, zoči voči Vayovi ale ani na druhý pokus neuspel Buček.

53:30

1:3 – Nitra dala gól! Pavučinu horného rohu popradskej bránky vymietol obranca FRANTIŠEK GAJDOŠ, ktorý podporil útočnú akciu hosťujúceho mužstva. Brankárovi Ádámovi Vayovi nedal šancu.

Asistencia: Robby Jackson, Miloš Bubela

52:52

Hru prerušila prihrávka rukou, previnili sa hokejisti Popradu.

51:16

Bubela vystrelil po prihrávke od Newella, činil sa pripravený Vay. S úspechom sa nestretla dorážka Jacksona.

49:55

Okoličány to namiesto prihrávky na modrú čiaru skúsil individuálne a pre svoje mužstvo získal naozaj cenné sekundy smerom ku koncu stretnutia.

47:50

Ďalší útok Nitry už strelu priniesol, dobrý zákrok previedol Ádám Vay.

47:28

Newell našiel Jacksona až na druhý pokus, zakončenie ale nitrianska dvojka nevymyslela.

46:18

Kašík predviedol ďalší úspešný brankársky zákrok a puk poslal ďaleko preč.

46:03

František Gajdoš mal na hokejke presný zásah, napokon ale neuspel.

44:31

Prvý popradský útok hostí poriadne zatlačil, blízko gólu boli Coulter a Dmowski. Nitru zachránil obetavý Kašík.

43:10

Domácim presilová hra výraznejšie nevyšla, Nitrania nepriaznivú dvojminútovku bez problémov zvládli.

41:54

Popradská kombinácia v útočnom pásme pôsobila nádejne, nebezpečnejšie zakončenie ale na prvý pokus neprišlo.

41:10

Marko Stacha poslal puk medzi divákov a dostal tak dvojminútový trest za zdržiavanie hry.

40:53

Bača upratal puk ďaleko preč od nitrianskej bránky, rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie.

40:01

Tretia tretina sa začala.

Tretia tretina sa mala začať najskôr o 19:50.

Nitra viedla v Poprade aj po druhej časti hry, konkrétne 2:1. Domácich zrážali k zemi vylúčenia, pomohol až vyrovnávajúci gól Ryana Dmowskeho. Po ňom akoby nabrali druhý dych, napokon však predsa druhýkrát inkasovali, v oslabení.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:25

Po rýchlej otočke vystrelil z pravého krídla z ostrého uhla Newell, Vay bol ale pripravený.

37:50

Domáci vyhrali buly v útočnom pásme, po prihrávke Turana vystrelil Česánek. Bol zablokovaný.

37:43

Dmowski mal na hokejke dve strely, v oboch prípadoch sa však nestretol s úspechom.

37:11

1:2 – Nitra dala gól v presilovej hre! Rýchle využitie početnej prevahy zaobstaral MILOŠ BUBELA, ktorého tvrdá rana z ľavej strany bez prípravy dostala puk priamo do siete. Ádám Vay mal obmedzený výhľad.

Asistencia: Mikko Kousa, Sebastián Čederle

36:29

Z ľavej strany vypálil Bubela, jeho pokusu chýbala presnosť. Nitrania ostali v ofenzíve s pukom na hokejkách.

36:12

Rozhodcovia avizovali vylúčenie, dvojminútový trest za zdržiavanie hry obdržal Dominik Jendek.

35:24

Kašík zasiahol proti strele Kukuču, Popradčania potom prišli o puk.

34:07

Alex Cotton sa z pozície obrancu pretlačil až do zakončenia, Ádáma Vaya potom takmer prekonal spoluhráč Tomáš Záborský. Puk bol na moment na bránkovej čiare.

33:13

Činil sa aj Vay, zlikvidoval strelecký pokus spomedzi kruhov.

32:51

Dmowski sa predral do zakončenia z ľavého krídla, dôležitý zákrok predviedol Kašík.

32:14

Domáci Popradčania sa dostali do ďalšej zaujímavej útočnej situácie, dobre myslená prihrávka ale Jendeka nenašla.

31:40

Bjalončík mal pred sebou odkrytú nitriansku bránku, puku sa však nedotkol.

31:21

1:1 – Poprad dal gól! Hra hostí pripomínala v obrane poriadne profesorský výkon, „kamzíkov" individuálne oslobodil ostrostrelec RYAN DMOWSKI. Najskôr ho Libor Kašík zneškodnil, no na dorážku už bol prikrátky.

Asistencia: Tyler Coulter

30:22

Bačo sa nemohol posunúť s pukom ďalej, nachádzal sa totiž v ofsajde.

29:47

Nitrania sa na zhruba minútu usadili v ofenzíve, o zamestnanie nemal núdzu Ádám Vay.

28:15

Newella zneškodnil Vay.

27:35

Po útoku Popradu vyhodil puk ďaleko preč brániaci Marko Stacha.

27:04

Peter Bates udržal puk v útočnej tretine, Popradčania sa následne ocitli v príležitosti. Libora Kašíka neprekonal Patrik Svitana.

25:40

Betker to opäť skúsil v ofenzíve, pomohol mu aj Calof. Kašík ale neinkasoval.

25:04

Hra pôsobila v posledných minútach pomerne neusporiadane, ani jedno z mužstiev sa na dlhší čas neusadilo v ofenzívnom pásme.

23:04

Popradčania urobili chybu pri striedaní, rozhodcovia tak udelili hráčskej lavici dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Na trestnú lavicu odišiel Patrik Svitana.

22:44

Coulter preniesol hru na opačnú stranu útočného pásma, strelou sa prezentoval Dmowski. Šikovnú kombináciu ukončila nepresnosť.

20:32

Do zaujímavej pozície sa dostal obranca Ben Betker, Popradčania sa však museli s pukom opäť sťahovať do vlastnej tretiny.

20:01

Druhá tretina sa začala.

Druhá tretina sa mala začať najskôr o 19:00.

Po prvej časti hry viedla Nitra v Poprade 1:0, nachádzala sa však v zložitej situácii. Minútu pred koncom bol na päť minút vylúčený Filip Bajtek, v dueli dohral. Previnil sa mimoriadne zákerným nedovoleným zákrokom proti Jánovi Brejčákovi.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:44

Hostia zaútočili aj vo vlastnom oslabení, pokus z pravého krídla ale Vay zneškodnil.

19:00

Filip Bajtek škaredo fauloval Jána Brejčáka, domáci obranca opustil ľad s problémami a zamieril priamo do šatne. Hosťujúci útočník bol po zhliadnutí videozáznamu vylúčený na päť minút za pád pod nohy, taktiež vyfasoval osobný trest do konca zápasu. Na trestnú lavicu odišiel Tomáš Pobežal.

18:47

Gillova prihrávka pred bránku bola zablokovaná, Nitrania ale ostali v útočnej tretine.

18:24

Calofova kľučka dostala do šance Bjalončíka, príklep z ľavého krídla bol ale neúspešný.

17:57

Brincko nenápadne vypálil od modrej čiary, pripravený Kašík ale dokázal zareagovať včas.

17:20

Popradský útok nemohol pokračovať, rozhodcovia si správne všimli ofsajdové postavenie.

16:45

Stacha nahodil puk od modrej čiary vpred, spoluhráčov pred bránkou ale nenašiel.

16:00

0:1 – Nitra dala gól! Súboj o puk za domácou bránkou zvládol obetavý Filip Bajtek, hostia následne poslali hrací nástroj do dobrej streleckej pozície na hookejku SAHIRA GILLA. Ten našiel medzeru medzi Ádámom Vayom a žŕďkou.

15:11

Fatul a Buček to skúsili vo dvojici, Vay si ale bránku ustrážil a puk za seba nepustil.

14:32

Puk skončil na ochrannej sieti, situácii predchádzal stret niekoľkých hokejistov. Po prezretí videozáznamu rozhodcovia oznámili svoj verdikt. Hosťujúci František Gajdoš bol na dve minúty vylúčený za krosček, dvojminútový trest vyfasoval za nešportové správanie sa aj Peter Bjalončík. Počet hráčov na ľadovej ploche sa nezmenil.

14:24

Popradčania svoju prvú presilovú hru v stretnutí na gól nepremenili.

13:54

Svedberg prihral puk Svitanovi, ten ranou z prvej poslal puk iba do protiľahlého rohu klziska.

13:22

Záborského prihrávku premenil na strelu Dmowski, spomedzi kruhov ale Kašíka neprekonal.

12:24

Matej Bača bránil Tomáša Záborského nedovoleným spôsobom, rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty za pästný súboj a hrubosť.

11:44

Popradský útok zastavil ofsajd.

11:19

Viktor Svedberg vystrelil ihneď po buly, bez úspechu. Nevyšlo to ani Danielovi Brejčákovi.

11:09

Coulter zakončil popradské prečíslenie z ľavého krídla, Kašíka však neprestrelil.

10:55

Boris Česánek sa vrátil na ľad.

10:21

Buček najskôr vypálil z prvej, Vay ho zneškodnil. Jackson sa k dorážke nedostal, ďalšiu strelu zapísal opäť Buček. A opäť neúspešne.

09:45

Kousova strela bola ihneď zablokovaná a puk sa opäť ocitol za nitrianskou bránkou.

09:27

Prienik do útočnej tretiny vyšiel až na štvrtý pokus, ten tretí zlikvidoval Betker.

09:03

Ani na druhý pokus to hosťom nevyšlo, „kamzíci" puk odohrali ďaleko preč od vlastnej bránky.

08:59

Ihneď po vhadzovaní prerušil hru prikrytím puku brankár Ádám Vay.

08:55

Boris Česánek bol vylúčený na dve minúty za napadnutie, Nitra získala prvú presilovú hru zápasu.

08:55

Robby Jackson bol v útoku faulovaný, rozhodcovia avizovali vylúčenie. Situáciu si ešte išli preveriť skrz videozáznam.

08:50

Jacksonov pokus bol nepresný, Nitrania ale pokračovali v ofenzíve.

08:27

Bubela nahodil puk na popradskú bránku, s hracím nástrojom si hokejkou poradil brankár Vay.

07:48

Delovka Svedberga od modrej čiary z prvej bola mimoriadne nepresná, puk skončil v rohu klziska.

07:05

Kašíka zamestnal aj Jendek, nitriansky brankár zakročil ľavým betónom.

06:38

Bates zakončil z ľavej strany, pozorného Kašíka ale oklamať nedokázal.

06:11

Alex Cotton najskôr spomedzi kruhov zakonćil bez razancie, neskôr od modrej čiary jeho strelu zneškodnil pripravený Ádám Vay.

05:31

Poprad napádaním dostal Nitru až za brankára Libora Kašíka, obe mužstvá následne vystriedali.

03:47

Buček sa snažil prihrať nabiehajúcemu si Lackovi, Poprad ale zachránil brániaci Betker.

02:42

Marko Stacha to skúsil individuálne a takmer uspel, vystrelil aj napriek pádu.

02:24

Nitrianska ofenzívna snaha pokračovala aj ďalej, hru musel prerušiť brankár Ádám Vay.

01:57

Kousa vystrelil od modrej čiary, Vay ale všetko videl a puk chytil.

01:46

Libor Kašík bez problémov zlikvidoval strelecký pokus Viktora Svedberga.

01:23

Bjalončík šikovne hľadal voľného Jendeka, domáci ale napokon nezakončili presne.

01:12

Calof neuspel medzi trojicou protihráčov, o puk prakticky ihneď prišiel.

00:35

Nitrania sa takmer ocitli v ofsajde, unikli len tesne. Popradčania následne zahrali puk na zakázané uvoľnenie.

00:01

Zápas sa začal.

Úvodnému klaksónu duelu tradične predchádzali nástup aktérov na ľad a slovenská štátna hymna.

Videorozhodca: Rastislav Gajan st.

V prvom dueli série boli úspešnejší Popradčania, Nitru doma zdolali výsledkom 3:1. Väčšinu stretnutia dominovali a prezentovali sa ofenzívne aktívnou hrou, no úpadok prišiel v záverečnej tretine. Hostia mali až do samého konca nádej na vyrovnanie, vzal im ju až presný zásah do prázdnej bránky. Prvý zápas ukázal kvalitu oboch mužstiev.

Doposiaľ odohrané zápasy série:

20. marec 2024 – 1. kolo štvrťfinále play-off
HK Poprad – HK Nitra 3:1
Góly a asistencie:
6. Bates (Calof, Bjalončík), 7. Dmowski (Betker, Calof), 59. Dmowski (Svitana) – 46. Bačo (Buček, Cotton)

Cez predkolo play-off sa do štvrťfinále prebojovala Nitra, ktorá sa v základnej časti umiestnila na ôsmej priečke. Najlepšia ofenzíva ligy, ktorá dokopy strelila 172 gólov, vyradila v takzvanom „malom osemfinále” Trenčín, zvíťazila 3:2 na víťazné zápasy. Po troch stretnutiach mali pritom „corgoni” nôž na krku, zomkli sa však a sériu otočili. Nitriansky bodový stroj bol Samuel Buček, zaknihoval 57 kanadských bodov za 26 presných zásahov a 31 gólových prihrávok.

Popradu sa podarilo splniť si dlho vysnívaný cieľ a vyhrať základnú časť Tipos Extraligy. „Kamzíci” tak učinili so štvorbodovým náskokom na druhé Michalovce. Takmer celú sezónu viedla súťaž Spišská Nová Ves, v záverečnej fáze však zaváhala a klesla na tretiu priečku. Zverenci trénera Todda Bjorkstranda pookriali najmä po jeho príchode do klubu, odvtedy už iba stúpali. Disponovali druhou najlepšou defenzívou, inkasovali 119 gólov. Najviac sa bodovo darilo Ryanovi Dmowskemu, ktorý sa s 57 kanadskými bodmi umiestnil dokonca na druhom mieste celej extraligy. Zaznamenal 30 gólov a 27 asistencií.

Vzájomné zápasy 2023/24:

15. september 2023 – 1. kolo základnej časti
HK Nitra – HK Poprad 2:4
28. Lacka (Slovák, Griffin), 44. Buček (Gill, Stacha) – 9. Mlynarovič, 26. Šotek (Kukuča, Mlynarovič), 35. Záborský (Kukuča, Drgoň), 59. Kukuča (McFadden, Mlynarovič)

22. október 2023 – 12. kolo základnej časti
HK Poprad – HK Nitra 3:4pp
12. Dmowski (Coulter, McFadden), 43. Kotvan (Svitana, Gerlach), 55. Coulter (Betker, McFadden) – 12. Jackson (Buček, Gill), 22. Gates (Bača), 29. Gill (Kubeš, Buček), 63. Bajtek (Gates, Kašík)

1. december 2023 – 23. kolo základnej časti
HK Poprad – HK Nitra 3:2
48. Dmowski, 49. Urbánek (Calof, J. Brejčák), 55. Kotvan (Calof, Záborský) – 2. Jackson (Harper, Gajdoš), 31. Jackson (Gates, Buček)

28. január 2024 – 40. kolo základnej časti
HK Nitra – HK Poprad 2:5
23. Lacka (Okoličány, Stacha), 37. Bajtek (Cotton, Newell) – 13. Bjalončík (Kotvan, Svitana), 14. Dmowski (Coulter, Svitana), 17. Dmowski, 24. Bjalončík (Steenbergen, Cardwell), 56. Dmowski (Calof, Jendek)

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 2. kola štvrťfinále play-off slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Poprad a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 18:00.