6 : 2
(1:0, 3:2, 2:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Naposledy zmenené pred mesiacom

Zápas je minulosťou rovnako ako séria. Zvolen dnes položil základ svojho vysokého víťazstva na začiatku druhej tretiny, keď súperovi za necelé dve minúty odskočil z 1:0 na 4:0. Napriek tomu, že Liptáci sa ešte do zápasu stihli vrátiť a znížili na 4:2 v tretej tretine sa už strelecky presadili iba domáci. Rozhodujúci piaty zápas teda vyhráva HKM Zvolen, postupuje do štvrťfinále play off a v ňom vyzve Michalovce. Ja vám dnes už iba poďakujem za pozornosť a teším sa už teraz na ďalšie prenosy zo zvolenského zimáku. Lúčim sa s konštatovaním, že sezóna pre Zvolen ešte nekončí, ale pokračuje ďalej.

Koniec zápasu.

59:30

Posledná minúta sa už iba dohráva a ľudia postojačky tlieskajú a ďakujú Zvolenu za dnešný výkon.

58:45

Komická situácia. Mudrák prišiel v páde o nôž korčule a nevedel sa dostať na striedačku, tak ho tam domáci gólman počas hry normálne dotlačil.

57:40

Záver síce patrí Liptákom, ale to už je neskoro. Kriškovu delovku do modrej zblokoval mimo brány Gachulinec.

56:41

Quince strieľal spoza Rauhausera, síce ho obstrelil, ale toto dnes nie sú strely, ktoré by Kupsky pustil do siete.

56:04

Nebezpečné nahodenie Fekiača od modrej. Kupsky mal plné betóny práce, ale nakoniec puk nejako vyrazil.

Dnešné stretnutie sleduje 2195 divákov.

55:30

Zvolen je na koni. Bomba Mudráka od modrej, Krasikov puk iba vyrazil pred seba, ale Lukosevicius v dorážke neuspel.

54:28

Zrejme posledná reklamná prestávka tejto série. Na strely aktuálne 30:23, ale to už je myslím nepodstatné zápas sa už iba dohráva.

53:36

Zvolen dal gól! PATRIK MARCINEK zrejme definitívne rozhoduje stretnutie a aj celú sériu. Najprv ukážkovo dohral obrancu hostí a vybojoval puk. Následne pred bránou jemne tečoval Gachulinocvu strelu od modrej – 6:2.
Asistencie Daniel Gachulinec, Marek Viedenský.

52:34

Hostia v plnom počte.

52:01

Nebezpečné nahodenie Colea Hultsa, tečovaný puk ale Krasikov vyrazil pred seba.

51:26

Liptáci práve puk vyhodili cez všetky čiary.

50:59

Prudká Zuzina strela spoza Fekiača a Krasikov puk vyráža.

50:34

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Thompson – 2 min., sekanie.

49:21

Nespala krížom cez celé stredné pásmo síce našiel Berryho, ten sa ale sám vystavil do ofsajdu.

49:00

Aktuálne na strely 26:22 a na buly 21:32.

48:53

Protiútok hostí zakončoval z druhej línie obranca Peter Hraško. Jeho pokus švihom ale končí v Kupskyho lapačke.

48:33

47:58

Zvolen síce hrá presilovku v útočnom pásme, ale nevie si vypracovať čistú šancu. Puky dosť skáču.

46:52

Berry v oslabení strieľa spoza Colea Hultsa, ale mieri nad bránu.

46:35

Hostia so štyrmi hráčmi.

46:33

Egle – 2 min., podrazenie.

46:14

Delovka Rauhausera od modrej, krásne sa ale do strely hodil Kriška a zblokoval až do ochrannej siete.

45:25

Mitch Hults poslal po prihrávke Fortina puk vedľa brány a následne hostia puk vyhadzujú.

44:35

Veľmi nepekný zákrok Berry lakťom na Marcineka.

44:35

Berry – 2 min., faul lakťom.

44:13

Opäť chyba Liptákov pri vyvážaním puku. Viedenský puk vypichol a posielal puk na teč pred bránu Marcinekovi, ten ho ale netrafil.

43:24

Veľmi prudká prihrávka Thompsona, ktorú nik z hostí nezachytil, zakázané uvoľnenie.

42:51

Nuž a teraz už majú Liptáci ako sa hovorí nôž na krku. V najbližších minútach sa ukáže, či sú schopní ešte niečo so zápasom urobiť.

41:27

Zvolen dal gól! Len jednu sekundičku pred uplynutím trestu Egleho Zvolen využíva presilovú hru a vedie 5:2. Mitch Hults krížnou prihrávkou našiel JARIDA LUKOSEVICIUSA, ktorý trošku aj so šťastím prestrelil Krasikova – 5:2. Ruský gólman si totiž na puk šiahol, ale nechytil ho.
Asistencie Mitch Hults.

40:40

Zvolen síce hrá presilovku, ale nie je aktuálne v pásme.

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci Mitch Hults.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:44.

Štatistiky po druhej tretine:
Strely na bránu: 22–21
Vhadzovania: 18–24
Vylúčenia: 1–1
Presilovky: 0–0
Oslabenia: 0–0

Druhú tretinu začal Zvolen doslova uragánom a minútu a pol bolo z 1:0 hneď 4:0. V polke zápasu sa predsalen gólu dočkali aj hostia a zásahmi Sukeľa a Avtsina stav znížili na 4:2. Po druhej tretine teda Zvolen vedie 4:2.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:59

Cole Hults sa na modrej dostal k puku. Nesledoval však čas a miesto strely šiel ešte do kľučky a následne už zaznela druhá sirény.

39:27

Egle – 2 min., držanie.

39:14

Egle opäť už po niekoľký krát nevyviezol puk a stratil ho. Zvolen bol okamžite v šanci, keď Hecl našiel Rauhauser, ten však pálil iba do Krasikova.

37:30

Na druhej strane tiež veľká príležitosť hostí, ale Žilkov pokus len tesne minul ľavú tyčku!

37:02

Prečíslenie domácich dokonca troch na jedného. Lukosevicius zasebčil vzal to na seba, ale gólmana hostí neprekonáva.

36:44

Domáci v plnom počte.

36:15

Najprv podľa môjho názoru faul na domáceho Marcineka, ale hralo sa ďalej. Liptáci však teraz prišlo o útočné pásmo, po hre so zdvihnutou hokejkou.

35:19

Zvolen ukážkovo bráni oslabenie a už tri krát puk vyhodil.

34:44

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Viedenský – 2 min., podrazenie.

34:44

Prvý faul stretnutia a Liptáci budú hrať presilovku.

34:13

Hostia strieľajú z každej možnej pozíciu a zasypali aj teraz Kupskyho ďalšími strelami. Posledná Kriškova síce bola tečovaná, ale domáci gólman aj tak musel zasahovať lapačkpu, čiže ďalší úspešný zákrok.

32:50

Ďalšia hrúbka Zvolena. Quince sa dostal k puku úplne voľný sám medzi kruhmi, ale následne strelou švihom minul bránu.

32:37

Aktuálne na strely 17:19 a na buly 15:20.

32:16

Strela Koleniča z ľavého kruhu Krasikovovi vypadla z lapačky, ale domáci v tom priestore, kde bol puk nemali nikoho na dorážku.

31:50

Zakázané uvoľnenie hostia.

31:21

Liptáci sú teraz na koni a Berry mal ďalšiu streleckú príležitosť.

30:57

Liptovský Mikuláš dal gól! Martin Réway vyhral súboj s Gachulincom pri mantineli a prešla aj jeho prihrávka do medzikružia na napriahnutého ALEXANDRA AVTSINA, ktorý prestrelil domáceho gólmana – 4:2.
Asistencia Martin Réway.

29:59

Sukeľ vypichol puk domácim, prešprintoval popri Viedenskom a po jeho zadovke zakončoval nebezpečne Kriška. Kupsky vyráža vyrážačkou.

29:06

Opäť ďalší domáci útok zastavený na útočnej modrej, ale pár metrou za modrou.

28:30

Aktuálne sa obe mužstva veľmi dobre strážia a už takmer dve minúty sme žiadnu šancu nevideli.

26:45

Liptovský Mikuláš dal gól! Liptáci predsalen odkliali Kupskyho bránu a znižujú. Hraškove nahodenie od modrej čiary na ľavom kruhu tečoval do siete JAKUB SUKEĽ – 4:1.
Asistencie Peter Hraško a Alexander Avtsin.

24:57

Fortin zachytil rozohrávku hostí. Prihral Lukoseviciusovi, ktorý po kľučke nebezpečne vystrelil, ale gólman hostí s výborný zákrokom.

24:32

Domáca hra so zdvihnutou hokejkou, buly v strednom pásme.

23:56

Liptáci v tlaku pokračujú. Peter Hraško dostal puk na pravý kruh. Mal čas a tak tvrdo príklepom vypálil, nasledoval však výborný Kupskyho zákrok. Domáci gólman si stále drží čisté konto.

23:32

Tlak hostí. Rauhauser totiž prišiel v súboji o hokejku a keď ju obranca nemá väčšinou to je dosť problém. Liptáci to ale nevyužili.

21:30

Zvolen dal gól! Zvolen roztrhol vrece s gólmi a vedie už o štyri góly! Fortin krížnou prihrávkou popred bránu našiel na opačnej tyčke JARIDA LUKOSEVICIUSA a ten síce na dva krát, ale predsalen nakoniec doklepol puk do siete – 4:0.
Asistencia Alexandré Fortin.

20:54

Zvolen dal gól! Tretia chyba Liptákov a tretíkrát za ňu inkasovali. Berry neustál kľučku na vlastnej modrej MAREK HECL mu puk vzal, rútil sa sám na Krasikova a krásne si ho vykúpal a zamietol puk siete – 3:0.

20:12

Zvolen dal gól! Hneď po 12 sekundách Zvolen pridáva druhý gól. Chyba Ullmana a Kašlík mu puk vzal zadovkou medzi kruhmi našiel krásne MARELA HECLA a ten prestrelil Krasikova druhý krát – 2:0.
Asistencia Matej Kašlík.

20:02

Úvodné buly druhej tretiny vyhral hosťujúci Quince.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 11–9
Vhadzovania: 9–10
Vylúčenia: 0–0

Úvodná tretina bola celkom vyrovnaná, ale veľmi veľmi opatrná. Žiadne mužstvo nešlo do nejakého súvislého tlaku. Nevideli sme žiadne vylúčenie a keď sme sa už videli na prestávke tak v závere domáci otvorili skóre krásnou kombinačnou akciou na konci so zakončujúcim Kašlíkom. Domáci teea po prvej tretine vedú futbalovo 1:0.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

Thompson poslal šikovnú krížnu prihrávku na Sukeľa pred bránu, ktorý ju zrejme tečoval korčuľou tesne vedľa brány.

19:44

Po zásahu Martina Krišku na útočnej modrej sa pískalo postavenie mimo hry.

18:34

Zvolen dal gól! 86 sekúnd pred koncom Zvolen otvára skóre. Žilka pri mantineli nevyviezol puk, Šiška ho oň pripravil a ihneď krížne našiel Hecl. Ten si ešte počkal na MATEJA KAŠLÍKA, ktorému poslal prihrávku ako na podnose. Toto sa už nedalo nedať – 1:0.
Asistovali Marek Hecl a Juraj Šiška.

18:15

Tlak Zvolena, domáci hráči si teraz kombinačne rozhodili súpera, ale dve strely od modrej k vytúženému gólu neviedli.

17:01

Avtsinova strela z otočky, Kupsky v rozkľaku jeho pokus kryje. Všetko toto sú ale také malinké šance, ak sa to teda šancou vôbec môže volať.

16:23

Nespala vystihol najprv rozohrávku Kupskyho a následne sa pekne uvoľnil na pravom kruhu. Zakončenie tiež bolo výborné, ale pár centimetrov mu predsalen chýbalo.

15:36

Po nepresnej rozohrávke Liptákov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Alexeia Krasikova.

15:05

Zatiaľ hráme bez vylúčenia a bez nejakého veľkého množstva šancí. Opatrná úvodná tretina. Na strely aktuálne 9:5.

14:15

Marcinek sa dostal k odrazenému puku medzi kruhmi, položil si Quinca, ale následne mieril švihom vedľa brány.

13:32

Avtsin zakončoval od ľavého kruhu spoza Sládoka, síce ho obstrelil, ale Kupsky puk chytá.

12:45

Martin Kriška zaviezol puk do pásma a po kľučke na stred aj zakončil. Strela však smerovala iba po ľade a do stredu brány.

11:09

Veľmi dravý a drzý prienik Tkáča, s ktorým mal domáci obranca veľkú prácu a veru nechýbalo k tomu, aby hostia otvorili skóre. Kupsky ale v páde túto šancu kryje.

09:30

Teraz trošku pohrozili hostia, kombinačne si rozhodili zvolenčanov a nakoniec strieľal od modrej Lalík, Kupsky puk vyráža betónom do rohu.

08:57

Vyhrané buly Zvolena a následne strela Mudráka od modrej, ale Krasikov všetko videl a strelu chytá do lapačky.

08:51

Hráči Liptovského Mikuláša si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

08:29

Tvrdý zákrok na Kašlíka domáci diváci si pýtali vylúčenie, zákrok však bol posúdený presne opačne.

08:12

Hecl najprv ukážkovo vybojoval puk pri mantineli, následne ale prihral nepresne a Zvolen stratil útočnú tretinu.

06:35

Zuzin pekne našiel pri pravej tyčke hokejku Viedenského, ale ten zakončil ia do Krasikova.

06:18

Viedenského zásah vysokou hokejkou, buly na modrej útočnej čiare hostí.

06:10

Aktuálne na strely 4:1.

06:07

Peter Zuzin zakončoval švihom z ľavého kruhu na vhadzovanie, ale puk končí v Krasikovovej lapačke, Krásny semafor.

05:30

Po Lukoseviciusovej akcii šanca Mitcha Hultsa, ale stav sa nemení.

05:01

Egle posielal puk na Berryho pred bránu, ale ten bol okamžite prikrytý a smeroval na ľadovú plochu.

03:55

Zvolen vyhral buly a Kašlík po sérii protismerných kľučiek strieľal od pravého mantinelu. Krasikov puk kryje a nasleduje buly.

03:14

Kolenič pekne zaviezol puk do pásma a prihral na stred pásma Gaborovi, ktorý ihneď strieľal. Mieril však iba do stredu brány.

02:05

Peter Zuzin v šanci, šiel do blafáku pred Krasikovom, ušiel mu však puk, ale paradoxne to gólmana Liptákov pomýlilo a puk takmer skončil v sieti.

01:51

Prvý domáci útok teraz poriadne pritlačil Liptákov.

00:32

Trvdý stret Mudráka s Quincom, domáci bek odletel ako fakľa, ale puk má Zvolen.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhral domáci Juraj Šiška.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Sládok ©, Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, K. Gábor, Kolenič
Tréner: Jamie Russell

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Lalík, Ullman, Thompson, Mezovský (A), Hraško, F. Fekiač – Avtsin, Quince, Réway (A) – T. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ ©, Kriška, Žilka – Tkáč, Vankúš, Nespala
Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Baluška, Žák – Stanzel, Bogdaň (video – Ország).

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní rozhodujúceho piateho zápasu kvalifikácie o postup do Play off Tipos extraligy HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen síce v Mikuláši vo štvrtok otočil prehraný zápas z 0:3 na konečných 7:4, ale prvý mečbal zahodil, keď o deň neskôr prehral 1:5. Dnes však už musia Rytieri zabrať naplno, teda v prípade ak chcú vyzvať do play off druhé Michalovce. Zvolen však musí byť efektívnejší, rýchlejší a tvrdší než v poslednom zápase. Možnou výhodou pre Zvolen je fakt, že rozhodujúci zápas sa hrá na zvolenskom štadióne. Ďalšou malou výhodou je väčšia skúsenosť s takýmito rozhodujúcimi zápasmi série. V minulej sezóne takýmto spôsobom v siedmom zápase vyradili napríklad v semifinále Spišskú Novú Ves.

Liptovský Mikuláš je na prahu prekvapenia a vôbec by som netvrdil, že je vo Zvolene bez šance. Veď spomeňme si na prvé stretnutie tejto série. Hráči sú od začiatku nabudení a vedia o čo hrajú. Možno menšiu kvalitu kádra nahrádzajú bojovnosťou aj nasadením a na súpera to platí. Nevýhodou Liptákov je ich malá skúsenosť so zápasmi play off.

Karty sú rozdané alebo ak chcete kocky sú hodené. Nechajme sa prekvapiť, čo si pre nás aktéri prichystali.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.