4 : 7
(3:0, 0:4, 1:3)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred mesiacom

L. Mikuláš vyhral prvú tretinu 3:0, no po druhej tretine to už bolo 4:3 pre Zvolen. V tretej tretine tiež úradovali najmä hostia, napokon zvíťazili nad domácimi 7:4 a v sérii sa ujali vedenia 2:1.

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Sládok – 2 min., hrubosť.

59:53

Ešte jedna príležitosť, ktorú mal Kriška, no zblízka zakončil do Kupskyho.

59:31

Hainova strela od modrej bola zrazená na ochrannú sieť.

58:07

Zvolen dal gól!
Je vymaľované. PATRIK MARCINEK triafa od mantinelu prázdnu bránu Liptákov. 7:4 pre Zvolen.
Asistencie: Karol Csányi, Samuel Hain

57:52

Rychlík ostáva na striedačke.

Oddychový čas pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš.

57:22

Zvolen má hru pod kontrolou, Liptákov neposlúcha puk, nevedia sa dostať do tlaku.

55:45

Hraškov tvrdý pokus od modrej čiary, no Kupsky udržal puk vo výstroji a prerušil hru.

54:22

Fortin zablokoval A. Nauša, nedovolil mu zakončovať z osi klziska.

52:28

Zvolenčania znova odskakujú na rozdiel dvoch gólov. Rýchly útok, PATRIK MARCINEK si narazil s Heclom, ktorý mu poslal prihrávku pred bránku, Marcinek nastavil čepeľ hokejky a prekonal Rychlíka.
Asistencia: Marek Hecl

51:27

Zvolenčania sa nasťahovali do útočného pásma, ale nedokázali si vypracovať šancu. Liptáci však posielajú puk na zakázané uvoľnenie.

49:10

Egle dostal puk do výhodnej pozície, ale skórovať sa mu nepodarilo.

48:43

V. Fekiač zvládol kľučku na útočnej modrej, ďalej sa ale nedostal, bol sám proti piatim.

47:52

Avtsin prešiel za zvolenskú bránku, lenže tam narazil na Gachulinca, ktorý mu puk vzal.

46:14

A. Nauš prenechal puk hráčovi za sebou, ktorý vystrelil, nevznikla z toho ale vážnejšia situácia pred zvolenskou bránkou.

45:18

Liptovský Mikuláš dal gól!
L. Mikuláš znižuje v presilovej hre! ERIK ULLMANN dostal prihrávku na modrú na strelu z prvej od Réwaya, tá mu sadla náramne a delovkou rozvlnil sieť.
Asistencia: Martin Réway

44:44

Rauhauser – 2 min., krosček.

43:37

Hostia idú do dvojgólového vedenia. Využili prečíslenie dva na jedna, Hecl poslal puk z ľavej strany po ľade pred bránu, MITCHELLOVI HULTSOVI stačilo nastaviť čepeľ hokejky a puk skončil v bránke.
Asistencie: Marek Hecl, Dávid Mudrák

43:05

Mudrák vystrelil z osi klziska, Rychlík mal ale úplne odkrytý výhľad a nemal problém zasiahnuť.

42:47

Kolenič nezachytil puk a na druhej strane sa do šance dostal Avtsin. Puk však nezasiahol dobre a Kupsky mal zľahčenú situáciu, keď puk ukryl v lapačke.

42:18

Zuzin strieľal z ťažkej pozície z uhla a cez hráčov, Rychlík má znova puk vo svojej moci.

41:19

Hraško dostal prihrávku na modrú a okamžite strieľal, lenže trafil len brániaceho hráča.

40:25

Quince zaváhal za vlastnou bránou, Csányi bol razom v gólovej šanci, ale vychytal ho Rychlík!

40:01

Začala sa tretia tretina.

Výborná druhá tretina pre Zvolen, ktorý v nej strelil štyri góly a otočil skóre. Bude to ešte zaujímavé.
Tretia tretina sa začne o 19:47.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:42

Kašlík v samostatnom nájazde, ale bol stíhaný, tak sa snažil ešte prihrávať Csányimu, ten nezakončil, až o malý moment, no Rychlík zasiahol.

37:48

Fortin skúsil šťastie nahodením od mantinelu, Rychlík sa nenechal prekvapiť.

37:03

Mezovský trafil hráča pred sebou, bolo z toho prečíslenie Zvolena, Hecl však dostal prihrávku na päty a nebolo z toho ani zakončenie.

36:22

Dvaja proti jednému, Sukeľ prestrčil puk Žilkovi, ktorý si veril a strieľal, jeho strelu ale Kupsky zneškodnil.

35:36

Hraško vystrelil od modrej, pred Kupskym ale bolo husto, puk neprešiel do brány.

34:00

Dnes sú v akcii všetci štyria gólmani.

33:43

Striedanie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
z ihriska odchádza Krasikov, prichádza Rychlík.

33:43

Zvolen otáča skóre! Šiška dostal prihrávku od modrej k mantinelu od Sládoka, puk posunul po ľade ďalej MATEJOVI KAŠLÍKOVI, ktorý si ho stiahol a trafil pod hornú žŕdku.
Asistencie: Jozef Sládok, Peter Zuzin

33:30

Réway dokázal zablokovať Kašlíkovi hokejku, keď sa chystal strieľať spomedzi kruhov.

31:52

Csányi išiel za dorážkou, Krasikov ale ukryl puk v lapačke.

31:18

Avtsin vypálil príklepom na bližšiu žrď, Kupsky puk vytlačil ľavým betónom.

30:30

Žilka vytlačený, k strele sa nedostal. Hra sa rýchlo otočila na druhú stranu.

29:18

Zvolen dokázal zmazať trojgólové manko! Na ľavom krídle naštartoval Kolenič, presnou krížnou prihrávkou našiel hokejku KAROLA CSÁNYIHO, ktorý zvnútra pravého kruhu trafil po ľade pomedzi Krasikovove betóny.
Asistencie: Jakub Kolenič, Patrik Marcinek

28:43

Z druhej vlny nebezpečne zakončil Csányi, Krasikov sa ale rýchlo presunul k pravej žŕdke a dokázal úspešne zasiahnuť.

27:27

Liptáci odpaľujú puk cez všetky čiary.

26:43

Lukosevicius prihral na modrú C. Hultsovi, ktorý dobre vystrelil, M. Hults dorážal. L. Mikuláš sa ubránil.

26:17

Quince išiel dopredu aj vo vlastnom oslabení a nazbieral cennú sekundy.

25:54

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Réway – 2 min., sekanie.

25:53

Avtsin sa odpútal od pravého mantinelu, ušiel Sládokovi, ale jeho prihrávka na spoluhráča iba prešla cez bránkovisko.

23:33

Krásna krížna prihrávka Mudráka na JURAJA ŠIŠKU k opačnej žŕdke, ktorý aj s prispením hráčov pred bránou trafil jej odkrytú časť. Zvolen prehráva už iba o gól.
Asistencie: Dávid Mudrák, Cole Hults

23:08

Lalík – 2 min., nešportové správanie.

Kolenič – 2 min., nešportové správanie.

22:56

Liptáci sa ale nasťahovali do útočného pásma, Kupsky musel zasahovať lapačkou.

22:25

Zvolen ožil, dopredu smeruje Fortin, dopĺňa ho Zuzin.

21:17

MITCHELL HULTS znižuje na 1:3. Dostal krížnu prihrávku od Lukoseviciusa a nezaváhal, trafil horný roh brány.
Asistencie: Jarid Lukosevicius, Dávid Mudrák

20:58

Berry v súboji jeden na jeden proti C. Hultsovi, vystrelil spoza neho, ale netrafil bránu.

20:01

Striedanie v tíme HKM Zvolen:
z ihriska odchádza Trenčan, prichádza Kupsky.

20:01

Začala sa druhá tretina.

L. Mikuláš si už v prvej tretine vytvoril veľmi dobrú pozíciu do zvyšku stretnutia. Nad Zvolenom vyhráva po góloch Žilku, Avtsina a Ullmana 3:0.
Druhá tretina sa začne o 18:52.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:04

Zvolenčania sa dostali pod drtivý tlak Liptákov, ktorí ho využili na skórovanie. Réway vystrelil na betón Trenčana, ktorý puk vyrazil pred seba, najlepšie sa na osi klziska zorientoval ULLMAN, ktorý nekompromisne napálil puk do bránky.
Asistencie: Marland Quince, Martin Réway

18:41

Réway dlho manévroval s pukom, potom vymyslel prekvapivú prihrávku na Quinceho, ten ešte vrátil puk Réwayovi na os ihriska, Réway si vylámal zuby na Trenčanovi.

17:12

Hain rozohral popri mantineli na M. Hultsa, Liptáci ale veľmi zodpovedne a rýchlo dostupujú hráčov, výborne sa vrátil Vankúš.

16:28

Sukeľ sa dostal cez Gachulinca, cez Rauhausera do zakončenia už nie.

16:02

Liptáci vyrazili do rýchleho protiútoku, ktorý bol aj zakončený, Trenčan odolal.

14:32

Csányi dostal nabité, strela mu sadla, Krasikov ale výborne zasiahol lapačkou.

13:21

Vankúš to vyskúšal, Zvolenčania boli ale dobre postavení a jeho strelu zblokovali.

12:31

Veľké zaváhanie domácej defenzívy, Zuzin zostal sám pred gólmanom, ten ale jeho bekhend vychytal.

11:42

Marcinek nahodil puk na bránu, Krasikov robil čo mohol, podarilo sa mu situáciu zvládnuť, aj keď sa snažil dorážať Šiška.

10:45

Sládok strieľal spoza hráča, bránu minul. Zvolenčania s dlhším pobytom v útočnom pásme.

09:44

Trenčana atakoval pri rozohrávke Nespala a vyplatilo sa. L. Mikuláš získal puk a po následnej strele od modrej aj buly v útočnom pásme.

08:33

Trenčan po 30 sekundách kapituluje znova. Hraško s dlhou prihrávkou na útočnú modrú, kde si puk prebral ALEXANDER AVTSIN, zamieril a prudkou strelou švihom vymietol vzdialenejší horný roh brány.
Asistencia: Petr Hraško

08:03

Výborná akcia L. Mikuláša znamená úvodný gól stretnutia. Sukeľ našiel spätnou krížnou prihrávkou z ľavého kruhu JAKUBA ŽILKU, ktorý zakončil pod hornú žŕdku. Trenčan sa nestihol presunúť.
Asistencie: Jakub Sukeľ, Martin Kriška

07:23

Berry na Egleho, ten prihrával spoza brány, A. Nauš si nakorčuľoval do šance, tú ale nepremenil.

06:43

Po strele Nespalu je hra prerušená.

05:41

Krížna prihrávka prešla na Zuzina, jeho strela ale na bránu neprešla. Medzitým sú Liptáci už v plnom počte.

04:49

Ďalší puk cez všetky čiary, Zvolenčania sa nie a nie usadiť v pásme.

04:22

L, Mikuláš bráni veľmi dobre, Hraško oslobodzuje svoj tím.

03:37

Quince – 2 min., hákovanie.

03:35

Kašlík si zobral puk, prešiel s ním na os, chystal sa zakončiť, vtedy bol faulovaný.

03:12

Zuzin to skúsil sám, nepochodil.

02:32

Zvolen zachytil puk v útočnom pásme, Liptáci ho ale do šance nepustili.

01:42

Lalík sa snažil vysunúť Krišku na útočnej modrej, ten len pretečoval puk do útočného pásma.

00:51

Na druhej strane sa dopredu vydal Egle, ale puk nestihol, píska sa zakázané uvoľnenie.

00:27

Zvolenčania zaútočili, strelu Csányiho Krasikov vyrazil.

00:01

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avtsin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš

HKM Zvolen: Trenčan (Kupsky) – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, Gábor

Rozhodca: Hronský, Štefik – Durmis, Frimmel.

Dnes od 18:00 sa hrá tretí zápas predkola play-off medzi Liptovským Mikulášom a Zvolenom. Stav v sérii je nerozhodný 1:1.

Oba zápasy muselo rozhodnúť až predĺženie. V prvom dueli sa z víťazstva tešili Liptáci, ktorí triumfovali 3:2. Nad Zvolenom vyhrávali už 2:0, no Zvolenčania v tretej tretine dokázali vyrovnať. O všetkom rozhodol v tretej minúte predĺženia Quince, ktorý skóroval v presilovej hre.

Ďalší zápas išiel na konto Zvolena. Ten trikrát vyhrával o tri góly, no Berry, ktorý využil presilovku 44 sekúnd pred koncom tretej tretiny, poslal aj tento zápas do predĺženia. Opäť sa nehralo dlho, v 65. minúte sa presadil Gachulinec. Zvolen tak zvíťazil 7:6.

Dnes si už jeden z tímov vypracuje postupový mečbal. Kto to bude, L Mikuláš či Zvolen?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.