3 : 4
(2:2, 1:1, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
Naposledy zmenené pred mesiacom

Trenčania si pripisujú veľmi dôležité víťazstvo na ľade Nitry 4:3! Zápas mal všetko, čo chcel pravý hokejový fanúšik vidieť. Rozhodujúci presný zásah pridal Petráš. Séria sa presúva do Trenčína za stavu 1:1, kde sa odohrajú určite dva zápasy. Ja vám ďakujem za pozornosť a pri online prenose z tejto série sa na vás teším opäť vo štvrtok.

59:56

Po Bučekovej strele si nebol LaCouvee istý so svojím zákrokom.

59:31

Vojaci vyhadzujú puk, ale minul domácu bránu.

59:25

Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Kielb – 2 min., krosček.

58:48

Veľký tlak Nitry!

57:58

Aittokallio odkorčuľoval na striedačku a je tu vabank Nitry!

57:58

Oddychový čas pre Nitru.

57:58

Buček prešiel cez Pietronira a zakončil v tesnej blízkosti LaCouveeho!

57:34

Trenčania zatiaľ zvládajú obrannú stratégiu.

53:48

Krátka pauza, pretože je avizovaný problém s plexisklom!

53:48

Jackson poslal puk na bránu od modrej čiary. Na dorážku číhal Gill.

52:42

Hostia sú vo výhode a vyhovuje je im aj rýchlo plynúci čas.

51:01

Nepresnosť vojakov prináša icing.

50:28

LaCouvee prerušuje hru lapačkou a nasleduje reklamný brejk.

49:47

Pri piskote fanúšikov nebol počuť hvizd rozhodcov. Bajtek ostal ležať na ľade, keď naňho nešťastne padol hráč Dukly.

47:47

Trenčín dal gól! Conway uspel na vhadzovaní, ŠIMON PETRÁŠ získal puk, z postavenia na ľavom kruhu vystrelil a prekvapil všetkých hráčov Nitry.
Asistencia: Conway.

47:12

Pobežal vyhral súboj o puk v blízkosti LaCouveeho, ale trenčiansky brankár vyrazil puk k zadnému mantinelu.

46:40

Sojčík prihral na ľavé krídlo Ahlovi a ten vystrelil do dobre stojaceho Aittokallia. Reklamná prestávka.

46:16

Nitrania zvládli buly vo svojom pásme.

43:32

Trenčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

43:10

Prečíslenie domácim nevyšlo. Stacha márne čakal na puk pred odkrytou bránou.

42:05

Aj Aittokallio sa zapotil, obrancovia mu pomohli.

41:12

Gill sám na LaCouveeho, ale ani on sa nepresadil! Brankár Dukly výborne zasiahol lapačkou.

40:33

Šanca Nitry, lenže Okoličányho v poslednej chvíli odstavil Kielb!

40:06

Lackov pokus končí na ochrannej sieti.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Aj po štyridsiatich minútach je stav nerozhodný. Oba celky si pripísali po jednom góle, najprv otočil skóre Lacka, ale o niekoľko sekúnd neskôr po chybe Nitranov vyrovnal Immo. Zápas má svižné tempo, či sa v ňom bude pokračovať sa dozvieme približne o 19:52.

38:13

Rýchlu kontru Nitry zneškodnil Pietroniro, ktorý zvládol prečíslenie.

36:05

Dukla s ďalším icingom.

35:40

Aittokallio vyrazil puk mimo ľadovú plochu. Reklamná prestávka.

35:29

Hostia v plnom počte.

Ideálna prihrávka Bajtekovi, ktorý mal navrch pred brániacimi hráčmi, ale nakoniec neuspel!

34:29

Cotton naznačoval strelu, ale prihrával len na kraj hracej plochy.

33:33

Zakončoval Jackson a dorážal Hrnka, ale LaCouvee udržal puk pod sebou!

33:29

Hudec D. – 2 min., hrubosť.

33:17

Domáci opäť tlačia, Trenčania vyhodili puk len na zakázané uvoľnenie.

32:12

Trenčín dal gól! Chyba v obrannej tretine prináša gól vojakom! TOR IMMO sledoval hru, využil pošmyknutie domáceho hráča a sám si vychutnal Aittokallia.
Bez asistencie.

31:30

Nitra dala gól! Corgoni otáčajú stav stretnutia! Vyhraté buly v obrannom pásme Dukly, k puku sa dostal JAKUB LACKA, po ktorého strele vypadol LaCouveemu puk rovno do siete.
Asistencia: Pobežal.

31:28

Zakázané uvoľnenie hostí.

30:20

Brankár Trenčína radšej pokryl puk pred dobiedzajúcimi hráčmi Nitry. Reklamná prestávka.

28:44

Icing Dukly Trenčín.

27:30

27:03

Bajtek sa ocitol v šanci, keď prešiel cez Nátneho! LaCouvee si dal pozor a zakročil.

26:17

O gól sa snažia naopak Nitrania, ktorí podkurujú Dukle.

25:15

LaCouvee vychytal Bubelu ramenom!

24:15

Dukla prehajdákala ideálnu príležitosť na skórovanie. Nevyužiť presilovú hru 5 na 3..

23:33

Domáci v plnom počte.

23:20

Nejde to Trenčanom.

21:56

Corgoňom sa darí odpratávať puk do bezpečia.

21:36

Nitrania hrajú so štyrmi hráčmi.

21:14

Puk Aittokalliovi na chvíľu vypadol, rýchlo ho ale pokryl.

20:46

Niekoľko striel na Aittokallia, s ktorými si domáci gólman poradil.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Hostia z Trenčína začali úvod prvej tretiny najlepšie ako len mohli, keď dvoma rýchlymi gólmi viedli 2:0. Domáci sa pozbierali, zatlačili a podarilo sa im vyrovnať. Stav je 2:2 a vojaci budú dohrávať dlhú presilovú hru o dvoch hráčov, čo je ideálna príležitosť na strelenie gólu. Druhá tretina sa začne približne o 19:03.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

Petrášov projektil vychytal Aittokallio!

19:37

Mezei – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

19:15

Hostia nezačali presilovú hru dobre.

19:00

Posledná minúta prvej tretiny.

18:50

Vojakom nevyšla akcia a dopúšťajú sa icingu.

Trenčania majú pred sebou dlhú presilovú hru!

18:32

Bačo – 5 min. + DKZ, napadnutie zozadu.

18:32

Arbitri si naďalej pozerajú videozáznam.

18:32

Bačo vrazil nebezpečne Giľáka na mantinel! Bude sa vylučovať a pravdepodobne dostane Bačo aj vyšší trest.

17:19

Cotton má zálusk na gól aj dnes, ale LaCouvee je zatiaľ úspešnejší.

17:14

Tečovaný puk až do hľadiska.

17:00

Zakázané uvoľnenie hostí. Buly pred LaCouveem.

16:33

Postavenie mimo hry hráčov Dukly.

15:39

Nitra dala gól! Medzi kruhmi bol TOMÁŠ HRNKA, ktorého videl Pobežal, ten mu následne prihral a center štvrtej formácie nekompromisne zakončil. Vyrovnané.
Asistencie: Pobežal, Cotton.

15:26

Puk má vo svojej moci LaCouvee, keď strelecký pokus vyslal Cotton. Reklamná prestávka.

15:00

V týchto momentoch sú zatiaľ brankári bez práce.

12:38

Baláž strieľal sprava. Aittokallio bol pripravený.

12:21

11:05

Nitra dala gól! ROBBY JACKSON si pripisuje gól, keď si prešiel pred LaCouveeho, ktorý nemal najlepší výhľad a puk sa poodrážal až do brány.
Asistencia: Gajdoš.

10:07

Kielb si nakorčuľoval pred ľavý kruh a dostal puk, ale jeho strele chýbala presnosť.

08:49

Nitrania začínajú tlačiť. Hra je prerušená a nasleduje reklamná prestávka.

08:00

Immo naskočil na ľad a mieril s pukom popri mantineli na bránu, ale jeho bekhendové zakončenie bolo bez razancie.

07:47

07:02

Opäť Cotton v akcii, ktorý z prvej strieľal z ľavého kruhu. LaCouvee s úspešným zákrokom.

06:27

Puk na modrú dostal Cotton, ale jeho strelu LaCouvee videl.

05:50

Trenčania sa po vhadzovaní oslobodili.

05:47

Immo – 2 min., hákovanie.

04:38

Trenčín dal gól! A je tu aj druhý gól Dukly! Ahl ukázal svoju silu v súbojoch, vybojoval puk pri mantineli a následne ho prihral PETROVI SOJČÍKOVI pred bránu, ktorý ho zavesil do hornej časti brány.
Asistencie: Ahl.

04:00

Trenčín dal gól! RAYEN PETROVICKÝ mal dostatok času poriadne napriahnuť z osi ihriska, pretože ho nikto nebránil a vďaka tejto delovke posiela Trenčanov do vedenia! Využitá presilová hra.
Asistencie: Giľák, Conway.

03:55

Petrovického nepresná strela.

03:15

Aittokallio pokryl puk po nastrelení od Pietronira.

02:59

Hostia sa sami vyhnali z útočného pásma.

02:22

Stacha – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

01:21

Bubela bol aktívny vo včerajšom zápase. Dnes tiež ukazuje, že s ním treba počítať. Ohrozil LaCouveeho z pravej strany.

01:10

Aittokalliova lapačka pripravená po strele Baláža z diaľky.

00:16

Domáci hráči sú ihneď usadení v útočnom pásme.

00:01

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton – Gajdoš, Kousa – Stacha, Bača – Fatul; – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
Tréner: Antonín Stavjaňa

HK DUKLA Trenčín: LaCouveé (Borák) – Starosta, Pietroniro – Petrovický, Kielb – Hlaváč, Hudec M. – Nátny; – Petráš, Baláž, Immo – Ahl, Conway, Charbonneau – Hudec D., Sojčík, Giľák – Krajčovič, Mikúš, Sloboda
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Štefik, Stano – Durmis, Knižka.

Prvý osemfinálový zápas v sérii vyhrala Nitra nad Trenčínom 5:2. Nitrania mali duel pod kontrolou a nedopustili drámu. Jeden gól a dve asistencie si pripísal Bubela. Za domácich sa ďalej presadili Kousa, Newell, Cotton a Gill. Za Duklu skórovali len obrancovia Marek Hudec a Pietroniro.
Séria naďalej pokračuje na ľade Nitry, ktorá sa na domácej pôde môže ujať vedenia 2:0. Pripomínam, že predkolo play-off Tipos Extraligy sa hrá na tri víťazné zápasy.