2 : 3
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Naposledy zmenené pred mesiacom

Malinká nepozornosť domácich dnes stála vylúčenie v predĺžení, čo sa napokon stalo rozhodujúcim faktorom. Liptáci piatu presilovku v zápase dokázali využiť, vyhrávajú 3:2 a ujímajú sa vedenia v sérii 1:0. Pokračujeme zajtra rovnako o 18:00. Príjemný zbytok večera a ďakujem za pozornosť.

Koniec zápasu.

62:23

Liptovský Mikuláš dal gól! Liptovský Mikuláš druhú šancu v presilovke predĺženia už premieňa. Ullman od modrej prihral na ľavý kruh Eglemu, ktorý z prvej príklepom vypálil a MARLY QUINCE puk zrejme tečoval do pravého horného rohu Kupskyho brány – 2:3.
Asistencie Haralds Egle a Erik Michael Ullman.

61:39

Delovka Ullmana, Kupsky vyrazil puk pred seba a Quince poslal v dorážke puk do pravej tyčky!

61:20

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
K. Gabor – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

60:58

Prvú šancu predĺženia mali hostia ale zblízka poslali puk nad bránu.

60:02

Úvodné buly predĺženia vyhral Quince od hostí.

Oslabenia: 0–0

Zvolen sa v tretej tretine dokázal pozviechať a stále sa tak udržal na šancu o prvú výhru v sérii. Najprv Rauhauser od modrej bombou odklial Krasikovou bránu a následne Fortin z dorážky vyrovnal. Ďalšie góly už nepadli a tak po prestávke pôjdeme do 20-minútového predĺženia, ktoré sa ale bude hrať systémom päť na päť.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:40

Liptáci držia puk dlho na vlastných hokejkách a umnou hrou čakajú na predĺženie.

58:56

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Matej Kašlík mohol rozhodnúť, ale svoj samostatný únik zakončil iba do betónov Krasikova.

58:10

Ďalšia Gachulincova strela a vôbec nie zlá, nakoľko Krasikovovi vypadla z lapačky.

57:22

Zvolen takmer dosiahol tretí gól ale Krasikov zákrokom lapačkou poza svoj chrbát vystali puku stopku.

56:11

Zvolen dal gól! Neskutočný tlak Zvolena nakoniec končí vyrovnávajúcim gólom. Niekoľko predošlých domácich striel hostia dokázali zblokovať, ale pri tejto azda tretej či štvrtej strele im to už nevyšlo. Po Gachulincovej strele sa puk cez Zuzina dostal na ľavý kruh k voľnému ALEXANDRÉOVI FORTINOVI, ktorý dorazil puk do odkrytej siete – 2:2. A začíname v podstate odznova.
Asistovali Peter Zuzin a Daniel Gachulinec.

54:47

Delovka Hraška od modrej čiary, ale Kupsky všetko pred sebou videl a puk vyráža.

54:07

Necelých šesť minút do konca tretej tretiny a Liptáci zatiaľ držia Zvolen na dištanc. Hra na jednogólové vedenie sa im však môže vypomstiť.

52:24

Šiška jasne faulovaný, ale píšťalka rozhodcov ostala nemá. Následne strela Marcineka zblízka, ale nič z nej nebolo.

50:50

Po ľavej strane unikol Bondra a i keď bol atakovaný zozadu dokázal vystreliť. Strela však išla iba po ľade, niekde pomedzi betóny a to si Krasikov postrážil.

50:25

Quince na Sládoka vymyslel peknú protismernú kľučku, ale následná strela mierila mimo brány.

48:50

Zvolen dal gól! Zvolen predsalen odklial Krasikovovu bránu a je odmenený za svoju snahu. Puk poslal Kašlík na modrú čiaru odkiaľ ALEC RAUHAUSER bombou vymietol ľavý horný roh brány – 1:2.
Asistovali Matej Kašlík a Juraj Šiška.

47:42

Kašlíkova strela tesne po vyhranom buly, Krasikov nič nevidel, iba sa pozrel za seba…puk však šiel mimo brány.

47:15

Krásna individuálna akcia Fortina, pohral sa s protihráčmi, uvoľnil sa na zakončenie, ale žiaľ pre domácich zakončil vedľa brány.

46:44

Zvolen už nielen dotiahol počet striel súpera a práve ho preklopil na svoju stranu 32:31, stále však prehráva 0:2. Podarí sa Zvolen dnes Krasikova vôbec prekonať?

46:20

Zvolen akože trošku pridal, je to vidieť aj opticky, ale stále to proste na súpera akosi nestačí a čas sa pomaly míňa…

45:10

Mudrákov pokus švihom z pravej strany, ale Zvolenu chýbali hráči na dorážku medzi kruhmi.

44:21

Gachulinec mohol strieľať z prvej, potreboval si však lepšie spracovať puk na strelu, ale tento čas mu nakoniec chýbal, pretože jeho strela končí zblokovaná.

43:34

Liptáci síce dosiahli gól po teči strely od modrej. Aurel Nauš síce dostal puk do siete, ale rozhodcovia gól nauznali pre teč vysokou hokejkou a ani nešli akciu skúmať na videu.

42:36

Zvolen pridáva na tempe. Kašlík si korčuľovaním urobil priestor a vystrelil spoza kruhov, Krasikov iba vyrazil a následne sa vrhol, aby puk zakryl.

41:30

Fortinova strela z pravej strany a následne vyrazený puk tesne míňa Bondrovu hokejku v dorážke.

40:59

Eglev rýchlosti nevedel čo s pukom, tak ho iba vysokým lobom poslal na domácu bránu.

40:18

Strelu Lukoseviciusa z pravej strany Krasikov chytá do lapačky.

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci Mitch Hults.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:45.

V druhej tretine boli nielen lepší ale aj efektívnejší hostia. Najprv bývalý Zvolenčan Hraško od modrej otvoril skóre a potom po nedôraze Sládoka pred vlastnou bránou na 0:2 zvýšil Aurel Nauš. Následná presilovka Zvolena bola katastrofou a na domácich hráčov padla deka. Či sa z nej vyhrabú ukáže tretia tretina, ale zatiaľ to tak veľmi nevyzerá.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:58

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Len dve sekundy pred koncom druhej tretiny mohli domáci aspoň znížiť. Po delovke Haina od modrej puk Krasikova iba trafil niekde do tela a Gachulinec sa dostal pri pravej tyčke do dorážky. Triafa však puk iba do betónu. Fantastický hosťujúci gólman Alexei Krasikov.

39:47

Hain poslal k delovke Rauhausera, ale Krasikov vyráža. Zvolen však zostal v pásme a pokračuje v tlaku.

39:16

Hráči Liptovského Mikuláša si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

38:50

Hra si drží stále celkom dobré tempo. Na jednej strane zakončoval po zadovke Hultsa Hecl a na opačnej strane zase Sukeľ. Obe akcie ale vyriešili brankári.

37:22

Fortin sa po kľučke dostal do zakončenia, ale jeho pokus z medzikružia končí opäť iba v Krasikovovej lapačky. Ruský gólman je zatiaľ bezchybný.

37:03

Liptáci sú aktuálne viac nabudení na play off. Viac dohrávajú súboje a keďže vedú sú na koni. Zvolenčania hrajú tento zápas, ako by to bol hociktorí iný zápas sezóny, málo nasadenia.

35:21

Mudrákova delovka, ztečovaná skončila medzi kruhmi a z otočky druhý dorážajúci domáci hráč tiež neuspel.

34:42

Hostia v plnom počte.

34:26

Zvolenu v presilovke odskakujú puky a hra sa im absolútne nedarí. Proste padla na nich deka.

33:09

Zvolen príliš dlho iba manévroval s pukom, až ho Mitch Hults proste stratil.

32:42

Sukeľ vehementne diskutoval s hlavným rozhodcom o jeho zákroku, ale verdikt už nezmenil.

32:42

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Sukeľ – 2 min., hákovanie.

31:27

Domáci v plnom počte.

31:26

Veľká príležitosť na 0:3 pre hostí, ale puk sa pred Kupskym odrazil k zlému hráčovi, teda k domácemu.

30:58

Delovka Thompsona od modrej a tesne míňa bránu.

29:27

Csányi – 2 min., vrazenie na mantinel.

29:11

Liptovský Mikuláš dal gól! Domáci hráči teraz nechali priestor hosťom. Egle potiahol puk za bránu odkiaľ poslal prihrávku pred bránu, kde Sládok nechal voľnú hneď dvojicu hráčov a AUREL NAUŚ v dorážke bekhendom zvyšuje na 0:2.
Asistoval Haralds Egle.

28:20

Protiútok hostí. Po prechode modrou roztiahli hru do šírky a od mantinelu puk nahodil na bránu Berry, Kupsy puk chytá a nasleduje ďalšie bully.

28:03

Opäť iba nepresná prihrávka Mitcha Hultsa a zakázané uvoľnenie.

27:27

Liptáci opäť v zakončení a druhá tretina zatiaľ patrí im. Zakončoval Berry z pravého kruhu, ale Kupsky teraz strelu videl a výborne chytá v rozkľaku.

26:55

Tlak hostí, ktorí sú tvrdší a viac podľa mňa bojujú. Nebezpečná strela Ullmana od modrej a Kupsky len tak tak strelu kryje.

26:20

Výborná ukrytá strela Martina Krišku a Kupsky vyráža koncom betónu.

26:09

Aktuálne na strely 20:22.

25:55

Domáci hráči na mňa pôsobia takých ospalým dojmom. Stále sa akosi nevedia dostať do tempa, ale mali by sa zobudiť, nakoľko už prehrávajú.

25:16

Zuzin zadovkou nabil Fortinovi, jeho pokus ale končí zblokovaný.

24:19

Výborná strela Lukoseviciusa na Krasikov betón. Krasikov puk iba vyrazil vedľa seba, no Mitch Hultsa v dorážke míňa bránu.

23:00

Šiška vošiel do pásma a tesne za modrou zvolil strelu švihom spoza obrancov, toto ale dnes na Krasikova asi platiť nebude. Čo vidí, to chytá.

22:11

Liptovský Mikuláš dal gól! Hostia otvárajú dnešné skóre po jednoduchej akcii. Kriška vyhral buly a PETER HRAŠKO prestrelil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1.
Asistoval Martin Kriška.

22:00

21:52

Réway ustál kľučku medzi kruhmi a poslal puk napravo Thompsonovi, ktorý triafa ale iba do Kupskyho.

21:38

21:13

Šanca hostí. Súboj dvoch na dvoch. Berry najprv vystrelil spoza protihráča a následne sa dostal aj odrazenému puku, v dorážke ale neuspel. To by sa však nemalo stávať, pustiť takto ľahko hráča do dorážky vlastnej strely.

20:02

Úvodné buly druhej tretiny vyhrali hostia.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:51.

Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 14–14
Vhadzovania: 13–5
Vylúčenia: 3–3

V prvej tretine sme veľa hokejovej krásy nevideli. Hra sa ešte len pozvoľne rozbieha. Zvolen zahodil dve presilovky a hostia tiež, pričom viac než minútu hrali piati proti trom. Treba však spomenúť, že Zvolen mal na svojich hokejkách aj kus smoly, keď za Krasikovom až dva krát zvonila tyčka.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

20:00

R. Bondra – 2 min., sekanie.

19:59

Prvá tretina končí domácim faulom, keď jeden z hráčov sekol Krasikovovi po výstroji.

19:38

Avtsin – 2 min., držanie.

19:38

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Naopak posledná minúta úvodnej tretiny patrila Zvolenčanom. Domáci hráči si vytvorili tlak. Kašlík sa pekne pohral z obrancom naznačil strelu, potiahol následne puk do strany. Vystrelil a triafa ľavú tyčku!

18:08

Aktuálne majú viac z hry hostia, ktorí uzavreli domácich v ich pásme. Zvolen bol všade neskoro a prehrával všetky súboje o puk, to ale bolo všetko.

17:41

Po nepresnej rozohrávke zvolenského Gachulinca sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Jakea Kupskyho.

16:59

Domáci v plnom počte. Liptáci vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov nevyužili.

16:59

Strela Krišku z prvej a Kupsky puk chytá. Následne šarvátka Žilku a Mudráka, po ktorej sa ale vylučovať nebude.

16:13

Domáci hráči už v štvorici.

15:42

Veľký tlak hostí, ale teraz o puk Liptáci prišli a Mitch Hults ho vyhodil.

15:14

Dve delovky Egleho z prvej, ale oba Kupsky vyráža.

14:58

Hain – 2 min., podrazenie.

14:44

Zvolen získal puk a vyhadzuje cez všetky čiary.

14:13

Hostia z početnej výhody pred presilovkou vyťažili jednu nebezpečnú strelu od modrej. Egleho pokus ale nakoniec Kupsky vyrážačkou zneškodnil.

14:13

Kašlík – 2 min., sekanie.

13:35

Zvolen fauloval, avizovaná výhoda, Krasikov ide dole a hostia v šestici.

13:04

Avtsinove zakončenie z ľavého krídla, ale všetko sú to zatiaľ také strely na rozchytanie.

12:15

Pekná strela Quinca spoza obrancu a Kupsky jeho pokus v rozkľaku vyráža do strany.

11:16

Zvolenská prvá lajna trošku pritlačila tretiu formáciu hostí, ale nejaké extra šance sme nevideli.

09:52

V hre piatich proti piatim je zatiaľ vyrovnaný zápas a útoky sa takmer pravidelne striedajú z jednej na druhú stranu.

08:04

Veľká šanca hostí, po Egleho strele Kupsky puk iba vyrazil na opačnú stranu odkiaľ ho Réway okamžite poslal na bránu. Kupsky zrejme ešte netuší ani ako to vyrazil. Fantastický zákrok domáceho gólmana Jakea Kupskyho.

07:40

Aktuálne na strely 8:3, na buly 10:2.

07:31

Prerušená hra, nakoľko hlavný rozhodca videl vychýlenú bránku domácich. Reklamná prestávka.

06:58

06:15

Fortinove nastrelenie opäť ku vzdialenejšej tyči a po Šiškovom teči zvonila pravá tyčka!

05:34

Lukosevicius nabil na modrú Colovi Hultsovi, ktorého delovku z prvej ale Krasikov kryje.

05:09

Tečovaný puk po nahodení Colea Hultsa od modrej Krasikov nakoniec chytá.

04:58

Egle – 2 min., hákovanie.

04:41

04:35

Výborná Fortinova prihrávka na vzdialenejšiu tyč, nik z domácich hráčov však nezareagoval.

04:03

Lukosevicius mal tri či štyri zakončenia, ale najnebezpečnejšia bola tá posledná, ktorá Krasikovi vypadla z lapačky.

02:45

Lukoseviciusova strela z ľavého kruhu, ale opäť iba do stredu brány, navyše hostia po tejto strele puk vyviezli von z pásma.

02:41

A.Nauš – 2 min., podrazenie.

01:55

Kašlík vydoloval puk po jedno zo súbojov a bleskúrýchle švihom vystrelil, akurát, že poslal puk iba do stredu brány.

01:05

Egle vystrelil spoza Cole Hultsa na brány. Mieril síce vedľa pravej tyči, ale Kupsky si aj tak neodpustil zákrok lapačkou.

00:45

V prvej minúte zatiaľ iba opatrný úvod, bez strely na bránu.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhral domáci Mitch Hults.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Sládok ©, Hain – Hecl, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Fortin, R. Bondra – Kašlík, Šiška, Marcinek – Csányi, K. Gabor, Kolenič
Tréner: Jamie Russell

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Thompson, Mezovský (A), Lalík, Ullman, Hraško, F. Fekiač – Avtsin, Quince, Réway (A) – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ ©, Kriška, Žilka – T. Nauš, Vankúš, Nespala
Tréner: Juraj Faith.

Obe mužstvá nám vstúpili na hraciu plochu na rozcvičku a my poďme na zostavy.

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní prvého zápasu kvalifikácie o postup do Play off Tipos extraligy HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen po dlhých rokoch nepostúpil priamo do vyraďovacích bojov a musí si túto účasť vôbec prvý krát v histórii vybojovať v predkole resp. v kvalifikácii o postup do play off. Zvolen v poslednom kole finišoval za tri body, keď vyhral v Nových Zámkoch tesne 4:5, ale na prvú šestku to proste nestačilo. Do baráže o play off nastúpia proti Liptákom, s ktorými majú počas sezóny bilanciu 3:3. Čo je však zaujímavé, vždy vyhral domáci tím a teda Zvolen bude mať v prvých dvoch stretnutiach výhodu domáceho prostredia, čo môže byť kľúčové. Nepredbiehajme ale, nakoľko sa hovorí, že play off je nová súťaž. Zvolen však je favoritom série a je iba na hráčoch, či tieto papierové predpoklady naplnia aj na ľade.

Liptovský Mikuláš sa vracia do vyraďovacej časti po 15 rokoch!. Liptáci už dlhšiu dobu vedeli, že skončia na desiatom mieste a mohli sa tak v kľude koncentrovať na kvalifikáciu. Jediné, čo Liptáci nepoznali, bolo meno ich súpera. Na to sa muselo počkať do piatku. Po piatku im bol do cesty poslaný Zvolen, ktorý síce doma tri krát porazili, ale z toho dva krát až po riadnom hracom čase. Každopádne séria začína od 0:0, všetko je otvorené a dobre vieme, že v kvalifikácii o postup do play off sa zvyknú rodiť prekvapenia. Rozpamätajme sa na minuloročné „predkolo“, ako rýchlo skončil taký siedmy Poprad s desiatou Nitrou. Skončilo to 0:3 na zápasy. Liptáci teda určite nie sú bez šancí, dôležité bude ako zvládnu dnešný prvý duel série.