2 : 3
(0:0, 2:3, 0:0)
Dallas Stars
Naposledy zmenené pred 3 mesiacmi

Je za námi utkání mezi Montrealem a Dallasem. Góly jsme dnes viděli pouze ve druhé třetině, ve které ovšem padlo hned pět branek! Do vedení se dostali domácí, jenže Dallas předvedl velký obrat. Dvě branky dnes zapsal Tyler Seguin, jenž byl tedy hlavním hrdinou večera. Hvězdy vyhrály poměrem 3:2 a připsaly si cenné dva body.

Z mé strany je to dnes vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Statistika
Střely na bránu: 20 – 38 | Přesilová hra: 0/4 – 0/6 | Trestné minuty: 12 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Samuel Montembeault (MTL) – 35 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,1 %, odchytal 58:26
Jake Oettinger (DAL) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:30

Tři hvězdy utkání

1. Tyler Seguin (DAL) – 2+0
  2. Nick Suzuki (MTL) – 1+1
  3. Mason Marchment (DAL) – 0+2

Konec zápasu.

59:40

Esa Lindell dostal po mantinelu kotouč do středního pásma. Vypadá to, že to pro Dallas dopadne dobře.

59:12

Domácí sami sebe dostali pryč z útočného pásma. Dallas se opět zatahuje.

58:56

Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

58:50

Jayden Struble si přebral kotouč, ale moc času už nemá. Nyní alespoň zabránil skórování do prázdné klece.

58:29

Domácí už hrají bez brankáře. Nyní drží kotouč v útočném pásmu.

58:04

Craig Smith pošetřil pár vteřin a míří na střídačku. Před námi jsou poslední dvě minuty třetí periody.

57:50

Domácí v plném počtu.

57:24

Montreal je v tomto oslabení hodně aktivní. Už za pár desítek vteřin naskočí Evans zpět na led.

56:58

Další velká šance, kterou měl Joel Armia! Sám před gólmanem ale přestřelil.

55:53

Dallas si už přihrává v útočném pásmu. Dostáváme se do třetí minuty jeho dlouhé přesilovky.

55:19

Duchene na druhé straně kluziště pálil z první od modré čáry. Samuel Montembeault zasáhl.

54:56

Nick Suzuki se vydal v početní nevýhodě do útočného pásma, přihrávku ale nepředal.

54:06

V oslabení se Montreal dostal do další velké šance! V přečíslení posunul Brandon Gignac kotouč na Michaela Mathesona, který šel do bekhendového blafáku. Ten ale přečetl Jake Oettinger.

53:50

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Jake Evans – 2+2, vysoká hůl.

53:49

Armia se dostal před bránu a z otočky poslal puk proti hokejce Evanse, který těsně minul. Montreal byl blízko k tomu, aby srovnal.

53:14

Hvězdy se nyní usadily v útočném pásmu, kde se snaží něco kloudného vymyslet.

52:23

Cole Caufield ale mohl vyrovnat. Člen první lajny si nabruslil před bránu, kde zkoušel překonat Jakea Oettingera. Nicméně neuspěl.

52:05

Třetí třetina ale probíhá bez větších šancí na jedné nebo druhé straně, což samozřejmě více vyhovuje Dallasu, který vede.

51:44

Miro Heiskanen si zaútočil. Zadák Stars se dostal mezi kruhy, kde pálil bekhendem. Samuel Montembeault vytáhl poměrně nejistý zákrok.

51:01

Michael Matheson předvedl při návratu na svou polovinu velmi dobrý obranný zákrok.

50:16

Jason Robertson se prodral do útočného pásma, kde rychle vypálil. Elitní hráč Stars byl ale zablokován.

49:52

Michael Pezzetta jednoruč poslal kotouč do rohu kluziště, kde ale jako první byl hostující zadák.

49:21

Hosté v plném počtu.

48:43

A další vyhození Dallasu. Tato početní výhoda se Montrealu příliš nedaří.

48:23

Esa Lindell přesně po minutě v oslabení poslal kotouč přes celé kluziště. Jeho celek tedy může vystřídat.

47:21

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Ryan Suter – 2 min., hákování.

46:51

Nyní znovu sledujeme velmi záživnou pasáž. Dlouho se nepřerušovalo.

46:19

Jesse Ylönen se natlačil před bránu, jenže Jake Oettinger natáhl svůj beton, a proto potřetí v utkání neinkasoval.

45:27

Kaiden Guhle zůstal volný na pravém kruhu. Jeho střela z první zapadla na beton brankáře.

44:40

Montreal vypadá, že má velkou chuť s tímto zápasem ještě něco udělat. Uvidíme, jestli duel dotáhne alespoň do prodloužení.

43:58

Thomas Harley dostal přihrávku proti hokejce. Pokus obránce Stars zapadl na hruď Samuela Montembeaulta.

43:48

43:36

Arber Xhekaj zkusil štěstí od modré čáry zápěstím. Jake Oettinger zakročil lapačkou.

42:58

Canadiens jsou v této přesilovce hodně aktivní. Celek z Texasu se dostává pod velký tlak.

42:22

Juraj Slafkovský dostával k zadní tyči přihrávku Suzukiho, jenže promáchl. Nechybělo mnoho a slovenský útočník by dnes podruhé skóroval.

41:48

Tyler Seguin – 2 min., krosček.

41:23

Dallas na chvíli v této přesilovce zatlačil, ale kanadské mužstvo už dokázalo vyhodit puk přes celé kluziště.

41:01

Wyatt Johnston se zajímavě probil před bránu, jenže Samuel Montembeault si poradil.

40:01

Začala třetí třetina.

Ve druhé třetině padlo pět branek! Do vedení se dostal Montreal, nicméně hosté během chvíle utkání otočili. Poté podruhé v zápase skóroval Tyler Seguin, ale poslední slovo prostředního dějství měl přece jen Montreal, za který snížil Slovák Juraj Slafkovský. Před třetím dějstvím platí stav 2:3.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:52

Jayden Struble – 2 min., držení.

39:26

Ty Dellandrea objel branku a následně z levého kruhu vystřelil. Snadnější zákrok pro Samuela Montembeaulta.

38:37

Montreal právě vstřelil branku!
Pátá branka v této třetině! Zpoza klece našel domácí kapitán Nick Suzuki spoluhráče JURAJE SLAFKOVSKÉHO, který z velkého úhlu dal branku. Trefil se podesáté v ročníku. 2:3. Asistence: Nick Suzuki a Michael Matheson.

38:25

Michael Matheson ostře vypálil od modré čáry, Jake Oettinger zakročil lapačkou.

38:19

Icing hokejistů v bílých dresech. Buly bude provedeno před Jakem Oettingerem.

37:45

Dallas právě vstřelil branku!
Uběhlo jen pár sekund a přece jen dává Dallas třetí gól! Matt Duchene parádní přihrávkou našel u zadní tyče volného TYLERA SEGUINA, jenž skóroval podruhé v tomto zápase. 1:3. Asistence: Matt Duchene a Mason Marchment.

37:22

Mezi kruhy se znovu ocitl volný Tyler Seguin. Zkušený útočník o kousek přestřelil, Dallas tedy do vedení o dva góly nejde.

36:59

Wyatt Johnston si přehodil kotouč na forehand, ale střela v jeho podání nepřišla.

36:42

36:22

Montreal se zatím v této přesilovce pořádně nemůže usadit v útočném pásmu.

35:38

Ty Dellandrea zamířil dopředu v oslabení, jeho přízemní střela skončila na betonu gólmana.

35:13

Hosté vyhazují kotouč přes celé kluziště. Samuel Montembeault pomáhá s rozehrávkou.

34:42

Craig Smith – 2 min., hrubost.

34:10

33:42

Jake Evans skvěle napadal a díky tomu získal kotouč. Posunul jej na Armiu, jemuž ale pár centimetrů k převzetí chybělo.

33:14

O kotouč si před brankovištěm klepl Jason Robertson. Útočník Dallasu nadvakrát dostal hrací předmět do sítě, ale bylo to vysokou holí, takže gól samozřejmě platit nemohl.

32:22

Mason Marchment velmi pohotově našel mezi kruhy Seguina, který se objevil v ideální možnosti. Samuel Montembeault vykopl černou gumu betonem.

32:10

Michael Matheson – 2 min., vysoká hůl.

31:59

Další nebezpečné nahození v podání Thomase Harleyho, obránce Dallasu trefil připravený pravý beton brankáře.

31:18

David Savard měl u modré čáry prostor, nakonec se ale rozhodl posunout touš po mantinelu, což ideální řešení nebylo.

30:44

Až k modré čáře si najel Ty Dellandrea, který ale svatyni domácího celku o pár centimetrů minul.

30:06

Josh Anderson dostával zajímavou žabičku k brankovišti, ale kotouč promáchl. Dallas měl velké štěstí.

29:24

28:50

Samuel Montembeault si připsal vynikající zákrok, když šanci Stars z mezikruží vychytal lapačkou.

28:19

Miro Heiskanen vystřelil zápěstím od modré čáry. Jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

27:24

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Joel Armia.

27:24

Kvůli ofsajdu je hra přerušena. Máme tady reklamní přestávku.

26:48

Přihrávku na útočnou modrou čáru dostal Joel Armia, jehož pokus vyrazil Jake Oettinger před sebe.

25:56

Montreal po dvou rychlých trefách hostů vypadá opařeně. Nyní se znovu bude muset bránit, neboť vpřed míří Miro Heiskanen.

25:27

V aktivitě Stars pokračoval nebezpečný Benn, jehož pokus z levého kruhu si pohlídal Samuel Montembeault.

24:15

Hvězdy během pár sekund otáčejí vývoj utkání! Matt Duchene posunul touš před bránu, kde si nejlépe poradil TYLER SEGUIN. 1:2. Asistence: Matt Duchene a Mason Marchment.

23:51

Hosté se poměrně rychle dočkali srovnání! Svou třináctou branku v sezoně vstřelil zadák THOMAS HARLEY, jenž přesně zamířil zcela osamocen na levém kruhu. 1:1. Asistence: Roope Hintz a Jason Robertson.

23:33

Jevgenij Dadonov se šikovně protáhl do střelecké pozice v útočném pásmu. Ruský útočník z levého kruhu zamířil těsně vedle zadní tyče.

22:43

Pískáno je zakázané uvolnění Stars. Vhazovat se tedy bude před Jakem Oettingerem.

22:08

Kotouč po odrazu opustil hrací plochu, takže máme přerušeno. Dokáže Dallas zareagovat na rychlou trefu Habs?

21:50

Johnny Kovacevic tvrdě vypálil od modré čáry. Jeho rána z první propadla vedle zadní tyče.

20:38

Rychlý přechod domácích do útočného pásma. Cole Caufield předal dlouhou přihrávku na hokejku NICKA SUZUKIHO, jenž našlápl na pravém kruhu a poté nádherně vymetl horní růžek. 1:0. Asistence: Cole Caufield a Michael Matheson.

20:24

Thomas Harley si najel na levý kruh, odkud pálil zápěstím do připravené lapačky Samuela Montembeaulta.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina nabídla hned v úvodu dvě přesilovky, ve kterých oba celky měly své šance. Poté se však hra uklidnila a větší příležitosti k vidění nebyly. Po dvaceti minutách tak platí skóre 0:0.

20:00

První třetina skončila.

19:38

Nils Lundkvist si počkal na manévr Joshe Andersona a pak mu vložil hokejku k puku. Rána byla sražená do ochranné sítě.

19:19

Jason Robertson posunul kotouč na zadní mantinel, tam ale byli rychleji domácí obránci.

18:49

Joel Armia nahazuje dopředu, kam se vydá bojovat o puk. Dallas ale brání poctivě.

18:25

Vyhození domácích obloučkem tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

17:52

Montreal se nyní snaží založit útočnou akci, jenže Dallas vysoko napadá.

17:15

Michael Matheson si přebral přihrávku do tandemu, jenže prostor na střelu vůbec neměl.

16:42

Hosté si pouze pomohli nahozením. Už za tři minuty nám úvodní perioda skončí.

16:06

Až teď je hra po několika minutách přerušena. Rána domácích totiž byla sražena do ochranné sítě.

15:19

Jamie Benn se proháčkoval do útočné zóny, nakonec ale hostující kapitán o černou gumu přišel.

14:34

Jake Oettinger vytěsnil ránu od modré čáry. Poměrně dlouho už hrajeme bez přerušení.

13:56

Dallas si nebezpečně přihrával v útočném pásmu, jenže finální přihrávka byla až moc důrazná.

13:26

Tvrdá střela od modré čáry v podání domácích přesná nebyla, Jake Oettinger do zákroku nemusel.

12:38

Benn doslova ukradl kotouč v útočné zóně, ale pak černou gumu nepředal ideálně na hokejku spoluhráče Dadonova.

11:52

Tyler Seguin si najížděl před bránu, ale prudkou přihrávku nezachytil.

11:30

Po zmatcích ve svém pásmu hru uklidňuje domácí zadák Michael Matheson.

10:49

V úvodních jedenácti minutách ale sledujeme nepřesnosti na obou stranách. Větší šance jsme zatím neviděli, mimo dvě přesilovky.

10:25

Michael Pezzetta se zpoza brány snažil přihrát před brankoviště, ale po střetu s obráncem upadl.

09:42

Ty Dellandrea se krásně proháčkoval přes celé pásmo až k pravému kruhu, odkud střílel. Samuel Montembeault ale místo u tyče pohlídal.

08:59

Kapitán Benn posouval puk na rozjetého Wyatta Johnstona, jenž se ale až k zakončení neprotlačil.

08:18

Rafaël Harvey-Pinard tentokrát nebezpečně dotíral před bránou, jeho zpětná přihrávka ale adresáta nenašla.

07:39

Dallas nyní vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v jeho pásmu.

07:13

Cole Caufield posílal k brankovišti přihrávku, která byla zablokovaná. Nicméně Montreal je v úvodu určitě aktivnější.

06:42

Po komerční pauze pokračujeme ve hře, do rozehrávky Stars se zapojil Jake Oettinger.

06:16

Jason Robertson získal kotouč ve vlastním pásmu a následně rychle otočil hru.

05:58

05:26

Montreal hraje přesilovku velmi dobře, ale tentokrát musí založit akci z vlastní třetiny.

04:55

Další skvělý zákrok hostujícího brankáře betonem, tentokrát z pravého kruhu pohotově pálil Juraj Slafkovský.

04:33

Alex Newhook si najel před brankoviště do skvělé pozice, ale Jake Oettinger jej vychytal.

03:58

Ryan Suter – 2 min., podrážení.

03:49

Josh Anderson obkroužil bránu hostů a následně vystřelil. Pokus byl sražen mimo tři tyče.

03:19

Dallasu nevyšel přechod do útočného pásma, poté rychlost nabral Alex Newhook, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.

02:41

Nick Suzuki se šikovně dostal do útočného pásma, ale přesnou přihrávku před bránu nepředložil.

02:06

01:29

Rafaël Harvey-Pinard získal puk a zamířil s ním do útočného pásma. Další akci založí Miro Heiskanen.

00:56

Gól to nakonec nebyl, ale opakované záběry ukázaly, že chyběly jen centimetry. Při dorážce Pavelskiho kotouč poskakoval na čáře.

00:56

Chvíli se teď nehraje. Rozhodčí zkoumají, zda u jednoho ze závarů u brankoviště kotouč nepřešel brankovou čáru.

00:49

Jason Robertson nebezpečně nabízel kotouč k brankovišti, ale zakončení Stars nepřišlo.

00:06

Tanner Pearson – 2 min., nedovolené bránění.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Guhle, Matheson (A), Savard (A), Struble, Kovacevic, Xhekaj – Slafkovský, Suzuki ©, Caufield – Armia, Newhook, Harvey-Pinard – Jos. Anderson, J. Evans, Pearson – Ylönen, Gignac, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), Harley, Lundkvist, R. Suter, Hakanpää, Lindell – W. Johnston, Benn ©, Dadonov – Seguin, Hintz, J. Robertson – Pavelski (A), Duchene, Marchment – Cr. Smith, Steel, Dellandrea.
Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Rehman, Lambert – Baker, Gawryletz.

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Guhle, Matheson, Savard, Struble, Kovacevic, Xhekaj – Slafkovský, Suzuki, Caufield – Armia, Newhook, Harvey-Pinard – Jos. Anderson, J. Evans, Pearson – Ylönen, Gignac, Pezzetta.

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Harley, Hanley, R. Suter, Hakanpää, Lindell – W. Johnston, Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene, Marchment – Pavelski, Steel, Benn – Dadonov, Faksa, Dellandrea.

Montreal momentálně pobývá na třinácté příčce ve své konferenci. Habs v 50 zápasech nasbírali rovných padesát bodů a v této chvíli ztrácí na pozice pro play-off osm bodů. Kanadské mužstvo v posledních dnech střídá výhry a porážky. Ještě na konci ledna doma nestačilo na Ottawu, ale poté poměrem 4:3 porazilo Islanders. Následně ovšem Montreal padl po prodloužení v Pittsburghu. Po pauze ale Canadiens vyhráli na ledě tabulkového souseda Washingtonu 5:2. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je Nick Suzuki s 45 kanadskými body.

Dallas naopak před sezonou patřil mezi favority Západní konference, což zatím naplňuje. Hvězdy jsou na druhé pozici za Vancouverem, v 51 zápasech si připsaly 68 bodů a na Kosatky jich ztrácí pět. Dallas nedávno zvládl čtyři duely za sebou, když postupně porazil Detroit, Anaheim, Washington a Buffalo, jenže naposledy padl na horkém ledě Toronta těsně 4:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jason Robertson, jenž má na kontě 17 branek a 34 asistencí.

Juraj Slafkovský (Montreal)
Radek Faksa (Dallas)

Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se zaměříme na utkání mezi Montrealem a Dallasem. Začínáme krátce po 19:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.