0 : 5
(0:0, 0:2, 0:3)
Lotyšsko
Naposledy zmenené pred 5 mesiacmi

Lotyšsko vyhráva dnešný zápas jednoznačne 5:0. Nóri na turnaji končia poslední so skóre 0:14. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.

59:37

Vylúčenie v tíme Nórsko:
Max Krogdahl – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

59:01

Začala posledná minúta tretej tretiny a aj zápasu.

58:38

Christian Kasastul – 2 min., hrubosť.

58:38

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Oskars Batna – 2 min., hrubosť.

56:02

Lotyšsko dalo gól! Lotyši využívajú prieslovú hru. Veľký tlak Nóri nezvládli. Andersons nahadzoval puk na bránu a EDUARDS TRALMAKS ho nechytatelne tečoval. Asistencie: T. Andersons.

55:11

Lotyši sú usadení v pásme. Pálil Daugavinš a následne aj Batna, ale ani jeho pokus nebol úspešný.

54:29

Patrick Elvsveen – 2 min., vrazenie na mantinel.

54:26

Lotyši si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.

53:12

Brandsegg-Nygard sa takmer dostal do samostatného úniku. Výborne ho od puku odstavil Freibergs.

52:18

Lotyšsko je v plnom počte.

51:22

Olsenova bomba z kruhov prevetrala vyrážačku Punnenovsa.

50:18

Toms Andersons – 2 min., vrazenie na mantinel.

48:56

Lotyši kontrolujú dianie na ľadovej ploche.

47:59

Lotyšsko dalo gól! Prešlo len 16 sekúnd a Breivold kapituleje aj štvrtý krát. Prvý útok Lotyšov zavrel súpera v pásme. Batna našiel prihrávkou pred bránou RUDOLFSA BALCERSA, ktorý už nemal problém dopraviť puk do siete. Asistencie: O. Batna.

47:43

Lotyšsko dalo gól! Lotyši pridávajú tretí gól. Rýchla akcia slavila úspech. Alksnis vyviezol puk do útočnej tretiny. Našiel úplne voľného ANRIHO RAVINSKISA, ktorý presne umiestnenou strelou prekonáva Breivolda. Asistencie: R. Alksnis.

46:23

Následuje reklamná prestávka.

45:15

Salsten tečoval Ostbyho strelu. Punnenovs puk nevidel, ale na jeho šťastie letel mimo bránu.

44:36

Nóri sa snaži tlačiť viac do útoku, ale ich súper si výborne bráni modrú čiaru.

43:05

Edvardsen sa tlačil pred Punnenovsa, ale zakončiť nedokázal. Nóri zostávajú v útočnom pásme.

41:32

Kasastul pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

40:42

Tralmaks nahadzoval puk na bránu. Breivold ho chytil do lapačky a prerušil hru.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine vedie tím Lotyšska 2:0. Góly strielali Daniels Berzinš a Renarts Krastenbergs.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:02

Začala posledná minúta druhej tretiny.

37:59

Batna zakončoval z ľavej strany. Jeho pokus však nebol presný.

36:42

Aktuálny pomer striel na bránu 17:18.

35:14

Lotyšsko dalo gól! Lotyši dávajú gól v oslabení. Chybu obrany Nórov výborne využil RENARS KRASTENBERGS a prudkou strelou nedal žiadnu šancu Breivoldovi.

34:21

Nóri nehrajú presilovku dobre. Lotyši sa bránia bez problémov.

33:49

Oskars Batna – 2 min., sekanie.

32:24

Tím Nórska v plnom počte.

31:26

Mamčics pálil od modrej čiary. Breivold si s jeho pokusom poradil.

30:57

Lotyši si nerozumeli a tak ich súper vyhadzuje puk cez všetky čiary.

30:24

Simen Edvardsen – 2 min., hákovanie.

29:25

Nórsko je v plnom počte.

28:44

Daugavinš pálil a Breivold nevedel kde je puk. Napokon ho odpálil Faret.

28:09

Larsen získal puk pri mantineli a vyhadzuje ho cez všetky čiary.

27:25

Hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

25:37

Lotyšsko dalo gól! Lotyši idú do vedenia! Toms Andersons našiel prihrávkou šikovného DANIELSA BERZINŠA a ten presnou a prudkou strelou prekonáva Breivolda v bráne Nórska. Asistencie: T. Andersons.

24:03

Píska sa icing Nórska.

23:41

Salsten nabral rýchlosť a za pravého kruhu poriadne vyprášil betón Punnenovsa.

22:31

Batna si pekne nakorčuloval pred Breivolda, ale do zakončenia ho nepustil Krogdahl.

21:22

Olsenov pokus z pravej strany Punnenovs vyráža betónom.

20:15

20:01

Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme gól nevideli. Sledujeme pomerne vyrovnaný zápas. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:03

Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:55

Larsen pálil od modrej čiary. Punnenovs opäť chytá a prerušuje hru.

18:15

Renars Krastenbergs – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

17:23

Steen pálil z kruhov. Následne zakončoval aj Strandborg. Obidva pokusy kryje brankár Punnenovs.

16:52

Bindulisova strela od modrej bola zrazená na zadný mantinel.

15:58

Pekná akcia hostí. Egle priťukol puk Bukartsovi, ktorý z prvej vypálil. Breivold veľmi pekným zákrokom puk zastavil.

14:44

Zakázané uvoľnenie Lotyšska.

13:19

Daugavinš pálil z pravého kruhu. Breivold jeho pokus vyráža.

12:38

Sledujeme teraz hluchšiu pasáž. Viacero nepresností v rozohrávke na oboch stranách.

11:37

Punnenovs výborne zasiahol proti strele Trettenesa. Puk schoval v lapačke a prerušil hru.

10:20

Alksins to spravil veľmi šikovne. Natlačil sa pred Breivolda, ale nedokázal zakončiť.

09:47

Lillieberg narazil tvrdo na mantinel Egleho, ale vylučovať sa nebude.

08:27

07:41

Daugavinš predviedol svoje šikovné ruky. Zbavil sa Ostbyho a strelou švihom triafa tyč nórskej brány.

06:55

Goršanov napriahol od modrej čiary. Breivold jeho pokus ukryl v lapačke a prerušil hru.

05:33

Sledujeme zatiaľ vyrovnaný zápas.

04:12

Olsen zakončil z osi ihriska. Jeho strelu zblokoval Bindulis.

03:51

Nóri si nerozumeli v rozohrávke. Icing sa však nepíska. Lotyši zakladajú útočnú akciu spoza svojej brány.

02:44

Lotyši sú na začiatku aktívnejší. Mamčics pálil mod modrej čiary. Breivold jeho pokus chytá lapačkou.

01:11

Bukarts pálil z pravého kruhu. Jeho pokus zablokoval Larsen.

00:01

Úvodné zostavy:

Nórsko: Breivold (Holm) – Larsen, Krogdahl, Faret, Trettenes, Olsen – Kasastul, Wasenden, Berg-Paulsen, Salsten, Olsen – Ostby, Engebraten, Steen, Strandborg, Brandsegg,Nygard – Lilleberg, Edvardsen, Elvsveen
Tréner: Tobias Johansson

Lotyšsko: Punnenovs (Vitols) – Freibergs, Mamčics, Balcers, Batna, Daugavinš – Bindulis, Ozols, Egle, Tralmaks, Bukarts – Tumanovs, Andžans, Berzinš, Krastenbergs, Andersons – Goršanov, Alksnis, Ravinskis, Rokis, Lapinskis
Tréner: Harijs Vitolinš

Rozhodca: Crman, Štefík – Durmis, Tichý.

Nórsko odohralo svoj prvý zápas už včera proti Slovensku. Schytalo poriadný debakel 0:9. Dnes je však nový deň a určite budú chcieť svojho súpera zdolať. Uvidíme či sa im to podarí.

Lotyšsko získalo na posledných Majstrovstvách sveta bronzovú medailu. Dnešný zápas je ich prvým na tohtoročnom Kaufland Cupe. Sú favortiom, ale musia to potvrdiť na ľadovej ploche.

Posledný vzájomný zápas: Lotyšsko : Nórsko 2:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.