Střely na bránu: 30 – 33 | Přesilová hra: 1/5 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
Jake Allen (MTL) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8 %, odchytal 60:49
Ville Husso (DET) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 60:52

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, –1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:55

Tři hvězdy utkání

1. Daniel Sprong (DET) – 1+1
  2. Nick Suzuki (MTL) – 1+1
  3. Joel Armia (MTL) – 1+0

Zajímavé utkání je u konce. Detroit si v první polovině zápasu dokázal vytvořit vedení, které ale neudržel a rozhodovat se muselo až v prodloužení V něm druhý bod pro Red Wings vystřelil Jake Walman, hosté mohou být spokojeni.

Konec zápasu.

60:53

Detroit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, druhý bod si z dnešního zápasu odnáší hokejisté Detroitu. JAKE WALMAN po přihrávce Larkina nic nevymýšlel, z vrcholu levého kruhu se opřel do kotouče a ten se zastavil až v brance. Asistence: Dylan Larkin a Alex DeBrincat.

60:49

Kapitán Red Wings byl blízko rozhodnutí. Nejdříve jeho střelu z levého kruhu Allen vyrazil, Larkin se však dostal zpátky k puku a pokusil se ho zasunout k tyčce, puk však proletěl brankovištěm.

60:24

Larkin střílel z velké blízkosti, Allen úspěšně zasahuje.

60:09

Ke kotouči se po vhazování dostali hosté, kterým bude patřit první útočná akce.

60:01

Začalo prodloužení.

Montreal dokázal ve třetí třetině smazat dvoubrankovou ztrátu a rozhodovat se bude v prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:55

Střela Mathesona od modré čáry byla zablokována. Tento duel míří do prodloužení.

58:48

DeBrincat střílel z velkého úhlu bekhendem, branku těsně přestřelil.

58:05

Copp dokázal vyjet s kotoučem až do útočného pásma a nakonec i zakončil. Allena ale nepřekonal.

57:40

Hosté pouze vyhazují kotouče do středního pásma.

57:00

Montreal má nyní poměrně silný tlak a pokouší se dostat poprvé v zápase do vedení.

56:20

V obrovské příležitosti se ocitl Suzuki, Husso jeho střelu z mezikruží vyrazil.

56:01

Montreal právě vstřelil branku!
Canadiens se radují, je vyrovnáno. Po nepřehledné situaci se ke střele dostal z pravého kruhu GUSTAV LINDSTRÖM a prostřelil Hussa. Asistence: Josh Anderson a Jake Evans.

55:19

Larkin z modré čáry nahodil puk na branku a Allen musel zasahovat.

55:00

Montreal se pomalu připravuje na závěrečný tlak. Podaří se Canadiens vyrovnat?

53:57

Chyba domácí obrany a velká šance pro Rasmussena, který z těsné blízkosti nedokázal prostřelit Allena. Důležitý zákrok brankáře Canadiens.

53:27

Detroit se začíná soustředit především na bránění a nechává se zatlačit. Nyní Husso složitě chytal nahození Strubla.

52:21

Dvorak se na levém kruhu šťastně dostal k puku a okamžitě zakončoval. Střela proletěla hodně vedle levé tyče.

51:57

Matheson se vydal na útočný výlet a zakončil ho střelou přes hráče. Puk letěl přímo do Hussa, který neměl problém zasáhnout.

50:30

Třetí třetina má výborné tempo. Je více než pravděpodobné, že ještě nějaký gól padne.

49:47

Sprong dostal puk na pravý kruh a byla z toho střela zápěstím. Lapačka Allena byla pohotová.

48:47

Šance i na druhé straně. Vpádu zakončoval Compher, puk trefil Allena a odrazil se nad břevno.

48:03

Ylönen se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči. Následovala klička do bekhendu a nepřesná střela.

47:52

Střela přes obránce a Husso opět zasahuje, tentokrát lapačkou.

47:17

Monahan to zápěstím zkoušel střelou po ledě, Husso musel zasahovat. Montreal je v této třetině jednoznačně nebezpečnější, Detroit to bude mít ještě hodně těžké.

46:45

Kostinova střela přes hráče skončila v náruči připraveného Allena.

46:40

Domácí v plném počtu.

46:02

Hosté nedokázali přejet správně přes modrou čáru, je odpískáno postavení mimo hru.

45:40

A znovu.

45:20

Ani tahle přesilová hra není od Detroitu ideální. Hosté musí zakládat útok od vlastní branky.

44:54

Armia v oslabení nahodil ze středního pásma puk na branku a Husso se až nečekaně zapotil.

44:40

Další vyloučení. Tentokrát je za vysokou hůl vyloučen Stephens. Detroit dostává šanci rychle odpověď na inkasovaný gól.

44:12

Domácí snižují v přesilové hře na rozdíl jediného gólu. NICK SUZUKI si udělal prostor na pravém kruhu, vystřelil ke vzdálenější tyči a trefil se naprosto dokonale. Husso nedokázal zasáhnout. Asistence: Michael Matheson.

43:32

Přesilová hra pro Montreal! Za hákování putuje na trestnou lavici DeBrincat. Tento faul ale zřejmě zabránil gólu.

43:11

43:01

Veleno se prokličkoval mezi kruhy a vystřelil, Allen úspěšně zasáhl.

42:45

Tahle přesilová hra rozhodně není jedna z nejlepších, hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

41:50

Nyní je puk ve středním pásmu.

41:21

Střelu Raymonda z pravého kruhu dokázal Allen vyrazit do rohu kluziště.

41:11

Anderson to v útočném pásmu přehnal při napadání a dopustil se držení. Přesilová hra pro Red Wings.

40:24

Armia nebezpečně střílel z vrcholu pravého kruhu, Husso musel zasahovat. Montreal vstoupil do třetiny hodně aktivně.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně ve 3:12.

Oba týmy se ve druhé části prosadily jednou, a tak je skóre 4:2 pro Detroit. Dokáže Montreal tento zápas ve třetí třetině zdramatizovat?

40:00

Druhá třetina skončila.

39:00

Husso si na své konto připisuje další úspěšný zákrok. Nyní kryl střelu z levého kruhu, o kterou se postaral Armia.

38:39

38:16

Krásná kombinace Red Wings ke gólu nevedla. K levé tyčce dostal parádním pas Larkin, jenž střelou z první trefil Allena do betonu.

38:00

Detroitu se nedaří během přesilové hry dostat do útočného pásma, natož se v něm usadit.

37:35

Kotouč je u branky Hussa.

37:11

Hosté v plném počtu.

36:39

Za krosček je vyloučen na dvě minuty Monahan. Detroit zvládl dlouhé oslabení a za chvilku bude hrát přesilovou hru on sám.

36:37

Caufield střílel znovu ze stejného místa, na Hussa ale recept nenašel.

36:20

Z levého kruhu nepřesně pálil Caufield.

36:05

Kotouč je znovu ve středním pásmu.

35:38

Střela Mathesona z levého kruhu byla zablokována a hosté dokázali vyhodit puk k brance Allena.

35:11

Chiarot se nechal nachytat kličkou a následně podrazil Caufielda. Montreal bude hrát přesilovou hru pět na tři. Trvat bude lehce přes minutu.

34:51

Caufield dostal prostor na pravém kruhu a byla z toho střela zápěstím, která skončila v lapačce připraveného Hussa.

34:43

Nyní se domácí vrátili do útočného pásma.

34:23

Detroit se na začátku oslabení osvobozuje.

34:12

Montreal půjde znovu na přesilovku. Fabbri vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

32:45

Larkin si výborně vybruslil po pravém kruhu a nakonec zakončil. Nebyl to však nejlepší pokus.

32:19

Allen musel znovu zasahovat. Tentokrát se ho pokoušet tečí pokořit Raymond.

31:35

DeBrincat byl blízko vstřelení druhého gólu, z mezikruží ale trefil jen rameno Allena.

31:14

Kotouč se ale zřejmě za brankovou čáru nedostal, zůstává stav 4:2 pro Red Wings.

31:14

Kostin jel sám na branku, ale v souboji s obráncem upadl a oba doklouzali až do branky. Někde mezi nimi byl ale zřejmě i kotouč.

31:01

Fabbri hledal z levé strany před branku najíždějícího Spronga, ten na kotouč ale nedosáhl.

30:10

Na druhém konci hřiště pálil od levého mantinelu Matheson. Hussův beton byl na správném místě.

29:42

Po přihrávce Larkina pálil z mezikruží Gostisbehere, kterému se nepovedlo trefit branku.

28:50

Až po skončení přesilové hry se Montreal dostal k několika střelám. Ty však nebyly přesné.

28:24

27:50

Puk je zase ve středním pásmu. Detroit tohle oslabení zvládá na výbornou.

27:20

Montrealu se nedaří usadit před brankou Hussa.

27:00

Kotouč je u branky Allena a Montreal musí zakládat nový útok.

26:24

Za nedovolené bránění je vyloučen Fischer, přesilová hra pro Montreal.

25:32

Čtvrtá formace Red Wings se dostala k několika střelám. Pár jich bylo zablokováno a ten zbytek dokázal Allen zneškodnit.

24:54

Hosté se inkasovaného gólu nezalekli a v přesilové hře se vrací zpátky do dvoubrankového vedení. Seider našel parádním pasem u tyčky postaveného ALEXE DEBRINCATA, který střelou z první napálil puk do sítě. Asistence: Moritz Seider a Daniel Sprong.

24:07

Při vlastním oslabení se prosazuje i Montreal. Raymond v útočném pásmu přišel o kotouč, JOEL ARMIA podél levého mantinelu projel až na levý kruh a přesnou střelou propálil Hussa. Bez asistence.

23:47

Allen je nyní vyloučen na dvě minuty za podrážení. Detroit si zahraje přesilovou hru.

23:40

Raymond nebezpečně pálil při přečíslení z pravé strany, Allen dokázal úspěšně zasáhnout.

22:44

Hostujícím hokejistům nyní schází přesnost v rozehrávkách a nechávají se zatlačit.

22:05

Slafkovský se procpal před brankoviště a vystřelil, puk proletěl kolem pravé tyče.

20:50

Úvodní střídání je takové oťukávání tempa, které by mohlo ve druhé části být.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně ve 2:12.

Detroit byl v úvodní třetině lepším týmem a zaslouženě se dostal do vedení. Montreal ale v samotném závěru snížil a určitě se pokusí tento zápas více zdramatizovat.

20:00

První třetina skončila.

19:54

Poslední slovo ale bude mít nakonec Montreal. Střela Suzukiho z levého kruhu byla sražená, k puku se v předbrankovém prostoru dostal JUSTIN BARRON a dorazil jej za Hussa. Asistence: Nick Suzuki.

19:20

Hosté se v závěru první třetiny dostávají do tříbrankového vedení. Domácí propadli a bylo z toho přečíslení, ve kterém vzal zodpovědnost sám na sebe DANIEL SPRONG a parádní střelou překonal Allena. Asistence: Moritz Seider.

17:16

Elitní formace Detroitu byla v další šanci. Z mezikruží střílel Raymond, Allen se ale potřetí v zápase překonat nenechal.

16:42

Od modré čáry tvrdě vypálil Walman a Allen musel zasahovat. Red Wings jsou v útočném pásmu hodně nebezpeční.

16:05

Montreal v posledních střídáních trošku přidal na tempu a pokouší se tento duel zdramatizovat.

14:20

Pearson se poměrně šťastně dostal do příležitosti, z levého kruhu ale mířil hodně nepřesně.

13:47

Husso pokryl nahození od pravého mantinelu a přerušil hru.

13:14

Larkin se propracoval k další střele z mezikruží, Allen ale úspěšně zasáhl.

12:53

12:22

Suzuki si udělal prostor na levém kruhu a vystřelil. Puk letěl přímo do brankáře Red Wings.

11:44

Detroit se prosazuje během vlastního oslabení! Rasmussen ujel domácí obraně, střelou po ledě ale neuspěl. K dorážce však dobruslil CHRISTIAN FISCHER a ten již puk za brankovou čáru procpal. Asistence: Michael Rasmussen.

11:30

Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

10:53

Za hákování je vyloučen na dvě minuty Larkin. Montreal si zahraje první přesilovou hru v zápase.

10:53

Monahan se dostal s pukem mezi kruhy a měl dostatek času pro střelu. Nakonec napálil puk do lapačky Hussa, důležitý zákrok.

10:03

Raymond objel branku a našel před brankovištěm Larkina, kterému se pod tlakem nepodařilo přesně zamířit.

09:30

Sprong se pokoušel prosadit individuálně, byl však velmi dobře ubráněn.

08:56

Zakázané uvolnění ze strany Canadiens. Hra se přesune před branku Allena.

08:00

Montreal na inkasovaný gól reagovat pobytem v útočném pásmu, Husso ale nic ošidného řešit nemusel.

07:21

Red Wings se dostávají do vedení. Střela Raymonda od modré čáry se odrazila na pravý kruh na hokejku JOSEPHA VELENA, který pohotově napálil puk za rozhozeného Allena. Asistence: Lucas Raymond a Jake Walman.

06:42

Armia to zkoušel střelou přes obránce, branku ale trefit nedokázal.

05:45

Trošku hluchá pasáž. Ani jednomu týmu se nedaří propracovat ke střelbě.

04:00

Nyní ale přišlo zakázané uvolnění ze strany Red Wings, nevydařená rozehrávka.

03:53

Hosté jsou v úvodních minutách zápasu aktivnější a pokouší se tlačit do útočného pásma.

02:34

Fabbriho střílená přihrávka z vrcholu pravého kruhu svého adresáta nenašla.

02:09

Na druhé straně poprvé zahrozil Matheson, z levého kruhu ale nezamířil nejpřesněji.

01:15

Raymond velmi dobře vybruslil z pravého kruhu a šel do zakončení. Allen zasáhl ramenem.

00:57

Detroit začal aktivně. Raymond se Sprongem zakombinovali a těžil z toho Seider, který střílel z mezikruží. Puk poslal do náruče brankáře Canadiens.

00:30

Chiarot od levého mantinelu nahodil puk na branku a Allen musel být pozorný.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – Lindström, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Monahan, Suzuki ©, Caufield – Jos. Anderson, Dvorak, Gallagher (A) – Slafkovský, Evans, Pearson – Armia, Stephens, Ylönen.
Trenér: Martin St. Louis

Detroit Red Wings: Husso (Lyon) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Holl – Raymond, Larkin ©, DeBrincat – Copp (A), Compher, Fabbri – Perron (A), Veleno, Rasmussen – Kostin, Fischer, Sprong.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: L'Ecuyer, Beach – Cherrey, Hughes.

Montrealu patří ve Východní konferenci čtrnácté místo a klub se nachází tam, kde se očekávalo. Canadiens střídají horší výkony s lepšími, aktuálně za sebou mají jednu porážku z minulého klání.

Detroit je na tom rozhodně lépe a drží se na pozicích, které zaručují play-off. V konferenci jsou Red Wings na pátém místě. V minulém klání dokázal Detroit porazit na domácím ledě Chicago. Dneska se do sestavy navíc vrátí Dylan Larkin.

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování textového přenosu ze zámořské NHL. Montreal bude hostit Detroit. Jak tento duel dopadne?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.