4 : 5
(1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
Naposledy zmenené pred 5 mesiacmi

Líder vyhrával 3:0, ale následne aj vinou slabej disciplíny prišiel o komfortný náskok. Olsson v absolútnom závere duelu naklonil misky váh na stranu majstra, ešte do 60. minúty udrel Pietroniro. V predĺžení Dukla slávila úspech v presilovke. Tor Immo odchádza z Košíc s hetrikom a Trenčín s dvomi cennými bodmi. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

64:26

Trenčín dal gól! Legionári Trenčína predviedli neskutočný výkon v tretej tretine a zakončili to v predĺžení. TOR IMMO skompletizoval hetrik. Košice prichádzajú o peknú osemzápasovú víťaznú sériu, no ostávajú na čele tabuľky. Asistencie: Filip Ahl a Jonathan Charbonneau.

64:14

Trenčín hrá power-play! Zo striedačky naskočil Filip Ahl!

63:35

Jozef Baláž neukončil predĺženie. Zradila ho presnosť.

62:19

Trenčín oddychový čas!

62:19

Vylúčenie v tíme HC Košice:
M. Chovan – 2 min., držanie + 10 min. osobný trest + DKZ, nešportové správanie.

62:19

Michal Chovan pôjde na trestnú lavicu, ale je poriadne nabrúsený na hlavného rozhodcu Vladimíra Fridricha! Kapitán Košíc nakoniec putuje do kabíny!

61:32

Jaroslava Janusa pre zmenu neprekonal Conway, ktorý odohral fantastickú tretiu tretinu a výraznou mierou sa pričinil o posun stretnutia do päťminútového predĺženia.

61:03

Pollock poľahky prekonal obranu Trenčína, no na záver nechal vyniknúť LaCouveeho.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 19:52.

Košice mohol vykúpiť Jens Olsson, no Oceliari absolútne nezvládli záverečné sekundy, za čo ich trestal Pietroniro.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:53

Trenčín dal gól! Vážení športoví priatelia, šialený utorkový večer v Košiciach. Trenčania mali pochopiteľne zvesené hlavy, keď skóroval Olsson. Naspäť im ich zodvihol obranca PHIL PIETRONIRO sedem sekúnd pred posledným klaksónom, takže predsa len ideme predlžovať. Asistencie: Tor Immo a Scott Conway.

59:32

Trenčín hrá power-play!

59:32

Košice dali gól! Všetko nasvedčuje tomu, že nepôjdeme do predĺženia. JENS OLSSON našiel medzierku pri ľavej žŕdke hosťujúcej bránky. Zakončenie vyslal od dvierok trenčianskej trestnej lavice, takže tento pohľad musel zabolieť vylúčeného Ahla. Asistencie: Michal Chovan a Chase Berger.

58:14

Pietroniro má veľmi presné pokusy! Cez celú plochu vyhadzoval! Pred Janusom poskočil puk, s ktorým si nakoniec poradil!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:46

Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Ahl – 2 min., podrazenie.

57:20

Deyl si zbehol bližšie k bránke hostí! LaCouvee podržal Duklu v závere tretej tretiny!

56:26

Veľmi si nepomohol na druhej strane klziska obranca Šedivý. Príliš naivne robil veľký náprah na príklep, ktorý bolo jasné, že bude zneškodnený obranou Trenčína.

55:59

Conway poslal puk do spojnice košickej bránky!

54:58

Radek Deyl nezískal druhý presný zásah v dnešnom stretnutí. Zápästím našiel vysunutú LaCouveeho lapačku, ktorý prerušil hru.

53:58

LaCouvee vôbec nič nevidel a iba vďaka náhode si pripísal úspešný zákrok po zakončení Jääskeläinena od modrej čiary.

53:24

Patrik Lamper sa oprel do strely, ale nezamestnal LaCouveeho.

52:57

Steel Aréna po štvrtý raz v zápase nevyskočila pri gólovej radosti! Michal Chovan potreboval trošku viac zdvihnúť strelu, ktorá by putovala ponad LaCouveeho betón!

51:43

Trenčín dal gól! Dukla vyrovnala na 3:3. Conway bol obrnený trpezlivosťou a pekne si počkal na TORA IMMA, ktorý trafil do otvorenej Janusovej bránky a vrátil Trenčín do hry druhým gólom v dueli a celkovo desiatym v sezóne. Asistencie. Scott Conway a Phil Pietroniro.

50:17

Trenčín dal gól! Vojaci spod hradu Matúša Čáka dramatizujú duel v metropole východu. Skvelá rana od TORA IMMA sa zatrepotala za Janusovým chrbtom. Bol to nechytateľný projektil. Asistencie: Phil Pietroniro a Jonathan Charbonneau.

50:03

Janus – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

49:42

Charbonneau držal puk na čepeli! Nadvihol ho smerom pod hornú žŕdku, ale Janus reagoval vyrážačkou!

49:31

Pollock – 2 min., hákovanie.

49:16

Hunter Fejes mieril dopredu a spoluhráči mu poslali oblúčik! Pred LaCouveem buchol hokejkou do puku, ale nepresadil sa!

48:55

Immova žabka z červenej čiary prepadla cez domáce hokejky. Do voľného priestoru prikorčuľoval Giľák, ale trenčianska šanca z toho nebola.

46:21

Košická akcia bola v tomto momente hraná už na krásu. Pollock zapojil k sebe Fejesa, ktorý prihral Jääskeläinenovi. Fín z tradičnej pozície z kruhu ešte šperkoval spätnú prihrávku, na ktorú jeho útoční kolegovia neboli pripravení.

45:15

Trenčín hrá s piatimi hráčmi.

44:57

Duklu na chvíľu pritiahol do ofenzívy Tor Immo, ale z následnej prihrávky nedokázal ohroziť Janusa Peter Sojčík.

44:13

Hostiteľov vrátil dopredu Pollock. Podaril sa aj jeden strelecký pokus z hokejky Bretona, no pre túto chvíľu to bolo všetko z domácej strany.

43:20

Ďalší puk Košíc, ktorý vypadol z útočnej tretiny. Východniari budú musieť začínať až od brankára Jaroslava Janusa.

42:48

Michal Chovan si prerazil cestu do tretiny. Oceliari sa v nej nedokázali udržať. Dukla veľmi dobre bráni štvorminútové oslabenie.

41:15

Ahl – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

41:10

Zakázané uvoľnenie Košíc. Na vhadzovanie smeruje Berger a proti nemu Conway.

40:39

Pollock prišiel do pásma, kde sa ešte snažil kľučkami zbaviť brániacich sa Trenčanov. Immo mu vypichol puk.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 19:13.

No možno tento gól Trenčína hostí prebudí do tretej tretiny. Košice majú dvojgólový náskok. Každopádne bolo prostredné dejstvo prešpikované vylúčeniami, takže tímy musia zlepšiť disciplínu.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:59

Trenčín dal gól! JOZEF BALÁŽ prejavil najväčšiu radosť, pretože sa presadil. Bez asistencie.

39:59

Trenčín vrhol všetko do útoku v posledných sekundách druhej tretiny! Janus najskôr parádne zabránil prvému presnému zásahu Dukly, ale nasledovná dorážka skončila v sieti a hostia vyskočili od radosti! Ale ozvala sa aj siréna, a teraz to idú rozhodcovia vylúštiť pomocou prezerania videozáznamu!

39:28

Phil Pietroniro vyslal slušnú strelu, ktorá neskončila v bránke, ale na maske Jaroslava Janusa. Brankár Košíc si vypýtal prerušenie hry.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:12

Rogoň – 2 min., faul kolenom.

38:05

Antonín Bartoš si zobral puk a prišiel s ním na útočnú modrú čiaru. Chcel to poslať do bránky okolo ľavej žŕdky, no smerovalo to tesne vedľa.

36:36

Bergerovu spätnú prihrávku prečítal Charbonneau! Šprintoval na Janusa, ale musel rýchlo vystreliť, keďže už bol pri ňom Olsson! Janus udržal čisté konto!

34:56

Košice dali gól! V tejto presilovke to zobral na seba CHASE BERGER. Po vylepšení si pozície usmernil zakončenie okolo vyrážačky brankára Trenčína. Asistencia: Michal Chovan.

34:16

Chase Berger pálil, avšak strela nemala potrebnú razanciu i presnosť. Prihrával mu obranca Olsson.

33:45

Starosta – 2 min., nešportové správanie,
hráčska lavica Trenčín – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

33:41

Denis Hudec vytiahol puk spomedzi nôh Fejesa. Baláž sa rozbehol do útočného pásma. Janus neprišiel do styku s jeho pokusom, keďže bol nepresný.

32:54

M. Sloboda – 2 min., sekanie.

32:25

Šimun prekorčuľoval Starostu, cez ktorého prešiel po pravej strane. Od bližšej tyčky LaCouveeho bránky pristavil puk Bartánusovi, ktorý si však nevylepšil štatistiky.

32:00

Košice a Trenčín hrajú s piatimi hráčmi.

31:09

Jozef Baláž si vôbec neužil puk. Nemal potrebnú rýchlosť. Bartoš do jeho nevydarenej strely strčil hokejku. Zvyšok mal pod palcom Ferenc.

30:00

Berger – 2 min., faul lakťom.

Š. Petráš – 2 min., hrubosť.

30:00

Presne v polovici stretnutia sa do seba zahryzli dve osmičky! Berger s Petrášom boli v roztržke! Stihli si len vymeniť po jedno krosčeku! Pôjdu sa schladiť na dve minúty!

29:43

Trenčania dvíhali ruky nad hlavu! Zo spletitej situácie sa však nepodarilo vyťažiť kontaktný gól!

29:23

Havrila dal trochu do pozoru Trenčanov. Po prerušení hry si to namieril za Kupcom, s ktorým odohral osobný súboj pred košickou lavičkou. K zbytočnému ďalšiemu ataku nedošlo zásluhou reakcie arbitrov.

27:59

Lunter poslal do hĺbky útočnej tretiny zabojovať Krivošíka s Chovanom, ale prvý menovaný stratil stabilitu a kapitán sa puku nezmocnil.

26:08

Košice dali gól! LaCouvee vyberá z bránky druhý košický puk. Prekonal ho Američan HUNTER FEJES. Asistencia: Joona Jääskeläinen.

26:00

V druhej tretine sme zatiaľ pozerali viac na vylúčenia ako zaujímavú hru, ktorá by dvíhala divákov zo sedadiel.

25:43

Košice hrajú s piatimi hráčmi.

25:02

Ferenc sa musel popasovať s trenčianskym protihráčom v rohu klziska, no domácim sa podarilo odpáliť puk cez všetky čiary. Oceliari môžu aj prestriedať.

24:15

23:43

Bartánus – 2 min., podrazenie.

23:03

Nemčík nedovolil strelu Jääskeläinenovi z kruhu, preto fínsky hokejista poslal nahrávku na modrú čiaru kanadskému kolegovi Bretonovi. Puk neskončil za LaCouveem.

22:26

22:15

Immo – 2 min., sekanie.

22:04

Jääskeläinen poriadne natiahol LaCouveeho zakončením zápästím. Trenčiansky brankár vykopol puk pravým betónom.

21:22

Olsson svojou prihrávkou nepotešil Chovana, ktorý to nespracoval a nemohol tak vyslať strelu na bránku. Hostia následne vyhadzujú do bezpečia.

20:34

Šedivý – 2 min., hrubosť.

Š. Petráš – 2 min., napadnutie + 2 min., hrubosť.

20:34

Potýčka medzi Šedivým a Šimonom Petrášom! Obaja do seba skočili za bránkou Košíc! Už smerujú na trestnú lavicu!

20:30

Marek Hudec vykorčuľoval dopredu, pretože chcel zúročiť otvorenú ľavú stranu. Janusa sa mu podarilo ohroziť.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:18.

Oceliari hrajú v pohode a ich skvelá forma pokračuje. V prvej tretine sa hralo prevažne pred LaCouveem, Dukla sporadicky navštívila Jaroslava Janusa.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:13

Olsson si musel dať veľký pozor, pretože sa nachádzal pred Janusom a rútil sa na neho Baláž. Prihrávkou bez prípravy poslal puk správnym smerom.

16:31

Jaroslav Janus mal aj teraz prácu, ale nebolo to nič zložité. Propagačný pokus Pietronira zo strednej tretiny skrotil lapačkou a hneď rozohral.

15:47

Pekná akcia hosťujúceho krídelníka Mareka Slobodu. Prešiel takmer medzi kruhy a presnou koncovkou prinútil zasahovať Janusa, ktorý je v menšej permanencii ako LaCouvee. Prerušená hra.

14:33

Pollock pohodlne vyviezol puk do trenčianskeho obranného pásma. Tam našiel Jääskeläinena, ktorý si vypracoval streleckú pozíciu. LaCouvee vyrazil.

13:36

Havrila si chcel vychutnať Pietronira v osobnom súboji. Košický útočník ale odletel od talianskeho súpera, ktorý bol na to nachystaný.

12:07

Alex Breton ako posledný hráč na modrej čiare poslal strelu, ktorou však nepreveril LaCouveeho, pretože si nepotykal s presnosťou.

11:52

Košice sa snažia zamknúť Trenčín v pásme.

10:55

Fejes mal čas zorientovať sa v strednom pásme. Naberal rýchlosť a spred ľavého kruhu vystrelil po sťahovačke. Išlo však o zrazený pokus.

09:51

Pietroniro sa dobre vrátil do obrany. Prvým protivníkom bol Matúš Havrila, s ktorým poľahky poradil a smerom dopredu vyslal útočných spoluhráčov.

08:11

Dukla hrala približne dvadsať sekúnd v útočnom pásme. S pukom pracoval obranca Hlaváč a individuálne sa pokúšal presadiť Jozef Baláž. Janus bol proti.

07:31

Connor LaCouvee vykukol spoza hráčov, aby videl tvrdý košický strelecký pokus. Vytiahol lapačku. Pollock radšej neskúšal dobiedzať do hosťujúceho brankára.

07:08

Immo vedel, že prihrávkou na Sojčíka sa nič neudeje, pretože bol pod plnou kontrolou Olssona. Švéd ho dostal čistým spôsobom na kolená.

06:23

Košice dali gól! Veľký moment v Steel Aréne. Do streleckej listiny sa zapisuje skúsený obranca RADEK DEYL, ktorý patrí medzi sviatočných strelcov, no treba vyzdvihnúť túto delovku z prvej, ktorú umiestnil do ľavého vinkla trenčianskej svätyne. Asistencie: Patrik Lamper a Marek Bartánus.

05:50

Dvaja Trenčania úplne ľahkovážne bránili vlastnú tretinu! Medzi nich si nakorčuľoval Mário Lunter a iba vďaka väčšej rýchlosti puku sa ho stihol zmocniť LaCouvee!

05:19

05:06

Sojčík výborne otravoval život Bretonovi, ktorý zaváhal na modrej čiare. Dukla sa oslobodila a získala cenné sekundy.

04:26

Trenčín hrá so štyrmi hráčmi.

04:06

Po spolupráci Bartánusa s Olssonom bol vytvorený palebný priestor pre Chovana z pravého kruhu. Košický kapitán svojim zakončením príliš neohrozil LaCouveeho.

03:19

Nemčík – 2 min., podrazenie.

03:13

Nemčík dôrazne bránil Fejesa, ktorý je jeden z najnebezpeč­nejších mužov v drese Košíc. Krátko na to už trenčiansky obranca fauloval a pomer síl na ľade sa vyrovná.

02:26

Ekberg – 2 min., hákovanie.

02:16

Berger naviazal na seba pri zadnom mantineli za LaCouveem Ekberga. Ako tretí do súboja prišiel Lamper, ale z tohto sa nepodarilo vypracovať vážnejšiu príležitosť.

01:30

Mário Lunter zachytil letiaci puk, ktorý mu ponúkol kapitán Michal Chovan. K zakončeniu sa nedostal, nakoľko to nemal na strelu bez prípravy.

00:45

Jääskeläinen nebezpečne atakoval Sojčíka. Hosťujúci útočník padol hlavou do mantinelu, ale našťastie sa nezranil. Rovnako tak do toho nevstupovali hlavní rozhodcovia.

00:23

Trenčania sa dostali pred košickú bránku. Marek Hudec zakončoval, ale Janus si pripísal úspešný zákrok.

00:01

Úvodné zostavy:

HC Košice: Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Deyl, A. Bartoš, J. Hudec – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – M. Lunter, M. Chovan, Krivošík – Bartánus, Berger, Lamper – Rogoň, Šimun, Havrila.

Tréner: Dan Ceman.

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Ekberg, Hlaváč, Nemčík, M. Hudec, Kupec – Immo, Sojčík, Š. Petráš – Ahl, Conway, Charbonneau – Krajčovič, J. Mikúš, M. Sloboda – D. Hudec, J. Baláž, Giľák.

Tréner: Milan Bartovič.

Rozhodca: Štefík, Fridrich – Vyšný, Stanzel.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 22. kola Tipos extraligy medzi Košicami a Trenčínom.

HC Košice

Obrovská pohoda a spokojnosť vládnu v kabíne Košíc. Extraligový obhajca titulu v nedeľu získal ôsme víťazstvo v sérii, ktoré bolo pomerne jednoznačné. Košičania po dlhej ceste do Nitry porazili domácich 4:0. Tím trénera Dana Cemana je zaslúžene na prvej priečke v tabuľke. Pred druhou Spišskou Novou Vsou si drží náskok troch bodov.

Trenčianska Dukla absolvovala v nedeľu tzv. šesťbodový zápas s posledným Humenným. Všetky body ostali pod Matúšovým hradom. Trenčania zvýšili náskok pred nováčikom na deväť bodov. Ale ani zďaleka nie sú spokojní s jedenástou pozíciou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.