1 : 4
(1:0, 0:2, 0:2)
Adler Mannheim
Naposledy zmenené pred 6 mesiacmi

Košice nedokázali zabodovať ani vo svojom poslednom šiestom vystúpení v Lige majstrov, Mannheimu dnes podľahli 1:4. Jediný gól Oceliarov zaznamenal v 19. minúte Jääskeläinen.

59:48

Hudecova veľmi nepresná rozohrávka, nenašiel Bača, hra sa presťahuje do košického obranného pásma.

58:25

Lamperova strela zasiahla Brückmanna do masky, no nie je potrebné hru prerušiť.

56:51

Tím Mannheim práve strelil gól!
DANIEL FISCHBUCH predviedol peknú individuálnu akciu, nakrátko si puk vymenil s Gaudetom, ktorý mu ho z ľavej strany naservíroval tak, že Fischbuchovi stačilo nastaviť hokejku, aby dostal puk do bránky.
Asistencia: Tyler Gaudet

55:42

Rogoň zobral puk súperovi, no ten mu skĺzol z čepele a musel ho naháňať. Pri mantineli Košičania boj o puk prehrali.

53:32

Wolfovu strelu tesne nad ľadom Riečický výborne zneškodnil betónom.

52:33

Deylovo nahodenie od modrej sa stalo korisťou Brückmanna, ktorý prerušil hru.

51:15

Prihrávka pred bránu, no košický hráč sa k puku nedostal.

49:40

Jääskeläinen prihrával Pollockovi, to bol ale ťažký puk na spracovanie, Mannheim sa oslobodil.

48:28

Lamper sa dostával do príležitosti, v poslednej chvíli mu dvaja hráči Mannheimu nedovolili zakončiť.

48:00

Vylúčenie v tíme Adler Mannheim:
HL – príliš veľa hráčov na ľade.

47:05

Veľká príležitosť pre Havrilu, ale Brückmann sa ukázal v tom najlepšom svetle, zakročil betónom.

46:43

Riečický pomáha s rozohrávkou, no traja Košičania v útočnom pásme o puk prišli.

44:32

Hännikäinen zachytil krížnu prihrávku Košíc, okamžite kolmicou vysunul TYLERA GAUDETA, ďalší samostatný nájazd Mannheimu, ďalší gól a navyše druhý v oslabení. Gaudet skóroval popod Riečického betón k pravej žŕdke.
Asistencia: Markus Hännikäinen

43:52

Loibl – 2 min., podrazenie.

43:31

Prenesenie hry na Veya, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu, no Riečický jeho strelu vytesnil na ochrannú sieť.

41:48

Riečický sa predviedol proti Häänikäinenovi a prekazil mu radosť z gólu! Perfektne zasiahol betónom.

40:33

Wolf zakončoval, puk išiel vedľa brány.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Košice v druhej tretine dvakrát inkasovali z hokejok Wolfa a Bennetta a s Mannheimom prehrávajú 1:2.
Tretia tretina sa začne o 20:11.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:20

Hännikäinenovi nevyšla prihrávka, jeho tím stráca útočné pásmo.

38:21

Strelu zblízka Riečický zrazil pri žŕdke a jeho spoluhráči posielajú puk cez všetky čiary.

37:35

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Berger – 2 min., podrazenie.

36:01

Košice nielenže neskórovali počas 5-minútovej presilovky, ešte aj inkasujú. KRIS BENNETT odzbrojil posledného košického hráča s pukom a korčuľoval sám na Riečického, predviedol sťahovačku a puk poslal popod jeho betón.

35:14

Rýchly brejk Košíc zakončil Rogoň, ale Brückmann predviedol úspešný zákrok.

34:30

Na osi ihriska sa dostal k puku Holzer a poriadne preveril Riečického.

34:16

Lunter zakončil z vrcholu pravého kruhu, Brückmann veľa nevidel, ale pomohol mu Gildon, ktorý tečoval puk na ochrannú sieť.

33:48

Po tvrdej strele Pollocka zvoní žŕdka!

33:26

Pollock to nemyslel vôbec zle s prihrávkou na Krivošíka, toho si ale pri žŕdke postrážil Murray.

32:39

Jääskeläinen pálil z prvej z ľavého kruhu, jeho strela bola tečovaná na ochrannú sieť.

31:43

Košičanom sa ale zatiaľ nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

31:14

Gilmour – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel

31:14

Gilmour sotil Zecha rukami do mantinelu, ten sa len veľmi ťažko zdvíhal. Hlavní rozhodcovia si to išli celé pozrieť na video.

31:06

Do protiútoku ale išiel Gilmour a svoju akciu aj zakončil strelou na Riečického.

30:56

Košická presilovka tak pokračuje, Košice majú tlak.

30:21

Lunter – 2 min., hákovanie.

Hännikäinen – 2 min., nedovolené bránenie.

30:05

Hännikäinen vytlačil Košičanov z pásma a vypýtal si faul.

29:13

Jokipakka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

29:03

Krivošík nedokázal lepšie zakončiť cez brániaceho hráča, puk nesmeroval na bránku.

27:43

Deyl pálil spomedzi kruhov, len to tak zašumelo.

27:22

V krátkom čase druhá prieniková prihrávka Mannheimu, tentokrát bol adresátom DAVID WOLF, ktorý spomedzi kruhov trafil pod Riečického lapačku. Vyrovnané 1:1.
Asistencie: Jordan Murray, Max Gildon

26:59

S Proskeho nahodením nemal Riečický žiadne problémy.

25:45

Pekná spätná prihrávka Krivošíka na Zecha, ktorý ale netrafil bránu.

25:01

Aktivita Mannheimu pokračuje, Holzer nahadzoval puk z osi ihriska, Bennett ho tečoval, všetko ale rieši Riečický.

23:45

Nádherná prieniková prihrávka na Loibla, ktorý však nevyzrel na fantastického Riečického!

22:08

Krivošík nahodil puk na zadný mantinel, Plokhotnik ho nedokázal získať.

21:17

Hráči Mannheimu si nerozumeli pri zakladaní útoku, previnili sa zakázaným uvoľnením.

20:35

Nahodenie z ľavého kruhu si Riečický vychutnal, puk má v lapačke.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Košičania vedú po prvej tretine nad Mannheimom 1:0. V 19. minúte skóroval Jääskeläinen.
Druhá tretina sa začne o 19:18.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:12

Bennett hľadal pred bránou Veya, ale košická defenzíva zapracovala na výbornú.

18:33

Košice dali gól!
Košičania skórujú okamžite po buly a idú do vedenia. Pollock vyhral buly za seba, JOONA JÄÄSKELÄINEN namieril z kruhu presne do ľavého horného rohu nad Brückmannovu lapačku.
Asistencia: Brett Pollock

18:24

Košičania sa jednoducho dostali do útočného pásma, Zech prihral dozadu Jokeľovi, puk sa však až na bránku nedostal.

17:47

Košice útočia, Mannheim sa lem na chvíľu oslobodil, no jeho následnú akciu zastavil ofsajd.

16:50

Strela Zecha od mantinelu skončila na hráčovi Mannheimu.

15:38

Bartoš strieľal z pravého kruhu, Brückmann na puk videl a vráža ho.

15:03

Breton prešiel s pukom na kruh a naservíroval puk na os Jokeľovi do šance, jeho strela však bola zblokovaná.

13:29

Krivošíkovej prihrávke chýbala presnosť, zahnal Pollocka až k modrej čiare, po jeho nahodení na zadný mantinel sa puku zmocnili hostia.

12:43

Krivošík strieľal zvnútra kruhu, Brückmann vyráža.

12:14

Gilmour – 2 min., nedovolené bránenie.

11:33

Krivošík prihral na ľavé krídlo Rogoňovi, jeho strela ale Brückmanna neprekvapila.

09:44

Riečický vyrazil strelu od mantinelu pred seba, no tam bol Fischbuch, ktorý našťastie z dorážky neuspel!

09:01

Holzer sa snažil prekvapiť Riečického strelou z ostrého uhla, no nepochodil.

08:18

Krivošík našiel v kruhu voľného Rogoňa, ktorý strieľal, ale Brückmanna neprekonal.

07:20

Pred Riečickým to chvíľu vrelo, ale hráči Mannheimu sa napokon do zakončenia nedostali, Loibl puk netrafil.

06:21

Zech strieľal od modrej, Košičania sa svojho súpera rozhodne nezľakli.

05:24

Lamper prihrával popred bránu, Bartoš to mal na dlhú hokejku, do nebezpečnej koncovky sa nedostal.

04:29

Dobrá akcia druhého košického útoku aj so zakončením na Brückmanna.

04:00

Až teraz prvé prerušenie v zápase, puk skončil na ochrannej sieti, vhodí sa v strednom pásme.

03:19

Čistý zákrok Košičanov v obrannom pásme, snažia sa nepúšťať súpera do šancí.

01:39

Pollock strieľal spoza hráča a tiež Brückmann si pripísal prvý úspešný zákrok.

00:44

Mannheim sa už v prvej minúte nasťahoval do útočného pásma a ohrozil Riečického strelou.

00:01

Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Janus) – Zech, Ferenc, Breton, Šedivý, Deyl, Bartoš, Hudec – Lunter, Berger, Bartánus – Jääskeläinen, Pollock, Bačo – Rogoň, Krivošík, Lamper – Plokhotnik, Havrila, Jokeľ

Adler Mannheim: Brückmann (Tiefensee) – Jokipakka, Reul, Murray, Gildon, Mayer, Holzer – Wolf, Loibl, Proske – Bennett, Vey, Gilmour – Hännikäinen, Gaudet, Fischbuch – Thiel, Eisenmenger, Saffran

Rozhodca: Hronský, Buss – Durmis, D. Konc.

Košickí hokejisti majú dnes poslednú príležitosť zabodovať v Lige majstrov. V ceste im však stojí mimoriadne silný súper, nemecký Mannheim. Stretnutie sa začína o 18:30.

Košice ako jediný spomedzi 24 tímov Ligy majstrov doposiaľ v piatich kolách nebodovali a sú posledné so skóre 8:18. Košičania nestačili na Biel, Servette, Mníchov, Rapperswil ani Skellefteu, ktorej v uplynulom zápase podľahli 1:2.

Mannheimu patrí aktuálne 4. priečka so ziskom 13 bodov. Mannheim zaváhal len raz, keď s fínskou Tapparou prehral 1:2 po samostatných nájazdoch. Za tri body zdolal postupne Bolzano, Salzburg, Lukko a naposledy Rouen 3:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.