(0:2, 1:0, 5:0)
Slovinsko
Naposledy zmenené pred 11 mesiacmi

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný hokejový večer.

Po prekvapivej prvej tretine, po ktorej Slovinci vyhrávali 2:0, nakoniec Česi víťazia pomerne jednoznačným výsledkom 6:2. Veľkú zásluhu má na tom Dominik Kubalík, ktorý strelil hattrick a pridal jednu asistenciu.

59:50

Chlapík sa dostal do úniku, ale Gračnar puk vyrazil.

58:56

Česko dalo gól!
Gól strelil JAKUB FLEK, ktorý z nulového uhlu nachytal brankára Gračnara, ktorý si puk zrazil do brány.. Asistencie Michal Kempný, Tomáš Dvořák.

57:49

Slovinci to skúšali v šestici. Avšak ich prihrávku vystihol Zbořil, ktorý prihral DOMINIKOVI KUBALÍKOVI, a ten už mal ľahkú úlohu dopraviť puk do prázdnej brány. Kubalík dnes strelil hattrick.
Asistencie: Jakub Zbořil

57:25

Verličovu delovku od modrej vyráža Vejmelka vyrážačkou.

56:18

Česi sa dostali do prečíslenia traja proti dvom. Špaček sa snažil časovať prihrávku, tú však zblokoval Gregorc.

55:38

Jedna z mála šancí Slovinska v tejto tretine. Urbasova strela však bola zrazená na ochrannú sieť.

55:16

Zakázané uvoľnenie Česka.

54:25

Kempný nastreľoval puk pred bránu, Sobotka sa snažil tečovať. To sa mu však nepodarilo.

53:41

Voženílek dostal prihrávku pred bránu, avšak nezakončil.

52:00

Na ľade zostal ležať Jordán, ktorý ľad opúšťa v doprovode tímového lekára.

51:12

Zdá sa, že už je rozhodnuté. Sobotka z bránkovej čiary poslal prihrávku na zadnú žrď, kde si nakorčuľoval MICHAL KEMPNÝ, a ten strelou z prvej zvyšuje náskok svojho tímu.
Asistencie: Vladimír Sobotka, Dominik Kubalík

49:39

Čimžar skúšal tečovať puk pred bránou, Vejmelka puk vyráža. Následne sa Česi oslobodzujú len za cenu zakázaného uvoľnenia.

48:05

Kubalík to skúšal bekhendom z medzikružia, Červenka ešte skúšal dorážať, slovinský brankár puk skryl vo výstroji.

46:51

Tomášek zakončoval spoza obrancu Slovinska, trafil Gračnara do masky.

45:00

A Česi otáčajú skóre stretnutia. Voženílek poslal z pravého kruhu puk pred bránu, kde ho za chrbát slovinského brankára tečoval ROMAN ČERVENKA. Asistencie Daniel Voženílek, Jan Košťálek

43:47

A máme vyrovnané. Tomašek našiel prihrávkou cez os útočného pásma DOMINIKA KUBALÍKA, ktorý strelou z prvej strieľa svoj druhý gól v tomto stretnutí.

42:09

Pavlin vytečoval českú strelu na ochrannú sieť.

41:15

Černoch tečoval strelu Dvořáka, tento teč však netrafil bránu.

41:06

Košťálek svojou strelou trafil betón Gračnara.

40:29

Červenkovo zakončenie bolo zblokované defenzívou Slovinska.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:03.

Po druhej tretine je vo vedení outsider zo Slovinska, avšak už len o jeden gól. Presilovú hru na konci tretiny využil Dominik Kubalík.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:08

Flek netrafil bránu strelu z medzikružia.

38:19

Česi využívajú presilovú hru. Kempný prihral na ľavý kruh DOMINIKOVI KUBALÍKOVI, ktorý strelou z prvej prekonáva Gračnara pomedzi betóny.
Asistencie: Michal Kempný, David Tomášek

37:55

Ďalší Košťálkov pokus bol zblokovaný.

37:03

Košťálek to skúšal z uhlu na bližšie žrď, tú mal však Gračnar pokrytú.

36:51

Slovinci sa oslobodzujú zásluhou Pavlina.

36:43

Aleksandar Magovać – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

35:25

Česi sa momentálne nevedia dostať k strele.

34:18

Martin Kaut sa snažil prekvapiť Gračnara strelou z uhlu, ten bol však pozorný.

33:16

Jeglič to skúšal od modrej, Vejmelka si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

33:00

Slovinsko sa dostalo do prečíslenia. Pance poslal puk na Drozga, ktorý skúšal bekhendové zakončenie. Vejmelka predviedol dobrý zákrok.

32:17

Kundrátek strieľal z prvej od modrej čiary. Gračnar však nemal problém tento puk chytiť.

31:45

Česi sú v plnom počte.

30:55

Veľký tlak Slovincov. Jeglič sám pred bránou zakončil, Vejmelka puk len vyrazil. Medzi kruhmi sa k puku dostal Urbas, ale hráčov stojacich pred bránou neprestrelil.

27:43

Urbasova tvrdá rana minule len tesne Českú bránu.

27:26

Drozg poslal krížnu prihrávku na Verliča, ktorý strieľal, ale Vejmelka podržal svoj tím.

26:19

Filip Chlapík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

26:04

Sobotka prihral na modrú čiaru Kundrátkovi, ten pálil z prvej. Strela mu však nevyšla.

24:57

Panceho dobrá strela skončila len na zadnom mantineli.

24:30

Slovinci sa oslobodzujú len za cenu zakázaného uvoľnenia.

23:15

Zakázané uvoľnenie na strane Česka.

23:03

Kempný pálil, Špaček sa snažil cloniť Gračnarovi, ten si však puk našiel a skryl ho vo svojej výstroji.

22:45

22:33

Po strele Chlapíka sa snažil dorážať Voženílek, Gračnar však podržal puk vo svojej výstroji.

21:46

Flek sa dostal po ľavej strane do úniku, strieľal bekhendom, Gračnar podržal svoj tím.

20:44

Magovać strieľal z pravého kruhu, bránku však netrafil.

20:22

Česi sa sa nasťahovali do útočného pásma, ale znova to bola kombinácia bez strely na bránu.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:07.

Po prvej tretinu tu máme prekvapivý výsledok, keďže Česi prehrávajú 0:2. A tak budú musieť doťahovať výsledok.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:50

Slovinci mohli pridať ďalší gól. Simšič dostal prihrávku pred bránu, našťastie pre Čechov nezakončil.

19:20

Jordánovu strelu od modrej čiary zblokovali obetaví Slovinci.

18:50

Pance si prehodil puk medzi nohami Košťálka, následne skúšal prekvapiť českého brankára bekhendovou strelou, ale neuspel.

17:14

Ďalší úspešný zákrok Gračnara, po strele z ľavej strany.

16:12

Mašičovu ranu zblokoval Smejkal.

15:45

Kubalík vyslal tvrdú ranu z prvej, ale znova netrafil bránu. O pár sekúnd mali šancu Slovinci, Vejmelka podržal svoj tím keď chytil strelu od modrej čiary.

14:53

Obetavý zákrok Jegliča, ktorý zblokoval strelu Dvořáka.

14:08

Slovinci mali veľkú príležitosť na tretí gól! Verlič sa ocitol pred českou bránou, ale už bol pod tlakom, a zakončiť nedokázal.

13:45

Voženílek dostal puk do útočného pásma, avšak Slovinci dobre zapracovali a puk Čechom zobrali.

12:05

11:49

Slovinsko dalo gól!
Tak toto je prekvapivý začiatok stretnutia. Slovinci využívajú presilovú hru a vedú 2:0. JAN URBAS vystrelil od modrej čiary a puk skončil za chrbtom Vejmelkom.
Asistencie: Blaž Gregorc, Žiga Jeglič

11:18

Tomáš Dvořák – 2 min., sekanie.

10:15

Česi síce boli v tlaku v útočnom pásme, ale neprišla ani jedna strela z ich strany.

09:14

Od modrej čiary pálil Pavlin, Vejmelka si s touto strelou poradil.

08:58

Dvořák bol sám pred brankárom, ale bekhendovou kľučkou neprekonal Gračnara.

07:38

Beránek s Černochom sa rútili do prečíslenia. Ale ani jeden nedokázal prekonať slovinského brankára.

07:23

Slovinci vyhrali buly v útočnom pásme. Urbas strieľal od modrej čiary, puk tečoval pred bránou MIHA VERLIČ. Puk sa ešte odrazil od korčule Knota za chrbát Vejmelku.
Asistencie: Jan Urbas

06:31

Sabolič skúšal šťastie z veľkého uhlu, avšak bránu netrafil.

05:10

Česi sa rútili do prečíslenia, Tomášek prihrával Kubalíkovi, ale ten netrafil bránu z dobrej pozície.

04:13

Černochova strela z prvej tesne minula slovinskú bránu.

03:53

Prvá strela Slovinska v tomto zápase. Štebih strieľal od modrej, Vejmelka si pripisuje úspešný zákrok.

03:39

Z prvej strieľal Knot z medzikružia, Gračnar puk vyrazil betónom.

02:40

Slovinsko je v plnom počte.

02:31

Kubalík pálil, ale Gračnar bol pozorný.

01:32

Slovinci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

00:49

Košťálkovu strelu vyráža Gračnar.

00:40

Aljoša Crnovič – 2 min., sekanie.

00:05

Úvodné vhadzovanie vyhrali Slovinci, okamžite puk nahadzujú do útočného pásma.

00:01

Úvodné zostavy:

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček, Knot – Červenka ©, Špaček, Kubalík – Smejkal, Černoch, Beránek – Flek, Sobotka (A), Tomášek – Kaut, Voženílek, Chlapík.
Tréner: Kari Jalonen

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Pavlin (A), Gregorc, Crnovič, Magovać, Mašič, Štebih, Podlipnik – Verlič, Jeglič, Urbas © – Drozg, Tičar (A), Sabolič – Pance, Simšič, Kuralt – Maver, Tomaževič, Zajc.
Tréner: Matjaž Kopitar

Rozhodca: Frandsen, Stolc – Cattaneo, Kroyer.

Vítam Vás pri sledovaní ďalšieho zápasu Majstrovstiev sveta 2023 v ľadovom hokeji. V dnešnom zápase v B- skupine stretnú hokejisti Česka a Slovinska.

Česko – Česi si v prvom zápase poradili so Slovenskom 3:2, keď rozhodujúci gól strelil v presilovej hre Lukáš Sedlák. Druhý zápas odohrali proti Kazachstanu, s ktorým si poradili 5:1. V ďalšom zápase narazili na domácich Lotyšov, ktorým podľahli 3:4 po predĺžení. Česi majú na svojom konte sedem bodov.

Slovinsko - Slovinci na svoju prvú výhru na turnaji ešte čakajú. V prvom zápase narazili na Švajčiarov, ktorým podľahli jednoznačne 0:7. O deň neskôr podali bojovný výkon v zápase s Kanadou. S tou nakoniec prehrali 2:5. V ďalšom dueli narazil na Nórov, ktorým podľahli futbalovým výsledkom 0:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.