3 : 2
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred rokom

Slovensko prehráva aj druhý vzájomný duel s Českom, tentokrát 2:3 po samostatných nájazdoch. Ten víťazný strelil Radan Lenc, ktorý dnes dal dva góly. Dnešný zápas bol v podaní nášho tímu lepší ako ten včerajší, ale na víťazstvo im to aj tak nestačilo. Najlepší hráč na strane Slovenska sa stal brankár Škorvánek a na strane Česka Kundrátek. Na dnes je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

2:1

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko. Autorom rozhodujúceho nájazdu je RADAN LENC.

Samostatné nájazdy začínajú.

Dnešný zápas medzi Českom a Slovenskom rozlúsknu až samostatné nájazdy, ktoré začnú o pár minút.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:40

Slováci krúžili v útočnom pásme, dobrú robotu odvádzal Gernát, keď puk držal. Do gólovej šance sa dostal Lantoši, ale puk za ležiaceho Hrubca nezasunul.

63:43

Prečíslenie Slovákov mal finalizovať Ivan, ale puk nezachytil.

63:39

Smejkal neuspel v samostatnom nájazde!

63:30

Po Pánikovej strele skončil puk niekde v hornej časti štadióna.

62:59

Hostia v plnom počte.

62:37

Kempný až príliš rozmýšľal komu prihrá a náš hráč mu puk zobral.

61:37

Čacho s dobrou prácou pri mantineli, vybojoval puk a vyhodil ho z obrannej tretiny.

60:59

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Gernát – 2 min., podrazenie.

60:45

Domáce mužstvo sa od začiatku predĺženia drží v útočnom pásme.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina bola bezgólová a bude nasledovať päťminútové predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:43

Škorvánek hokejkou vyrazil puk k zadnému mantinelu.

59:07

Česi sa ešte snažia rozhodnúť v riadnom hracom čase.

58:00

Zostávajú odohrať posledné dve minúty v tretej tretine.

55:52

Sobotkova žabička, ale Škorvánka neprekonal!

55:31

Ofsajdové postavenie Slovákov. Reklamná prestávka.

54:34

Kudrna oslobodil tím, keď sa Česi držali dlho v našom pásme.

53:12

Škorvánek už bol na zemi, ale domáci zaňho neprepasírova­li puk.

52:56

Česi opäť tlačia. Kundrátek mal príležitosť.

52:02

Najlepší slovenský strelec slovenskej extraligy v tejto sezóne Šimon Petráš skúsil strelu, ale puk skončil na ochrannej sieti.

50:53

Hrubec si posunul bránu pri zákroku. Nasleduje reklamný brejk.

50:12

Slovákom odľahlo! Česko bolo v prečíslení, ale Smejkal finálnu prihrávku netrafil.

49:38

Ivan zoči-voči Hrubcovi triafa žrď! Baláž rukavicou dorážal do brány, ale tento gól platiť nebude.

49:05

Slováci ustáli menší tlak Čechov a vyviezli puk z pásma.

47:38

Vylúčení sú len Jánošík so Špačekom za hrubosť. Teraz teda pekne uškodili rozhodcovia slovenskému tímu.

47:38

Vylúčenie v tíme Česko:
Kundrátek – 2 min., hrubosť.

Jánošík – 2 min., hrubosť.

47:38

Lantoši leží za domácou bránou a okamžite vzniká roztržka medzi hráčmi. Špaček ho pichol do citlivých miest, za čo sa udeľuje trest do konca zápasu! Ale arbitri zatiaľ nič neavizujú.

46:48

Golian nezachytil puk na modrej a musel si dávať pozor, aby nevznikla pre Čechov šanca.

45:52

Čacho pálil, Hrubec vyrazil, dorážal Takáč. Gól nepadol.

45:14

Petráš zobral puk za bránou a posúval ho pred ňu Lunterovi, ktorý tam bol úplne sám, ale aby jednoducho zakončil, tak išiel do kľučky.

44:17

Hrubec pokryl puk pred korčuľujúcim Gernátom, ktorý ho pri brzdení trochu osviežil.

43:27

Puk stečovaný niekde k divákom na tribúnu.

42:41

Škorvánek musí vypomáhať spoluhráčom, keďže Česi spustili kolotoč.

41:42

Kudrna z ľavého krídla preveril Hrubca. Domáci brankár má puk vo svojom náručí.

41:08

Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

40:41

Kempný mal dostatok času na streľbu, napokon to bolo celkom nepresné.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Aj po druhej tretine je stav vyrovnaný, ale tentokrát 2:2. Česi sa dostali do vedenia po góle Lenca, ale Faško-Rudáš po peknej samostatnej akcii vyrovnal. Tretia tretina sa začne približne o 18:54.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:48

Prečíslenie Čechov sa gólom neskončilo, keď v ideálnej pozícii zlyhal Kempný a na druhej strane protiútok Slovákov, ale tí takisto nerozjasali slovenského fanúšika.

39:08

Tomášek – 2 min., hrubosť.

Sukeľ – 2 min., hrubosť.

39:08

Tomášek so Sukeľom skončili v sebe a bude sa vylučovať.

39:00

Jedna minúta do konca druhej tretiny.

38:41

Kolotoč Čechov v obrannom pásme Slovenska.

37:12

Icing na strane slovenského tímu.

36:20

Beránek sa ocitol pred bránou a bekhendom vystrelil. Škorvánek stál na správnom mieste.

35:59

Hra sa po dlhšej dobre prerušila.

34:24

Sľubná šanca pre Slovákov, ale Holešinského myšlienka si nenašla zakončovateľa.

33:12

Hrá sa zo strany na stranu, ale s nepresnosťami.

31:45

Škorvánkov zákrok lapačkou, keď z prvej strieľal Tomášek.

31:18

30:15

Tentokrát Kempný len nastrelil brániaceho hráča, vďaka čomu sme sa oslobodili.

29:36

Kempný nastreľoval na bránu, kde bol Horák, ale Škorvánek si puk vzal do lapačky.

29:18

Čacho – 2 min., podrazenie.

29:18

Bude sa vylučovať na našej strane, ale predtým ešte Jánošík v rozhovore s českým hráčom za našou bránou.

27:57

Slovensko dalo gól! MARTIN FAŠKO-RUDÁŠ si fantasticky spracoval ťažkú prihrávku Takáča z obranného pásma, mieril do samostatného úniku a trafil to excelentne do pravého horného rohu brány.
Asistencia: Takáč.

27:27

Hrubec si po dlhšom čase siahol na puk. Nasleduje reklamná prestávka.

26:28

Smejkal v šanci, ale Gernát ho v pravej chvíli odstavil od puku.

25:35

Chlapík dravo bojoval o puk pred Škorvánkom, český útočník dokázal bekhendom trafiť žŕdku brány.

24:07

Česi išli do prečíslenia, ale našťastie pre nás prihrávka Smejkala pred bránu bola tečovaná vedľa brány.

22:36

Česko dalo gól! Horák si počkal s pukom za bránou, prihral medzi kruhy RADANOVI LENCOVI, ktorý strelou z prvej prinavrátil Česku vedenie. Využitá presilová hra.
Asistencie: Horák, Sobotka.

22:18

Skrytá strela od Kempného, Škorvánek situáciu zvládol.

21:39

Naši vyhodili puk až za domácu bránu.

21:18

Sukeľ – 2 min., nedovolené bránenie.

20:41

Česi v ofsajde, keď pred modrou čiarou stratili puk.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvá dvadsaťminútovka sa skončila remízou 1:1. Skóre otvorili Česi opäť v druhej minúte ako včera zásluhou Horáka, ale Slováci vďaka presilovej hre vyrovnali, keď sa presadil Baláž. Druhá tretina sa začne približne o 18:03.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:38

Naši sú v závere tretiny v útočnom pásme. Čechom sa nepáčil blízky kontakt Baláža s brankárom a ihneď ho spred brány odpratávali.

19:00

Jedna minúta do konca prvej tretiny.

18:10

Zakázané uvoľnenie domáceho tímu. Takisto si Hrubec posunul bránu.

17:33

Gernát sa s pukom v útočnom pásme ďaleko nedostal, pretože puk skončil na domácej striedačke.

16:18

Kudrna z ľavého kruhu trafil priamo na hruď Hrubca.

15:33

Sobotka v rýchlosti zakončoval, ale Škorvánek mu znemožnil lepšie vystreliť.

15:24

Postavenie mimo hry Čechov.

14:42

A domáci opäť tlačia, Lenc pred bránou pálil a Škorvánek vytesnil puk na zadný mantinel.

13:01

Slovensko dalo gól! A je vyrovnané! Prihrávka od zadného mantinelu pred bránu smerovala na Čacha, ten úspešný nebol, ale následná dorážka JOZEFA BALÁŽA už áno. Využitá presilová hra.
Asistencie: Čacho, Lantoši.

12:10

Skackavý puk na modrej čiare naši hokejisti nezachytili.

11:57

Horák – 2 min., hákovanie.

10:50

Jánošík nastrelil puk na bránu a Hrubec nemal skoro žiadny výhľad, ale puk prešiel cez bránkovisko.

09:45

Baláž preveril z uhla Hrubca, ale český brankár bez problémov puk vyrazil.

08:08

Faško-Rudáš síce vybojoval puk za bránou Česka, ale jeho prihrávka na os ihriska smerovala len na hokejku súpera.

07:25

Slováci sú vysoko napádaní v obrannom pásme. Českí hokejisti odvádzajú dobrú prácu.

06:36

Sukeľ sa dostal do šance, ale z medzi kruhov netrafil bránu.

05:48

Strela Gajdošovi vôbec nevyšla.

05:28

Náprah zľava skončil mimo ľadovú plochu.

04:34

Zohorna si pýtal puk pred bránou, aj by ho dostal, keby ho lepšie spracoval.

03:19

Česi sa s našimi pohrávajú a robia si s nimi čo chcú. Škorvánek sa v bráne obracia zo strany na stranu.

02:46

Škorvánek je permanencii. Lenca v jeho tesnej blízkosti vychytal.

01:17

Česko dalo gól! Česi ako aj včera otvárajú skóre v krátkom čase! Za bránou bol s pukom Tomášek, ktorý videl pred bránou nikým nekrytého ROMANA HORÁKA a ten sa zo strely z prvej nemýlil.
Asistencia: Tomášek.

00:59

Slovenskí hokejisti sa dopustili ofsajdu.

00:19

Ivan strieľal od modrej čiary, ale puk na bránu neprešiel, pretože jeho pokus bol zblokovaný.

00:01

Úvodné zostavy:

Česko: Hrubec (Lukeš) – Jordán ©, Ščotka – Kempný, Kundrátek – Něměček, Kučeřík – Moravčík, Pýcha; – Smejkal (A), Špaček (A), Lenc – Horký, Horák, Tomášek – Chlapík, Sobotka, Zohorna – Najman, Kovařčík, Beránek – Hrabík
Tréner: Kari Jalonen

Slovensko: Škorvánek (Tomek) – Gernát ©, Ivan – Gajdoš, Golian – Beňo, Jánošík (A) – Gachulinec; – Baláž, Lantoši, Pánik – Kudrna, Sukeľ (A), Holešinský – Takáč, Tamáši, Faško-Rudáš – Lunter, Čacho, Petráš
Tréner: Craig Ramsay

Rozhodca: Mrkva, Kubičík – Lederer, Axman.

Príprava na tohtoročný hokejový šampionát je v plnom prúde. Slovenskí reprezentanti sa po úspešnom dvojzápase vo Švajčiarsku predstavia v národnom derby proti Česku. Piatkové stretnutie, ktoré sa odohrá v Porube je naplánované na 17:10. Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa tak pred sériou trojice prípravných zápasov na domácom ľade ukážu poslednýkrát v príprave na MS na štadióne súpera.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:10.