5 : 1
(2:0, 1:0, 2:1)
Slovensko
Naposledy zmenené pred rokom

Slovenská reprezentácia podľahla tej českej 1:5 aj napriek tomu, že bola strelecky aktívnejšia, ale chýbala jej značná efektivita. Čechov držal brankár Hrubec, ktorý inkasoval len jeden gól a stal sa tak najlepším hráčom českého tímu. Za Slovensko bol ocenený Cehlárik. Obe mužstvá sa proti sebe postavia aj zajtra a tak naši hokejisti budú mať ďalšiu príležitosť na zdolanie Česka. Ja vám dnes ďakujem za pozornosť a dočítania niekedy nabudúce.

59:50

Česko dalo gól! JAKUB FLEK zachytil prihrávku v strednom pásme, z ktorého aj vystrelil a presne do odkrytej slovenskej svätyne.
Bez asistencie.

58:43

Gernát z prvej od modrej, Hrubec vyrazil betónom.

58:00

Posledné dve minúty tretej tretiny.

56:54

Holešinského čitateľná prihrávka. Puk skončil mimo hraciu plochu.

56:10

Slovenskí hokejisti sa síce držali v pásme, ale Hrubec nebol ani ohrozený.

55:15

Domáci v plnom počte.

54:59

Slovensko hrá bez brankára a so šiestimi korčuliarmi. Zaujímavý ťah trénerov, ale netreba zabúdať, že je to len prípravný zápas a treba skúšať všetko.

54:06

Kudrna stal pred bránou na teč a vôbec to nevyzeralo zle.

53:16

Vylúčenie v tíme Česko:
Chlapík – 2 min., hákovanie.

52:32

Česko dalo gól! Lenc posúval puk na Černocha, ten na ONDŘEJA BERÁNKA, ktorý najprv nedostal puk za Tomeka, ale svojou aktivitou a následnými dorážkami sa mu to podarilo.
Asistencie: Černoch, Lenc.

51:54

Hostia v plnom počte.

51:34

Kundrátek strieľal z prvej, Smejkal ešte dorážal, ale neúspešne.

50:36

Čechom nevyšiel vstup do pásma a boli v postavení mimo hry.

50:30

Hrivík prepasíroval puk do stredného pásma.

49:54

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Ivan – 2 min., podrazenie.

49:19

Naši hokejisti nezachytili puk na modrej čiare a museli sa poň vracať až ku Tomekovi.

48:06

Hrubec pokryl puk pred dobiezajúcim slovenským hráčom.

47:19

Tomášek neuspel zoči-voči Tomekovi!

46:25

Nedorozumenie Slovákov takmer využil Beránek, ale Tomek si v tretej tretine pripísal prvý vážnejší zákrok.

45:08

Naši hokejisti majú teraz viac z hry ako českí. Dve dorážky pred Hrubcom, ale gól to neprinieslo.

44:13

Hrubec vyrazil pravým betónom puk po strele Holešinského.

43:24

Jánošíkova strela na teč pre Hrivíka, ale domácu bránu neohrozil.

41:51

Tamášiho nebezpečný bekhend.

40:28

Slovensko dalo gól! Pánik zachytil puk pri modrej čiare, ten sa dostal pred bránu na osamoteného PETRA CEHLÁRIKA a z bezprostrednej blízkosti vymazal čisté konto brankára Hrubca.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Slovenskí hokejisti sú síce strelecky aktívnejší, ale Česi sú efektívnejší. Strelili gól aj v druhej tretine a vedú 3:0. Brankár Hrubec drží čistý štít. Tretia tretina sa začne približne o 18:54.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:41

Ani Tamáši a ani Holenšinský nedokázali znížiť. Hrubec puk skúsene vyrazil.

39:00

Jedna minúta do konca druhej tretiny.

38:09

Strela Tomáška bola nepresná.

36:10

Sukeľa dvakrát vychytal Hrubec! Druhá šanca nášho útočníka bola veľmi sľubná a mala sa skončiť gólom, ale domáci brankár reflexívne zakročil.

34:55

České zakázané uvoľnenie.

34:45

Hrubec bez problémov videl Jánošíkovu strelu a chytil puk do lapačky. Nasleduje reklamná prestávka.

33:49

Hra s vysokou hokejkou, čo sa aj odpískalo.

33:08

Černoch poslal puk na bránu, kde si nakorčuľoval Beránek. Puk na Tomeka tečoval jeden zo slovenských hráčov a brankár Slovenska si túto situáciu postrážil.

32:16

Hrivíkov dobrý prechod do útočného pásma. Na druhej strane mal Pánika, ktorý už strieľal trochu z uhla, ale gólman domácich musel zasiahnuť.

30:40

Ďalší nebezpečný protiútok Čechov! Ščotka si spracoval puk korčuľou a podarilo sa mu vystrelil na bránu. Tomek podržal mužstvo.

30:14

30:07

Niekoľko striel našich hokejistov, ale niektoré boli nepresné a s ostatnými si Hrubec poradil.

29:26

Česi opäť vyhodili puk až za Tomeka.

28:54

Holešinského nepríjemná strela. Hrubec vyrazil a domáci hráči vyhodili puk.

28:14

Něměček – 2 min., nedovolené bránenie.

25:32

Česko dalo gól! Domáci v podstate z ničoho nič dávajú ďalší gól! Česi získali puk v strednom pásme, Sobotka prihrával do druhej vlny DAVIDOVI NĚMĚČKOVI, ktorý strelou švihom prekonal Tomeka.
Asistencie: Sobotka, Zohorna.

23:13

Tomekov dobrý zákrok! Domáci zachytili puk v pásme, ktorý bol nahodený na bránu. Puk skončil vo vzduchu, ktorý si spracovával Beránek, ale domáci hráč aj keď dokázal puk trafiť do brány, tak rozhodca rozpažil, pretože bol v bránkovisku.

22:37

Aj Česi sa ozvali. Zohorna strieľal z prvej v blízkosti Tomeka, ktorý ho ale vychytal.

20:45

Slováci začali úvod druhej tretiny dobre. Dostali sa do pásma, kde držali puk na svojich hokejkách. Hrubec si pri zákroku posunul bránu.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Napriek tomu, že Česi majú menej striel na bránu ako naša reprezentácia, vedú 2:0. Skóre v druhej minúte otvoril Flek a o desať minút neskôr zvyšoval Kempný. Druhá tretina sa začne približne o 18:00.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:06

19:00

Jedna minúta do konca prvej tretiny.

18:21

Tomek vytiahol lapačku na strelu Kundrátka od modrej čiary.

18:12

Slovensko so štyrmi hráčmi.

17:46

Domáci kombinujú na malom priestore a Slováci sa zatiaľ dobre bránia. Po strele skončil puk na ochrannej sieti.

17:07

Lunter – 2 min., podrazenie.

16:22

Horák spred brány pálil z prvej, ale Tomek vyráža!

16:12

Holešinský – 2 min., podrazenie.

14:48

Icing na domácej strane. Vhadzovanie pred Hrubcom.

14:13

Trenčianski parťáci Petráš s Čachom pred bránou Hrubca. Druhý menovaný tečoval Petrášovu strelu, ale brankár domácich s istotou chytá.

11:57

Česko dalo gól! Čechom sa vytvorila jedna z mála príležitostí, čo aj využili! Horák prihrával cez stredné pásmo na MICHALA KEMPNÉHO, ktorý mal na ľavej strane veľa priestoru. Napriahol a prestrelil Tomeka.
Asistencia: Horák.

11:20

Hrubec s ďalším zákrokom. Tentoraz vyrazil ramenom.

10:09

Slováci sa sami vyhnali z útočného pásma. Škoda, pretože sa našim hokejistom črtala šanca na strelenie gólu.

08:34

Gernát mal pred sebou otvorený priestor, čo okamžite využil a vystrelil na bránu. Hrubec puk vyrazil.

08:07

Zakázané uvoľnenie Česka.

07:13

Po Hrivíkovej strele trafil puk masku Hrubca, ktorý to hneď avizoval rozhodcom.

06:55

Tomek pomáhal spoluhráčom, keď poslal puk po zadnom mantineli.

06:36

Pánik bol v bránkovisku a rozhodca odpískal.

05:32

Lantošimu nevyšiel rýchly protiútok, Hrubec zasahoval pravým betónom. Následne sa naši držali v pásme a strieľal Lunter z ľavého kruhu, Hrubec prerušil hru.

04:44

Kempný zostrelil Tomáška, ktorý sa ťažko stavia na nohy, ale dokázal odkorčuľovať na striedačku.

03:59

Jánošíkovi nevyšla strieľaná prihrávka, keď nastrelil len českého hráča pred sebou.

02:59

Na prvý gól sme dlho nemuseli čakať a naši hokejisti sa snažia o vyrovnanie.

01:11

Česko dalo gól! Kempný nahodil puk od modrej čiary a veľmi dobre ho tečoval JAKUB FLEK, ktorý pomýlil Tomeka v bráne.
Asistencie: Kempný, Kundrátek.

00:01

Úvodné zostavy:

Česko: Hrubec (Pavlát) – Ščotka, Zámorský – Kempný, Kundrátek – Něměček, Kučeřík – Moravčík, Pýcha; – Smejkal ©, Špaček (A), Chlapík – Flek (A), Horák, Tomášek – Hrabík, Sobotka, Zohorna – Lenc, Černoch, Beránek – Horký
Tréner: Kari Jalonen

Slovensko: Tomek (Hlavaj) – Gernát (A), Ivan – Beňo, Golian – Gachulinec, Jánošík – Gajdoš; – Cehlárik (A), Hrivík ©, Pánik – Kudrna, Sukeľ, Holešinský – Takáč, Tamáši, Lantoši – Lunter, Čacho, Petráš – Faško-Rudáš
Tréner: Craig Ramsay

Rozhodca: Šír, Cabák – Hlavatý, Rožánek.

Všetkých hokejových priaznivcov vítam pri tomto online prenose!

Slovenská hokejová reprezentácia sa v rámci prípravy na majstrovstvá sveta stretne 20.4. a 21.4. s tradičným súperom a to s Českom.
Česi absolvovali v apríli dva zápasy. Nemecko v dvoch zápasoch porazili 6:2 a 5:1. Čaká ich ešte dvojzápas so Slovenskom a Rakúskom a následne sa v Českých hokejových hrách stretnú s Fínskom, Švédskom a Švajčiarskom.
Aprílové prípravné duely začali Slováci dvomi výhrami nad Švajčiarskom 2:0 a 3:2 po predĺžení. Po dvoch zápasoch s Českou republikou si naša reprezentácia zmeria ešte sily dvakrát s Nemeckom a takisto s Rakúskom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:10.