Generali play off Tipsport extraligy (CZ) - Finále

HC Oceláři Třinec
Naposledy zmenené pred rokom

Dnešní utkání sledovalo 6890 diváků.

Z mé strany je to dnes již vše. Komentátorské žezlo předávám na středeční duel kolegyni Kláře Petráskové, užívejte zbytku úterního dne! Někdy příště se budu těšit znovu na počtenou!

Stíhací jízdu do konce Hradečtí nedotáhli, přesto jim vyprodaný stadion nemá důvod za výkon nepoděkovat. Ve třetí třetině odehráli více než důstojnou partii a na gól Daniela Voženílka z času 40:50 odpověděli nejlépe, jak mohli. Kevin Klíma a Radek Smoleňák během necelých tří minut zařídili srovnání a drama pokračovalo.

Oceláře však do sedla nakoplo úspěšné přečíslení 2 na 1, které zakončil na konci 49. minuty Daniel Voženílek. Hradec pak sice tlačil, dokonce dosáhl i gólu, jenže ten nebyl pro postavení Jergla v brankovišti uznán. Výhru pak pečetil do prázdné Vladimír Dravecký a Slezané berou první bod v sérii.

Střely na branku: 30 – 23 (9 – 5)

Konec zápasu.

59:22

Třinec právě vstřelil branku!
Blain se ještě pokoušel zachránit prudké nahození na modré, jenže trefil jenom obránce před sebou, kterým byl Andrej Nestrašil. Ten posunul před sebe na VLADIMÍRA DRAVECKÉHO do středního pásma, jenž pohodlně dovezl do prázdné. V Hradci je hotovo – 2:4! Asistence: Andrej Nestrašil.

59:11

Vhazování před Kacetlem, těsně předtím ale berou domácí oddechový čas!

58:56

Klíma šel do tří hráčů, byl zastaven a přišlo vysoké vyhození, které směřovalo do branky, ale nakonec se zarazilo o tyčku! Hradec stále žije.

58:23

Klíma posunul na Blaina, který jenom nahodil za branku. Odtud přišlo Jeřábkovo vyhození tak šikovné, že z toho icing není.

57:59

Filip Pavlík sebral vyhozený puk a opět otáčí hru. Machovský pálí na střídačku, Lvi jdou do rizika!

57:36

Zakázané uvolnění Hradce bylo hodně hraniční a přichází nakonec oprava verdiktu. Vhazovat se bude ve středním pásmu a domácí se cítí poškozeni. Následuje komerční přestávka.

57:09

McCormack nahazoval do ohně, tam ale byli fakticky jenom Třinečtí, kteří vyhodili k Machovskému. Čas teď pro Hradec enormně letí.

56:29

Gaspar se pokoušel propracovat do pásma, přes rovnou čtyři hráče Ocelářů to ale měl těžké. V držení kotouče ale Východočeši pokračují.

55:39

Eberle prostrčil puk zpět na modrou, tam ale nebyl nikdo ze spoluhráčů. Proto se hraje znovu ve středním pásmu.

55:20

Protože speaker domácího klubu radost dříve neodpálil, jak je ve zvyku, rozhodčí rozpažili a Oceláři stále drží těsné vedení!

55:20

Situace je dle videotrenérů MHK taková, že by ten gól uznán být mohl. Ale jistí si tím stoprocentně nejsou.

55:20

Hradec právě vstřelil branku!
Tenhle tlak Třinečtí už neustáli a necelých pět minut před koncem je srovnáno! Za nahozením do brankoviště se tlačil Jergl, nešťastně přitom ale trefil Kacetla do prostoru mezi nohama. Třinecký gólman přestal hrát a svalil se na led, hra ale pokračovala a Kacetl musel být ve střehu. Skoro to celé vychytal, ale JORDANN PERRET dostal nadvakrát puk za jeho záda!

Situace byla taková, že si lavička Ocelářů na absolutní hraně povoleného časového limitu vzala coach challenge na nedovolené bránění brankáři, právě kvůli postavení Jergla v brankovišti.

54:02

Klíma dostal puk na Gaspara, jenž ale narazil do hradby na modré. Hradec drží puk a hledá cestu, jak se dostat do útočného pásma.

52:56

Voženílek ještě při dlouhém střídání vyhodil puk k Machovskému, kotouč pak šel rychle k Zacharovi, který byl u prken seslán na led. Stále se ale hraje 5 na 5, tohle byl čistý zákrok.

52:09

Rosandič se zavěsil za Marcinka a poměrně dost mu znemožnil zakončit. Na to konto pak otáčeli domácí hru, Jergl na levém křídle ale upadl.

51:39

Přerušení hry v útočném pásmu Mountfieldu spouští komerční přestávku.

50:52

Kalina sklepl rukou puk přímo pro Romana, který ho ale záhy odevzdal Blainovi. Ten přes Klímu dostal puk na Wereka, silový forvard ale nic moc nevymyslel.

49:58

Radovan Pavlík byl zdvojen a zbaven kotouče, přičemž poté dostal nabito na modrou Adámek. Tvrdým pokusem ale Machovského neprostřelil a nedočkal se ani Voženílek, který to zkoušel z úhlu.

48:43

Ocelářům ale ohromně pomohlo zaváhání Klímy na obranné modré! Ten jakožto poslední hráč ztratil puk proti Daňovi a bylo to 2 na 1. Slovenský útočník zpomaloval, zatímco mu skvěle do prostoru najel DANIEL VOŽENÍLEK. V ideální moment mu puk pustil a Voženílek to měl už fakticky do prázdné – 2:3! Asistence: Marko Daňo.

48:03

Hosté jsou zcela vyhozeni z tempa. Hradec to hraje do plných a točí formace jednu za druhou.

47:19

Radovan Pavlík zůstal sám viset mezi kruhy, jenže to měl na bekhend. I tak dokázal zamířit k tyči, Kacetl sice nemusel zasahovat, pořádně se však protáhnul!

46:36

Jergl přehrál Kurovského, poté mu ale dobruslili další soupeři, načež Jergl byl odzbrojen. Nestrašil poté poslal dlouhý puk na Hrňu, ale to bylo bez šance.

46:04

Třinec vyhodil na zakázané uvolnění a musí tak zůstat na ledě v neměnné pětici.

45:55

Lvi jsou jednoznačně na koni a o sobě dal vědět Michael Gaspar. Ten se dostal do zakončení na levé straně a Kacetlovi puk vyskočil, přesto si jej dokázal třinecký brankář zpracovat.

43:52

Na konci 44. minuty je srovnáno a hradecký kapitán ještě nepatří do starého železa, kam ho mnozí posílají! Výbornou práci předvedl Marcel, který nakopl motory a rázem byl v útočném pásmu, kde připravil pozici pro Radka Pilaře. Pilař nečekal a hned tlačil puk na branku. Navíc do místa, kde se pohyboval RADEK SMOLEŇÁK a parádní tečí překonal Kacetla – 2:2! Asistence: Radek Pilař.

42:46

Hra se tak posunula znovu do jiné roviny. Hradec si vybojoval vhazování v útočném pásmu a Jergl se opřel do odraženého kotouče na modré, trefil ale prostor nad břevnem.

41:12

Jenže jenom 22 sekund poté jsou Hradečtí zase zpátky ve hře! KEVIN KLÍMA provedl puk středním pásmem a dostal se až nad kruhy. Tady poslal puk před sebe na Olivera Okuliara, který podržel hru za brankou a nalil Klímovi zpátky na kruh. Rychlonohý forvard prostřelil Kacetla mezi betony – 1:2! Asistence: Oliver Okuliar.

40:50

Padesát sekund po startu třetí třetiny odskakují Oceláři na dvě branky! Všechno to začalo u nepřesné rozehrávky Hradce směrem dopředu a kotouč zachytil na modré Daňo. Ten využil toho, že byla rozhozená domácí obrana a posunul na DANIELA VOŽENÍLKA, který byl sám před Machovským a nezaváhal – 0:2! Asistence: Marko Daňo.

40:40

I další snaha vyšla Hradci naprázdno, navíc se Lvi dopustili zakázaného uvolnění.

40:06

Miškář nabral na levém křídle rychlost a nahazoval před branku. Tam však byli jenom třinečtí hokejisté, kteří jenom posunuli do středního pásma.

40:01

Začala třetí třetina.

Ve druhé třetině se už skóre hnulo, blíže ale tomu byli domácí. Hned po půl minutě totiž z trestné letěl Okuliar do brejkové situace, samostatný únik však neproměnil. Obecně měli Lvi velmi nadějnou první pětiminutovku, Kacetl stále držel stav 0:0. Změna přišla až v čase 29:11, kdy Daniel Kurovský z úniku prostřelil Machovského mezi betony a od té doby ztrácí Hradec jednu branku. Třetí třetina začne za 16 minut.

Střely na branku: 20 – 18 (10 – 11)

40:00

Druhá třetina skončila.

39:58

V posledních sekundách ještě pálil Blain, Dravecký ale jeho pokus zblokoval a nikdo nevěděl, kde puk je. Nakonec skončil v Draveckého brusli.

39:55

Blain zachraňoval vyhození od Draveckého tak, že puk rukou srazil na trestnou lavici. Pět sekund před koncem třetiny tak přichází další vhazování před Kacetlem.

39:49

Přísné nahození od Filipa Pavlíka a 11 sekund před sirénou se bude vhazovat v útočném pásmu Mountfieldu.

39:33

Čukste vyhazoval puk z pásma a pravděpodobně by to nebylo nijak zásadní, Zachar ale upadl a přisunul jej nešťastně do jízdy pro Marcinka. Ale ten už byl v ofsajdu, tudíž je všechno vzrušení zbytečné.

39:26

Rosandič dostal v ideální moment puk a z hranice pravého kruhu se rozhodl střílet na bližší tyč. Kacetlovi by puk možná i propadl, rozhodčí ale přerušili v duchu hry. Smoleňák posléze ještě hodil Voženílka do gólmana, vyjma rychlé kravaty od Doudery se ale nic nestalo.

38:43

Daňo nahrál zpět na modrou, kde pálil Adámek, jenže jenom do bloku. Prostřelit bránící Hradecké se nepovedlo ani Douderovi.

37:50

Gaspar chytnul puk až u třinecké střídačky, mezitím tak stihli Oceláři vystřídat. Pro tohle střídání čerstvější hosté pak táhli dopředu a Doudera nebezpečně střílel s tím, že se na teč chystal Voženílek. Machovský byl ale na vše připraven.

36:56

Klíma na ofsajdové hraně přebral puk, se střelou ale váhal až moc dlouho a Marcinko jej puku pohotově zbavil. Rychlý brejk Slezanům nevyšel, ti tak teď staví vozovou hradbu na modré.

36:46

Chmielewski po vyhraném buly vytáhl hru po levém křídle a pustil na kruzích pod sebe pro Marcinka, který mu valil z druhé vlny. Pokus na střed kasy ale Machovský bezpečně lapil.

36:37

Další nadějné zakončení Hradce, další zákrok Kacetla. Ten je opravdu stvořen pro play-off.

35:38

McCormack hodil z nouze puk na branku a Smoleňák do něj sáhl mezi kruhy. Teč způsobila rovnou dvojí odraz kotouče od ledu, ale nezměnila směr.

35:25

Filip Pavlík viděl rozjetého Jergla na modré, proto mu poslal hodně prudkou přihrávku. Tu si Jergl nezpracoval, Kacetl ale přerušil, i když nemusel. Oceláři proto nemohou střídat.

35:02

Několikátá střela Perreta v tomto duelu, ale skončila opět na Kacetlovi, Na programu je druhá komerční přestávka ve třetině.

34:46

Klíma se natlačil před beka a nahrával na kruhy, kde sjížděl z druhé vlny Okuliar. Slovenský forvard byl ale v tísni a nedostal se s hokejkou ani blíže puku.

34:06

Voženílek nalil Smithovi na modrou a přišla střela do hráčů před brankou. Machovský i tak dobře viděl, pokus Smitha však letěl jenom do buzáru.

33:21

Snaha Lvů si vypracovat něco vepředu ztroskotala na nahození, které skončilo icingem. Jejich tempo mírně upadlo, Oceláři se zatím pevně drží svého hokeje.

32:46

Filip Pavlík byl zavřen na prknech a Aron Chmielewski se už připravoval na dorážku. Ta nepřišla, naopak se hra točila na druhou stranu.

31:42

Blain ustál těžkou situaci jakožto poslední hráč a vymotal se s pukem až do pásma. Ale tam chyběla podpora, Oceláři takticky prohodili jenom k Machovskému.

31:04

Klíma si klepl o puk na levém křídle a vypálil tak, že Kacetl jeho puk zvednul maskou na hranu ochranné sítě. Tu kotouč jenom líznul a skončil na tribuně. Na hlavu naštěstí nikomu nepadl, ale fanoušek má cenný suvenýr.

30:38

Prudké nahození nechtěl Kacetl rozehrávat, proto jej raději zavřel do lapačky. Okuliar posléze ukázal nějaký důraz, ale Nestrašil jej odtlačil.

29:52

Eberle nepřešel přes Smithe, který poté obloučkem vyhodil. Vypadalo to na icing, puk se ale prakticky zastavil a Miškář musí rozehrávat z vlastního pásma.

29:11

Oceláři se ujímají extrémně důležitého vedení! Z jejich vlastního obranného pásma přišla průniková přihrávka mezi dva obránce, zatímco do akce najížděl DANIEL KUROVSKÝ. Tomu se trochu překvapivě povedlo přebruslit oba soupeře a Machovskému poslat kotouč z úniku mezi betony – 0:1! Asistence: Miloš Roman, Marian Adámek.

27:49

Útočným výpadem se prezentoval Marek Zachar a dokonce i střílel, ale hodně nepřesně. Jenže i díky jeho povedené akci Hradec první oslabení ubrání.

27:34

Nakonec to Oceláři prokombinovali na Daňa, který z úhlu cpal puk pod Machovského beton. Místo betonu ale domácí gólman nastavil lapačku a přerušil.

27:20

Třinec hraje přesilovku fakticky ze stoje. Kombinace je sice přesná, ale bez jakéhokoliv pohybu.

26:40

Radovan Pavlík postupně na levém křídle ztrácel rychlost, až zpomalil úplně. I tak ale vyhodil puk za Kacetla a oslabení se zatím Hradci daří.

26:07

První buly v oslabení ale Lvi vyhráli a ihned expedovali kotouč ke Kacetlovi.

26:01

Antonín Jeřábek si toho nevšiml, v poli postavený Jiří Ondráček ale ano, a tak čeká Třinec první početní výhoda. Za podrážení jde ven Jan Eberle (MHK). To až ale po komerční přestávce, ve které se domácí kotel prezentuje dalším choreem.

25:38

Zachar odražený puk zametl za sebe přímo ke Kacetlově území. Ten puk podržel a vypadalo to na vhazování, jenže Zachar už hrál v ofsajdové pozici. Proto ofsajd a vhazování ve středním pásmu.

24:56

Parádní vstup Hradce do třetiny pokračuje! Perret s Blainem dostali dvě velké příležitosti z čistých pozic, ani v jednom případě však Kacetla nepřekonali!

24:25

Filip Pavlík probruslil po pravém křídle až za kruh a jenom předal kotouč na Okuliara, který byl sám před Kacetlem. Ani ve druhém případě však třineckého kouzelníka neprostřelil!

23:45

McCormack držel puk na své pozici, až v poslední možnou chvíli jej poslal na branku. Čukste kotouč zablokoval, přesto se na dorážku tlačil Smoleňák. Ale bez úspěchu.

23:06

Velmi slušná pasáž od domácích, přičemž nejvážnější pokus měl na starosti Eberle. Jeho střelu tlačenou na bližší tyč vzal Kacetl vyrážečkou.

22:07

Werek ve středním pásmu rozhodil puk a hrací předmět se mu vrátil na kruzích. Dostal se navíc do příhodné pozice na zakončení, ale trefil jenom hokejku bránícího beka.

21:43

Posléze se nepovedlo domácím vyhodit a Nestrašil posílal puk na hranici pásma pro Adámka, který již dříve signalizoval nápřah. Machovský ale jeho kotouč měl.

20:25

Závěr přesilovky ale Třinec takticky nezvládl a vyhození letělo přímo do prostoru, kde Okuliar naskakoval z trestné. Proto jel rázem sám na branku a zkoušel kličku na forhend, Kacetl ale fantasticky Oceláře podržel!

20:06

Ve druhé třetině ještě dohrávají hosté přesilovku po Okuliarově vyloučení. Na modré za to vzal Jeřábek, Machovský jeho pokus vykopl betonem.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina nabídla přesně takový hokej, jaký se i čekal. Poněkud opatrný, zároveň ale urputně vedený. Oba celky se střídaly celkem často v diktování tempa hry a práci měli i oba brankáři, ale ne v takové míře, aby museli vytáhnout zázračné zákroky. Lvi mohli jít do vedení během čtyřminutové přesilovky po vyloučení Marinčina za vysokou hůl, ale nestalo se tak. Za 16 minut jsme zpět!

Střely na branku: 10 – 7

20:00

První třetina skončila.

19:58

Proti tomu byl však rezolutně Machovský, který ostrý pokus od Nestrašila udržel ve výstroji. Proto je to po první dvacce 0:0.

19:22

Třinec v plném počtu a hned zaútočil. Růžička nahrával na středový kruh Nestrašilovi, tomu ale sebral puk Pilař. Hradec se soustředí na to, aby neinkasoval.

18:45

Voženílek vytáhl hru po individuální akci až do útoku. Střela z modré ale nebyla pro Machovského nijak náročná.

18:25

A přesilovka nakonec končí pro Lvy celkem neslavně. Oliver Okuliar (MHK) dostává jako dar ze souboje u Kacetlovy kasy dvě minuty za držení. Útočný faul a 56 sekund se bude hrát čtyři na čtyři.

18:06

Ani tohle nevyšlo. Pokus natlačit kotouč do brankoviště Třinečtí podchytili a vypálili puk až k Machovskému.

17:32

Druhá půlka početní výhody a kombinace pokračuje. Blain mohl střílet, hru ale stáhl na levou stranu.

17:12

Stále se hraje před Kacetlem. Po sérii přihrávek dále od brankoviště přišla výzva pro McCormacka, který nepohrdl. Skrytý pokus na lapačku ale třinecký fantom lapil a přerušil hru.

16:25

Perret vedl brejk v přečíslení a rozhodl se nahrávat pod sebe na McCormacka, jehož zakončení ale bylo sraženo! Hradec je ale ve velkém tlaku.

16:03

První momenty přesilové hry se ale Hradci tolik nepovedly. Třinec dvakrát za sebou vyhodil.

15:21

Porada nebyla nikterak dlouhá a video ukázalo, že Martin Marinčin (TRI) skutečně trefil svou holí Marka Zachara do obličeje. A protože na ledě zůstala i krvavá stopa, první přesilovka v zápase bude dokonce čtyřminutová a zahrají si ji domácí.

15:21

Rozhodčí tak debatují o potenciálním trestu a ve hře jsou 2+2 minuty pro Marinčina. O pomoc žádají hlavní sudí přítele na tabletu.

15:21

Kalina pálil od modré a trefil Jeřábka, který se nemotorně otočil. Marinčin těsně poté trefil hokejkou do obličeje Zachara, který zůstal ležet na ledě a vznikla krvavá stopa.

14:16

Doudera podržel puk za Kacetlem a přes dvě přihrávky zrychlili Třinečtí hru. Kdyby to takhle šlo s výstavbou D35, rozhodně by se asi nikdo nezlobil…

13:50

Filip Pavlík ještě mohl udržet pásmo, jenže poslal puk jenom do beka před sebou. Následná snaha celou akci ještě zachránit skončila jenom zakázaným uvolněním, Pavlík posílal puk skoro od vlastní střídačky.

13:20

Lalancette si vybruslil nad levý kruh, počkal s koncovkou a pak to vzal na sebe. Využil toho, že se mu do brankoviště tlačil Jergl. Puk ale trefil jenom plexisklo za Kacetlovou kasou.

13:00

Dvakrát změněná dráha letu kotouče, Machovský na to musel reagovat podržením puku. Vhazovat se bude po jeho levici.

12:32

Zachar rozehrával přes dva třinecké napadající, což mohlo být fatální. Jenže není, a tak z toho byl další pokus mezi tři tyče. Kacetl puk přikryl a následuje komerční přestávka.

12:02

Hradec zkusil kontrovat brejkovou situací, kterou vedl Radovan Pavlík. Zakončením na bližší tyč Kacetla nepřekvapil, stejně tak jako Filip Pavlík nahozením z modré.

11:16

Dobré střídání Hradce zůstalo v útočném pásmu bez většího vlivu na utkání, teď jsou zase na tahu hosté. Ti často sehrávají na modrou, odkud přichází nahození do ohně.

09:59

Adámek si počkal na ideální moment a střílel. Machovský vykopl před sebe, kde byl připraven Daňo. Na dorážku neměl ale ideální postavení, přesto to bylo poměrně nebezpečné.

09:31

Voženílek dohrál Jergla a sebral mu možnost vedení puku. I díky tomu se mohli hosté usadit vepředu.

08:33

Vrána si obhodil Rosandiče za brankou, jenže hned poté jej zatlačil do prken Perret. Nahození před Machovského zvládla hradecká obrana pokrýt.

07:46

McCormack ostře poslal puk na kasu a odraz dal šanci na dorážku Smoleňákovi. Hostující brankář měl ale betony připravené, ve spolupráci s beky pak Slezané zaútočili.

06:59

Rosandič jenom přirazil puk na Filipa Pavlíka, který napřáhl až odkamsi z Blešna a pálil. Jenže vytloukl jenom bloky, Třinec posouvá puk do neutrální zóny.

06:50

Perret nabral rychlost okolo ocelářské kasy a vracel pod sebe na Jergla, kterému ale na střelu chyběl krok. Dobrou pasáž zakončil tvrdým pokusem Rosandič, Kacetl ale sebral do lapačky.

Následuje komerční přestávka a v ní se domácí kotel vytáhl výzvou, aby fanoušci zatleskali hradeckým hokejistům vestoje. A téměř kompletní osazenstvo tuhle výzvu přijalo.

06:13

Miškář předal po prknech na Eberleho, který hledal spoluhráče před brankou, tam však byli připraveni jenom hostuíjcí.

05:36

Kalina drží puk za brankou a snaží se uklidnit pasáž, ve které měli Slezané navrch. Nebude to rozhodně snadná série ani pro jeden celek.

04:46

Marcel se dostal snad poprvé do hry a hned dal o sobě vědět. Do mantinelu skoro zazdil Svačinu, který odjíždí okamžitě střídat, tohle byl velmi tvrdý hit.

04:03

A dobrá pasáž Ocelářů pokračovala nadále! Do hry se vložila druhá útočná formace a sražené nahození zprava domácí gólman ani jednou neměl. Po sérii odrazů a nepřehledných situací nakonec Lvi vyhodili na icing!

03:39

Třinec byl nebezpečný z nenápadné akce, kdy přišla přihrávka na kruh pro Daňa, jenž pálil z první. Machovský reagoval včas, přesto ale měl velmi těžký zákrok!

03:15

Mezi tři tyče se povedlo vměstnat svůj pokus Eberlemu, Kacetl ale pevně podržel puk v lapačce. Silový forvard se ještě tlačil do branky, což se nelíbílo Voženílkovi, který nasadil Eberlemu hrazdu.

02:52

Miškář udržel na zádech Marcinka, který se snažil tečovat střelu od modré. Dohalický rodák pak ještě z posledních zbytků sil vyškrábl přejezd před Kacetla, do zakončení se nedostal.

02:31

Lvi nikam nespěchali, raději po buly stáhli hru k vlastní brance a vyčkávali. Rozehrávka se jim však nepovedla, na modré získal puk Chmielewski a na ofsajdové hraně uvolnil Marcinka. Střelu slovenského útočníka Machovský sebral do lapačky.

02:09

Vyhrané buly ve středním pásmu otevřelo prostor pro Filipa Pavlíka mezi kruhy. Všichni očekávali ostrou střelu, ta také přišla a Kacetl musel jít do akce vyrážečkou.

01:46

Okuliarovo nahození z téměř nulového úhlu si přikopnul nešikovně Doudera do brankoviště a Kacetl musel reagovat v poslední chvíli. Na dlouhou hůl puk poslal mezi kruhy a Oceláři vyhodili pak na icing.

01:07

Oslavenec Jergl se dostal poprvé do hry. Lehkým píchnutím do puku ztížil Ocelářům přechod dopředu. Před Machovským ale Slezané dlouho nevydrželi.

00:36

Blain ve středním pásmu zastavil s pukem Nestrašila a domácí vletěli do útoku po levém křídle. Na sebe to vzal Perret, nechtěl jít do kombinace, proto pálil křížem na zadní tyč. Kacetl však sebral puk do lapačky.

00:02

Dnes má 29 let útočník Aleš Jergl a určitě by si přál, aby se dnes zapsal do statistik. Zatím ale začíná na střídačce, v akci je první útočná letka Hradce.

00:01

Utkání právě začalo.

-1

A jen co se podařilo vyřešit problém po položeném koberci, následuje problém u Machovského branky. Že bychom tu i tak přes šest hodin znovu seděli?

-1

Ještě chvíli se hrát nebude. Před začátkem duelu rozbalený koberec u boxu trestoměřičů udělal menší paseku na ledě a je potřeba nepořádek trochu uklidit. Proto už jsou v akci ledaři.

-1

A ještě jedna milá povinnost, slavnostní buly vhodí primátorka Města Hradec Králové paní Pavlína Springerová, hejtman Královéhradeckého kraje pan Martin Červíček a prezident klubu Mountfield HK pan Miroslav Schön.

-2

Ještě před začátkem finálové série dojde k předání speciálního dresu Janu Eberlemu. Sobotním duelem ve Vítkovicích totiž zapsal celkem 700 startů v extralize.

-23

Sestava Hradce se od sedmého duelu až tolik neliší, ve složení Třince je ale jedna citelná ztráta. Za faul na Lukáše Sedláka dostal Libor Hudáček rovnou tři utkání, a to na základě dodatečného podnětu pardubického klubu.

-25

Ještě jednou vám přeji krásné úterní odpoledne z ČPP Arény! Naposledy jsme tu seděli téměř šest a půl hodiny, což by dnes nemělo téměř najisto nastat. Systém je totiž neměnný, tedy v tom duchu, že pokud se během prvních čtyř duelů nedosáhne za 80 minut hry rozhodného výsledku, jde se do nájezdů.

-90

Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – Gaspar, McCormack, Kalina, Blain (A), Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Zachar, Miškář, Eberle – Perret, Lalancette, Jergl – Okuliar, Kev. Klíma, Werek – R. Pavlík, Pilař, Smoleňák ©.
Trenér: Tomáš Martinec

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Čukste, Doudera, Mar. Adámek, Kaňák – Chmielewski, Marcinko, M. Růžička (A) – Dravecký (A), M. Roman, Kurovský – Nestrašil, Voženílek, Daňo – Svačina, Vrána ©, Hrňa.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Hynek, Šimánek.

MOUNTFIELD HK
základní část: 4. místo, 88 bodů, skóre 141:124, bilance 23–7–5–17
čtvrtfinále: Hradec Králové vs. Liberec 4:1
semifinále: Vítkovice vs. Hradec Králové 3:4

Přestože to ještě na podzim moc nevypadalo, povedený závěr základní části vyšvihl Hradec do první čtyřky a místo očekávaných bojů v předkole přišlo rovnou čtvrtfinále. V něm čekal Lvy tradiční soupeř z Liberce a očekávala se velmi těžká série, což se i ukázalo. Dvě výhry ze severu Čech přinesly Hradci vedení 3:1 a v domácím duelu měl nalito na ukončení. V emotivním zápase, okořeněném o výrazně nepřesné verdikty rozhodčích, vyhrál 6:4 a v semifinále se mohl těšit na Vítkovice.

I tady se očekávala velmi urputná série, stav tomu ale zpočátku příliš neodpovídal. Hradec totiž vyhrál první dvě utkání v Ostravě, přičemž nejvíce kontroverze budil hned druhý duel, kde ale rozhodčí v klíčových momentech nepochybili. I tak se ale nevyhnuli urážkám od majitele Vítkovic, Aleše Pavlíka. Tak či tak, série pokračovala a Východočeši byli blízko postupu za stavu 3:0, Ostravští ale fantasticky dotáhli a rekordním šestým utkáním poslali sérii zpátky na rozhraní Moravy a Slezska.

Sedmý strhující duel ale zvrátili na svoji stranu hráči Mountfieldu, gólem Okuliara v prodloužení vyhráli 2:1 a poprvé v historii čelí extraligovému finále.

HC OCELÁŘI TŘINEC
základní část: 6. místo, 80 bodů, skóre 149:121, bilance 21–5–7–19
předkolo: Třinec vs. Litvínov 3:0
čtvrtfinále: Třinec vs. Sparta 4:2
semifinále: Pardubice vs. Třinec 3:4

V základní části to dlouho nevypadalo, že by se Třinec měl dostat do bojů o absolutní špičku. Ze šestého místa po základní části musel do předkola, kde za tři zápasy vyřídil Litvínov a poté se ocelářská mašina rozjela. Ve čtvrtfinále stála proti pražské Spartě a očekávala se velmi tuhá a emotivní série. Všechno se to také potvrdilo, Oceláři byli silní zejména doma, kde vyhráli třikrát a po šestém duelu, kdy Pražany přejeli 5:1, šli do semifinále na Pardubice.

Ty byly velkým favoritem, vždyť vyhrály základní část. Jenže chyba lávky, třinecký styl hokeje na Dynamo platil. Přestože Pardubice v šestém utkání utekly z lopaty, rozhodující sedmý duel nezvládly a Oceláři zamířili do finále. Připíšou si čtvrtý titul v řadě?

Krásný úterní podvečer z východočeské metropole! V druhé půlce dubna se již nacházíme ve fázi, kdy už není kam couvnout! Je tu totiž extraligové finále, v němž jsou hokejisté Mountfield HK vůbec poprvé ve své historii!

Naopak hráči HC Oceláři Třinec, ti už mají v bojích o Masarykův pohár nezměrné zkušenosti. Extraligu vyhráli třikrát po sobě a věří, že na titul dosáhnou i ve čtvrté sezoně za sebou. Na druhé straně je to však Hradec, který doslova chce víc a přeje si premiérový zisk titulu.

Finálová série vypukne v ČPP Aréně v úterních 17:00, příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.