2 : 3
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Slovensko
Naposledy zmenené pred rokom

Švajčiarov sme po včerajšku zdolali aj dnes, tentokrát 3:2 po predĺžení. V predĺžení rozhodol Petráš.

60:53

Slovensko dalo gól!
ŠIMON PETRÁŠ využil presilovú hru a rozhoduje tento zápas. Je to pre neho premiérový reprezentačný gól. Výborne mu nabil Hrivík a Petráš trafil z ľavého kruhu z prvej protiľahlý horný roh brány.
Asistencia: Marek Hrivík

60:19

Hrivík strieľal od modrej, Čachovi sa jeho strelu nepodarilo tečovať.

60:01

Začalo sa predĺženie.

O malú chvíľu sa začne predĺženie, pokračujeme v presilovke.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:45

Nedarí sa nám v tejto presilovke, Tamášiho prihrávku Švajčiari prečítali a oslobodzujú sa.

58:18

Švajčiari vyhadzujú puk cez všetky čiary.

57:49

Lantoši na Kudrnu, ten vracal puk na modrú Ivanovi, ktorý však prihrávku nezachytil.

57:28

Hrivík nabil Cehlárikovi na strelu z prvej, ten z pravej strany trafil k bližšej žŕdke, ktorú mal Hughes pokrytú.

57:08

/Presilovku hráme s piatimi útočníkmi, zapája sa aj Petráš.

56:20

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Thürkauf – 5 min., napadnutie.

56:20

Gernát bol tvrdo atakovaný po odohratí puku a zostáva na ľade. V hre je určite aj vyšší trest.

54:58

Lantoši nastreľoval puk na bránu, Aebischer ho zrazil do rohu.

54:41

Na chvíľu sme sa zásluhou Luntera dostali do útočného pásma, Švajčiarom nevyšla dlhá prihrávka, tak sa pred Hughesa vrátime.

53:26

Švajčiari nás zvierali, Cehlárikovi a podarilo dostať puk do stredného pásma.

52:08

Tamáši takmer získal puk pri napádaní, ale iba takmer, trochu sme Švajčiarom znepríjemnili rozohrávku.

51:00

Síce sme prerušili švajčiarsku kombináciu, ale nedokázali sme si presne prihrať.

50:03

Rýchla švajčiarska kombinácia, prihrávka na modrú čiaru, odkiaľ prišla strela, ubránili sme sa.

48:58

Latkóczy vykorčuľoval z brány a pomohol s rozohrávkou, dopredu ide Baláž, ale nepodarilo sa mu prihrať Lantošimu.

47:34

Egli si odstúpil na os klziska a zakončil švihom. Skóre sa nemení, Egli rozvlnil sieť iba z vonkajšej strany.

46:55

Jäger neprihral cez Goliana, následne Švajčiari nemohli pokračovať v akcii, pretože bola signalizovaná prihrávka rukou.

46:16

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Gachulinec – 2 min., držanie.

46:04

Forova strela neprešla cez nášho brániaceho hráča, Latkóczy nemusel zasahovať.

44:43

Strieľaná prihrávka z ľavej strany hľadala Bichsela pred bránou, no puk bol zrazený mimo ihriska.

43:17

Bertschy nabral rýchlosť v strednom pásme a vyslal štipľavú strelu k vzdialenejšej žŕdke, Latkóczy výborne zasiahol.

42:12

Čisté vyhrané buly Sukeľa v útočnom pásme, ANDREJ KUDRNA vystrelil švihom spoza hráča, Hughesovi puk prešiel popod rameno. 2:2.
Asistencia: Matúš Sukeľ

42:04

Beňo si hodil puk do rohu, no hneď boli pri ňom traja Švajčiari, ktorí ho odzbrojili.

41:12

Postupovali sme vpred s tromi hráčmi, no nedali sme si pozor na postavenie mimo hry.

40:44

Švajčiari ešte dohrávajú presilovku, nasťahovali sa do útočného pásma. Meyer pálil, bránku ale netrafil.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine skóroval iba Thürkauf v 25. minúte, Švajčiari tak vedú 2:1.
Tretia tretina sa začne o 18:49.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:16

Meyerovu strelu po ľade Latkóczy videl a vyrazil ju betónmi.

38:52

Lantoši – 2 min., podrazenie.

37:51

Baláž si narazil puk o mantinel, obišiel bránu a prihral na modrú Gachulincovi, ktorého strela neskončila za chrbtom Hughesa.

37:22

Švajčiari nás točia v tretine, nestíhame, Jäger vyšiel s pukom na vrchol kruhu a zakončil.

34:56

Bránime sa, Frick si posunul puk na os klziska a strieľal, Latkóczy vyráža.

34:02

Beňovo nastrelenie smerovalo iba do rohu, kde sa puku zmocnil Bader.

33:24

Rýchly švajčiarsky brejk, z druhej vlny zakončoval Schmid, mali sme šťastie, že neprekonal Latkóczyho.

32:32

Gernát nastreľoval puk, ten sa odrazil mimo Takáčovu hokejku a Švajčiari sa oslobodili.

32:10

Gernát zakončoval švihom, pred bránou sme mali Kudrnu, ten sa k teču nedostal a Hughes prerušil hru.

31:31

Riat – 2 min., nedovolené bránenie.

30:50

Bertschy zakončoval, Latkóczy toho veľa nevidel.

29:26

Jäger chcel strieľať spoza Gajdoša, cez nášho beka ale puk na bránu neprešiel.

28:39

Faško-Rudáš zakončil z ostrého uhla, po dlhšej dobe musel byť Hughes v pozore.

28:23

Znova sme boli pod tlakom, Ivan iba vyviezol puk a odchádza striedať.

27:18

Jánošík strieľal z osi klziska, jeho pokus bol ale zablokovaný medzi kruhmi.

26:30

Dostali sme sa pod švajčiarsky tlak, po dlhšej dobe vyvážame puk do stredného pásma.

24:57

Švajčiarsko dalo gól!
CALVIN THÜRKAUF dostal prihrávku od Meyera pred bránu k ľavej žŕdke, z otočky poslal puk po ľade pomedzi Latkóczyho betóny. Švajčiarsko ešte stihlo využiť presilovú hru a ujíma sa vedenia.
Asistencia: Dario Meyer

24:46

Prudká strela Egliho bez prípravy skončila tesne vedľa brány.

23:15

Moy pálil z prvej po ľade, Latkóczy zakročil, následne sme v skrumáži puk odpálili.

22:58

Jánošík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

22:53

Druhá tretina je dosť kúskovaná, teraz sme sa previnili zakázaným uvoľnením.

21:13

Moy posunul puk za seba Meyerovi, jeho zakončenie z ostrejšieho uhla bolo zrazené na ochrannú sieť.

20:35

Bichsel nastrelil puk na zadný mantinel, získali sme ho ale my.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Pre problémy s ľadom sa štart druhej tretiny posúva o pár minút.

Po prvej tretine remizujeme so Švajčiarmi 1:1. V 8. minúte otvoril skóre Heim, v 15. minúte vyrovnával Cehlárik.
Druhá tretina sa začne o 17:52.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:13

Ďalšia príležitosť pre Cehlárika, ktorý si opäť nakorčuľoval pred bránku, no nedokázal puk tečovať za Hughesov chrbát.

18:07

Zmätok pred Latkóczym, Bertschy sa prirútil pred bránu, ale ubránili sme sa.

17:38

Meyer vystrelil švihom, Latkóczy pripravený. Švajčiari nás zvierajú a dobre kombinujú, nechýbajú ani zakončenia.

17:14

Takáč – 2 min., hákovanie.

16:35

Bertschy prihral na modrú Eglimu, jeho tvrdý príklep Latkóczy chytá.

15:56

Švajčiari sa tlačia dopredu, Latkóczy ale úspešne zasiahol lapačkou a prerušil hru. Môžeme prestriedať.

14:10

Hrivík s Cehlárikom výborne zakombinovali, PETER CEHLÁRIK sa dostal pred bránu a bekhendom nedal Hughesovi šancu. Trafil ľavý horný roh brány.

13:21

Puk sa odrazil ku Švajčiarom, hráč sa dostal od mantinelu a Vouardoux preveril Latkóczyho, ktorý puk udržal.

12:24

Lantoši si počkal na ideálny moment pre prihrávku, následne pálil bez prípravy Sukeľ. Gól z toho nebol.

11:44

Zakončenie Tamášiho z veľkého uhla, Hughes si postrážil bližšiu žŕdku.

10:58

Egli – 2 min., krosček.

10:28

Švajčiari sa rozostavili v našom obrannom pásme, z ľavého kruhu strieľal Moy, Latkóczy predviedol úspešný zákrok.

09:30

Takáč pred bránkou, Hrivík mu naservíroval puk, ten ale zostal medzi betónmi Hughesa!

09:06

Takáč vystrelil spoza hráča, Hughes si ale našiel puk v lapačke.

08:26

Golianova prvá strela bola zblokovaná, ďalšia už letela na bránu, ale Hughesa výraznejšie neohrozila.

07:04

Po strele Thürkaufa Latkóczyho najskôr zachránila žŕdka, nevedel, kde má puk, v skrumáži pred našou bránou ho dostal za bránkovú čiaru ANDRÉ HEIM.
Asistencia: Calvin Thürkauf

06:42

Hrivík hľadal pred bránou Cehlárika, ten nezakončil, výborne zakročil Fora.

06:08

Gernát nastrelil puk na zadný mantinel, držíme sa v útočnom pásme.

04:56

Lantoši zatiahol puk do útočného pásma, následne sme vyhrali súboj pri mantineli a voľný Gernát strieľal od modrej. Hughes prerušil hru.

03:14

Ivan posunul puk po modrej Golianovi, jeho okamžitá strela bola zblokovaná.

02:22

Dali sme si pozor aj v defenzíve, držíme puk na hokejkách.

01:21

Lantoši vystrelil spoza hráča. Následne napádame švajčiarsku rozohrávku.

00:49

Sukeľ preveril Hughesa strelou od mantinelu. Začíname aktívnejšie ako včera.

00:01

Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Hughes (Waeber) – Loeffel, Glauser, Fora, Frick, Vouardoux, Bichsel, Aebischer, Egli – Kneubuehler, Jäger, Bader – Moy, Müller, Meyer – Bertschy, Heim, Thürkauf – Riat, Fahrni, Schmid

Slovensko: Latkóczy (Hlavaj) – Gernát, Ivan, Beňo, Golian, Gachulinec, Jánošík, Gajdoš – Cehlárik, Hrivík, Takáč – Holešinský, Sukeľ, Kudrna – Lantoši, Tamáši, Baláž – Petráš, Čacho, Lunter – Faško-Rudáš.

Slovenská hokejová reprezentácia odštartovala prípravu na blížiace sa MS vo Fínsku a Lotyšsku včerajším zápasom proti Švajčiarsku. Dnes o 17:00 je na programe odveta.

Včerajšok veľa gólov nepriniesol, čakalo sa na ne až do tretej tretiny, na našu radosť sme ich strelili my a Švajčiarov sme zdolali 2:0. V 42. minúte skóroval Holešinský, o minútu neskôr sa presadil aj Čacho.

1. zápas: Švajčiarsko – Slovensko 0:2
Góly a asistencie: 42. Holešinský (Baláž), 43. Čacho (Lantoši, Gernát)

Švajčiarsko: Senn (Waeber) – Fora, Frick, Loeffel, Bichsel, Glauser, Vouardoux, Aebischer, Egli – Riat, Corvi, Ambühl – Kneubuehler, Jäger, Bader – Moy, Müller, Meyer – Bertschy, Heim, Thürkauf
Slovensko: Hlavaj (Tomek) – Gernát, Ivan, Beňo, Golian, Gachulinec, Jánošík, Gajdoš – Cehlárik, Hrivík, Takáč – Holešinský, Sukeľ, Kudrna – Lantoši, Tamáši, Baláž – Petráš, Čacho, Lunter – Faško-Rudáš

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.