Střely na bránu: 30 – 31 | Přesilová hra: 1/5 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 10

Andrej Vasilevskij (TBL) – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5 %, odchytal 56:29
Sergej Bobrovskij (FLA) – 29 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,7 %, odchytal 60:00

Erik Černák (TBL) 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 17:32
Radko Gudas (FLA) 0+0, +2 účast, 1 střela na bránu, 0 TM, čas na ledě 16:24

Tři hvězdy utkání

1. Sergej Bobrovskij (FLA) 29 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,7 %
  2. Eric Staal (FLA) 1+1
  3. Brayden Point (TBL) 1+0

Přestože Tampa měla ve třetí třetině dostatek šancí a byla patrně nejnebezpečnější, opět ji srazil neuznaný gól a další už přidat nedokázala. Naopak soupeřův tým využil prázdné branky a navýšil na konečných 4:1 pět sekund před koncem.

Konec zápasu.

59:55

Florida právě vstřelila branku!
Nakonec se hosté přece jen trefují do odkryté klece. Staal se vydal dopředu se spoluhráčem v tandemu a následně právě ANTHONYMU DUCLAIROVI kotouč před bránu nabídl. Ten ho využil a připsal si letošní první gól. Asistence: Eric Staal.

59:41

Gudas se vložil do střely, následně zalehl další kotouč, který mířil na branku. Pointovi tak zmařil nebezpečnou šanci. Bobrovskij mu pak poděkoval.

59:20

A znovu. Další zakázané uvolnění, další netrefená odkrytá branka, a další přesun hry před Bobrovského. Ten chytá fantasticky. Tampě zbývá už jen čtyřicet sekund.

59:01

Zápas se dostal do poslední minutky a Tampa znovu měla štěstí, když vyhozená kotouč minul její prázdnou branku.

58:33

Kučerovou ránu perfektně vychytal Bobrovskij. Puk se pak dostal do předbrankového prostoru a už už to vypadalo, že ho někdo do branky doklepne, ale nestalo se tak.

58:12

Stamkos to teď zkoušel dvakrát po sobě. Nejdříve si připsal zákrok brankář, následná rána už šla mimo.

58:01

Další vyhození Floridy a opět to nebylo do volné branky. Píská se tak icing a hra se přesunuje před Bobrovského.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40

Bobrovskij si připsal další úspěšný zákrok, tentokrát proti Nicku Paulovi.

57:23

Florida poslala kotouč přes celé kluziště. Odkrytou branku Tampy ale netrefila.

56:54

Kučerov poslal před branku kde viděl Perryho a Cirelliho. Ale ani jeden se k puku nedostal.

56:24

Po zásahu Bobrovského se hra přerušila. Následuje poslední komerční brejk.

55:14

Hosté v plném počtu.

54:05

Kučerovova tvrdá rána z první zasáhla pravý beton Bobrovského. Kotouč se pak odrazil mimo pásmo.

53:51

Tampa kombinuje v pásmu, ovšem zatím se nedostala ke střele.

53:14

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Sergej Bobrovskij – 2 min., podrážení, odpyká Nick Cousins.

53:14

Cirelli najížděl zprava k brance a poprvé tak o sobě v dnešním zápase dal více vědět. Nakonec nahrál Killornovi, který byl faulován.

52:51

Tampa odstavila dalšího hráče při útoku, Florida se tak ke střele nedostala.

51:45

Čenákovo nahození bylo ztečováno k brankáři Bobrovskému. Ten přerušil hru.

51:05

50:41

Staal vyhodil další kotouč a přesilová hra Tampy se chýlá ke konci.

50:10

Sam Reinhart dokázal vypíchnout kotouč a ujet do samostatného úniku. Ten ale nezakončil dobře, dokonce netrefil branku.

49:05

Colin White – 2 min., vysoká hůl.

48:42

Maroon vyrazil do pásma znovu, ovšem pouze nahodil. Ani tak nezapsal střelu, kterých má Tampa pouze dvacet, zatímco Florida již disponuje čtyřiceti ranami.

48:22

Paul se překřížil s Perbixem, kotouč nakonec obdržel Maroon ale jeho rána nebyla dobrá.

47:49

Jeannot propustil kotouč do středního pásma. Tampa ho ale sebrala a pokračovala znovu k brance.

47:35

Colton bojoval za brankou, nakonec ho odzbrojil Forsling.

43:05

Ani tato branka nebude platit! Je to tak dnes už třetí úspěšná coach challenge a třetí neuznaný gól. Tentokrát kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

43:05

Tampa právě vstřelila branku!
Tampa stahuje na rozdíl jediné branky! Zmatky v brankovišti Floridy nakonec vyřešil kapitán STEVEN STAMKOS.

41:29

Brandon Montour – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina byla v podání Lightning úplně o něčem jiném. Ti už po šesti minutách snížili. Perbixův gól ale nakonec nebyl po coach challenge uznán. První gól Tampy tak nakonec přišel ve 12. minutě druhé periody a zaznamenal ho Point.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:25

Staal dobře přihrával na Lomberga, ten už se ale ke střele nedostal.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:43

Bobrovskij se nyní jenom ohlédl po střele jednoho z hráčů Tampy. Kotouč nakonec zabrzdila tyčka.

38:10

Do samostatného úniku se dostal Ian Cole, který ovšem touto šancí pohrnul. Jeho řešení situace nebylo dobré, a tak se skóre nemění.

37:26

Utahaní Floridští mohli nyní konečně vystřídat. Někeří hráči byli na ledě dvě minuty.

37:01

Přesilovka už dávno skončila, ale Tampa stále zůstává v pásmu Floridy a soupeře opravdu tlačí. Všichni hráči jsou alespoň minutu a půl na ledě.

36:19

36:10

Volný Kučerov viděl Hagela, který se tak trochu do přihrávky zamotal, a tak nakonec neohrozil branku souepře.

35:25

Florida prostřídala, na ledě nyní Reinhart a Gudas vybojovali další kotouč a další vyhození.

35:10

Tampa dlouho kombinovala, ale nakonec nevykombinovala žádnou nebezpečnou akci.

34:19

Anton Lundell – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

34:01

Cole nepřesně rozehrál a Ekblad ohrozil branku. Jeho myšlenku ještě doplnil Ludell, ale nakonec se ani jednomu z floridských hráčů nepovedlo skórovat.

33:06

Luostarinen pálil po zisku kotouče v útočném pásmu, ale kotouč nakonec narazil pouze o zadní mantinel

31:39

Tentokrát je to už oficiální. Tampa snižuje na 1:3. Kučerov našel na levém kruhu Stamkose, který mohl pálit, ale ještě vylepšil pozici pro BRAYDENA POINTA, který ke kotouči na středu sjel a okamžitě ho vmetl do branky. Pozici ještě jistil i Killorn. Asistence: Steven Stamkos a Nikita Kučerov.

31:25

Tampa pustila soupeře ke kotouči a ten rychel vyhodil. Lightning se dlouho dostávali zpět do pásma.

30:17

Marc Staal – 2 min., držení.

30:15

Diváci v Amalie Aréně protestují a vůbec se jim nelíbil zákrok Radka Gudase právě na Perryho. Pravdou je, že to byl opravdu zákrok na hraně.

29:55

Na druhou stranu rychle upaloval Perry, ale ani nevypálil. Brankář mukotouč vypíchl.

29:26

Tkachuk zachytil kotouč na modré čáře a rychle přihrál na pravý kruh Reingartovi. Ten rychlé pálil, ale Vasilevského nepřekonal.

28:56

Cousins se z pravé strany natlačil před branku. Tam dostal tvrdý hit od jednoho z obránců. Následně ho ještě odhodil Bogosian.

28:07

Hedman parádně přihrával na Killorna, který ale nezpracoval ideálně a nakonec tak nevystřelil.

27:28

Montour po vyhraném buly přihrál na Verhaegeho, který pálil z otočky. Ruský brankář na straně Lightning chytá a přerušuje hru.

27:20

Zakázané uvolnění měla na svědomí tentokrát Tampa Bay. Hra se tak přesouvá před Vasilevského.

26:00

Ne, ani tentokrát to nebude gól. Coach challenge tak dnes podruhé úspěšná. Gólu předcházel ofsajd Iana Cola.

26:00

Domácí to poprvé zvládli! Parádně zapracoval netradiční střelec NICK PERBIX, který se přiblížil k brance zprava a následně Bobrovského překonal bekhendem. Asistence: Nick Paul.

23:19

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Ian Cole – 2 min., držení.

20:01

Začala druhá třetina.

První perioda je u konce. Pro Tampu to byla další perioda hrůzy. Ta inkasovala už v sedmé minutě z hole Staala. Následovaly góly Lundella a Luostarinena, které pramenily z nedostatku důrazu a pochybení v předbrankovém prostoru. Tři sekundy před koncem pak ještě Lundell proměnil přesilovku, ale branka na 0:4 nebyla uznána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

20:00

První třetina skončila.

19:57

Forslingův gól nakonec neplatí! Jon Cooper reklamoval postavení útočícího hráče v brankovišti a reklamace mu byla uznána. Stav se tak tři sekundy před koncem vrací na hodnotu 0:3.

19:57

Utrpení Tampy pokračuje. Ta inkasuje tři sekundy před koncem. Forsling si vyměnil kotouč s ANTONEM LUNDELLEM, který z dálky nádherně vypálil a jeho rána skončila v pravé dolní části branky. Asistence: Gustav Forsling a Anthony Dunclair.

18:16

Corey Perry – 2 min., krosček.

17:37

Tampa hoří jako papír! Tentokrát si do nepokrytého prostoru před brankou najel EETU LUOSTARINEN, ke kterému směřoval kotouč, a který ho následně parádní ránou poslal do sítě. Bez asistence.

15:56

Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Svědomí nyní nemůže mít čisté Zach Bogosian, který nechal volný prostor a nepokryl kotouč na pravé straně svého pásma, kam rychle nabruslil ANTON LUNDELL, který si sjel k brance a překonal Vasilevského. I ten ovšem mohl situaci řešit mnohem lépe. Asistence: Matthew Tkachuk.

15:35

Florida vybojovala kotouč a z ničeho nic přišla rána z ostrého úhlu z pozice nad pravým kruhem. Vasilevskij ale chytá.

15:11

Maroon nyní „dožgaroval“ v útočném pásmu, kde velmi znepříjemnil dvěma hráčům rozehrávku.

14:46

Hedman nedokázal vypíchnout kotouč. Zastoupil ho ale spoluhráč Maroon.

14:14

Cousins vyčkává při každém střídání se spoluhráčem před brankou na stejném místě, ovšem ani jeden z nich nedostává potřebný servis.

13:36

Colton se procpal před Ekblada, ale po kolizi s ním se svezl na led, dojel až do branky Floridy a podrazil přitom gólmana Bobrovského.

13:08

Mahurova tvrdá rána prosvištěla nad pravým vinglem. Vasilevskij máchl lapačkou naprázdno.

12:36

Stamkos přijel do středního pásma, kde se tvrdě srazil s Ericem Staalem. Stall vyšel z tohoto minisouboje hůř, složil se k zemi a musel rychle na střídačku.

12:04

Hagelovi podjela brusle ve středním pásmu, kde tak ztratil puk a pustil Panthers do protiakce.

11:52

Ryan Lomberg pracoval před brankou, kde několikrát dorážel, ale kotouč se mu přes soupeřova brankáře nepodařilo propasírovat.

11:40

Tampa se znovu dostala do útočného pásma, kde ovšem znovu nevystřelila.

10:52

Dunclair vypáchl přihrávku a dojel až před branku sám. Tam byl ale hitován soupeřem a tak ani nevystřelil.

10:39

Florida přehodila kotoučem celé kluziště. Musí se tak jednat o zakázané uvolnění.

09:03

Verhaege byl v dobrém postavení a čekal na přihrávku. Tu nakonec nedostal, protože ho odstavil Sergačjov.

08:41

Cousins je znovu na ledě a před brankou je hodně aktivní. Snaží e skvěle nabourávat obranu soupeře.

06:19

Floridští se dostávají do vedení! ERIC STAAL perfektně tečoval nabídku Mahury. Kotouč zamířil do pravého horního růžku branky Vasilevského. Asistence Josh Mahura a Nick Cousins.

03:10

Následně zase Gudas nevybíravě poslal k zemi Coltona. Potom skvěle zablokoval ránu Perbixe.

03:05

Nová akvizice Tampy se stává obětí. Nyní si ji vybral Anton Lundell.

02:40

Reinhaart vybojoval puk na vhazování proti Nicku Paulovi. Chvíli poté Tampa vybojovala kotouč, ale Jeannot byl hitován Mahurou.

01:30

Nick Cousins to zkoušel zápěstím, Vasilevského ale nepřekonal.

00:06

Jeannot se v dresu Tampy uvedl hezkým hitem na Gustava Forslinga.

FLORIDA PANTHERS

Dost podobně je na tom Florida. Tedy co se týče formy. Taky prohrála tři z posledních pěti zápasů a podlehla shodně například Buffalu. Ovšem v lize jsou Panthers až jedenáctí s čtyřiašedesáti body.

Poslední zápasy:
Florida – Buffalo 1:3
Florida – Anaheim 4:3pp
Nashville – Florida 7:3

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa se nenachází v úplně dobrém rozpoložení. Z posledních pěti zápasů hned tři prohrála. Aktuálně je na pátém místě východní konference. Naposledy vyhrála první i třetí třetinu v zápase s Pittsburghem, jenže ve druhé přišel neskutečný kolaps, kdy Lightning inkasovali hned šestkrát. Zda to bude mít význam i pro dnešní zápas je otázkou.

Pittsburhg – Tampa 7:3
Detroit – Tampa 0:3
Tampa – Buffalo 5:6pp

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.