4 : 2
(0:1, 3:0, 1:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
Naposledy zmenené pred rokom

Päťzápasová víťazná šnúra Banskej Bystrice sa skončila, Slovan potvrdil prvé miesto v tabuľke.

Koniec zápasu.

59:11

Slovan Bratislava dal gól!
SAMUEL TAKÁČ sa dostal k puku v strednom pásme, korčuľoval sám na prázdnu bránu a skóruje na 4:2.
Asistencia: Tomáš Zigo

58:43

Belányi opúšťa svoju bránu a smeruje na striedačku!

57:33

MacKenzieho nahodenie po buly skončilo v Belányiho lapačke.

57:07

Strela Banskobystričanov z veľkého uhla, Coreau ju udržal.

56:29

Lukošík mohol vsietiť ďalší gól, to by ale musel najprv trafiť bránu.

55:55

Veľký závar pred Belányim, ktorému sa úspešne za pomoci spoluhráčov podarilo udržať puk pred bránkovou čiarou.

55:22

Gašpar dostával pas pred bránu, no bol vytlačený a nemal možnosť zakončiť.

54:36

Jendek bol tak vytlačený z útočného pásma, že puk získal Pecararo a vyrazil smer brána, zakončil do Belányiho, ktorý je oporou hostí.

53:30

Výborný kolmý pas na Sukeľa, ktorý sa ale nedostal do samostatného nájazdu, miesto neho potom strieľal Gašpar.

52:55

Holendova tečovaná strela oblúčikom padala do Coreauovej lapačky, ktorý neváhal prerušiť hru.

52:51

Hra je prerušená, ide sa naprávať ukotvenie plexiskla.

51:38

Na druhej strane Takáč iba do Belányiho.

51:26

Sukeľ nabral rýchlosť, prihral pred bránu, Bíreš sa do koncovky nedostal.

51:03

B. Bystricu zastavil v útočnom ťažení ofsajd.

50:39

Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Coreau – 2 min., nešportové správanie.

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Watling – 2 min., nedovolené bránenie.

50:20

Ryczek so Šoltésom povozili puk po útočnej tretine, potom sa ho ale zmocnili Slovanisti.

49:03

Pecararo na Harrisa, tomu sa otvorila diaľnica, no Belányi výborne zasiahol pravým betónom.

48:45

Lukošík – 2 min., hrubosť.

Bíreš – 2 min., hrubosť.

48:30

Kytnár prihral do šance Lukošíkovi, jeho strela sa zastavila na žŕdke!

47:42

B. Bystrica zostáva v pásme, ďalšiu veľmi dobrú príležitosť na skórovanie mal Kontos.

47:09

Hostia ožili, Troockovu strelu zastavil Coreau betónmi.

46:22

Banská Bystrica dala gól!
B. Bystrica znižuje na 2:3! Sukeľova prihrávka spoza brány našla na vrchole kruhu MATÚŠA HOLENDU, ktorý prepálil Coreaua strelou na lapačku.
Asistencie: Jakub Sukeľ, Rastislav Gašpar

46:11

Zakázané uvoľnenie na strane Slovana, vhodí sa po ľavici Coreaua.

44:39

Sersen za bránou prišil o puk, nasledovala prihrávka pred bránu, Sojka medzi kruhmi vo veľkej šanci, ale zle trafil puk.

44:08

Krížny pas na Dukea, ten to ale nemal na okamžitú strelu.

43:25

Belasí v útočnom pásme, nevedia sa ale dostať do šance.

42:29

Ryczek – 2 min., držanie.

41:51

Šoltés zakončoval vo výbornej pozícii spomedzi kruhov, ale Coreau zasiahol vyrážačkou.

41:16

Takáčovu strelu na druhej strane zrazil brániaci hráč.

41:06

Gašparovu strelu od modrej tečoval Harris vysoko na plexisklo.

40:01

Duke – 2 min., krosček.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine strelil Slovan tri góly a vyhráva 3:1.
Tretia tretina sa začne o 18:53, po potýčke po klaksóne sa však bude vylučovať.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:26

Takáč z rohu n Dukea, ten sa načiahol a jednou rukou postrčil puk, Beláni pripravený.

38:24

Harris sám pred Belányim, mal dostatok času niečo vymyslieť, miešal s pukom, ale Belányi zostal na mieste a nenechal sa prekonať.

38:12

Znova Troock, jeho strelu zastavil v pokľaku Kallen.

37:46

Troock sa dostal k odrazenému puku, ale netrafil priestor troch žrdí.

36:58

Duke vystrelil z ľavého kruhu, no presne do lapačky Belányiho, ktorý chytá vo veľkej pohode.

35:55

Po dlhej dobe sa Slovan oslobodzuje.

35:18

B. Bystrica sa usadila pred Coreauom, Troock to dostal na strelu z prvej, no puk netrafil vôbec dobre.

34:45

Coreau zasahuje, buly po jeho pravici.

34:36

Kytnár nazbieral sekundy v útočnom pásme.

34:06

Lukošík – 2 min., nedovolené bránenie.

33:37

Gašparova zrazená krížna prihrávka sa dostala k Sukeľovi, ktorého strela bola znova zrazená.

33:27

Haščák strieľal na bližšiu žrď, Belányiho neprekvapil.

32:48

Veľký tlak Slovana a ďalšia koncovka Takáča, Belányi puk vytesnil hokejkou.

32:09

Shcherbak clonil pred bránou, no Takáč trafil brániaceho hráča.

31:03

Shcherbak strieľal, Takáč puk tečoval, Belányi sa uviedol úspešným zákrokom.

30:57

Bíreš – 2 min., nedovolené bránenie.

30:57

Striedanie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Sedláček, prichádza Belányi.

30:57

Hráč hostí už sedí na trestnej lavici, situácia sa skúma na videu.

30:49

Luža zastavil krížnu prihrávku, protiútok hostí ale skončil už na útočnej modrej.

30:13

Sukeľ sa rozhodol vystreliť z kruhu spoza hráča, Coreau nemal problém zasiahnuť.

29:59

Shcherbak bodyčekom zbavil protihráča puku, prihral Harrisovi, ten Pecararovi, ktorý vrátil puk Shcherbakovi, jeho strelu Sedláček bez problémov kryl, no prerušil hru.

28:40

Banskobystričania striedali, takmer sa nestihli vrátiť, Preisinger prihral Haščákovi, tomu sa nepodarilo uspieť pred Sedláčkom.

27:51

Slovan zachytil rozohrávku B. Bystrice v strednom pásme, Kytnárov okamžitý príklep tesne minul bránu.

26:52

Duke sa po naskočení z trestnej lavice zapojil do útočnej akcie, dobre to urobil, zbavil sa brániaceho hráča a šperkoval akciu prihrávkou na Ziga pred odkrytú bránu, no ten nedal.

26:30

V hre 4 proti 4 sa hrá zo strany na stranu.

25:43

Sersen napriahol od modrej, jeho strelu Sedláček zastavil.

24:53

Šoltés – 2 min., podrazenie.

24:48

Duke – 2 min., podrazenie.

24:19

Ďalšia diera v banskobystrickej defenzíve a to domáci Slovan trestá ďalším gólom. Shcherbakova krížna prihrávka prešla na BRANTA HARRISA, ktorý bol v kruhu sám a strelou z prvej skóruje.
Asistencia: Nikita Shcherbak

23:24

Výborná akcia Slovana, ktorý otáča skóre zápasu. Kytnár svojou prihrávkou úplne pomýlil hráčov B. Bystrice, ADAM LUKOŠÍK dostal puk do jazdy a strelou na vzdialenejšiu žrď prestrelil Sedláčka.
Asistencie: Milan Kytnár, Daniel Gachulinec

22:17

Do šance sa na druhej strane dostal Troock, so šancami sa roztrhlo vrece.

21:49

Slovan mohol vyhrávať, lenže strelu Dukea zastavil žŕdka!

21:32

Belasí vyrovnávajú hneď v úvode druhej tretiny. Dostali sa do prečíslenia dvoch proti jednému, Harris naservíroval výbornú prihrávku NIKITOVI SHCHERBAKOVI a ten z prvej skóruje.
Asistencie: Brant Harris, Liam Pecararo

21:17

Pecararo zabojoval, získal puk v útočnej tretine, Slovan tam dlho kombinoval, ale k šanci to neviedlo. Protiútok B. Bystrice zakončil Gašpar.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Strely na bránu: 8 – 10.

B. Bystrica vyhráva po prvej tretine nad Slovanom 1:0. V 5. minúte skóroval v presilovej hre Gašpar.
Druhá tretina sa začne o 17:54.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:19

B. Bystrica pekne zakombinovala, no strela Troocka mierila opäť iba do betónov Coreaua.

18:33

Bíreš nastrelil Kytnára a Slovan sa oslobodil.

17:54

Gašpar skúšal šťastie z ľavého kruhu, trafil betóny Coreaua.

17:41

Zigo – 2 min., podrazenie.

16:58

Duke strieľal z otočky, našiel pripravenú lapačku Sedláčka.

16:38

Hostia výborne bránia stredné pásmo, Slovanu sa len ťažko presadzuje Teraz sa to podarilo Shcherbakovi, ktorý vystrelil na Sedláčka, ten chytil aj dorážku Pecarara.

15:26

Urbánek sa dostal cez trojicu hráčov Slovana až do zakončenia! Coreau vyráža.

14:52

Veľká chyba belasej defenzívy, ktorá nechala Jendeka ísť samého na Coreaua, Jendek mieril pomedzi betóny, Coreau puk nepustil!

14:22

Teraz ale zabrali belasí a zvierajú svojho súpera. Gachulincova delovka bola zrazená.

13:14

Duke prenechával puk, získali ho ale hostia, rýchly protiútok zakončil Watling výbornou strelou, ktorá opečiatkovala konštrukciu Coreauovej brány!

12:02

Shcherbak priťukol puk do jazdy Pecararovi, ten sa ale popri mantineli nepredral.,

11:33

belasí si vpredu nerozumeli, Gachulinec posiela puk na zakázané uvoľnenie.

10:50

Banskobystričania išli dôrazne za pukom a získali ho za bránou Coreaua, Kontos zblízka dorážal do betónov domáceho gólmana.

09:55

Duke dostal dlhú prihrávku popri pravom mantineli, prenechal puk za sebou Takáčovi, ktorý strieľal, zatiaľ najväčšia šanca Slovana, ktorému sa ale vyrovnať nepodarilo.

07:42

Zigo prenechával puk v útočnom pásme Lukošíkovi, zmocnili sa ho ale hostia.

06:34

Sersen si v súboji jedna na jedna poradil s Watlingom.

05:35

Slovanisti na tretíkrát prešli stredným pásmom, v útočnom pásme sa ale dlho nezdržali.

04:43

B. Bystrica vstúpila do stretnutia veľmi dobre a potvrdzuje formu z predošlých zápasov.

04:04

B. Bystrica otvára skóre v presilovej hre! Bíreš prihral pozdĺž modrej čiary RASTISLAVOVI GAŠPAROVI, ten nemal pred sebou nikoho, prišiel s pukom dovnútra kruhu, zamieril a trafil pomedzi Coreauove betóny.
Asistencie: Andrej Bíreš, Patrik Bačik

03:42

Maier – 2 min., podrazenie.

02:49

Haščák poslal puk na zadný mantinel, celý jeho útok odchádza striedať.

01:40

Ryczek prešiel po pravom krídle, jeho následná prihrávka pred bránu bola zblokovaná.

00:26

Všetci čakali Troockovu prihrávku, tak sa rozhodol zakončiť sám zblízka z uhla, Coreau ale nemusel zasahovať.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC SLOVAN Bratislava: Coreau (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Shcherbak – Fominykh, Duke, Takáč – Török Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Zigo – Šotek

HC´ 05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda. Bača – Watling, Kontos, Troock – Gašpar. Bíreš, Sukeľ – Šoltés, Urbánek, Jendek – Gabor, Sojka, Kabáč

Rozhodca: Moller, Žák – Tvrdoň, Kacej.

V 36. kole Tipos Extraligy hostia hokejisti Slovana Bratislava mužstvo Banskej Bystrice. Stretnutie sa začína o 17:00.

Slovanu patrí prvá priečka, pred druhým Zvolenom má jednobodový náskok, ale aj zápas k dobru. Belasí majú na konte 79 bodov a uplynulé dva zápasy vyhrali. Poprad zdolali 5:4 po predĺžení, v Košiciach im na výhru stačil jeden gól, Oceliarov porazili najtesnejším rozdielom 1:0.

Banská Bystrica je na výbornej vlne víťazstiev, zaznamenala ich už päť v rade a postupne sa posunula až na súčasné piate miesto so ziskom 64 bodov. Na štvrtú Spišskú Novú Ves stráca už iba dva body. B. Bystrica si v minulom kole poradila s Michalovcami, ktoré zdolala 3:1, kolo predtým zvíťazila nad Spišskou Novou Vsou 4:3 po predĺžení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.