3 : 4
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Washington Capitals
Naposledy zmenené pred rokom

Columbus Blue Jackets dokázal tento zápas dostat do prodloužení, ale hned v úvodní minutě inkasoval branku a prohrává tento mač. Washington bere dva body, domácí jeden.

Statistika
Střely na bránu: 34 – 34 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 8 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Joonas Korpisalo (CBJ) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2 %, odchytal 60:26
Charlie Lindgren (WSH) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 60:26

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 20:46

Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde, hostující celek vyhraje v prodloužení, po rychlé akci se prosazuje dobře hrající JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Marcus Johansson a Erik Gustafsson.

60:05

Puk mají hosté a rozehrávají od své branky.

59:43

Charlie Lindgren si poradil se střelou od modré čáry, bude se vhazovat.

59:30

Domácí mají nyní převahu.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, Patrik Laine minul branku.

58:26

Charlie Lindgren nevěděl, kde má kotouč, ale ten končí vedle branky.

58:01

Domácí hokejisté cítí šanci, že by mohli vstřelit rozhodující branku.

58:00

Charlie Lindgren si dokázal poradit se zajímavě vypadající domácí akcí, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

55:55

Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Blue Jackets musí být pozorní.

55:10

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme taktický hokej, ani jeden celek nechce především chybovat.

54:47

Sledujeme rychlou pasáž hry, dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:17

Komerční přestávka.

54:00

Střely mají mírnou převahu hosté, v tomto ohledu vedou 31:28, gólově je zápas vyrovnaný.

52:44

Columbus právě vstřelil branku!
Z ničeho nic máme vyrovnáno, po rychlé individuální akci se prosazuje ránou ke vzdálenější tyči do horní části branky JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Gavin Bayreuther.

52:26

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení a stabilněji do útočného pásma.

51:30

51:17

Domácí měli dobrou šanci, ale neuspěli. Následně měl obrovskou gólovku na hokejce Alexandr Ovečkin, ale senzačně ho vychytal brankář.

50:24

Andrew Peeke rozehrává od své branky, čekáme nyní na výraznější šanci domácích.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, více ze hry mají hosté, kteří se pokouší navýšit své vedení.

49:28

Joonas Korpisalo se vyznamenal proti střele soupeře, následně se před jeho brankou strhla potyčka.

48:48

Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou hostů.

47:10

Domácí hokejisté pokračují v dobré hře, další zajímavou příležitost měl Kuraly, ale dobře si před vlastní brankou počínal Alexandr Ovečkin.

46:34

Eric Robinson se pokoušel vypracovat si výraznější šanci, ale trefil jen soupeře. Martin Fehérváry se položil do střely soupeře.

44:59

Joonas Korpisalo neměl se zakončením soupeře výraznější problém. Následně se píská icing.

44:43

Charlie Lindgren dokázal zlikvidovat pokus z bezprostřední blízkosti, neuspěl Jenner.

44:03

Kirill Marčenko je autorem další domácí střely, s jeho pokusem si dobře poradil obránce Dmitrij Orlov.

43:46

Alexandr Ovečkin dostal přihrávku do svého oblíbeného místa. Z kruhu však branku trefit nedokázal.

42:58

Polovina přesilovky je pryč, nyní pálil T. J. Oshie. Jeho ránu kryje brankář domácích.

42:10

Nejprve Erik Gustafsson, a pak ani T. J. Oshie nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit.

41:51

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
Kirill Marčenko – 2 min., hákování.

40:44

Mathieu Olivier pálil už o něco přesněji, ale i tak dokázal brankář zasáhnout, Charlie Lindgren krjye další střelu.

40:43

Eric Robinson se dostal do zakončení, jeho ránu dokázal zblokovat před brankou Dmitrij Orlov.

40:01

Utkání pokračuje dál.

40:01

Začala třetí třetina.

Po dvou třetinách vede aktivněji hrající hostující celek o jednu branku. Uvidíme, co přinese poslední třetina.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:50

Ještě jedno buly v útočném pásmu domácích.

39:34

Už se pravděpodobně nic nestane.

39:13

Johnny Gaudreau pálil z dobré pozice na kruhu, jeho ránu s vypětím všech sil dokázal Charlie Lindgren zastavit. Bude se vhazovat.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:43

Nicklas Bäckström se dostal do pozice pro zakončení, ale branku minul.

38:21

Marcus Johansson rozehrává od své branky, jeho tým se dostal do útočného pásma, ale pokus o střelu byl zblokovaný.

37:36

Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení, mnoho šancí k vidění není.

37:00

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

36:24

Johnny Gaudreau nahodil kotouč do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů jej nedokázal dobruslit.

36:01

Joonas Korpisalo kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

35:44

Delší dobu se nyní hraje bez přerušení a druhá třetina se blíží ke konci.

35:25

Alexandr Ovečkin kombinuje na své polovině, rychle dostal hru před branku, ale vypálit nedokázal.

34:46

Hostující celek pokračuje v dobré hře, usadil se v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.

33:47

Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

33:23

Lars Eller to zkoušel individuálně, dostal se do dobré střelecké pozice, ale s jeho pokusem si poradila obrana.

33:01

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

33:00

32:53

Kirill Marčenko hledal spoluhráče, ale přihrávka byla hodně nepovedená.

32:37

Hraje se především ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma.

31:03

Bleskové přenesení hry, situace dva na jednoho, šikovná přihrávka a rychlé zakončení, na rozdíl jediné branky snižuje k velké radosti domácího publika ERIC ROBINSON. Asistence: Mathieu Olivier.

30:38

T. J. Oshie ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře soupeře. Komerční přestávka.

29:24

Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

28:26

Domácí celek špatně vyhodnotil situaci za vlastní brankou, následně se po rychlé přihrávce před brankou objevil neobsazený TREVOR VAN RIEMSDYK. Jeho snadné zakončení bylo přesné. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Erik Gustafsson.

28:00

Vyloučení hráči se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět.

27:00

Kirill Marčenko se prodral do zakončení, jeho projektil dokázal obránce zblokovat tak, aby brankář zasahovat nemusel.

26:30

Johnny Gaudreau následně vedl rychlou akci domácích, do zakončení se propracovat nedokázal.

26:15

Hostující celek se rychle dostal do útočného pásma, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

25:35

Joonas Korpisalo si dokázal poradit s velkými šancemi soupeře. Nicklas Bäckström pálil z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal se prosadit.

25:00

Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry.

24:13

Eric Robinson se propracoval do zakončení, ale Charlie Lindgren poradil si s první střelou i dorážkou.

24:00

12:12, střelecky je tento zápas vyrovnaný, oba kluby mají stejný počet střel na branku.

23:24

Domácí celek se musí bránit tlaku soupeře, Orlov měl dobrou pozici pro zakončení, ale minul branku.

22:44

Cole Sillinger se z ničeho nic dostal do zakončení, jeho projektil se od brankové konstrukce odrazil zpět do hry, následně puk kryje brankář.

21:26

Marcus Johansson hlídkoval před domácí brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

21:10

Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zatím mají převahu domácí hokejisté v úvodu druhé části.

20:50

Erik Gudbranson měl dobrou střeleckou pozici, ale trefil jen brankáře.

20:17

Utkání pokračuje druhou třetinou, hostující celek vede o jednu branku.

20:01

Začala druhá třetina.

20:00

První třetina skončila.

19:46

Charlie Lindgren nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec si dokázal poradit se střelou soupeře. Bude se vhazovat. Velmi dobře chytá hostující brankář.

17:33

Andrew Peeke se znovu dostal do zakončení, výborně zasáhl proti jeho střele brankář Washingtonu.

16:01

Emil Bemström se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale do výraznější šance se přes obránce soupeře dostat nedokázal.

15:40

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

14:40

Domácí celek rychle snižuje na rozdíl jediné branky, střelou od modré čáry se do protipohybu brankáře trefuje ANDREW PEEKE. Asistence: Patrik Laine.

14:28

V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se střelou od modré čáry prosazuje TREVOR VAN RIEMSDYK. Asistence: Nicolas Aube-Kubel.

13:08

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, na nějakou výraznější šanci čekáme už několik minut.

12:47

Boone Jenner se dostal do útočného pásma, následně pálil Vladislav Gavrikov. Jeho ránu dokázal zblokovat hostující Dmitrij Orlov.

11:39

Charlie Lindgren si dokázal poradit s ojedinělou šancí soupeře, Kirill Marčenko se dostal do zakončení.

11:06

Optickou převahu dál mají hostující hráči, kteří jsou střelecky aktivnější, na střely vedou 8:4.

10:16

09:33

Johnny Gaudreau hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

09:11

Martin Fehérváry se propracoval do výborné pozice, ale brankáře nepřekonal. Následně T. J. Oshie minul branku.

09:00

Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, na ledě je Ovečkin se svými kolegy.

08:20

Vladislav Gavrikov – 2 min., nesportovní chování.

Conor Sheary – 2 min., hákování.

08:08

Nyní sledujeme hru čtyři na čtyři, hostující celek se usadil v útočném pásmu.

07:39

Kent Johnson – 2 min., sekání.

Jevgenij Kuzněcov – 2 min., sekání.

06:54

Joonas Korpisalo se štěstím si poradil se střelou soupeře, Sonny Milano se objevil v dobré střelecké pozice, ale neuspěl. Komerční přestávka.

06:04

Oba kluby střídají, Matt Irwin rozehrává od své branky a čekal na dostřídání spoluhráčů.

05:06

Hostující celek se z první výraznější šance dostává do vedení, střelu Ellera dokázal před brankou mimo dosah brankáře Columbusu tečovat GARNET HATHAWAY. Asistence: Lars Eller a Nick Jensen.

04:10

Domácí sice vyhráli souboj o kotouč, ale do výraznější šance se dostat nedokázali.

04:02

Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před brankou Capitals.

03:45

Erik Gudbranson pálil jako obránce od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.

02:25

Johnny Gaudreau měl dost času na zakončení, jeho rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

01:45

Joonas Korpisalo se vyznamenal proti střele soupeře, hosté se při vlastním oslabení dostali do zakončení.

01:19

Marcus Johansson – 2 min., držení.

01:06

Zakázané uvolnění Capitals se nepíská, Erik Gudbranson hrál kotouč.

00:38

Joonas Korpisalo musel zasahovat jako první, do šance se dostala hostující první formace.

00:22

Utkání začalo, sledujeme klidnější pasáž hry.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Gudbranson, Berni, Gavrikov, Peeke, Bayreuther, M. Bjork – J. Gaudreau, Jenner, Laine – Marčenko, Sillinger, K. Johnson – L. Foudy, Roslovic, Bemström – E. Robinson, Kuraly, Olivier.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Irwin, Fehérváry – Ovečkin, D. Strome, Sheary – M. Johansson, Bäckström, Oshie – Milano, Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Eller, Hathaway.

Poslední vzájemný zápas se odehrál na počátku ledna a domácí Washington vyhrál těsně 1:0. Jedinou branku zápasu zaznamenal už ve třetí minutě Gustafsson.

Nastupují proti sobě dva kluby z Východní konference. Jejich situace je ovšem zcela odlišná. Hostující Washington je v tabulce na sedmé pozici, na šesté Rangers ztrácí čtyři body. Z posledních pěti zápasů tým okolo Ovečkina vyhrál dva. Porazil Arizonu 4:0 a Pittsburgh 3:2 v nájezdech. Tým nestačil na Vegas 2:6, Colorado 2:3 a Toronto 1:5. Naopak Columbus je v tabulce konference na posledním místě a jeho ztráta na předposlední Montreal je už 11 bodů. Tým se trápí a příliš mu neprospělo ani zranění Jakuba Voráčka. Poslední dva zápasy Columbus prohrál. Nestačil na Vancouver 2:5 a na Seattle 1:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Columbus Blues Jackets a Washington Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.