4 : 2
(1:0, 1:2, 2:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred rokom

Popradčania dnes zaslúžené vyhrávajú nad Košičanmi 4:2, ktorí aj keď strelili dva góly, tak veľa toho v zápase neukázali. Na druhej strane domáci sa dopredu tlačili neustále a vďaka aktivite najmä Razgalsa, ktorý vsietil dva góly získavajú cenné tri body. Zo zápasu je to všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný víkend.

Koniec zápasu.

59:20

Poprad dal gól! Záborskému sa nepodarilo trafiť odkrytú bránu, k puku sa na ľavom krídle dostal FRENKS RAZGALS, ktorý si svojou dnešnou aktivitou pripisuje druhý gól v zápase.
Asistencie: Betker, Záborský.

58:55

Košičania to skúšajú bez brankára!

58:39

Razgals je v dnešnom zápase pri chuti, dostal sa k ďalšiemu zakončeniu.

57:36

Domácim sa opäť nepáči odpískaný icing, keďže to vyzeralo, že Skokan bude pri puku skôr.

57:02

Pred Janusom dorážal Meliško aj Razgals, dotlačiť puk za košického brankára bolo neúspešné.

56:12

Icing na strane domácich kamzíkov.

55:24

Chovana v nájazde vychytal Peters! Košický útočník zakončoval bekhendom, ale domáci brankár sa vyznamenal.

54:57

Razgals s prudkou strelou a Janus chytá.

54:24

Niečo cez päť minút ostáva hosťom z Košíc, aby s týmto stavom ešte niečo urobili.

53:07

Petersov dôležitý zákrok, keď pred ním tečoval puk Slovák.

52:47

Kamzíci sa čudujú odpískanému zakázanému uvoľneniu.

52:00

Janus si nechtiac posunul bránku.

51:52

Domáci získali puk v strednom pásme, prihrávka smerovala na Svitanu, ktorý zo svojej ideálnej pozície Janusa neprekonal.

50:44

Čas Košičanom uteká príliš rýchlo, opäť sa už dlhšie neprerušila hra.

48:11

Na opačnej strane Rogoň v šanci, ten takisto svätyňu netrafil.

47:36

Razgals mal dobrý priestor na zakončenie, bránu netrafil.

47:03

Icing Košičanov, vhadzovanie pred Janusom.

46:03

Svitana s ďalším pokusom, tentokrát do brankára Janusa.

45:15

Oceliari sú značne zaskočení s priebehom duelu.

43:39

Poprad dal gól! Najprv Svitana nastrelil žŕdku, od ktorej sa puk odrazil na mantinel, kde si ho prevzal ADAM DRGOŇ, ten poriadne napriahol a dokázal puk dostať za prekvapeného Janusa.
Asistencie: Svitana, Skokan.

41:56

V bráne Košíc nastala zmena! Od úvodu tretej tretiny je v bráne Jaroslav Janus.

41:18

Košičania sa na malý čas držali v útočnom pásme, teč pred bránou od Slováka bol nebezpečný.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina sa skončila, ktorej úvod poznačilo rozbité plexisklo a niekoľko minút sa nehralo. V tejto časti hry padli tri góly, domáci vsietili jeden a hostia dva a preto je stav vyrovnaný 2:2. Či sa tento zápas skončí ešte v riadnom čase sa dozvieme od 20:03.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:58

Bubela ešte poslal pozdrav Riečickému.

39:04

Piskot domácich fanúšikov, rozhodcovia sa zhodli na tom, že košického hráča nevylúčia.

39:04

Ferenc narazil tvrdo do Petersa a okamžite sa k nemu zbiehali domáci hráči si to s ním vybaviť.

39:00

Jedna minúta do konca druhej tretiny.

38:28

37:28

Skokan odzbrojil Southorna a vysunul Kukuču, ale ten to nemal na priamy samostatný nájazd, keď s ním korčuľoval aj hosťujúci hráč.

36:56

Domáci v presilovej hre nič nevymysleli.

Hostia v plnom počte.

36:20

Jääskeläinen získal niekoľko sekúnd, keď trápil Popradčanov v ich obrannom pásme.

34:44

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Leskinen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

33:51

Poprad dal gól! Aj Poprad využíva presilovú hru! Veľmi pekná akcia domácich, keď FRENKS RAZGALS prihral na pravé krídlo Záborskému, ktorý si puk ešte lepšie spracoval a vrátil ho späť na lotyšského útočníka a ten len vysunul svoju hokejku, na ktorú priamo puk smeroval a nemal problém ho dostať do odkrytej brány.
Asistencia: Záborský.

33:13

Ani Skokan a ani Mlynarovič nepredrali puk cez ležiaceho Riečického.

32:53

Svitana z pravého kruhu poslal puk len na zadný mantinel.

32:02

Lamper – 2 min., podrazenie.

30:49

Košice dali gól! Košičania nepotrebovali veľa času, aby využili presilovú hru! JORDAN SOUTHORN vypálil z prvej od modrej čiary a puk si preletel až do brány.

30:15

Na ľade to srší napätím, po prerušení hry medzi sebou komunikuje najmä Petráš s Havrilom.

29:43

Leskinen mohol otočiť skóre zápasu, keď ho šikovne pred bránou našiel Lamper.

28:57

Šedivý vypálil od modrej, teč pred bránou nebol presný.

27:50

Bubela sa tlačil pred Riečickým, aby mohol zakončiť, ale puk mu nasmeroval len pod jeho lapačku.

27:10

Na oboch stranách vidieť nepresnosti.

25:49

Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

25:00

Riečický zachytil puk a bude sa vhadzovať po jeho pravej strane.

24:05

Košice dali gól! Tak som to zakríkla! Meliško stratil nezmyselne puk na kruhu, zobral si ho košický hráč, následne sa pred Petersom ocitla skupinka hráčov kde sa k puku dostal DENIS PARSHIN, ktorý chybu domácich využil, aj keď až na druhýkrát.
Bez asistencie.

23:10

Oceliari síce kombinujú v útočnom pásme, ale Peters nemá dôvod zakročiť.

22:15

Bol signalizovaný ofsajd na strane Popradu a arbiter nakoniec aj odpískal.

21:06

Nahodenie od Romančíka nemal kto z hostí tečovať.

Hráči sú späť na ľade a hra bude čoskoro pokračovať.

20:33

Chvíľu sa hrať nebude, pretože prasklo plexisklo!

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:47.

Prvá tretina v Poprade sa po rýchlom priebehu skončila. Popradčania vedú nad Košičanmi 1:0, keď sa presadil Kukuča. Hostia toho veľa v tejto časti hry nepredviedli a pôsobili ospalým dojmom.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:58

Riečický si pripisuje úspešný zákrok po strele od Vainia.

19:24

Záborský pred bránu Kolouchovi na teč, ten ju ale tesne minul.

18:23

Pred bránou Oceliarov to horelo, ale ani po rýchlych prihrávkach domácej útočnej sily nevidíme druhý gól.

17:54

Romančík – 2 min., hrubosť.

17:54

Riečický musel zasahovať po dvoch väčších šanciach. Nasledovať bude vylúčenie.

16:52

Oceliari majú problém prejsť plynulo do pásma, kde puk len nahodia a ten si prevezmú okamžite domáci.

15:56

Kamzíci sú nabudení, Košičania sa budú musieť brániť, pretože puk vyhodili len na zakázané uvoľnenie.

14:24

Poprad dal gól! Hra plynula rýchlo, cez päť minút sa neprerušilo, to ale zmenil ANDREJ KUKUČA, ktorý si po prihrávke od Mlynaroviča prešiel na ľavé krídlo a odtiaľ prekonal Riečického.
Asistencie: Mlynarovič, Jermain.

13:25

Peters už musel zasahovať po nahodení puku od modrej čiary.

12:05

Leskinen skúšal sťahovačku, domáci bek ho ale odstavil.

10:46

Slovák mal šancu na únik, ale nevyšlo mu spracovanie prihrávky.

09:15

Košičania na Petersa ešte nevystrelili a to máme polovicu tretiny už skoro za sebou.

08:43

Riečický zastavil strelu a opäť po dlhšej dobe sa hra prerušila.

08:02

Lamperova prihrávka pred bránu neprešla cez popradského obrancu.

05:55

Prvý útok Popradu išiel do prečíslenia, ale Skokan nedokázal lepšie spracovať prihrávku od Svitanu, aby mohol strieľať, tak naslepo puk poslal na druhú stranu Bubelovi, ktorý vystrelil na Riečického.

05:02

Puk skončil mimo hraciu plochu a hra sa po piatich minútach konečne prerušila.

04:22

Košičania sa usadili v útočnom pásme, ale k priamemu ohrozeniu Petersa nedošlo.

03:30

Už viac ako tri minúty nebola hra prerušená.

01:42

Leskinen po chybe domácej obrany bol sám pred Petersom, ale nemal dostatok síl na lepšie spracovanie a strelu.

00:51

Kolouch nahadzoval puk pred bránu, kde ho mohol tečovať do brány Razgals.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Peters (Rychlík) – Drgoň, Betker – Vainio, Kotvan – Podlipnik, Meliško – Jasečko; – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Kundrik, Petráš, Valigura
Tréner: Peter Mikula

HC Košice: Riečický (Janus) – Southorn, Romančík – Olsson, Bartoš – Šedivý, Ferenc – Jokeľ; – Parshin, Chovan, Jääskeläinen – Pollock, Slovák, Bartánus – Leskinen, Linet, Lamper – Tybor, Havrila, Rogoň
Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Konc st., Moller – Tichý, Konc ml.

Predohrávku 31. kola Tipos Extraligy odštartoval včerajší zápas medzi Trenčínom a Slovanom a dnes uvidíme toto kolo kompletné. V dnešnom online prenose vám prinesieme tie najdôležitejšie momenty z duelu, v ktorom HK Poprad privíta na svojej pôde HC Košice.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/2023:

HC Košice 4:1 Poprad
HC Košice 2:0 Poprad

HK Poprad: Kamzíci sa po troch prehrách prebudili a vyhrali nad Novými Zámkami a aj Spišskou Novou Vsou. Popradčanom patrí 7. priečka so ziskom 51 bodov. Stálica v popradskom tíme Patrik Svitana má na svojom konte 31 kanadských bodov, Tomáš Záborský o bod menej, ktorý je ale najlepším strelcom Popradu.

HC Košice: Oceliari nezačali sezónu ideálne, ale postupne naberali na sile a vyšvihli sa na 3. miesto v tabuľke a majú 63 bodov. Naposledy získali dôležité tri body proti Novým Zámkom, ktoré zdolali 5:3. Najproduktívnejšia formácia Košíc je najmä tá prvá. Joona Jääskeläinen získal 32 kanadských bodov a Michal Chovan ich má 31.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.