Střely na bránu: 23 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Philipp Grubauer (SEA) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 59:39
Andrej Vasilevskij (TBL) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 60:00

Erik Černák (TBL) – 0+1, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:43

Tři hvězdy utkání

1. Nicholas Paul (TBL) 1+0
  2. Philipp Grubauer (SEA) 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 93,1 %
  3. Vince Dunn (SEA) 1+0

Zápas je u konce. Tampa byla v jeho průběhu jasně lepším týmem. To nakonec podtrhla i čtyřmi góly. Nejdříve se prosadila v první třetině, pak to zvládla na začátku třetí. Seattle snížil a ještě zachoval naději. Jenže mu absolutně nevyšla hra bez gólmana, a to hned dvakrát. Domácí tak prohráli 1:4 a Tampa jim ukončila osmizápasovou výherní sérii.

Konec zápasu.

59:17

Tampa právě vstřelila branku! Seattle to zkusil bez gólmana znovu a znovu selhal! Gól do prázdné branky si tak připisuje ještě VICTOR HEDMAN. Asistence: Brandon Hagel a Steven Stamkos.

58:21

Tampa právě vstřelila branku! Tak tohle se domácím vůbec nepovedlo. Ti při hře bez gólmana rychle ztratili kotouč. Killorn ho vyhodil, BRANDON HAGEL se dostal mezi dva obránce domácích, dojel puk a dokázal ho dostat do branky. Asistence: Alex Killorn a Erik Černák.

58:14

Grubauer už upaloval na střídačku. Tampa ale kotouč rychle získala.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46

Donato jel z levé strany úplně sám. Nakonec pálil z kruhu, ale jeho střela nešla ani na branku.

57:27

Hosté se osvobodili a Bellemare snaží kotouč co nejdéle zadržet za soupeřovou brankou, aby vyplýtval čas.

56:53

Seattle uzavírá soupeře v pásmu. Tampa teď vypadá, jako by jí došly síly.

56:10

Gourde, bývalý hráč Tampy, který u Lightning hrál skvěle, nyní dělal vše proto, aby proti svému bývalému týmu skóroval, ale zapomněl, jak skvělého gólmana Tampa má.

55:33

Bjorkstrand po Oleksiakově přihrávce pálil z blízky, ovšem nedokázal propálit Vasilevského.

55:22

Dunn získal kotouč od Coltona, který už se chystal pálit.

54:01

Znovu se teď ukázal Perry, který z levé strany kotouč zavezl k tyči. Tam ho ale odmítl Grubauer.

53:22

Perryho ránu tečoval před brankou jeden z jeho spoluhráčů, ale do branky kotouč neprošel.

53:01

Colton získal kotouč před brankou a dostal se ke dvěma nebezpečným střelám v řadě! Ani jednu ale neproměnil.

50:44

Seattle právě vstřelil branku! Po přihrávce Larssona se ke střel z pravé strany z dálky dostal VINCE DUNN. Ten kotouč otřel ještě o jednoho hostujícího hráče, ale dostal ho do branky. Asistence: Adam Larsson.

50:38

Jared McCan se pěkně uvolnil, ale jeho střela šla vysoko nad branku a zastavila se až o ochrannou sítˇ.

49:47

Jeden z domácích zkusil vypálit tahem od modré čáry, trefil ale nejbližšího hráče.

49:29

Hedman získal kotouč za útočnou modrou čárou, ale hned se k němu sjeli další tři hráči a odzbrojili ho.

46:44

Tampa právě vstřelila branku! Hosté vedou už o dva góly! Nyní branku zařídil NICK PAUL, který kotouč vedle soupeřovy branky získal po ztrátě Dunna. Následně si sjel na kruh a parádní střelou na bližší tyčku propálil Grubauera.

46:01

Donato rozjel zajímavou akci, kterou zastavil ofsajd.

45:53

Seattle se snažil dvakrát projit do pásma, ale ani jednou se mu to nepovedlo.

44:46

Hosté v plném počtu.

44:37

Sergačjov vyvezl kotouč a nakonec dokonce i pálil zblízka. Jeho ránu zastavil Grubauer.

44:03

Hedmanovi se podařilo přebrat kotouč a poslat ho až za branku Seattlu.

43:38

Hagel ujížděl do samostatného úniku a byl zezadu podržen. Sudí absolutně odmítl faul, který byl ale zřetelný.

43:04

Černák si přebral kotouč před vlastní brankou a poslal ho přes všechny čáry na druhou stranu.

42:46

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Alex Killorn – 2 min., nedovolené bránění.

42:15

Steven Stamkos si projel všechny tři třetiny kluziště sám, jen nakonec nedokázal zakončit.

41:47

Seattle vlétl na Tampu z počátku třetí třetiny. Ovšem ta se zatím skvěle brání.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina je minulostí. Tampa v ní byla dominantní a Seattle k ničemu velkému nepustila. Jasně vyhrála na střely, ale další gól přidat nedokázala. A tak je stav pořád stejný, jako na konci předchozí třetiny. Pravděpodobně se tak rozuzlení dočkáme až v následujících dvaceti minutách hry.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:30

Seattle se ještě v závěru hnal do akce, kterou ale střelecky nezakončil.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:15

Bogosian dokázal kotouč zachytit ve středním pásmu. Otočil se a vyjel do útoku, ale uviděl, že jeho spoluhráči střídají, a tak kotouč vyhodil do pásma a odjel také.

37:32

Domácí v plném počtu.

37:28

Grubauer má na kontě několik dalších zákroků. Dva hráči Tampy doráželi, ale německý strážce svatyně Seattlu kotouč za svá záda nepustil.

37:01

Seattlu se podařilo znovu vyhodit. Tampa ale ještě má dost času.

36:29

Kučerov pálil z první, jeho střela šla po ledu, ale nakonec neskončila úspěchem.

36:11

Oleksiak se dostal k puku ve vlastním pásmu a vyhodil ho až na druhou stranu.

35:32

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Oliver Bjorkstrand – 2 min., sekání.

35:26

Fleury vypálil z vrcholku pravého kruhu. Jeho kotouč byl zabržděn Grubauerem.

35:13

34:57

Seattle dlouho dobýval branku soupeře, ale Tampa se statně brání.

33:22

Tampě se povedlo vyhrát buly před Vasilevským a rychle vyhodit kotouč daleko.

33:13

Zach Bogosian – 2 min., podrážení.

33:11

Nyní už konečně vypálil i někdo z domácích. Byl to Oleksiak, který pálil z blízky od pravé tyčky, ale Vasilevksij ho vyčapaů.

32:50

Seattle se už několik minut vůbec nedostal ke střele. Tampa je ve druhé třetině mnohem lepším týmem.

31:49

Dlouhé nahození Tampy nebylo následováno zběsilým útokem za kotoučem, ale rychlým vystřídáním obou týmů.

31:21

Oliver Bjorkstrand se dostal do samostatného úniku, velkou šanci ale totálně zahodil, když vypálil snad deset metrů nad branku.

30:33

Ryan Donato pálil z dálky, ale jeho střela byla velice špatná a Vasilevskij ji jednoduše odrazil.

29:39

Perry se snažil tečovat před brankou, což se mu povedlo, ale opět se vytáhl Grubauer. Tampa nyní opravdu tlačí.

29:03

Hagel tentokrát zkoušel pálit z pravého křídla. Grubauer jeho střelu chytil do lapačky.

28:18

Hagel si sjížděl k levé tyči, kde čekal na přihrávku, ta byla ale sražena, přiletěla vzduchem a hráč už ji nedokázal zpracovat.

27:48

Hosté zmatkovali ve vlastním pásmu, ale nakonec se jim podařilo vyjet bez potíží.

27:06

Kučerov nyní prověřil německého gólmana dvakrát po sobě. Nejdříve z pravé strany, pak si sjel k brance a dorážel.

26:59

Dalekonosná rána Iana Cola neprošla až ke Grubauerovi, byla sražena do rohu.

26:25

Seattle se dostal do útočného pásma, ale kotouč tam jen nahodil a už ho nezískal.

24:44

Oba dva týmy několikrát získaly a zase ztratily puk ve středním pásmu.

23:56

Vasilevskij má další zákrok. Tentokrát se mu povedlo získat kotouč ze střely soupeře od levého mantinelu do lapačky.

23:33

Jared Mccan dostal v šanci dva na jednoho kotouč na hokejku a mohl ho zasunout do volné části branky, ale nepovedlo se mu to.

22:31

Další hrozná chyba Lightning, kteří přihráli soupeři přímo před branku. Vasilevskij ale Tampu podržel.

22:10

Ross Colton unikl do útočného pásma, ale zakopl a s pukem se skácel k zemi.

21:46

Tampa se vyhnala sama z útočného pásma. Navíc tím soupeře ještě poslala do šance.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí tým.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je u konce. Tampa byla po celý její průběh aktivnější, na střely vyhrála 14:6. Střelbu využila jedním gólem, a to v předposlední minutě. Bellemare skvěle usměrnil Colovu střelu za Grubauerova záda. Ještě ale zbývají dvě třetiny a vše je otevřeno.

20:00

První třetina skončila.

18:43

Tampa právě vstřelila branku! Hosté se dostávají do vedení! Cole pálil z dálky po Perryho přihrávce. Jeho střelu ale perfektně tečoval před brankou PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE, a poslal tak Tampu do vedení. Asistence: Ian Cole a Corey Perry.

18:17

Vhazovat se nyní bude před brankou Seattlu. Soupeř totiž dokázal kotouč zaseknout v brance z vnější strany na síti a puk musel vyndat sudí po přerušení hry.

17:52

Vasilevskij zpracoval kotouč za svou brankou. Následně vyslal Tampu do další akce.

16:43

16:11

Vasilevskij už má taky zákrok při oslabení. Seattle ale není extra aktivní.

15:50

Vasilevskij zachytil do rukavice dalekonosnou ránu Schultze, který pálil od modré čáry.

15:16

nyní se povedlo kotouč před brankou přebrat Hedmanovi a taky ho vyhodit až na druhou stranu kluziště.

14:50

Tampa si v oslabení vybojoval kotouč hned z jeho startu a vyhodila ho přes všechny čáry.

14:43

Michail Sergačjov – 2 min., nedovolené bránění.

13:56

Hedman si sjel až za soupeřovu branku. Tam o kotouč agresivně bojoval, ale nakonec ho získal soupeř.

13:27

Kučerov rozjel rychlou akci, která vypadala nadějně. Seattle se ale stihl zformovat a odebrat mu kotouč ještě na modré čáře.

12:35

12:13

Domácí znovu vyhodili. Tampa rozjíždí akci ze své třetiny.

11:50

Další vyhození Krakenu znamená další ukrojení přesilovkového času soupeře. Ten už má pouze kolem čtyřiceti sekund.

11:14

Stamkos čekal na levém kruhu, ale kotouč se k němu nedostal. jeden z domácích ho zablokoval a zabránil tak velké šanci.

10:44

Seattle vybojoval kotouč a ihned ho vyhodil až k Vasilevskému.

10:35

Adam Larsson – 2 min., hákování.

10:30

Perry před brankou praštil do kotouče v pádu, čímž podrazil soupeře. Předtím byl ale faulován sám.

08:36

Protiútok Blesků tři na dva nabídl zajímavé příležitosti, ale nakonec jen jednoduchý zásah Grubauera.

07:40

Tampa v útočném pásmu vybojovala kotouč, ale nedostala se ke střele na branku.

05:41

Vasilevskij velice špatně rozehrál před svou brankou, nebezpečí ale uhasil právě slovenský bek.

05:08

Černák pálil z dálky, jeho střela ale byla nebezpečná a německý gólman tak musel znovu zastavit hru.

04:46

Perry krásně tečoval kotouč po střele jiného hráče. Kotouč nakonec zkrotil Grubauer a zastavil hru.

04:41

Maroon chtěl soupeře hitovat za jeho brankou, tam se mu ale protihráč vyhnul a Maroon narazil o mantinel sám.

03:44

Domácí si za svou brankou předali kotouč a nastartovali další akci. Ta ale neskončila ani střelou.

02:56

Blesky už hodně dlouho drží puk v útočném pásmu. Soupeři se nedaří ho přebrat, Tampě zase vypálit.

02:23

Nyní musel Grubauer poprvé přerušit hru. Bekhendem z dorážky pálil Cirelli.

01:28

Tampa vyslal první dvě střely. jedna se k brance nedostala, druhou zlikvidoval Grubauer.

00:44

Blesky vyhnaly soupeře z útočného pásma a ten nyní hraje s kotoučem u své branky.

00:01

Úvodní utkání vyhrála Tampa Bay.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Eberle (A), Beniers, Burakovsky – McCann, Wennberg, Donato – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Sprong, Geekie, B. Tanev.
Trenér: D. Hakstol

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Černák, Cole, H. Fleury, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos ©, Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa se po malém výkyvu opět dostala do formy a vyhrála již třikrát v řadě. Opět se tak dostala na páté místo východní konference, kde má po 41 zápasech nastřádáno 55 bodů. Na své soupeře před v tabulce před sebou navíc má vždy minimálně zápas k dobru.

Forma: V – V – V –P – P

Poslední zápasy:
St. Louis – Tampa 2:4
Tampa – Vancouver 5:4
Tampa – Columbus 6:3

SEATTLE KRAKEN

Seattle hraje letos až nečekaně dobře. Je aktuálně dokonce na čtvrté pozici západní konference, kde už získal 56 bodů ve 42 zápasech. V posledních pěti duelech navíc pětkrát zvítězil už v základní hrací době.

Forma: V – V – V – V – V

Chicago – Seattle 5:8
Boston – Seattle 0:3
Buffalo – Seattle 3:4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.