Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta - Skupina A

24.05.2022 o 15:20

Slovensko
7 : 1
(2:0, 3:0, 2:1)
Dánsko
Naposledy zmenené pred 10 mesiacmi
obnoviť
Filter

Sme vo štvrťfinále!!! Vynikajúca práca slovenských hokejistov na turnaji v Helsinkách. V rozhodujúcom dueli sme deklasovali Dánsko 7:1. Súpera ešte nepoznáme. To sa dozvieme po ukončení dnešného posledného dňa základných skupín. Štvrťfinále odohráme vo štvrtok 26. mája. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

59:19

Slovensko dalo gól! PAVOL REGENDA nekompromisne vyslal bombu, ktorá zakotvila v ľavom hornom rohu nič netušiaceho Dahma. Asistencie: Šimon Nemec a Róbert Lantoši.

58:53

Plexisklo je vymenené! Pokračujeme v dokončení zápasu!

58:53

Vylúčenie v tíme Dánsko:
Markus Lauridsen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku + 10 min. osobný trest, nešportové správanie,
2 min..

58:53

Potvrdené! Šimon Nemec zvyšuje vedenie na 6:1! Dánsko dostáva dve minúty za zdržiavanie hry, a takisto aj Lauridsen, ktorý uvidí 10 minút za rozbitie plexiskla hokejkou!

58:53

Dánsky tréner Ehlers sa však ešte odvoláva na výzvu!

58:53

Slovensko dalo gól! Severanov definitívne zarezal obranca ŠIMON NEMEC, keď trestal neprehľadnosť vo vyšťavenej defenzíve. Sebastian Dahm úplne zničený. Asistencia: Samuel Takáč.

58:25

Dánsko hrá s piatimi hráčmi.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:43

Pekná spolupráca medzi Slafkovským a Liškom. Medzi Dánmi prudko zakončil po peknej prihrávke od pravej tyčky.

57:00

Fehérváry tvrdo vystrelil a k puku sa dostáva Michal Krištof.

56:25

Vylúčenie v tíme Dánsko:
Emil Kristensen – 2 min., držanie.

56:00

Sme štyri minúty od postupu do play-off šampionátu. Podarí sa nám to druhýkrát po sebe. Vlani sme sa tešili v lotyšskej Rige.

Reklamná prestávka.

53:54

Šimon Nemec mal na lopatkách brankára Dahma, ktorý pustil hokejku z náručia! Náš obranca nedostal puk do siete, keďže bola aj posunutá!

53:19

Hra je prerušená. Nikam sa už nemusíme ponáhľať. Všetko dôležité sme si vybojovali vo dvoch tretinách. Dánsko trpí aj na silový deficit po včerajšej bitke s Kanadou.

Reklamná prestávka.

51:44

Bol odpískaný dánsky ofsajd.

50:00

Vyhrávame nad Dánskom hladko 5:1. Toto už nemôžeme stratiť a pripraviť sa o postup. Hráme výborne a koncentrovane.

47:43

Dánsko dalo gól! Dáni korigujú skóre na 1:5 zo svojho pohľadu. Náš Adam Húska tak prichádza o čisté konto. Asistencie: Markus Lauridsen a Nikolaj Ehlers.

47:07

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Pavol Regenda – 2 min., nebezpečná výstroj.

Reklamná prestávka.

45:36

Kollár cez Sýkoru sa dostal do pásma. Daniel Gachulinec si pohybom vypýtal puk do svojej moci a Dahm pocítil tvrdosť jeho zakončenia.

44:27

Rozhodujúce stretnutie máme plne pod kontrolou a ukazujeme, že aj takto vieme hrať s prehľadom.

41:48

Pokojný Adam Húska schmatol do lapačky tvrdú strelu Jespera Jensena Aaboa. Nedržal ho zbytočne pri sebe, ale rozohral.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 17:03.

Fantastický výsledok svieti v helsinskej aréne. 5:0 po dvoch častiach pre naše mužstvo. Dánov sme dokatovali ďalšími tromi gólmi. Postup už by nám nemal uniknúť.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:56

Takáčovo zakončenie do tyčky!

38:20

Slovensko dalo gól! JURAJ SLAFKOVSKÝ možno pridáva klinec do dánskej rakvy. Po individuálnej akcii vykúpal Dahma a nedal mu žiadnu šancu. Bez asistencie.

Reklamná prestávka.

36:36

Slafkovský prišiel do hry a už začínalo byť dusno severanom. Obtočil sa okolo dvoch súperov a pripojil k sebe Fehérváryho, ktorý využil voľné ľavé krídlo. Dahmovi podkúril zakončením Krištof.

35:31

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

34:38

Regenda príkladne zabral v oslabení, získal puk a ešte ho dokonca poskytol Samuelovi Takáčovi. Jeho strela bola náročná pre Dahma, no nie gólová.

33:41

Dáni už dávajú všetko do útoku. Vlastné bránkovisko si však upratal náš brankár Adam Húska, ktorý zvíťazil bitku o puk.

33:31

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., podrazenie.

32:51

Klobúk dole pred dánskym útočníkom Jakobsenom. V nie najlepšej pozícii a navyše so skackajúcim pukom pálil na Húsku, ktorý stále drží nulu.

32:37

Pavol Regenda profitoval z dobrej stavby tela! Po otočke živil nádej na piaty slovenský gól!

32:17

Slovensko dalo gól! MISLAV ROSANDIĆ prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Odpor Dánska už by mal byť zlomený. No nesmieme zaspať na vavrínoch. Asistencie: Mário Lunter a Šimon Nemec.

30:48

Adam Húska s ťažkým zákrokom. Strieľal na neho končiaci Dán Frans Nielsen, ktorý by mal ukončiť kariéru po šampionáte, a ešte puku na neho pomohol ležiaci Grman.

30:31

Regenda sa nemal dať vyprovokovať Stormom pri našej bránke. Obaja sa dostali do roztržky, ale chvalabohu sa nebude trestať.

Reklamná prestávka.

29:43

Ukážkový hit Fehérváryho, pri ktorom nemohlo ani pomyslenie, žeby išlo o nedovolený zákrok. Slafkovský po zisku puku preveril Dahma.

28:44

Adam Sýkora sa aktívne zráža s každým dánskym protivníkom. Nikomu nevenuje ani kúsok ľadu a je radosť na to pozerať, ako príkladne bojuje.

Reklamná prestávka.

27:38

Lantoši svoj pobyt na ľadovej ploche okorenil o strelu, pri ktorej ale nechal vyniknúť dánskeho gólmana.

26:48

Prečkali sme tlaky dánskych hokejistov, ktoré postupne prichádzali. Húska si v tomto hernom úseku pripísal zákrok a dopredu nás chcel vyviezť Regenda v spolupráci s Takáčom.

25:17

Hneď po naskočení Grmana sme putovali do šance. Slafkovský zakončoval po ľade a ešte Tomáš Tatar išiel do dorážky s cieľom zaknihovať hetrik a dostať súpera viac do kolien.

25:04

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

24:34

Fehérváry oslobodzuje náš tím. Severania korčuľujú k svojmu brankárovi.

23:42

Kontra Lišku s Milošom Romanom pri našom oslabení! Veľká škoda, že Liška radšej nevolil prehodenie puku na Romana, ktorý by mal pred sebou otvorenú bránku!

23:04

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., hákovanie.

22:54

Tomáš Tatar sa ujal puku pri striedačke. Urobil jedno kolo okolo bránky Dánov a Rosandić si vypýtal priestor na strelecký pokus. Dahm neinkasuje.

21:57

Slovensko dalo gól! Fantázia. Na 3:0 pridáva PAVOL REGENDA, ktorý poslal bekhend na Dahmov betón a od neho sa puk odrazil za čiaru. Asistencie: Juraj Slafkovský a Adam Jánošík.

21:41

Kollár perfektne našiel nakorčuľovaného Regendu, ktorý sa ocitol pred bránkou aj s Takáčom. Dáni si s touto situáciou poradili.

20:55

Martin Fehérváry nás dotiahol do pásma. Po krátkom pobyte v ňom aj zakončoval zápästím od modrej čiary, ale pred Dahmom sme nemali ďalšieho hráča.

20:01

Vylúčenie v tíme Dánsko:
Mathias Bau Hansen – 2 min., sekanie.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 16:10.

Je to na dobrej ceste. Vedieme 2:0 zásluhou kapitána Tomáša Tatara. A čo je ešte lepšie, druhé dejstvo rozbehneme presilovkou.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:38

Slovensko dalo gól! Gól do šatne, ktorý nás nesmierne teší. Kapitán TOMÁŠ TATAR si uvedomuje, žeby mal byť lídrom tímu a podčiarkuje to druhým gólom v zápase. Skvelo vymiešal Dahma a prekonáva ho. Asistencie: Michal Krištof a Juraj Slafkovský.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:34

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

18:15

Húska po delovke Dánov vyťahuje úspešný zásah a Wejse už zbytočne uvažoval nad dorážkami! Kvalitný test pre nášho brankára po prázdnych pätnástich minútach!

17:48

Markus Lauridsen sa dostal do úzkych. Do kúta ho zahnal dôrazný a obetavý korčuliar Pavol Regenda. Naťahujeme cenné sekundy.

17:14

Zmazaná nula na konte Adama Húsku. V poslednej chvíli reagoval betónom na dobrú strelu dánskej hviezdy Ehlersa. Výborne.

16:56

Dvakrát už puk smeroval do nášho bránkového priestoru. V oboch prípadoch to však letelo vedľa.

16:34

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Daniel Gachulinec – 2 min., podrazenie.

Reklamná prestávka.

15:19

Liška zotrval hlboko v útočnej tretine a naháňal puk, ktorý si menili severania.

14:18

Roman sa poriadne nalepil na Jakobsena, ktorý okupoval územie okolo našej bránky. Húska stále iba sleduje počínanie spoluhráčov.

13:33

Opäť významnú rolu pri tejto akcii tvoril Slafkovský. Dostatočne znepríjemňoval život Dánom pri mantineli a vyškrabal puk pre Fehérváryho. Po jeho skvelej strele zasahuje Dahm.

12:45

Klasicky vyzerajúci prechod do útočného pásma našich hráčov zastavený. Krištof o sekundičku skôr vošiel dnu ako Slafkovský s pukom.

12:26

Dáni musia korčuľovať dozadu, kam sa dostal puk a pokúsia sa o zrod novej akcie.

11:28

Urobili sme vynikajúcu prípravu na nepríjemné Dánsko, ktoré má v nohách a víťazný duel so silnou Kanadou. Adam Húska ešte nemá na konte žiadny zákrok. Veríme, že si zachytá a nebude rovno loviť puk z bránky.

Reklamná prestávka.

10:58

Samuel Takáč si prišiel na modrú čiaru s pukom na hokejke. Hradbu dánskych tiel ale neprekonal.

10:00

Slovensko dalo gól! Parádne zakončenie polovice tretiny! TOMÁŠ TATAR okamžite strelou reagoval na vyhraté vhadzovanie Michala Krištofa. Robíme prvý krok k postupu do štvrťfinále. Asistencia: Michal Krištof.

Reklamná prestávka.

09:58

Veľmi nebezpečná strela Slafkovského. Musel puk viackrát loviť spod nôh viacerých hráčov, ktorí clonili Dahmovi. Nakoniec skvelo vystrelil, ale gól nezariadil.

08:44

Matthias Asperup zastavil prenikajúceho Sýkora, ktorý skončil na ľade. Dánsky útočník naznak obhajoby len zodvihol ruky. Rozhodcovia nepískali.

07:46

Nemec vymyslel krížnu nahrávku pre Takáča, lenže slovenský majster to dostal na päty a na strelu pomýšľal márne.

06:53

Fehérváry dobre telom blokoval súpera. Puk vyskočil do strednej tretiny, kde sme sa ho bez problémov ujali, no Dáni sa nasťahovali na našu stranu.

05:55

Adam Sýkora ako posledný vracajúci sa získal puk bez námahy. Chcel ťažiť z ponúknutej možnosti ohroziť severského gólmana. Rýchlo tam zabral jeden z obrancov, ktorý vystúpil proti jeho koncovke.

05:39

Róbert Lantoši sa vysporiadal na začiatku útočného pásma s dotieravým Dánom. Odtrhol sa od neho a streleckým pokusom zamestnal Dahmovu lapačku.

04:44

Miloš Roman vysunul vpred Regendu. Vystrelil spoza obrancu, ale puk nedoputoval k brankárovi Dahmovi.

04:16

Tatar striehol pri ľavej žŕdke! Juraj Slafkovský mu adresoval milimetrovú prihrávku, z ktorej dokázal náš kapitán strieľať! Dahm vystavil stopku!

02:21

Zhruba dvadsať sekúnd sa bojovalo o puk za bránkou severanov. Grman držal čo najdlhšie puk pod korčuľou, ale nakoniec podľahol tlaku súpera.

01:20

Samuel Takáč využil možnosť zakončenia na dánsku svätyňu. V nej výborne zasiahol jeden z najlepších gólmanov na šampionáte Dahm.

00:42

Tomáš Tatar prenikol do pásma a uvoľnil sa pred kruhmi. Strelu mu zablokovali Dáni, no puk sa ponúkol Romanovi, ktorý prestrelil.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Slovensko

Slovensko

 • Húska (Tomek)
 • Čerešňák (A)
 • Fehérváry
 • Nemec
 • Ivan
 • Grman
 • Rosandić
 • Gachulinec
 • Jánošík
 • Tatar (C)
 • Krištof (A)
 • Slafkovský
 • Regenda
 • Roman
 • Takáč
 • Lantoši
 • Tamáši
 • Liška
 • Sýkora
 • Kollár
 • Lunter
Dánsko

Dánsko

 • Dahm (Dichow)
 • M. Lauridsen
 • Lassen
 • Kristensen
 • Jensen Aabo (A)
 • N. Jensen
 • Larsen
 • M. Jensen
 • Bau Hansen
 • Nielsen (A)
 • Ehlers
 • Aagaard
 • Regin (C)
 • Storm
 • Blichfeld
 • Wejse
 • Bjorkstrand
 • Asperup
 • Jakobsen
 • Poulsen
 • Meyer