Fossier prihral na modrú FAaulovi, jeho strela skončila na betóne Windsora.

Puk je na hokejkách hostí, no Slova výborne stráži červenú čiaru. Puk získal Bezák.

Rapuzzi vypomohol v obrane, zblokoval pokus Fatula z osi klziska.

Po icingu hostí sa vhodí pred Gajanom.

57:09

Ihnačáka odzbrojil MacKenzie a Slovan sa ženie do ďalšieho útoku.

56:00

Cardwellovu strelu síce nik z jeho spoluhráčov netečoval, no puk zastavila bránková konštrukcia!

55:03

Šoltésovu strelu spoza hráča Windsor vyrazil pre seba.

53:40

Prvý útok belasých zamkol B. Bystricu v jej tretine, koncovku na seba zobral Maier, jeho strelu však Gajan bez problémov zlikvidoval.

52:54

Ihnačák ešte dotieral pred Windsorom po strele Cardwella od mantinelu, domáci brankár ale puk udržal vo výstroji a nedal možnosť hosťujúcim hráčom dorážať.

51:45

Valach zachytil rozohrávku súpera, za pukom išiel Rapuzzi, no na zadnom mantineli oň prišiel.

51:13

Možno až teraz po Tamášiho strele z krídla. Buly pred Windsorom.

50:59

Tentokrát sa o vyhodenie postaral Harris. B. Bystrici sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

50:18

Sersen vyhral osobný súboj pri mantineli a vyhodil puk cez všetky čiary.

49:43

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (MacKenzie – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

49:32

Slovan Bratislava dal gól!
Siedmy gól v sieti B. Bystrice, postaral sa oň individuálnou akciou ANDREW YOGAN, ktorý puk uchmatol hráčovi hostí ešte v strednom pásme, vošiel s ním do útočného a z kruhu zavesil ponad lapačku gólmana.

49:10

Ďatelinkova strela od modrej skončila vedľa brány .

47:37

Už po pár sekundách belasí presilovku využili zásluhou WILLIAMA RAPUZZIHO. MacKenzie prihral súbežne s modrou čiarou Jääskeläinenovi, ktorý vystrelil na bránu, tam dráhu puku zmenil Rapuzzi a Gajan už nestihol zareagovať. 6:4 pre Slovan.
Asistencie: Joona Jääskelainen, Matthew MacKenzie

47:25

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Shcherbak – 2 min., napadnutie).

47:25

Golian bol tvrdo narazený na mantinel a len veľmi ťažko sa zbiera z ľadu, odchádza však po vlastných.

45:55

Výborná prihrávka Bretona spoza brány na voľného Tamášiho, ten v čistej gólovej šanci namieril do pravého betónu fantastického Windsora!

45:03

Rapuzzi to skúšal z otočky spoza brány, zakončením p ľade Gajana neprekabátil.

44:22

Fossier puk jemne tečoval, no ten doskackal do Windsorovej lapačky.

43:26

Množstvo osobných súbojov v tretine domácich, no rozhodcovia nechávajú hru plynúť.

42:48

MacKenzie našiel našliapnutého Kytnára, ktorého strelu príklepom Gajan pokryl nadvakrát.

41:44

Tamáši si vylámal zuby na výbornom Windsorovi, ktorý puk zastavil betónmi!

41:34

Útok hostí zastavil ofsajd. Kúskovanie hry pokračuje aj v tretej tretine.

41:19

Gajan na druhej strane zasiahol po strele Maiera z uhla, mal odkrytý výhľad a so zákrokom nemal problém.

40:55

Po strele Ihnačáka z prvej z bezprostrednej blízkosti nevedeli hráči Slovana dostať puk veľmi dlho pod kontrolu, nedarilo sa to ani WIndsorovi, napokon sa skóre nemenilo.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Po dvoch tretinách vyhráva Slovan nad B. Bystricou 5:4.
Tretia tretina sa začne o 19:59.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:47

Takáč nenašiel priestor pri bližšej žŕdke, tú si Gajan bezpečne pokryl.

39:18

Jääskeläinen to zobral na seba, ale bránu z ľavého kruhu prestrelil.

38:50

Hostia mohli udrieť v oslabení, keď sa dostali do brejku, no útočiaci hráč bol čisto odzbrojený od puku v momente, keď sa chystal zakončovať.

38:27

Gašpar je naďalej aktívny, ďalšie dve jeho strely Gajan vyrážal.

38:06

Gašpar posielal puk pred bránu a priadne natiahol Gajana.

37:51

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Bubela – 2 min., sekanie).

37:40

Na druhej strane Windsor predviedol istý zákrok po strele príklepom Fossiera.

37:12

Takáč vo výbornej šanci! Spomedzi kruhov však trafil vykorčuľovaného Gajana.

36:13

Dobrá prihrávka na Takáča, no ten z pravého krídla tesne minul vzdialenejšiu žrď.

35:29

Slovan je s piatimi hráčmi, začína sa jeho takmer jeden a pol minútová presilovka.

34:57

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

34:33

Fossier puk za jazdy tečoval, ale iba mimo troch žrdí. Slovan sa následne oslobodil.

33:52

Šoltés si vytvoril priestor na strelu z ľavého kruhu, Windsor však úspešne zasiahol.

33:25

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Gachulinec – 2 min., držanie).

32:33

Hra sa poriadne kúskuje. Najprv pre prihrávku rukou, následne pre hru vysokou hokejkou.

32:13

Štipľavá strela Fominykh Gajanovi vypadla, ale k puku to mali bližšie hostia.

31:15

Windsor vyrazil pred sena nahodený puk, jeho spoluhráči sa ho následne zmocnili. No na koni sú hostia.

29:10

Striedanie v tíme HC Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Gudlevskis, prichádza Windsor.

29:10

Banská Bystrica dala gól!
Po vhadzovaní v stredovom kruhu prekorčuľoval Bubela brániaceho Goliana, jeho strelu po ľade od mantinelu Gudlevskis vyrazil, ale iba pred seba na hokejku MATTHEWA MISTELEHO, ktorý bez problémov skóruje.
Asistencie: Miloš Bubela, Filip Vašaš

28:59

Veľký presilovkový tlak domáci neustáli a inkasujú. Strelu Cardwella Gudlevskis neudržal, dvojica jeho spoluhráčov bola pripravená dorážať, uspel napokon MITCHELL FOSSIER.
Asistencie: Jacob Cardwell, Brian Ihnačá

28:47

Šoltés strieľal z prvej z ľavého kruhu, Gudlevskis pozorný.

28:00

Zato strela Ihnačáka narobila väčšie problémy, skrumáž pred bránou sa Slovanistom podarilo vyriešiť.

27:44

Chvíľu po buly to skúšal Šoltés, no puk na domácu bránu neprešiel.

27:38

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Harris – 2 min., držanie).

27:04

Prihrávka prešla celým útočným pásmom na Yogana, jeho strela po ľad ale bola zblokovaná hráčmi hostí.

26:34

Gabor vyhodil puk popri mantineli iba na zakázané uvoľnenie.

26:02

Propagačný pokus do lapačky v podaní Gachulinca. Buly po ľavici banskobystrického gólmana.

25:44

Pokračujeme v hre. Beňo strieľal k protiľahlej žŕdke do protipohybu Gajana, ktorý mal čo robiť, aby puk vytesnil.

Plexisklo si vyžiadalo opravu, hra je na chvíľu prerušená.

24:18

Ešte nie je odohratá ani polovica riadneho hracieho času a belasí strieľajú už svoj piaty gól. Takáčovu prihrávku usmernil za bránkovú čiaru ANDREW YOGAN, zakončil po ľade z otočky.
Asistencie: Samuel Takáč, Juraj Valach

24:07

Kytnár vošiel do útočného pásma a vystrelil, puk padal oblúčikom do Gajanovej lapačky.

23:11

Ďatelinka dostal nabité na modrú čiaru, no brániaceho hráča neprestrelil.

22:05

Z práce Matouška ťažil Bezák, ktorému však puk odskočil, čo využil Gajan a prerušil hru.

20:50

Ďalšia využitá presilovka v podaní domácich, ktorí odskakujú na rozdiel dvoch gólov. Po prihrávke Takáča prekonal Gajana strelou z pravého kruhu WILLIAM RAPUZZI.
Asistencie: Samuel Takáč, Matthew MacKenzie

20:28

MacKenzieho pokus od modrej Gajan vyrazil na plexisklo.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Videli sme slušnú porciu gólov, hrá sa útočný hokej. Slovan strelil o gól viac, po prvej tretine vyhráva nad B. Bystricou 3:2. Druhú tretinu začne Slovan presilovkou.
Druhá tretina sa začne o 18:57.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:59

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Mistele – 2 min., sekanie).

19:24

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Shcherbak – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Harris – 2 min., hrubosť).

18:28

Striedanie v tíme HC 05 Banská Bystrica: z ihriska odchádza Belányi, prichádza Gajan.

Belányi sa pri zákroku zranil a musí striedať zo zdravotných dôvodov.

18:28

Gól za gólom, Slovan opäť vyhráva. Domáci sa dostali do miniprečíslenia pred bránkou, Yogan puk presne naservíroval na hokejku BRANTA HARRISA, ktorý nemohol netrafiť odkrytú bránu.
Asistencie: Andrew Yogan, Samuel Takáč

18:19

B. Bystrica sa dočkala aj vyrovnania! Nie prudká, no dobre umiestnená strela MATTHEWA MISTELEHO z osi klziska zapadla za Gudlevskisov chrbát.
Asistencie: Dávid Boldižár, Filip Vašaš

17:40

Nastrelený puk skončil u Belányiho, tímy striedajú.

16:24

Hostia zovreli svojho súpera, Gudlevskis veľa nevidel, našťastie pre domácich ho Výhonský zblízka neprekonal.

15:04

Yogan mal priestor, oprel sa do puku, ale priestor troch žrdí netrafil.

14:36

Matoušek bol za bránou proti presile, puk nezískal, nasledoval protiútok B. Bystrice, puk sa dokotúľal ku Gudlevskisovi, ktorý ho prikryl a prerušil hru.

13:42

Aktívny hokej z oboch strán pokračuje, vidíme množstvo striel. Jednu teraz zblokoval Gachulinec.

13:01

Jääskeläinenova strela bola zrazená ku Gachulincovi, ktorý pálil, no bránu minul.

12:48

Protiútok hostí, Gudlevskis musel zasahovať po strele Vašaša, následne kryl aj ďalší pokus.

12:06

Harrisov pokus z ľavej strany bol tečovaný vedľa brány, Valachova strela zblokovaná.

10:48

Belányimu vypadla strela od modrej, nemal puk pod kontrolou, čo sa snažili využiť dorážajúci hráči, no neúspešne.

10:32

Kytnár prišpendlil na mantineli Gabora a nepusti ho do šance. Hra sa presunula na opačnú stranu.

10:07

Na druhej strane nepresný tečovaný pokus Gašpara.

09:30

Prečíslenie hostí dva na jedna, Shcherbak sa rozhodol prihrávať, no puk skončil na hokejke brániaceho Beňa.

07:14

Mohlo byť vyrovnané. Hráči B. Bystrice dostali v útočnej tretine príliš veľa priestoru spoza brány sa snažil Fossierzasunúť puk za Gudlevskisov chrbát, ten fantasticky zasiahol lapačkou a kryl aj dorážku.

06:33

Hostia veľmi rýchlo strieľajú kontaktný gól. Nahodený puk od mantinelu tečoval za bránkovú čiaru MITCHELL FOSSIER. Gudlevskis veľa nevidel.
Asistencie: Alex Breton, Nikita Shcherbak

06:16

Už je to o dva góly. Takáč našiel krížnou prihrávkou voľného Yogana, ktorý puk nastrelil na bránu, tam ho pred Belányim do brány tečoval BRANT HARRIS.

05:44

B. Bystrica prešla do útočného pásma, od modrej strieľal Fatul, Gudlevskis puk vyrazil pred seba.

04:48

Tentokrát to RASTISLAVOVI GAŠPAROVI už vyšlo, na jeho strelu z prvej z kruhu si Belányi siahol, no puk prepadol do jeho siete. Slovan využíva presilovú hru a ide do vedenia.
Asistencie: Michal Sersen, Andrew Yogan

04:36

Sersen sa k strele neodhodlal, prihral Gašparovi, ktorého pokus bol zablokovaný.

04:16

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

03:21

Gabor prenechával puk za seba, ale ten skončil až v strednom pásme, hostia musia vykorčuľovať.

02:48

Šotek zachytil prihrávku hostí v strednom pásme, akciu zakončil strelou presne do lapačky Belányiho.

01:55

Slovan v útočnom pásme, ale bez puku.

00:32

Gudlevskis už musel zasahovať, strelu z osi klziska vyrazil vyrážačkou.

00:01

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Yogan, Harris, Takáč – Gašpar, Rapuzzi, Jääskeläinen – Fominykh, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ

HC 05 Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Fatul, Španko, Jendroľ, Boldižár – Fossier, Ihnačák, Shcherbak – Galbavý, Bubela, Mistele – Vašaš, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Gabor, Kabáč

Rozhodca: Štefik, Orolín – Ordzovenský, Beniač.

Dnes sa hrajú štyri zápasy 19. kola Tipos Extraligy, o 18:00 sa začína stretnutie medzi HC Slovan Bratislava a HC 05 Banská Bystrica.

Slovan je lídrom tabuľky, na konte má 36 bodov, rovnako, ako druhý Zvolen. Po troch prehrách v rade zaznamenali belasí dve víťazstvá, naposledy vyhrali v Liptovskom Mikuláši 4:3 po predĺžení.

B. Bystrica sa nachádza na 9. mieste, doposiaľ nazbierala 19 bodov. Avšak uplynulé tri duely prehrala, v minulom kole nestačila na Zvolen a podľahla mu 4:5 po predĺžení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.