Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Súhlasia Slováci s neúčasťou hráčov z KHL na MS? Výsledky prieskumu môžu prekvapiť

Takmer až tri pätiny Slovákov nesúhlasia s tým, že na hokejových majstrovstvách sveta sa slovenská reprezentácia predstaví bez hráčov z ruskej KHL.

10.05.2023 16:39
tomek regenda Foto: ,
Slovenská reprezentácia nebude mať na MS žiadneho hráča z KHL po prvýkrát od roku 2009. (ilustračná snímka)
debata (39)

Vyplýva to z prieskumu denníka Plus 1 deň, ktorý si nechal spraviť agentúrou MNFORCE. Až 58 percent respondentov v druhej polovici apríla uviedlo, že rozhodnutie vedenia hokejovej reprezentácie považuje za nesprávne.

VIDEO: Jánošík: Poraziť Čechov na MS je pre nás veľká výzva.

Video

Realizačný tím národného tímu sa totiž rozhodol neumožniť reprezentovať Slovensko hráčom, ktorý pôsobia v spomenutej ruskej súťaži, to všetko pod vplyvom vojny, ktorú ešte vo februári 2022 rozpútali na ukrajinskom území Rusi s podporou a pomocou Bielorusov. Táto vojna naďalej trvá a ruské vojská na Ukrajine spôsobili smrť tisícok ľudí vrátane detí.

Aký je váš názor na zákaz účasti Slovákov z KHL na MS?

Ako informuje Plus jeden deň, podľa prieskumu rozhodnutie tímu považuje za správne 21 percent respondentov a rovnaký podiel sa k tomu nevedel vyjadriť.

Podľa spomenutého prieskumu až dve tretiny opýtaných tvrdí, že slovenskí športovci by sa nemali vyhraňovať proti účasti Rusov na medzinárodných podujatiach.

Opačný názor zastáva tretina respondentov. Dovedna 54 percent respondentov výskumu odmieta, aby bola účasť ruských športovcov na medzinárodných podujatiach podmieňovaná odsúdením spomenutej krvavej vojny, ktorú vedú Rusi na Ukrajine.

Najproduktívnejší Slováci na všetkých MS v hokeji Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Na nasledujúcich stránkach zistíte, ktorý...

Na polovicu sú rozdelené názory opýtaných v otázke reprezentovania ruských športovcov pod neutrálnou vlajkou na veľkých športových podujatiach.

V ruskej KHL pôsobí niekoľko hráčov SR, pričom brankár Július Hudáček z kazašského Barysu Astana už ukončil reprezentačnú kariéru.

V ročníku 2022/2023 v KHL hrali aj obrancovia Christián Jaroš a Michal Čajkovský či útočníci Michal Krištof, Adam Liška a Tomáš Jurčo. Krídelník Samuel Buček začal ročník v ruskom Nižnekamsku, od polovice októbra 2022 však hral v Česku za majstrovský Třinec.

Najväčšie hviezdy hokejových MS 2023 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Lídri svojich tímov, najväčšie hviezdy...
HOKEJ: Slovensko - Rakúsko Dávame do pozornosti Kedy hrajú Slováci? Kompletný program MS v hokeji 2023
39 debata chyba
Viac na túto tému: #KHL #hokej #slovenská hokejová reprezentácia #MS v hokeji 2023