Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zákerný Komarov si vyšliapol na Nemca. Zbabelec, vypočul si

Je menej známy ako jeho menovec. Okrem spoločného priezviska ich spojuje aj tendencia k tvrdej, miestami až zákernej hre.

21.05.2021 20:27
MS Bielorusko Slovensko Foto: ,
Skrumáž hráčov, ktorá vznikla po zákroku Nikitu Komarova (19) na Šimona Nemca.
debata (6)

Leo Komarov, rodák z Estónska reprezentujúci Fínsko, si v NHL vybudoval povesť zákerného hráča.

Majster sveta z roku 2011 sa v zámorskej profilige prezentuje sa aj takýmito zákrokmi:

Jeho menovec Nikita, bieloruský reprezentant, má podobné renomé.

Tvrdý, fyzicky zdatný útočník, ktorý mal v sezóne 2016/17 v drese Dynama Minsk (KHL) 116 trestných minút, nechýbal v zostave Bieloruska v piatkovom zápase na MS proti Slovensku.

Bielorusi rýchlo prehrávali a hroziaci debakel neuniesli. V prvej tretine Komarov zbytočne dohrával súboj a tvrdo narazil na mantinel Šimona Nemca.

Ramsay Dávame do pozornosti Program, výsledky, zaujímavosti. Všetko o MS v hokeji 2021

Stále len 17-ročný obranca, hrajúci v košíku, zostal otrasený ležať na ľade. Strhla sa mela, ale rozhodcovia začínajú sa bitku včas ukončili.

Komarov zápas nedohral, po treste 5+DKZ putoval predčasne pod sprchy. Pozrite si video:

Nemec sa otriasol a v zápase pokračoval.

Na jeho začiatku sa stal druhým najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil za Slovensko na MS. Rekord vytvoril jeho spoluhráč Juraj Slafkovský.

Nemec si už v prvej tretine pripísal asistenciu pri góle Pospíšila a vo veku 17 rokov, tri mesiace a šesť dní sa stal najmladším hráčom SR, ktorý získal bod na MS.

Slovensko, Bielorusko Čítajte viac Brilantný úvod, výstraha v závere. Slováci vstúpili do MS víťazne

Fanúšikovia, nielen zo Slovenska, označili na sociálnych sieťach zákrok Komarova za zbabelý.

„Zbabelec, vyšliapnuť si na tínedžera s košíkom. Veľmi hlúpy faul,“ znela jedna z reakcií.

Slováci viedli po prvej tretine 3:0, napokon triumfovali 5:2 a majú prvú výhru na MS 2021.

clanok sutaz golovka Dávame do pozornosti Zahrajte si gólovku! V hre je viac ako 1 000 €