Oremus sledoval, ako sa slovenské šance rozplývajú. Nervózny nebol

Nechýbalo veľa a Slováci si už mohli pripraviť kufre, aby v utorok večer priamo po zápase s USA odišli z Ostravy.

11.05.2015 19:18
Peter Oremus Foto:
Peter Oremus.

Fínsko necelých desať minút pred koncom prehrávalo s Bieloruskom 0:1 a tento výsledok posielal zverencov Vladimíra Vůjteka predčasne domov.

V ČEZ aréne zápas sledovali generálny manažér Otto Sykora a asistent trénera Peter Oremus. Zatiaľ čo prvý z nich opustil hľadisko ešte pred predĺžením, ten druhý stretnutie dopozeral. Vrátane samostatných nájazdov.

"Bol to dramatický zápas s konečným víťazstvom Fínska. Výsledok nás udržal v hre,“ skonštatoval Oremus tesne po zápase. Zdalo sa, že počas zápasu nervózny nebol, ako to však prežíval vo vnútri? "Nemohol som ho ovplyvniť, takže som iba pokojne sledoval,“ prezradil.

Bielorusi nastúpia na svoj kľúčový zápas v skupine už v utorok o 12.15. Odpočívať tak budú menej, ako osemnásť hodín. "Ten odpočinok majú naozaj krátky, uvidíme, ako sa to odrazí,“ poznamenal.

Na tribúne nebude chýbať ani počas zápasu proti Nórom. "Samozrejme, budeme na štadióne sledovať aj tento duel,“ dodal na záver.

Viac na túto tému: #MS 2015 v hokeji