Majstra potiahol Fejes s hetrikom, Zvolen stíha lídra

Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorkovom zápase 15. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad HC MIKRON Nové Zámky 5:1. "Oceliari" vyhrali druhýkrát za sebou a piaty z uplynulých šiestich duelov a patrí im tretia priečka v tabuľke. Nové Zámky si pripísali štvrtú prehru v sérii a klesli na piate miesto.

31.10.2023 20:24
SR Košice šport hokej fejes Foto: ,
Brett Pollock a Hunter Fejes oslavujú gól do siete Nových Zámkov.

Košičania položili základ úspechu v úvodnom dejstve, z ktorého si odniesli dvojgólový náskok, a v polovici druhej časti pridali tretí gól. Strojcom ich úspechu bol prvý útok a najmä Hunter Fejes, ktorý dvakrát skóroval a pridal aj asistenciu.

Svojím druhý gólom odpovedal na zníženie Troya Logginsa na 1:2 v 28. minúte a tak išli domáci aj do druhej prestávky s dvojgólovým náskokom. Košičania si aj v treťom dejstve strážili priebeh a dvoma gólmi v priebehu 52. minúty rozhodli o svojom triumfe. Na 5:1 uzavrel skóre duel Fejes, ktorý tak zavŕšil hetrik.

HC Košice – HC MIKRON Nové Zámky 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 5. Pollock (Fejes, Bartánus), 8. Fejes (Pollock, Olsson), 30. Fejes (Jääskeläinen, Bartoš), 52. Draveccký (Rogoň, Havrila), 52. Fejes (Jääskeläinen, Pollock) – 28. Loggins (Lee, Roy). Rozhodovali: Orolin, Goga – Vyšný, Jurčiak, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Dravecký – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Lamper, Šimun, Bartánus – Bačo, Havrila, Rogoň
Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Farley – Fafrák, Barto, Kováč

Nitra vyhrala v Michalovciach

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce podľahli v utorňajšom zápase 15. kola Tipos extraligy na svojom ľade HK Nitra 2:4 a pripísali si tretiu prehru za sebou.

V Michalovciach čakali diváci na góly až do polovice zápasu a prvý domácich priaznivcov veľmi nepotešil, keďže ho dal v 30. minúte hosťujúci Dávid Okoličány. Nitre však vydržala radosť len dve minúty, keďže v presilovke vyrovnal Chase Pearson a krátko po ňom poslal Duklu do vedenia Michal Kabáč.

„Corgoni“ však využili početnú výhodu v 45. minúte zásluhou Stephena Harpera a necelé štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o ich triumfe Alex Cotton. V záverečnej minúte uzavrel skóre do prázdnej bránky Brent Gates.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Góly: 32. Pearson (Daugavinš, Acolatse), 36. Kabáč – 30. Okoličány (Bajtek), 44. Harper (Buček, Gates), 57. Cotton (Slovák, Gill), 60. Gates (Gajdoš, Jackson). Rozhodovali: Žák, Snášel – Stanzel, Jedlička, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.
Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Bindulis, Michalčin, Mihálik, Jasečko – Daugavinš, Pearson, Santos – Bajlončík, Suja, Valach – Varga, Solenský, Paločko – Vašaš, Buc, Vašaš – Fedor
Nitra: Košarišťan – Cotton, Mezei, Valent, Gajdoš, Vitáloš, Bača, Fatul – Harper, Gill, Buček – Slovák, Gates, Jackson – Bubela, Hrnka, Čederle – Lacka, Pobežal, Okoličány – Bajtek

Víťazný gól Mudráka

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v 15. kole Tipos extraligy na svojom ľade nováčika z Humenného 4:3, hoci prehrávali 1:2 i 2:3. Hostia utrpeli piatu prehru v rade a zostali na poslednom 12. mieste tabuľky.

Zvolenčania išli v 1. tretine do vedenia z presilovky, keď spoza kruhu pokoril Galimova M. Hults. Potom hostia nevyužili 117-sekundovú presilovku 5 proti 3, ale dokázali vyrovnať už za vyrovnaného počtu.

Šoltés využil nájazd po prihrávke Kuruho. V druhej tretine potrestal chyby v domácej defenzíve Pereskokov, ale o pol minútu neskôr odpovedal bekhendom voľný Viedenský – 2:2. Humenčania išli znovu do vedenia po vyhratom buly, keď Šoltés vystrelil a z dorážky sa presadil Vaško.

V zápase plnom šancí Zvolen vyrovnal na 3:3 pred prestávkou po žŕdke Kašlíka zásluhou Bondru a v tretej tretine rozhodol domáci obranca Mudrák, ktorý v 55. minúte spoza kruhu stanovil konečný výsledok na 4:3 pre HKM.

HKM Zvolen – HC 19 Humenné 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Góly: 11. M. Hults (C. Hults, Langkow), 25. Viedenský (Marcinek, Zuzin), 38. R. Bondra (Kašlík, Langkow), 55. Mudrák (M. Hults) – 16. Šoltés (Kuru, Vaško), 24. Pereskokov (Lapšanský, Linet), 28. Vaško (Šoltés, Kuru). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Kacej, M. Orolin, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1768 divákov.
Zvolen: Trenčan – Hain, Kapcheck, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Kašlík, Langkow, R. Bondra – Mucha, M. Hults, M. Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, Šiška, Kolenič
Humenné: Galimov – Sergienko, Fereta, Diakov, Novota, Novický, Meliško – Vaško, Kuru, Šoltés – Pereskokov, Pavlovs, Lapšanský – Horvát, Linet, Handlovský – Kriška, Michalík

Trenčín uspel na Liptove

Hokejisti HK Dukla Trenčín vyhrali v utorkovom zápase 15. kola Tipos extraligy na ľade HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 a po sérii prehier si pripísali druhé víťazstvo za sebou.

Na konte majú 16 bodov a patrí im predposledná 11. priečka. Na posledné Humenné majú náskok sedem bodov. Mikuláš prvýkrát v sezóne nezískal na domácom ľade ani jeden bod a s 23 mu patrí šieste miesto.

Hostia sa ujali vedenia v 18. minúte zásluhou Mateja Giľáka, pre ktorého to bol prvý gól za Trenčín. V druhom dejstve viedol Trenčín 2:0 i 3:1, no v záverečnej minúte ešte znížil Martin Réway a pred tretím dejstvom tak bol rozdiel len jeden gól. Hostia si ho nakoniec udržali až do konca a pripísali si dôležitý triumf.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 33. Berry (Egle, Rewáy), 40. Rewáy (Egle) – 18. Giľák, 26. Pietroniro (Starosta, Baláž), 34. Giľák (Baláž, Hudec). Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. – Tichý, D. Konc ml., vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1396 divákov.
Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Jendroľ, Lalík – Vojtech, Uhrík, Sukeľ – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, Valigura – Žilka, Klíma, Tkáč – Nespala
Trenčín: Lacouveé – Pietroniro, Starosta, Kupec, Bokroš, M. Hudec, Nemčík, Hlaváč – Giľák, Baláž, D. Hudec – Charbonneau, Conway, Immo – Feranec, Mikúš, Krajčovič – Petráš, Vaňo, Sloboda

Slovan otočil proti lídrovi

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom zápase 15. kola Tipos extraligy nad lídrom zo Spišskej Novej Vsi 4:2. Spišiaci zostali aj napriek prehre na čele tabuľky s 33 bodmi, Slovan má o 10 bodov menej a patrí mu 7. priečka.

Hostia viedli v zápase 1:0 aj 2:1, no domáci tromi gólmi v tretej tretine otočili skóre. Zverenci Vladimíra Růžičku zvíťazili po tretí raz za sebou.

HC Slovan Bratislava – HK Spišská Nová Ves 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 19. O'Brien (Pecararo, Findlay), 44. Preisinger (Gachulinec, Minárik), 46. Fominych (Scheid, Ranford), 48. Findlay (O'Brien, Beňo) – 12. Nellis (Danielčák, Majdan), 24. Beaudry (Žiak). Rozhodovali: Novák, Krajčík – Gegáň, Durmis, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5048 divákov.
Slovan: Coreau – Beňo, Golian, Scheid, Korenčík, Gachulinec, Maier, Královič, Jendek – O'Brien, Findlay, Török – Ranford, Preisinger, Minárik – Fominych, Masnica, Pecararo – Výhonský, Petráš, Lukošík
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Knižka, Žiak, Ouellet-Beaudry, Romaňák – Burgess, Kerbashian, Archambault – Danielčák, Nellis, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Hamráček, Bortňák, Vartovník

Shutout Valluša

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorkovom 15. kole Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 2:0. Brankár „kamzíkov“ Štefan Valluš dosiahol prvé čisté konto v najvyššej slovenskej súťaži. Domáci zostali v tabuľke na 10. mieste, Banskej Bystrici patrí 4. priečka.

Popradčania viedli od 16. minúty, keď Andrej Kukuča po individuálnej akcii v presilovej hre strelil svoj ôsmy gól v sezóne. Na ďalší presný zásah čakali diváci až do záveru stretnutia. Tyler Coulter 73 sekúnd pre koncom tretej tretiny upravil do prázdnej brány na konečných 2:0.

HK Poprad – HC '05 Banská Bystrica 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 16. Kukuča (McFadden), 59. Coulter (Dmowski, Kukuča). Rozhodovali: Jobbágy, Korba – Synek, Ordzovenský, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Hora (Banská Bystrica) 20 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1759 divákov.
Poprad: Valluš – Brincko, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Kukuča, Coulter, Dmowski – Šotek, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Przygodzki
Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačik, Wilde, Ďatelinka, Luža, Holenda, Žabka – Vela, Adam, Wilkins – Štrauch, Bíreš, Matoušek – Faith, Petriska, Žitný – Macek, Stránsky, Sojka