Slovan zdolal nováčika až po predĺžení, Spišská naďalej na čele tabuľky

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 13. kola Tipos extraligy na ľade Michaloviec 6:2. Dva góly v drese víťazov dal Juraj Šiška, o oba presné zásahy domácich sa postaral lotyšský útočník Patriks Zabusovs, ktorý sa do tímu vrátil na skúšku.

27.10.2023 20:39 , aktualizované: 21:07
SR hokej Extraliga Muži 13. kolo Michalovce... Foto: ,
Brankár Jake Kupsky, Filip Čulík (obaja Zvolen) a Peter Bjalončík (Michalovce) počas zápasu 13. kola Michalovce – HKM Zvolen.

Zvolenčania si pripísali druhé víťazstvo za sebou a upevnili si druhú priečku v tabuľke. Michalovčania nedokázali nadviazať na predchádzajúce dve výhry.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Góly: 16. Zabusovs (Michalčin, Bjalončík), 37. Zabusovs (Macejko) – 4. Hecl (Kubka, Mucha), 8. Csányi (Zuzin), 25. Hults (Mucha, Hecl), 34. Šiška (Kolenič, Hain), 47. Viedenský (Kašlík), 54. Šiška (Kolenič). Rozhodovali: Jobbágy, T. Orolin – Šoltés, Ország, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0.
Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Bindulis – Daugaviňš, Suja, M. Valach – Zabusovs, Heard, Santos – Vašaš, Buc, Kabáč – Bjalončík, Solenský, Paločko
Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, C. Hults, Mudrák, Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Kašlík, Langkow, R. Bondra – Mucha, M. Hults, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, Šiška, Kolenič

Bystrica pretlačila majstra

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali v dueli 13. kola Tipos extraligy nad HC Košice 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Bodovo sa tak dotiahli na svojho súpera, ktorý nenadviazal na tri výhry v rade. Domáci absolvovali vôbec prvé predĺženia a nájazdy v sezóne a vydolovali z extra času dva body a druhý triumf za sebou.

Do vedenia išli domáci hokejisti už v tretej minúte, keď z dvoch metrov dorazil puk pred Riečickým po predchádzajúcej vlastnej strele Roman Faith. Hostia potom nevyužili presilovku, ale dostali sa do šance po chybe v domácej defenzíve. Na útočnej modrej čiare si prevzal parádnu prihrávku od Pollocka Fejes a svoj únik pretavil do gólu na 1:1.

V druhej tretine oba tímy šance ani početné výhody nepretavili do gólu i vďaka výborným brankárom, ten padol až na začiatku tretej tretiny z prečíslenia a radoval sa Pollock – 1:2.

Lenže Bystričania v závere využili presilovku po strele Žitného z pravého kruhu a išlo sa do predĺženia. V ňom obe mužstvá neskórovali ani v situácii štyroch proti trom a tak rozuzlenie priniesli samostatné nájazdy – ten rozhodujúci premenil Rastislav Gašpar.

HC '05 Banská Bystrica – HC Košice 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 3. R. Faith (Hora, Bačík), 58. Žitný (Vela, Adam), 65. rozh. nájazd Gašpar (rozh. sam. nájazd) – 16. Fejes (Pollock), 42. Pollock (Jääskeläinen). Rozhodovali: Rojík, Baluška – Synek, Jedlička, vylúčení na 2 min.: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2148 divákov.
Banská Bystrica: Belányi – Ďatelinka, Wilde, Hora, Bačik, Holenda, Luža, Žabka – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Wilkins, Adam, Vela – Žitný, Petriska, R. Faith – Macek, Stránsky, Štrauch
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, J. Hudec – Bartánus, Michal Chovan, Lunter – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Krivošík, Rogoň – Bačo, Šimun, Havrila

Slovan vyhral po predĺžení

Hokejisti Slovana Bratislava ukončili šnúru troch prehier v Tipos extralige, keď v zápase 13. kola zvíťazili nad nováčikom z Humenného 4:3 po predĺžení.

Víťazný gól dal sedem sekúnd pred koncom predĺženia z trestného strieľania Daniil Fominych. O dva presné zásahy víťazov sa postaral Christopher James Brown.

Hostia v Bratislave vyhrali prvú tretinu zásluhou gólu Dávida Šoltésa v presilovke, no po dvoch góloch Browna po zmene strán sa dostali do vedenia „belasí“.

Posledný tím tabuľky si však dokázal vybojovať predĺženie, keď 18 sekúnd pred treťou sirénou rozvlnil sieť Lukáš Handlovský a vyrovnal na 3:3. V závere predĺženia Adam Lapšanský hákoval Fominycha a ruský útočník samostatný nájazd premenil.

HC Slovan Bratislava – HC 19 Humenné 4:3 pp (0:1, 3:0, 0:2 – 1:0)
Góly: 26. Brown (Takáč, O'Brien), 36. Brown (Findlay, Golian), 37. Ranford (Korenčík, Minárik), 65. Fominych (tr. strieľanie) – 8. Šoltés, 45. Vaško (Meliško, Krajňák), 60. Handlovský (Kuru, Sergienko). Rozhodovali: Štefik, Novák – D. Konc ml., Tichý, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4239 divákov.
Slovan: Coreau – Romančík, Golian, Scheid, Korenčík, Gachulinec, Maier, Beňo – O'Brien, Findlay, Brown – Fominych, Preisinger, Takáč – Pecararo, Ranford, Minárik – Török, Masnica, Lukošík
Humenné: Galimov – Sergienko, Fereta, Ďakov, Novota, Novický, Meliško – Šoltés, Kuru, Lapšanský – Kriška, Linet, Handlovský – Borov, Krajňák, Vaško – Horvát, Lačný, Michalík

Derby pre Nitru

Hokejisti HK Nitra triumfovali v 13. kole Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 3:2 po nájazdovom rozstrele. O triumfe hostí rozhodol Samuel Buček. „Corgoni“ potvrdili stúpajúcu formu a vyhrali piaty z uplynulých šiestich duelov.

V derby sa ujali vedenia v 19. minúte, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil Gajdoš. Na začiatku druhej tretiny zvýšil v presilovej hre Hrnka.

Domáci však bleskovo znížili zásluhou Prokeša a v 37. minúte vyrovnali, keď vylúčenie Fatula potrestal Farley. V tretej časti hry ani v predĺžení gól nepadol a tak rozhodnutie padlo v nájazdoch, v ktorých uspeli Nitrania.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 2:3 sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 23. Prokeš, 38. Farley (Michnáč, Mamčics) – 19. Gajdoš (Slovák), 22. Hrnka (Slovák, Bubela), rozh. nájazd: Buček, vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Goga, Crman – Gegáň, Orolin, 3046 divákov
Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Ružek – Loggins, Roy, Farley – Michnáč, Prokeš, Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Kováč
Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent, Ridzoň – Harper, Gill, Buček – Bubela, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Griffin – Lacka, Slovák, Okoličány

Spišská zostáva na čele tabuľky

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v piatkovom zápase 13. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 5:4 po predĺžení. Pripísali si tretie víťazstvo za sebou a vedú súťaž o bod pred Zvolenom.

Spišiaci viedli na Liptove po druhej tretine 4:2, no domáci si dokázali vybojovať aspoň bod, keď sa v záverečnej päťminútovke presadili Michal Uhrík i Mathew Robert Berry.

Americký útočník svojím druhým gólom v zápase zariadil predĺženie 36 sekúnd pred sirénou. V 64. min však rozhodol o triumfe hostí kanadský útočník Olivier Archambault.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 4:5 pp (1:2, 1:2, 2:0 – 0:1)
Góly: 9. Berry (Egle, Réway), 31. Sukeľ (Avcin, Réway), 56. Uhrík (Miller, Vojtech), 60. Berry (Avcin, Miller) – 2. Majdan (Drábek, Žiak), 13. Oullet-Beaudry (Majdan), 28. Džugan (Vandas, Myklucha), 39. Myklucha (Archambault, Kerbashian), 64. Archambault (Žiak). Rozhodovali: Fridrich, Hronský – Ordzovenský, Valo, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1570 divákov.
L. Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, F. Fekiač, Hraško, Lalík – Žilka, Uhrík, Tkáč – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, Sukeľ – Nespala, Klíma, Vankúš – Vojtech
Spišská N. Ves: Surák – Ališauskas, Groch, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry, Frankovič – Archambault, Kerbashian, Burgess – Majdan, Nellis, Drábek – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník, Bortňák, Hamráček

Šiesta prehra v sérii pre Duklu

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom 13. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 5:2. „Kamzíci“ triumfovali po predchádzajúcich dvoch prehrách a zostali v tabuľke na 10. mieste. Hostia neuspeli v šiestom zápase za sebou a patrí im predposledná 11. priečka.

Domáci otvorili skóre duelu v 13. minúte vďaka presnému zakončeniu ukrajinského útočníka Oleksandra Peresunka. „Kamzíci“ zvýšili v 13. sekunde druhej časti, keď sa po vhadzovaní presadil Patrik Svitana.

Na rozdiel troch gólov upravil tesne pred prestávkou Tyler Coulter. Trenčín v tretej tretine znížil na 2:3 zásluhou dvoch presných zásahov Denisa Hudeca. Popradčania si však už víťazstvo postrážili a ešte dvoma gólmi Andreja Kukuču upravil výsledok na konečných 5:2.

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Kukuča), 56. Kukuča (Dmowski), 59. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. D. Hudec (Giľák, Conway), 56. D. Hudec (Giľák, Conway). Rozhodovali: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Pietroniro (Trenčín) 5 min+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1673 divákov.
Poprad: Vay – Drgoň, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Mlynarovič, Kundrik – Kukuča, Coulter, Dmowski – Šotek, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Paločko
Trenčín: LaCouvee – Nemčík, Pietroniro, Ekberg, Bokroš, Starosta, Hlaváč, M. Hudec – Giľák, Conway, D. Hudec – Immo, J. Mikúš, Petráš – Charbonneau, Baláž, Sloboda – Feranec, Vaňo, Krajčovič

Viac na túto tému: #hokej #extraliga